Keresés

Részletes keresés

PECSKEKE Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2063
Nibiru!

:) en azert kivancsi vagyok arra, mi jar a fejedben a pH meressel kapcsolatban!!!!

Meg ha hulyeseg is.
Nem lehet hogy egyszeruen szar a pH mero???

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2060)
Nokiafan Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2062
Hello, BiroGabor! :))

Képek lehet lesznek, a digikamera nem jött be, most videóval próbálkozom, aztán azt digizem. Most csak egy bibi van nagyon kinőttek a nagy növényeim, és alul meg már kezdenek szinte kihalni. Szerencsére a nagyokon van hajtás is, de sajnálom azért a sok pénzért kivágni őket, ma asszem azért elkezdem a felét leirtom, mert már van "előtéri növény" 3 levéllel :))

U.i.: vastag/hosszúszárú növények tényleg szaporodnak, úgy, hogy lentről kb 1/3nál elvágom, leültetem, az kihajt??

OFF -megyek katonának május 15 :((- ON

Szeva: András - (loczy79@usa.net)

Nokiafan Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2061
Akinek kell, erős szárú nyövény, 70cm magas, szép erős vastag levelekkel szóljon, mert külömben kiültetem a patakba!! :(

Ázsiai, hosszú szárú, a végén tenyérnyi, vastag levélek. Lesz több is!!

Budapest,
Börs-Tbálint előnyben!

Nibiru Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2060
:-D Nem semmi, sejtem az okát, de nem akarok hülyeséget írni...
Előzmény: WebM (2059)
WebM Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2059
Hello all!

Nah, en kesz vagyok. Mar ontottem mindent a vizbe, probalkoztam sosavval is, tegnap mar ecetsavat tettem bele, de mindegyik beallitotta a vizet a megfelelo ph-ra, masnapra pedig vissza maszott 8-9 koze.

Namost amin nagyon meglepodtem: tegnap este 10 ora korul egy befottes uvegben vizet tettem ki a szobaban, ph-t mertem rajta, kereken 7. Az elobb mertem a PH-t, es mar 8. Semmi nincs benne, csak egy teljesen tiszta uvegben csapviz, es magatol felmeny egy ejszaka alatt.

Ez mitol van??? Ezek utan mar nem csodalkozom, hogy az aksit sem tudtam semmivel sem beallitani.

WebM

Lampyris Creative Commons License 2001.04.20 0 0 2058
Sequoia!

Ahá, ez a baj. Elég hűvös van a lakásban. Egyébként erre is gyanakodtam már. Be is próbáltam rakni a mikróba :-) de nem fér be a palack. De hiába is mlegítem fel valahogy, előbb utóbb kihűlne.

Kösz szépen a segítséget!

Előzmény: Sequoia (2057)
Sequoia Creative Commons License 2001.04.20 0 0 2057
Lampyris!

Azt ne várd, hogy állandóan intenzíven pezsegni fog - legalábbis az enyém sem teszi, és szerintem ez normális. Addig habzik, amíg szaporodik az élesztő; viszonylag hamar eléri azt a koncentrációt, amiben még létezni tud; utána már csak egyenletesen táplálkozik és csinálja lassan a széndioxidot. Az 1-2 perc kicsit túlzás volt, de 5-10 percen belül mindenképpen illik beindulnia (kézmeleg vízben; szobahőmérsékletűben lassabban). Én is az 5 dekás friss sütőélesztő-kockát használtam, annak kb. a felét egy Coca Colás üvegbe.
Ha egyáltalán nem jön semmi gáz a csövön, ha jól lezárod a kupakot, az persze nem jó. Szóval ha nincs gáz, akkor gáz van. Talán fázik? Manapság elég hűvös van, nem tudom, fűtötök-e a lakásban (nálam központi fűtés van).

Előzmény: Lampyris (2055)
CáPeti Creative Commons License 2001.04.20 0 0 2056
P_Zsola

mail ment.

Előzmény: P_Zsola (2042)
Lampyris Creative Commons License 2001.04.20 0 0 2055
Sequoia!

