Keresés

Részletes keresés

freex Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2894
Kommersz cuccokból áll, el kell vinni valami műszerészhez, neki ez kb. nyitott könyv. Nekem 2-szer purcant ki, mindig ki kellett cserélni egy marék alkatrészt, volt, hogy többször is.
Vagy vegyél újat a pápai sráctól, 5e Ft-ért adja, vagy hallgass Marióra, 19e-ért van a tech-mobile-nál 5A-es töltő, ha az aksijaid bírják, Marió szerint ég és föld a kettő.
Előzmény: khiraly (2893)
khiraly Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2893
A sotetzold tolto megint behalt. Kb. 20 perc toltes utan a zold led folyamatosan vilagit, mig a piros ledje masodpercenkent kettot villan.

Valaki tudja, mi a baja?
Eddig egy toltest tudott produkalni, ez lenne a masodik toltes.
TeternalGIone Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2892
kampos alatet!na ja tudom a zsak picit ronda de az nem is baj :)
TeternalGIone Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2891
lessetek :)

ott a link raktam fel meg par kepet! a kapcs rajz is ha kell :)
XYWZ Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2890

Sziasztok!

Elektromos kerélpárnak keresem a kapcsolási rajzát. Nincs meg véletlenül valakinek? Megköszönném, ha el tudná nekem küldeni valaki, vagy tudnátok ötletet adni hogy hol keressem, vagy egy linket.

Különböző motorok kapcsolási rajza is érdekelne.

Köszönöm!

tonak Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2889

Üdv a klubban freex!

következő szintre léptél :D

linux rulez

Előzmény: freex (2886)
freex Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2888
Na mi van, sehol senki? Mindenki a strandon vagy mindenki Ubuntu-t telepít? :)))))))
Előzmény: freex (2886)
freex Creative Commons License 2008.07.06 0 0 2887
Nekem ilyen a tengely elfordulás gátlóm közelről, illetve ennyi a hézagolásom a sok kütyüből, amit adtak hozzá.


Előzmény: khiraly (2854)
freex Creative Commons License 2008.07.06 0 0 2886
Néha el szokott hívni egy cimborám, hogy menjek és nézzem meg a gépét, mert ez meg az nem működik, lefagy, szarul fut stb. Párszor újratelepítettük az xp-t, aztán egyszer hív, hogy saját maga megoldotta a problémát, méghozzá letörölte a windows. Na és mit tettél fel? Linuxot. Azóta minden jó és frankó, semmi gondja, lamer létére simán boldogul mindennel, ha mégsem a neten AZONNAL kap segítséget, és addig rajta maradnak, amíg a problémája teljesen meg nem oldódik.
Gondoltam ha ő boldogul vele, akkor 15 éve rendszergazda lévén csak megy nekem is.
Kb. fél éve használom, minden itthoni és céges gépemen, minden müxik rajta, full magyar, soha semmi gondom a spamekkel, vírusokkal, böngészőkkel, ja és persze minden fut rajta: asszony könyvel Abev (windowsos)+dosos könyvelőprogi, nyomtatás, wifi, msn, skype, office, windowsos játékok p. Diablo II, Medal of honor, Warcraft III, dosos játékok pl. Warcraft II. És persze mivel free cucc, soha nem kell félnem, hogy egyszer kopog a bsa és mi lesz most.
Aki kíváncsi hogy mire képes, egy youtube-n keressen rá az "Ubuntu vs Vista" kifejezésre, aztán lesz döbb...
Bocs az off-ért, ezt meg én nem hagyhattam ki.
Előzmény: Face88 (2877)
stoki Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2885
"Azért akkor egy-két mögötted jövő autós talán nem tartotta oly feleslegesnek."

Hidd el tök felesleges egy kerékpáron a bringa mögötti bárki nem azt várja egy kerékpárostól, hogy index fog üzenni, hanem, hogy lebegteti az emberfia a kezét, vagy forgolódik a fejével. Régebben ez a kis szar izzókkal a maga nevetséges fényerejével is a móka kategóriájába tartozott (akkor ez arra volt, hogy megtanuljam a felesleges , hasztalan dolgoknak nem sok értelme van...)

"Szerintem az a cél, hogy Mario-nak elégítse ki az igényeit, ne a közlekedés többi résztvevőjének, vagy éppen neked"
...úgy legyen, csak a figyelmét szerettem volna felhívni, hogy a benne rejlő energiát fordítsa olyanra ami hasznosabb, mert érzéke, kitartása, hite van benne és az élet rövid...;)...

"Tudod, rohadt nehéz megoldásokat applikálni egy olyan rendszerre, amely lényegileg más célra terveződött, mint amire használni szeretnénk. A biciklik tervezői nem akartak akkumulátorokat, DC motort, vezérlő-elektronikát elhelyezni az általuk alkotott járművön. Ezek utólagos elhelyezése az egész jármű formavilágát megbontja, eklektikussá teszi."

