Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2003.09.21 0 0 332
Hát az a képhamisítási sztori nem semmi. Tudsz valami fejleményt? (Mostanság nem nagyon volt időm pásztázni a Fotó-helyet.)

Hidd el, barátom, én se olvasok el mindent, de a Heisenberg-probléma, a nézőpontok, határozatlansági állandó néhány lelki szempontja érdekel. Nyilván az lesz a következő lépésem, hogy előveszem Heisenbergtől a Rész és Egész-t, és nekilátok az elejétől végig olvasni.

P. s.: Egyébként már két hónapja olvasok egy nagyon nehéz könyvet, ha végére érek, és arra érdemes, ajánlom neked. :)

Előzmény: Törölt nick (331)
Ozagen Creative Commons License 2003.09.20 0 0 330
Azért, hogy megtaláljam azt az egy mondatot, amiért érdemes végigkutatni ezt a kásahegyet.

De mi másért is olvasnánk el elejétől végéig könyveket?

Előzmény: Törölt nick (329)
Ozagen Creative Commons License 2003.09.20 0 0 328
Én most Heisenberg özvegyének visszaemlékezéseit olvasom. Egyszer Heisenberg családi kapcsolatait megmozgatva elérte, hogy az SS vizsgálatot indítson ellene, mert a Völkischer Beobachterben támadást indítottak ellene.

Frau Heisenberg dolgozata egyáltalán nem fenomenális, sőt kifejezetten unalmas.

Ám az érdekes momentum, amikor az özvegy leírja, hogy milyen tábla volt kitűzve az SS Birodalmi Hivatalának egyik vallatószobájában (ahol Heisenberget kihallgatták).

Így szólt a felirat:

"Nyugodtan és mélyen lélegezni."

Slussz-passz. Hö. Ez a könyv veleje, ami miatt nem kell egy könyvet megírni.

Előzmény: Törölt nick (327)
Ozagen Creative Commons License 2003.09.19 0 0 326
Tényleg minden értelemben helyretette?
Előzmény: AgyProTézis (325)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.09.04 0 0 325
Eörsi István meg helyretette Ernst Noltét / Ungváry Krisztiánt is/ az ÉS aktuális számában. Érdemes elolvni, az asszimetriák fontosak.
Előzmény: AgyProTézis (301)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.09.01 0 0 324
Komoróczy Géza:A pernye beleég a bőrünkbe c. könyvecskéjét kikölcsönözvén, az elolvás marad csak hátra.../A feldolgozatlan-feltáratlan köztudat látlelete, pl. el nem hangozhatott hozzászólást is tartalmaz./
Egyébként nincs abban a helyzetben a magyar köztudat, hogy minden fontosat, a legfontosabbakat végiggondolta volna. Még álszent elhallgatásokat tartogat, ezzel táptalajt adva az összes gizgazoknak.
Most tudtam meg, h az Endlösung során nem csak a Cyklon B-t, hanem a 'tabun't is felhasználták, sőt ebből jelentős mennyiségű bevethető harctéri tüzérségi készletet zsákmányoltak az öngólszáz szövetségesekk.Már faradokk, abhagy!!!:)
Előzmény: Ozagen (323)
Ozagen Creative Commons License 2003.08.29 0 0 323
Nos: nem vagyok morcos, grrrrrr :)

Vannak ilyen filmek a HBO-n. Az a címe: Összeesküvés. Ha végignézed, számolj azzal, hogy hányni fogsz. A van see-i tanácskozás jegyzőkönyvszerű, kisköltségvetésű története. Asszem, vmikor 1942. januárjában játszódik, és összejön néhány pasas - Hitler és Göring megbízásából - a Birodalmi Biztonsági Hivatalból, az SS-től, az SD-től, a Külügyminisztériumból, az NSDAP-ből, az igazságügytől, a Lengyel Főkormányzóságból, a Cseh- és Morva Protektorátusból, Lettországból, és ott van még a birodalmi Négy Éves Terv államtitkára is. Sokat pofáznak, esznek, isznak, aztán nagyjából egyezségre jutnak arról, miért hatékony a gáz. Főszereplők: Heidrich, Eichmann.

