Keresés

Részletes keresés

tkacsa Creative Commons License 2006.08.03 0 0 513

Esetleg Juhász Árpádot emlittetted volna...

 

2012 a  tv földi analog sugarzasi hataridelye,aztan welcome to Digitalworld.

csak elözetest láttam a cadilac drivebol (SZERENCSÉRE) de voltaképp az ilyen hasonlo müsorok végett nekem  eleve alapbol besincs állitvaa az rtl-klub a tv-n.

 

 

 

 

 

A szigetek közt Hawaii igazolvánnyal kedvezményesen lehet repülőjegyeket vvásárolnni...

jaaa havi 400 dolcsira jogosult az akinek van Hawaii igazolványa.... meg alapvető élelmiszerre.

Az USA kormány bőkezű ajándéka......

 

Előzmény: lembi (506)
No.9 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 512
Most nem tudom hogy az inter-island repülőutak érdekelnek, vagy a mainland - Hawaii. Ha utóbbi, akkor SFO és LAX honlapján megnézheted a járatokat adott napra, adott városba.
Előzmény: lembi (509)
lembi Creative Commons License 2006.08.02 0 0 511
Úgy várom már, hogy láthassam, mert gyönyörű lehet. Egyik irányban a pálmafák, meg trópusi növényzet, a másikban a folyó láva, oldalt meg az óceán.
Az Aloha társaságról már hallanai hallottam, csak még nem néztem át pontosan, hogy milyen összegért, milyen időközönként járnak, de utána fogok nézni, mert érdekel.
Előzmény: kriszta101 (510)
kriszta101 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 510
Ezeket nézd meg: Aloha AirlinesHawaiian

Elég sűrűn járnak amúgy a járatok, olyan ez ott, mint buszra szállni. Ráadásul szépen festettek a gépek természetesen.
Amúgy pár száz méteren belül is nagyon nagy eltérések vannak az éghajlatban, növényzetben, pl. Big Island-en, ahogy átmész a sivatagi tájból (a Volcanoes National Parkról van szó), az őserdőbe, az gyakorlatilag tényleg csak pár száz méter.
Előzmény: lembi (509)
lembi Creative Commons License 2006.08.02 0 0 509
Köszi szépen az infokat, majd a repülőknek is utánanézek akkor, hogy milyen sűrűek a járatok a többi szigetre.
Ez a páratartalmas dolog is elég érdekes, remélem megtapasztalom egyszer.
A múltkor olvastam olyat is, hogy a nagy szigeten ahhoz képest hogy "kicsi" az is, elég sok fajta klíma megtalálható rajta. Pl.: Vannak szinte sivatagos, vagyis kaktuszok is vannak, meg esőerdős :) helyek is. Érdekes lehet, hogy egy kb 150Kmx150Km -es helyen ennyi féle "hely" lehet.
BOLOND Creative Commons License 2006.08.01 0 0 508
A magas paratartalmu levegot sokkal nehezebb felmelegiteni mint a szarazat, ezert nem megy fel a homerseklet magasra. De a meleg azert ott van csak nem tud ervenyesulni. Ha valami csoda folytan eltunne a levego viztartalma hirtelen, az emberek megsulnenek.
Előzmény: lembi (506)
No.9 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 507
232 méter a legmagasabb pontja. Hogy miért ez a neve, azt már Kriszta leírta.

Hilo-ba nem hiszem hogy tudsz repülni, de Kona-ba igen.
Los Angelesből és Frisco-ból is vannak közvetlen járatok Kauai-ra, Maui-ra és Hawaii-ra is.
Előzmény: lembi (494)
lembi Creative Commons License 2006.08.01 0 0 506
Köszi a képet.
A cadillac drive -ban is láttam azt a sivatagot, ha egyre gondolunk.
Érdekes volt.