Mégsem stimmel valami :-( Délutánra már nem csinált semmit, hiába ráztam. Kiöntöttem az egészet.
A tanácsaidat követve új mixet csináltam este, kb egy óra múlva el is kezdett pezsegni, bár szerintem nem eléggé. És reggelre ez is "megdöglött". Nem tudom mi lehet a baj. Én az élesztőre gyanakszom: 50g-os sütőélesztő, papírba csomagolt kocka.

Előzmény: Lampyris (2054)
Lampyris Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2054
Sequoia!

Töltöttem a kotyvalékhoz vizet, és tettem bele még élesztőt. Ma reggelre beindult a CO2 "reaktorom".
Egy másik külföldi weblapon olvastam, hogy a keverék elkészítése után egy, de legfeljebb három nap múlva indul be a folyamat. Az egy-két perc jobban hangzik, amit te mondasz. Mindegy, hogy milyen az élesztő (te pontosan milyent használsz)?

Előzmény: Sequoia (2050)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2053
Valami nagyon nem OK nálad...
Küldöm a telefonszámot!
Előzmény: aquad (2052)
aquad Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2052
Nibiru

Minden címedre írt levelem visszajön, küldj egy telefonszámot.

Előzmény: Nibiru (2049)
duct Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2051
Sziasztok !
Nem tudtok valami olcsót és könnyenbezserezhetőt amivel letudom vinni a viz keménységét?!
12-13nk° és 3-6nk° -ra kellene levinem.
köszi
Sequoia Creative Commons License 2001.04.19 0 0 2050
Lampyris!
Az amerikai "cup" általános közhasznú mértékegység, de nem a mi teáascsászénknek felel meg, hanem kb. 2.25, talán 2.5 decit jelent.
Tehát ha kis csészéket használtál, talán köze lehet a gondhoz. Másik tippem, hogy szerintem ez túl sok cukor - nagy koncentráció mellett elpusztul az élesztő (azért cukros a lekvár meg a szörp, hogy ne éljen meg benne gomba meg baci).
Harmadik tipp pedig az élesztőre vonatkozik: az amerikai recept 99% hogy granulált száraz instant élesztőre vonatkozik, aminél kicsit érdemes többet használni friss élesztőből. Mindkettőt érdemes jó alaposan feloldani előre.
Nem hiszem, hogy felrobbanna. De ha nem kezd 1-2 percen belül habosodni a kotyvalékod, akkor valami nincs rendben, inkább kezdd újra.
Ne jéghideg vizet használj, de ne is túl meleget (25-35 fok).
Előzmény: Lampyris (2041)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2049
Most már OK, csak hát a tar.hu nem valami gyors, mit ne mondjak...
Hát nem semmi egy herkenet, az egyszer biztos! :)
Előzmény: P_Zsola (2045)
aquad Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2048
Nibiru

Folyamatosan visszajön a mail, amit írtam, holnap megint próbálom, vagy adj másikat

hali

Előzmény: Nibiru (2038)
Mur Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2047
Igen! Most!

P_Zsola / Bíró Gábor profi a cuccos! :-)

Előzmény: gabis (2046)
gabis Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2046
Hello Mur! Megkaptad a mail-t??
P_Zsola Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2045
Koszi Nibiru! Azt hiszem, hogy sikerult feltenni egy szerverre.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Nibiru (2044)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2044
Szia!

Ez a kép jelenleg a te E: drive-odon van, az
"Akváriummal kapcsolat dolgok " nevű könyvtárban, és hiába írsz egy HTML-t ezzel az inzerttel, ha az nem egy szerveren van, vagy egy fix IP címes gépen.
Magyarul: Keress egy ingyenes (vagy számodra hozzáférhető) webszervert, oda tedd fel a jépet, majd alkosd meg ezt az oldalt, és linkeld bele a képet.
ILyen egyszerű! :)
Várjuk!

Előzmény: P_Zsola (2043)
P_Zsola Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2043
Csepegteto szuro
Bocs, remelem ez mar jo lesz. Ha nem, akkor valaki arulja mar el, hogy hogyan csinalja :-))

Zsola

P_Zsola Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2042
Sziasztok!