P. s.: Különösen érdekes, amikor sunyiban Eichmann beszámol zsidó kapcsolatairól.

Előzmény: AgyProTézis (322)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.08.20 0 0 322
Keves Ozi!
Nem is tudtam, hogy az HBO-n ilyen típusu filmeket _is_ sugároznak. Azt hittem:(, max. fajsúlyosabb filmeket, és a többi holybugyi giccs, max. lektűr.

Ma olvtam el Földi Pál:Fejezetek a KGB titkos történeténől c. könyvét -hüledezve és megdöbbenve- amely bevallottan Sudoplatov, Pavel A.:Special Tasks /Little, Brown and Co.'95/ c. _írásművön_ alapul. /A téma, és a szerző személye miatt mellőztem az irodalmi pontosítást, ami talán horror-memoár lehet../

Kicsit morcos vagy ugye?
Ne légy morcos, be happy!! I luv You! /:komállak!/
Üdv.! -APT

Előzmény: Ozagen (321)
Ozagen Creative Commons License 2003.08.19 0 0 321
Kedves APT,

mint láthattad, jártam is ott.

Mégis mi lett osztályrészem?

Értetlenség. Megrökönyödés és gúnykacaj. Magam pedig beletörődtem a kilátástalanságba. Néha volt úgy, feltettem a kezem, megadom magamat. Máskor néha arra gondoltam, t'án el kéne végezni egy kisebb analízist, ki nyitott eme témátlanság-csoportban új topicot, és mikor mostanság.

Az elemzést, mondanom sem kell talán, nem végeztem el. Csak előfeltételezéseim vannak arról, hogy az eredmény meglehetősen lesújtó. Érdektelen vagyok. Hányaveti, unalmas, szöttyedt, negédesen illegő, melodramatikus, nem konkrét.

P. s.: Sorstalanság-ügyben most kilenc órakor az HBO-n megnézek egy filmet a holokauszt, a Végleges Megoldás technológiai, jogtechnikai és logisztikai alapvetéseiről. Elképesztően konkrét cuccnak ígérkezik. Ezt csak azért írom ide, hogy fenntartsam a látszatát: mégis fenemód ontopic vagyok.

Előzmény: AgyProTézis (320)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.08.18 0 0 320
Kedves Ozagen!
Akkor innen jön az az erős higítószag..már kérdezni akartam a T.Szerk.-et..
Már megbocsánat, de Te mondtad, hogy brazilba méc /fekete?/munkálkodni projekttulajdonosként..
Kobak a Banán, a Copacabanálison
Előzmény: Ozagen (319)
Ozagen Creative Commons License 2003.08.16 0 0 319
Mi az, hogy leléceltem?

Vagy: innen megszökni szokás (vagy illdomos)? Ha nem vagyok itt, az akkor "télak"? Lefalcoltam? Dobbantottam? Átvertem volna Kerítés Őrnagyot?

Nem, ohj, nem, kérem. Kerítést festegetek mostanság. :)