Amúgy figyelgetem, hogy hány fok van Hawaii -n nem igazán láttam 30 fok fölötti hőmérsékletet, hanem olyan 26-29 -ig szokott lenni.
Érdekes. Bár a páratartalom, és a szél miatt biztosan más, de hogy jobb vagy rosszabb, azt nemtom.
Valaki írja már le, hogy milyen irányban befolyásolta a pára.
Előzmény: BOLOND (505)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.01 0 0 505
Csak erdekessegkeppen itt a hegyekben pl. Osoyoos vagy Kelowna kornyeken es meg eszakra is Yukonban!! melegebb tud lenni mint valaha Honoluluban. Napokkal ezelott volt 40 korul. Osoyoos kornyeken igazi sivatag van (nem vicc) nem a homokdunes valtozat hanem a vadzsalyas, tumble-weed-es fajta, az eghajlat miatt.
hanem ez mar nem ide tartozik:)
Előzmény: lembi (487)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.01 0 0 504
Na vegre megtalaltam a kepet:

lembi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 503
Hát nemtom, de Amerikában amúgy is egy kicsit másabbat lehet látni mint itt.
Bár ezt filmekben láttam, nemtom, hogy a valóságban is ez a elterjedt, de ott olyan kis táblája van mindenkinek, vagy még az sem, hanem csak a földben van lefektetve egy kis kőtábla, és arra vannak vésve az "adatok".
Itthon azért jóval vegyesebb.
De azért az nem semmi, hogy még a sírhelyeknél is felár az óceánra néző hely.
Van egy elég jó kis oldal: honolulu.gov azt hiszem, és elég sok webkamera van rajta.
Elég jó nézegetni. :)
Előzmény: Zeus SH (502)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.27 0 0 502
Hát ez nem gyenge... Az a baj, hogy még el is tudom képzelni. ;/

Eddig még el sem gondolkodtam ezen, hogy a "standard" amerikai stílusú temetőkön kívül van vajon valami másféle (pl az őslakók "igényeit) kielégítő temető?

Tuti hogy nem keresztek alá temetkeztek régen az őslakosok, kíváncsi vagyok, vajon ez a része megmaradt-e a kultúrájuknak, ha már így szóba jött a temető.
Előzmény: kriszta101 (501)
kriszta101 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 501
Egyszer egy temető mellett mentünk el, és emberünk közölte, hogy a tengerre néző sírhelyeknek iszonyatos nagy felára van. Hehe.
Előzmény: Zeus SH (500)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.27 0 0 500
Köszönöm szépen, máris kissé műveltebb lettem ;)

Eddig nekem a vulkáni tevékenységről a kékes árnyalatú agyag, s a benne rejtőző gyémántok jutottak eszembe a vulkánok sokadik paraméterként, ha szóba kerültek. Viszont a wikipedia is ezt írja róla:

"Magmás folyamatokból, hévforrásokból, szárazulati és tengeri üledékek képződése során sokféle módon és különböző megjelenési formákban keletkezhet."

Na, nekilátok keresgélni, hátha találok Hawaii-val kapcsolatban még valami érdekességet ;)
Előzmény: kriszta101 (499)
kriszta101 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 499
No itt az igazi válasz: Brit tengerészek adták ezt a nevet, mert kalcit kristályokat gyémántoknak néztek.
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.27 0 0 498
Mármint gyémántforma vagy fejforma? Vagy túl szegényes, vagy túl élénk a fantáziám, de az alakja alapján akármelyik lehetne a kettő közül. (vagy esetleg egy harmadik, valami ezektől teljesen eltérő dolog).

Vagy csak én nem láttam még olyan szögből róla fotót?

Lehet hogy Ropolinak lesz igaza, és fedőnév?
Előzmény: kriszta101 (496)
Ropoli Creative Commons License 2006.07.27 0 0 497

HI! Vagy talán ez csak egy fedőnév :) ,mert katonai övezet US ARMY :)
Mint majdnem minden Hawaii-n :)

Gőzrobbanás erdeménye vagy mi...

 

kriszta101 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 496
Én úgy tudom, hogy a formája miatt.
Előzmény: Zeus SH (495)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.26 0 0 495
Jó kis kérdés, hogy miért hívják Diamond Head-nek, engem is érdekelne.

Első menetben én arra gyanakszom, hogy vulkáni környezetben nagyon gyakran fordul elő gyémánt, s innen a név. De remélem majd valaki megmondja ezt konkrétan is, nem csak így, ahogy én megtippelem.
Előzmény: lembi (494)
lembi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 494
És milyen magas Diamond Head?
Meg mirt hívják gyémánt fejnek? Mire utal? Amikor kopár, akkor hasonlít egy gyémántra?
Másik: Lehet egyből Hilo -ba repűlni, vagy csak honolulu -i átszállással?
Vagy esetleg egy másik szigeten lévő reptérre?
Előzmény: No.9 (493)
No.9 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 493
Fokban nincs olyan meleg mint itthon, viszont a páratartalom miatt többnek tűnik. Általában nyári hónapokban 29-30 fok a jellemző napi maximum.
Felhők azok vannak tényleg. És milyen jó hogy vannak, máskülönben nem lenne ott az a sok szép zöld.
Diamond Head valóban eléggé kopár a nyári időszakban. Köszönhetően annak, hogy a sziget azon részén hetekig, vagy akár hónapokig nem esik eső.

