Keresés

Részletes keresés

roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.29 0 0 3338

Beindulni néha beindul, úgyhogy kenés az van neki ahhoz, amennyit tekerjük. A porlasztó ha minden igaz rendben van, a szimmeringgel viszont lehet probléma. Azóta nem találkoztam a mocival, szóval ez még nem derült ki. Ha van valami fejlemény itt mindenképpen megírom.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3337)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.03.27 0 0 3337

Írásod alapján kevés üzemanyagot kap a hengerbe jutó levegőhöz képest. Lehet kevés üzemanyagot adó karbi, sok levegőt adó kopott szimering, egyéb.

Előzmény: roncsfelújító (3328)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.03.27 0 0 3336

Kenés nélkül ne tekerd sokáig mert rongálódik. Nem túl szoros a dugattyú a hengerben? 

Előzmény: roncsfelújító (3333)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.24 0 0 3335

Nekem furcsa is volt, de akkor ez ilyen. Legalább nincs vele semmi baj:)

Előzmény: Katonka Balázs (3334)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.22 0 0 3334

Gyarilag is egy elbaszott attetele van.Lenyegeben kivett gyertyaval se konnyu tekerni.

Előzmény: roncsfelújító (3333)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.22 0 0 3333

Börcs az itt van igen, az nem lenne nagy távolság, még ha a város másik felén is van. Oda majdnem el is tudnám tolni:)

Kösz a tippet! Ha lekerül a lendkerék akkor úgy is látni fogom a szimmeringet, ha még a gyári fekete van benne akkor mindenképpen csere. Ez viszont felvetne pár kérdést a felújítással kapcsolatban. Az lehet megállt egy hengerfúrásnál.

A pedált marha nehéz tekerni egy-egy indítás alkalmával még behúzott kuplungnál is. Szerintem ott sem passzol valami, de először működjön a gép, utána úgy sem kell annyit tekergetni azt a pedált.

Előzmény: Katonka Balázs (3332)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.21 0 0 3332

Szívesen.  Hat igen messze vagyunk. Gyermekkori Barátom Börcsön lakik az is ott van Győr mellet.   Nem nagy baj van ott szerintem. En esetleg egy jobbos fotengelyszimmeringet cserelnek ha regi benne.  Ha a csap meg a karbinal jo az uszoszint meg pl a gyujtas is ok akkor menni kene neki. 

Előzmény: roncsfelújító (3331)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.21 0 0 3331

Sajnos elég messze ha nem tévedek. Én Győr mellett lakom. Te meg a keleti országrészben talán. De nagyon köszönöm!

Én valami banális hibára gondolok, mert műszakilag tényleg nem rossz ez a motor.

Előzmény: Katonka Balázs (3330)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.20 0 0 3330

Messze vagy Te enhozzam? Hatha tudnek segíteni. 

Előzmény: roncsfelújító (3328)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.20 0 0 3329

Sajnos nem passzol a többi részéhez, mert elég rozsdás. Ha jó színt kevernek hozzá akkor egy hibátlan csomagtartó ennél a mocinál nem fog elütni.

Előzmény: Törölt nick (3327)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.20 0 0 3328

A szikra kékes-fehéres, viszont mégsem akar menni a gép. Ha sokat tekeri az ember akkor még rosszabb lesz. Az első próbálkozásokra indul, bár nem könnyedén de életre kelthető. Ilyenkor szívatás csöppenésig. Gázhúzásra aztán egyből leáll. Több gyertya közül a legjobb lett kiválasztva, így az talán kizárható. Régi fémburkolatú pipa cserélve. Vittem egy csere porlasztót, azzal sem indult. De az nem volt letesztelve, szóval semmit sem jelent. Azért nem lett megnézve a gyújtás idáig, mivel az előző tulaj elvileg rendbe rakta, meg ment is vele pár éve, nem évtizede. Egy ránézést azért megérne, aztán lehet vissza kell térnünk a porlasztóhoz. Amikor benzincsap hiányában kézzel csurgattuk bele a keveréket akkor elég jól pöfögött egy helyben, a gázt is vette. Talán ha jól emlékszem még félig kiürült úszóháznál is járt a motor, nem kellett mindig csurig lennie. Aztán megjött az új csap, vittük ki az utcára de elindulni már nem tudtunk vele, mert lefulladt. Kb azóta van jelen a mostani hiba.

Előzmény: Katonka Balázs (3326)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.20 0 0 3326

Nagyon szep kis motor.  Mi vele a problema egyebkent? 

Előzmény: roncsfelújító (3325)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.19 0 1 3325

Aki nem látott még ilyet az hasznát veszi, még a jövőben is, ha visszaolvasgat. Én kerti gépeknél láttam hasonló szűrőanyagot, de lehet máshonnan is ismerős.

Én pedig teszek egy képet a gyengélkedő Rigáról. Szerintem szép állapotú. Még eredeti a festés, de a csomagtartón már elég rozsdás. Az újra lesz festve.

Előzmény: vermestibi2 (3323)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.19 0 0 3324

Azóta komolyan elgondolkoztam, hogy veszek végre egy lyukasztó készletet. Vannak itthon, de azok nagyobb méretűek. Olyan 15 mm-től felfelé. Nagyon régen a beszűkült nyílásokat forró szeggel bővítettem a csapok tömítésinél. De már nem emlékszem, hogy mennyire keményedett meg tőle a széle. Majd újra kipróbálom.