Itt van egy kep a tokeletesen mukodo csepegteto szurorol. Nehany adat: a taroloedeny merete 40x50x25 (szxhxm cm-ben), a szurooszlope 3db 15x15x66. Toltoanyagok: biolabda,kozepes szerkezetu szivacs, Sera Biopur Forte keramia,
Sera Biofibres (zold muhaj vagy paroka :-))) ) Ha valakit a reszletek is erdekelnek, akkor birogaborx lapjan a semi-n (www.tar.hu/semicirculatus) megtalalhatja. Ha tokeletes szurest akartok, akkor csak ajanlani tudom ezt a megoldast.


Csepegteto szuro
Lampyris Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2041
Tegnap este próbálkoztam CO2 fejlesztőt csinálni a Krib weblap leírása alapján. Ott csésze volt a mérték (cup): 6 csésze víz + 3/4 csésze cukor + 1 teáskanál élesztő. Én kb. mindegyikből a felét tettem bele egy másfél literes műa. palackba. Reggelig nem történt semmi. Valamit elszúrtam?
Mennyi idő alatt indul be a folyamat? Ott egy-két órát írtak, de nálam tizenkét óra alatt sem indult be.
Reggel eljöttem dolgozni, és otthagytam az asztalon, lezárva. Lehet, hogy azóta felrobbant? :-)))
Nibiru Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2040
Köszi az ötletet!
Előzmény: bmw001 (2039)
bmw001 Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2039
Niburu:

Aquad még egy röpke könyvet is írt a témáról. Szerintem bombázd meg direkt mail-lel, feltehetően válaszol.

Bocs, aquad;)

Előzmény: Nibiru (2038)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2038
FONTOS!
Van it valakinek TENGERI AKVÁRIUMja?
Vagy olyan köztetek, aki ért hozzá vmit?
Ha igen, dobjon már meg egy emillel, lenne egy rövid kérdésem.
Köszi!
Nibiru Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2037
Hju! Ezt jól elnéztem!
Csak úgy felületesen olvastam el, igazad van!
Nem is gondoltam végig, csak láttam azt az adatot...
Egyébként tudok németül is, de most már magyarázhatom a bizimet :)
Azért köszi.
Előzmény: PECSKEKE (2032)
Sequoia Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2036
Növényesek!

Még egy kérdés. Tud-e bárki olyan helyet Budapesten, ahol törpe lótuszokat (Nymphea spp.) lehet kapni? Leginkább direkt akváriumba szánt típusok érdekelnének (mint a vörös tigrislótusz), de esetleg kerti tóba szántak is, ha valahol lehet igazán törpeméretűt kapni.
Vagy ha bárkinek van ilyen, és tudna nekem szaporítani belőle, lekötelezne.

Sequoia

Sequoia Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2035
Még mindig mindenki!
Ismertek olyan férget, ami a talajban lakik és integet, mint a tubifex, csak vastagabb (2-3 mm) és elég rövid? Mert ilyenem van, talán valami növénnyel jött. A pici medencében lakik, ahol most nincsen hal - felteszem. Azért nem szeretném, ha elszaporodna - jelenleg talán 2 van belőle. Szerintetek próbáljam kiirtani valahogy? (vegyszer tipp?) vagy tegyek be valami halat, hogy levadássza?
Sequoia Creative Commons License 2001.04.18 0 0 2034
Mindenki!

Továbbra is elajándékoznám a guppijaimat. Valaki szabadítson meg tőlük!!!
Érdeklődő email ide: sequoia@galamb.net.
Keverék guppikról van szó, nem "fajtatiszta" tenyészállatokról. 1 papa, 3 mama, 8-10 kicsi ivadék a pillanatnyi családi állapot. Papa és mama testvérek, nálam születtek szűk fél éve.
Semmi bajuk, csak az, hogy folyton tenyésznek, a többi hal nem bírja elkapni az összes ivadékot, nekem meg nincs szívem kinyírni őket. Guppitelepet viszont nem akarok.
Ja, lehetőleg budapestiek érdeklődjenek. A halak legalábbis itt vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!