Előzmény: AgyProTézis (316)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.08.14 0 0 318
Kedves Willlmaaaaa!
Eccer bisztos elolvom még, csak mostan elolv-adok, ollan melleg vann, hogy ihaj-csuhéj!!
Lihegek, mint /***/jegesmaci a leolvasztás alatt...
Előzmény: villma (317)
villma Creative Commons License 2003.08.13 0 0 317
Vakításról szó nincs, tényleg régen jártam ezen
a tájékon. Tegnap jött az ötlet, benézek, "beolvasok":-), s amint látod nem kutyába nézlek:)
Van egy olyan topic, hogy "Misztika és mágia", oda nézzél be, mert ottan akad néhány számodra is
érdekes gondolat. Az utolsó tíz hozzászólást olvasd el, ha nincs jobb dolgod.
Előzmény: AgyProTézis (316)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.08.12 0 0 316
Szia Kisveres!
Nem változok, a világ változik körülöttem...nickek jönnek, mennek, én maradok tisztelettel. Nemtom Ozi miért lécelt le, az Ő dolga...
Ne vakíts, hogy nem lapítottál itt valahol a környéken, ezt még én sem hiszem el..:))
Járom az utam, macskaköves uton...
A körmöm kopog esős délután...
/Kutyába se veszel mostanába!/
Előzmény: villma (315)
villma Creative Commons License 2003.08.12 0 0 315
Szia APT! Na, most meg ezt is elbaltáztad azzal a nyalalással, és még ragoztad is:) Ha találsz ebben a sivár agymenésben egy értelmes beszélgető partnert, akko ne menjél mán át értelmetlenkedő jópofistába, mert a nicklény elveszti a fonalat, vagy belegabalyodik, vagy lelécel (mint én is, annak idején:)
Amúgy gondolom minden rendben, jó egészségnek
örvendsz, és vidáman fütyörészve telnek napjaid.
Előzmény: AgyProTézis (314)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.08.11 0 0 314
Mindenki örült, aki számít. Aki a jóra számít.
Másnak nem is örülhettünk volna ilyen felhőtlenül..És hogy volt olyan is, aki fújolt, az csak azt jelenti, hogy a probléma /Auswitz, és a holocaust/ máig nincs kellően letisztázva-feldolgozva a köztudatban.
Még a náci okkultista tényleges indíttatás-eltévelyedés is jóformán rejtve maradt a nagyközönség előtt, és megmaradt a pár eszelős őrült ámokfutása egy birodalom élén...Persze ehhez fel kellett volna dolgozni a szellem,-és eszmetörténetet Nietschén túl is...
Előzmény: mijahu (313)
mijahu Creative Commons License 2003.08.07 0 0 313
Én nagyon örültem neki. Ennyi.
AgyProTézis Creative Commons License 2003.07.22 0 0 312
Ugye ez az a bizonyos 'fehér off', a 'fehér zaj' mintájára..Ugye nem baj, hogy nem próbálom desifírozni ;p
Előzmény: modemzene (310)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.07.22 0 0 311
Kurta-furcsa visszakozásodat értetlenül fogadom, nodehát több dolgok vannak a földön és az égen, mintsem elménk felfogni képes.../Turing gépem csak számol, csak számol...vajh megáll-e eccer?/

Szalonnasütés a Szesöl szigeteken /nemtom hogy kell leírni, talán Seychelles?/

Dekoncentrációs Tábor/n/ok

Előzmény: Ozagen (309)
modemzene Creative Commons License 2003.07.21 0 0 310
kjhsdbagiusdrhsjk scv erriugh eviuher iuher iugh eriugh erig wcr
Ozagen Creative Commons License 2003.07.20 0 0 309
Topicot, mint ígértem, váltok most, kedves APT. Válaszaim neked, mint olvasom alant, unalmasak, lélekrontóak. Csak magamat okolom. Ha velem tartasz ebben a konduló térben, keress valami olyasmit, ami Braziiil! keresési feltételre hallgat (nagyjából).

Eme szép koncentrációs tábornak vége. :)

Előzmény: AgyProTézis (308)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.07.16 0 0 308
Nyalaláskor az élet tiszta méz: csak tudni kell nyalni.../Télen hánytunk a havat eleget!/
Jégkrémbalett/A.E.Bizottmány/-Bagaméri, az elátkozott fagylaltos/Kéményalap és krumpliból/

A nyelv az emberi érintkezés szerve és eszköze, valamint másodlagos jelzőrendszer is.

Előzmény: Ozagen (307)
Ozagen Creative Commons License 2003.07.12 0 0 307
Nyalalni: érdekes szóalkotás.

Ám: ritka kiváltság jókivánsággal találkozni itt. :) Mintha csak azt mondanák: jó napot, és ezt komolyan is vesszük. Szívesen belefeledkeznék néha az őszinte kivánságok unalom-tengerébe.