D.H.
No.9 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 492
No, egy ismerős nick a kézis topikokból :)
Üdv!
Mennyi az a drága szállás? Honoluluban hotelt nem nagyon fogsz találni olcsón. Ha nincsenek nagy igényeid, és megfelel egy hostel is, akkor kevésből meg lehet úszni.
Egyéb "gyakorlati tanácsok" ügyében mi érdekel? Akár itt, akár privátban is kérdezhetsz.
Előzmény: Dr.W.Gy. (478)
lembi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 491
Hát én sajna nem igazán ismerem a gyömbéreket. :(
De ott biztos könnyebben lehet növényeket termelni, mint itt.
Hiszen nincsen fagy, meg hideg.
Amúgy vannak Hawaii -on hurrikánok? Vagy nagyobb viharok?
Előzmény: Zeus SH (490)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.25 0 0 490
Igen, érdekes, hogy Hawaii fölött mindig ott vannak a felhők. Vagy legalábbis a filmekből az látszik. Kíváncsi lennék, vajon a valóságban is mindig így van-e.

Meg érdekelne a dolog, hogy vajon a gyömbér mennyire elterjedt arrafelé. Virágokról kerestem fényképeket, s néhány ismerős képet találtam. Utánanéztem, s valóban virágzó gyömbérek voltak. Gondolom persze nem az étkezési gyömbér, de elgondolkodtatott a dolog, hogy Hawaii virágai között gyömbért is találni.
Előzmény: lembi (489)
lembi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 489
Húú, hát ez király. Még most le is fogom szedni.
De amúgy érdekes, hogy most azon a képen is, meg a Magnumban, meg szinte monden Hawaii -on játszódó filmben, vagy épp akkor jön az esőfelhő, vagy épp akkor megy el. :)
Előzmény: Zeus SH (488)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.25 0 0 488
 Na, valahogy így fest a dolog, amiről este beszéltem, lembi mester ;) Tegnap este hullafáradt voltam, s már nem gyártottam screenshot-ot. Az a lényeg, hogy az a jobb oldali kis panel az időjárás-widget. Egyébként milliónyi jópofa widget van még, de pillanatnyilag ez az, ami érdekel minket ;)
Előzmény: Zeus SH (482)
lembi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 487
Hát ja, Canada is olyan "magasan" fekszik, legalább egy része, mint szibéria :), vagy Grönland. Legalább is ha jól emlékszem, aztán tényleg nem számítanék meleg időre ott.
De a délebbi részeken biztosan jó meleg lehet nyáron.
Ja én még azt sem tudtam, hogy Canada nagyobb mint az USA. A múltkor olvastam valahol.
Előzmény: Zeus SH (486)
Zeus SH Creative Commons License 2006.07.25 0 0 486
Pedig Canadáról sem az jut az ember eszébe, hogy eléggé hűvös ország. Legalábbis nekem mindig olyan képzeteim vannak, hogy annyira északon már csak "hideg" és "kevésbé hideg" időjárás létezik. Szegény cirminek viszont tényleg melege lehetett, ha így eldobta magát. ;)
Előzmény: BOLOND (483)
lembi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 485
A Diamond kráter az hol van? Van köze a hawaii -i diamond head -hez?
Olyan meleg van, hogy a banánfám kivittem a napra néhánby napra, de persze mindennap jó meglocsoltam, de kiégette a levelét a nap. Pedig ez is trópusi növény.
Ki fogom próbálni a Yahoo widget -et, köszi, hogy szólsz. :)
Ha tudtok, akkor még rakjatok már be néhány képet, mert olyan jó látni. :D
Előzmény: Ropoli (484)
Ropoli Creative Commons License 2006.07.25 0 0 484

HI! Mostanság usa-ban halálos a meleg szó szerint, sajnos!

Úgy tudom a Diamond-kráter esős évszakban szép zöld, azt jön a nyár és szept.re teljesen barna,kiégett lesz. Szóval nagyon meleg van:). A nap szerintem erősebb sokkal mint itt,meg kell szokni a páratartalmat kb. 1hét kellett nekem aztán már simán tudtam edzeni meg ilyesmi. A levegő csodálatos....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!