Előzmény: Katonka Balázs (3322)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 3323

Most már tárgytalan a dolog, de megjavult a rendszer és már enged képeket feltölteni. S ha már csináltam róla egy képet, legyen itt.

Előzmény: roncsfelújító (3320)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.18 0 0 3322

Minden megoldhato csak hozzaallas meg kitartas kerdese. Az, h az alkatreszek szarok tudjuk regota. De kuzdunk es kesz ez van aztan vegul csak jok lesznek a mocik. 

Előzmény: roncsfelújító (3321)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.17 0 0 3321

Nem saját gép, egyik barátomé. A Rometjének szintén csap hibája van. Boltban nem tudtak adni hozzá tömítőgumit. Az új csapban meg egy hét alatt tönkrement. Elrepedt a szegély az átfolyó nyílás körül, onnantól meg csöpög.

roncsfelújító Creative Commons License 2023.03.17 0 0 3320

Köszönöm az infókat mindkettőtöknek! A 12-es 75-os évjáratú, tehát teljesen rendben van a porlasztó-légszűrő rendszere. A gyújtást kell megnézni rajta legközelebb, mert valamiért nem akar rendesen működni. Még tavaly szépen indult az udvarban, igaz az úszóházat manuálisan töltöttük csurig keverékkel, mivel nem volt rajta csap. Aztán lett téve egy új, gondolom kínai csap, onnantól a felrakott úszóházfedéllel már nem akart olyan jól működni. Azóta egyre rosszabb. Első tekerésre elindul, majd megáll. Utána is elindul, de mindig előbb megáll. Aztán nem indul.

griecsl Creative Commons License 2023.03.15 0 0 3319

Eredetileg én is a fogaskerék párosításra gondoltam, de érdekelt, hogy más is tapasztalt már- e ilyen problémát.Tényleg hasonlít a kopott fogaskerekű vagy  rosszul hézagolt diffi hangra.

Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.15 0 0 3318

Az a fogaskerek csere miatt van. Nekem is volt ilyen esetem. Olyan hangja volt a blokknak mint a regi Ikarus hatsohídnak😀😀

Előzmény: griecsl (3317)
griecsl Creative Commons License 2023.03.15 0 0 3317

Igen ez így valóban igaz. De ezt a hangot gáz levételkor akkor sem értem

Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.15 0 0 3316

Szamit, h hol a hezagolo. Kosar moge mindenkepp kell, h a kosar ne a fotengelyt koptassa. Persely ele meg mikor, h van, h kell hezagolo van, h nem. 

Előzmény: griecsl (3315)
griecsl Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3315

Egy hézagoló lemez természetesen ott van. Azt nem tudom,  van-e jelentősége, hogy kup.kosár persely előtt vagy után van. Én nem hinném. Fogaskerék párosításra gondolok mert cserélgetni kellet. Tudom, hogy nem egészséges keverni, de elég "primitív" a megmunkálás nem gondoltam, hogy ebből baj lehet.

Előzmény: vermestibi2 (3314)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3314

Hát, ezt hallani kellene. De valószínűleg a kuplunggal van gond, a hézagolással.

Előzmény: griecsl (3313)
griecsl Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3313

Sziasztok. Szeretném megkérdezni -hátha találkozott valaki a jelenséggel-, hogy mi lehet a gond ha menet közben gázlevételkor hangos a váltó? Már két bloknál is tapasztaltam.

vermestibi2 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3312

Össze kellene ezeket az adatokat gyűjtened, Elvtárs. Megírni valahol vagy legalább elmondani egy Youtube videóban. Sokkal többet érne mint egyik-másik Benzinfaló csatorna.

Előzmény: Katonka Balázs (3311)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3311

Rakjuk helyre ezt.  75 tol volt ures doboz csak kis K 35 hoz valo lyukkal.  Aztan ugyanez 16 oson nagyobb lyukkal K 60 hoz 79 ig 80 ba kimaradt egy ev senki se tudja miert amikor a hosszu gumicso volt csak a vaz meg a karbi kozt aztan kb 81 tol megint volt doboz a 16 on aztan a 22 eseken 86 ig. Utanna a Deltaknak mar mas volt a legszuroje. Ennyi kb. 

Előzmény: vermestibi2 (3310)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3310

Úgy tudtam, hogy a 16-osnál jött az üres doboz+cső a vázba. Aztán a 22-es vége felé már a dobozt is elhagyták. De akkor rosszul tudtam.

És a porlasztóval nem függ össze a dolog? Tehát k35-ösnél is van üres szívászajcsökkentő? Úgy emlékszek, olyat csak k60-asra szerelve láttam.

 

(Képeket egyébként most nem enged föltenni a rendszer.)

Előzmény: Katonka Balázs (3309)
Katonka Balázs Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3309

Kiveve ha nem 74 es korai 12 es hanem pl 75 vagy attol felfele mert ot csak szívaszajtompíto a doboz es ures a papírszűrő a vazba van ugye. 

Előzmény: vermestibi2 (3308)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 3308

Üdv!

Igen, a k35-ösben 100-as fúvóka van, a nagyobbik csavarral lehet állítani a keverékarányt.

A légszűrő dobozában van egy szűrő rész, két vasrács közé szorított százasdamil szerű anyag. Próbálok majd képet feltenni róla.

Előzmény: roncsfelújító (3306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!