Előzmény: AgyProTézis (306)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.07.08 0 0 306
Kedves Ozagen!
Látom, szabin vagy a real ego-d, kellemes nyalalást!:)
Heppi Holidéj!
AgyProTézis Creative Commons License 2003.06.24 0 0 305
Egyértelmű, hogy a nácik koppintották a bolsikat, időben is..és upgradelték..A bolsik meg az asszíroktól loptak, állítólag ott volt először tömeges száműzés. Manapság már nincs szükség diszkrét területekre, a kirekesztés és a nem akceptálható eszközök bevetése helyileg indifferens Manhattantől Gázáig, Kenyától Kabulig, Kurdisztántól Bagdadig, Groznijtól Moszkváig.
Játék határok nélkül..:(
Előzmény: Ozagen (302)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.06.24 0 0 304
Apropopó!
Természetjog..
Az emberkék egyenlőnek születnek, és a szabad fejlődés /verseny/ teszi őket egyenlőtlenné /strukturálja/, vagy egyenlőtlen esélyekkel születnek, indulnak az életbe, és az esélyegyenlőség-felzárkózás-kiegyenlitődés elérése felé kell segíteni Őket?
Széna vagy szalma? Esetleg más cellulóz- és/vagy lignin tartalmú megoldás is van? /Nem famentes Bibliapapír vagy bunkósbot?/
Sacho Panza szerint a vannékiekre és a nincsnékiekre lehet bontani a társadalmat..
Előzmény: Ozagen (302)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.06.23 0 0 303
A természetjogon nem is tudom, hogy pontosabban mit értettem volna, asszem beépültek az emböri jogokba...akkó' biztos vannak asszonyi jogok is..mög gyerökjogok is.
Előzmény: Ozagen (302)
Ozagen Creative Commons License 2003.06.22 0 0 302
Szia, kedves APT!

Itt vagyok. A GuLAG-ok és a KZ-ek működtetése megalkotóinak, létrehozóinak nyilván sok-sok fejtörést okozott. Egyebek mellett: logisztikai, technológiai problémák fölött merenghettek. Halálmérnökök rágicsálták grafitcerkáik végét. Pár tízmillió holttest eltávolításának aligha lehet bárminő forradalmi megközelítése. A minták azonosak, a know-how-t nyilván lopkodták egymástól.

Írod: természetjogaink nem csorbítása. Ezt nem értem. A természetjogot csorbítani nem lehet. Vagy tételezzük a természetjog érvényességét, vagy nem veszünk róla tudomást. A nemzetközi jogot vagy a belső jogot meg lehet sérteni. A természetjog azonban olyan felső eszme, amelyet gyakorlati megfontolás nem sérthet.

Előzmény: AgyProTézis (301)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.06.22 0 0 301
A mai napon megerősítést nyertem, u.is egy Ernst Nolte /nem Nick Nolte!/ nevű fickó regélte -frissen megjelent könyvével kapcsolatban-/11óKos/, hogy a bolseviki és náci megoldi /Gulag ill. KZ/ egy tőről fakadnak, és mindegy hogy milyen totaliarizmus nevében müxenek. A tennivalónk az antitotaliarizmus, azaz az emberi, polgári, nemzeti, nemzetiségi, kisebbségi, és egyéb nem említett elidegeníthetetlen /természet-/ jogaink csorbításának nem engedése..jottányit sem..

/Hol vagy?:-)/

Előzmény: Ozagen (296)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.06.16 0 0 300
Kedves zsoltu!
/Eléggé ismerős a kép, én is laktam picit a bátyám törpetacsijával egy fedél /VII.ker./ alatt, apámat példul fixált ugatással elzavarta a saját kedvenc helyéről./ Ami szomorú benne, az az egészségügyi leépülése a kutyusnak, és a gazdik fokozatos el-eszköztelenedése a betegséggel szemben.
A kutya több, mint családtag, a család kisebbik, mindig gyámolításra és törődésre szoruló része. /-Ugyanakkor mindig visszasugároz egy csomó szeretetet.Ezért tartanak sokan ebet. Mindig rögtön 'visszafordítja' az érzelmi befektetést.-/ Majdnem olyan, mint egy fogyatékos ember...
Amíg virul a kutyus, maga a tökéletes játékosság és élénk eleven erő. Mikor kezd kihunyni a gyertyája, akkor a világ _leg elesettebb_ lénye. Mert szenvedni is nagyon tud. Mint ahogy szeretni is. Mint az összes érzelmekre képes lények.
A kutya 'profil'ját a cserkész-magatartás adja, ez van a génjeiben, ez a hajlama. Lankadatlan figyelem /ha kell/, tanulékonyság /amíg fiatal/,explózió-extrovertáltság, ambíció, kitartás és hűség. /A cikk 'kurta' stílusa ismerős;), egy másik cikk meg szembejött a fordulóban./
Előzmény: Törölt nick (297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!