...ezzel vitatkoznék...;), az ember igen leleményes és nemigen van akadálya, ha akarja, csak pénz,munka, leleményesség kérdése. A tidalforce például tipikusan egy olyan példa, ami bizonyítja, hogy lehet úgy építeni elektromos gépet, hogy fel sem tűnik annak megléte. Persze ez drága, de ugyanezt egy kisebb teljesítményű gépben egy kibelezett plusz agymotorban elhelyezett D cellás akksikkal (ez sok,sok pénz) el tudnám képzelni házi barkácsban is.

http://www.electrikmotion.com/m-750_tidalforce_by_wavecrest.jpg
http://www.thegadgetblog.com/wp-content/rietti.jpg



Előzmény: Törölt nick (2883)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2884
Mókásnak kicsit mókás:)

De annyira nem zavar. Már attól is mókás ,h motor hajtja.
Hát még az milyen mókás lesz amikor a benzinzabálókban annyi benzin nem lesz,h a generátor annyi kraftot termeljen ami a magnót meghajtja.
Index nincs és szerintem nem is lesz. Majd még kis tükör lesz baloldalt a kormányon,h lássam amikor elhúznak mellettem a hülyék mint az állatok. Amúgy kiszámoltam,h egy autó ami 8 litert fogyaszt az kb 600 métert menne,ha beleöntenénk annyi benzint mint amennyi energia a bringát 30 kmre viszi. Egy robogó mondjuk 1,5 kmet menne.
Előzmény: stoki (2882)
stoki Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2882
...nem is akarom megmondani, csak annak idején gyerekkoromban nekem is volt a bringámon index, meg indexkapcsoló, meg mindenféle csoda és a mai szemmel már mosolygok rajta, mert felesleges volt és - szerintem - mások szemébe mókás....

...de ha ez a cél, akkor tényleg jó lesz az a bojler...;)

...az enyémen tényleg nincs nyereg..

....és nem fej , fülhallgató, mert az még kisebb, menet közben meg úgysem jó hangosan zenét hallgatni...

...egyébként meg nyomon fogom követni mario gépeit (eddig is azt tettem), mert van benne fantázia és munka és kézzel fogható eredmények, ha az igényességre, dizájnra még ad egy picit ott lesz a legjobbak között...;)
Előzmény: Törölt nick (2875)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2881
Már nekem is látszik csak kellett egy restart.
Előzmény: Törölt nick (2880)
TeternalGIone Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2879
Mario 8 + 1 kepet latok firefos es exfos ban is :)
Előzmény: mario1111 (2878)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2878
Érdekes. IE-ben én is látom, de mozillában nem.
Előzmény: Face88 (2877)
Face88 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2877
Haló!

Mi látjuk mindet, legalábbis én. Biztos megint az a fantasztikus Winfos Pista szarakodik.
Előzmény: mario1111 (2876)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2876
Üdv! Nálatok is csak 3 kép jelenik meg amit föltöltöttem? Mert eredetileg volt vagy 8. Aztán nem volt elérhető az oldal és eltűnt 5. Vagy direkt törölte valaki?
stoki Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2874
...régebben már benéztem pár video-dat , látom eggyel bővült...;)

....nem lett volna egyszerűbb egy ütősebb fülhallgató, minthogy felvarázsolsz két nagy dobozt a bringára...;)...

...azért gondolkodj el a bojleren is, van még hely...;)
Előzmény: mario1111 (2872)
TeternalGIone Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2873
Hat hiaba! Mondtam en Mario a Mester :)


itt ket link az egyik egy forum tele erdekes ebringa krealmanyokkal!

http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=6&t=235&st=0&sk=t&sd=a&start=120

ez meg bringa security figyelem felhivas!

http://www.bringalakat.hu/
Előzmény: mario1111 (2869)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2872
Az nem lesz, de itt egy videó:DA zenélő bringa
Előzmény: stoki (2871)
stoki Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2871
...bojler mikor lesz a masinán...???
Előzmény: mario1111 (2869)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2870
Előzmény: mario1111 (2869)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2869

Üdv! Íme pár kép a töltés kiegyenlítőről és a hangcuccról.
A töltéskiegyenlítő 4 blokkból van a 4 akkuhoz. Eddig egyet próbáltam ki és az megfogta a túltöltött akkut 15,1 voltnál. Persze lejjebb is lehet venni és fogom is, csak még annyira nem mentem bele. Egy képen látható,h a vezetékeket lezsugorcsöveztem. A kéket kékkel, a feketét feketével:D
A hangminőség eszméletlen jó. A hangfal tetején lévő szövet egy szoknya volt anno:D
A gép hátulján van az erőlködő.
Face88 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2868
Üdv!

"csupán a fet, vezérlő ic, diódahíd meg egy marék alkatrész szállt el"

Magyarul totál újjá kellett építeni,mert minden "teljesítmény" elektronika, és más is behányt. Ennél már csak egy kukább szituáció lehetne, ha leég a kapcsolós trafója. De az azért nem szokott mert előbb ellövi a tokozását a kínai tranzisztor.

Ezek szerint nekem szerencsém van az enyémmel, én már adtam neki véletlenül fordított polaritást. Igaz elpárolgott egy nyákcsík de más baja nem lett. Töltés közben ki-be dugtam is már. Azt is bírja.
Előzmény: freex (2865)
khiraly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2867
Na jo, de azt a toltott a szettel egyutt adjak. Nem lehet olyan szettet valasztani, ami nem gagyi toltovel van.

Előzmény: freex (2865)
Riderman Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2866
Volt szerencsém tegnap kipróbálni XS új bringáját. Élőben talán még szebb, mint képeken, minden porcikáján látszik az alaposság. Egy baja azért van: mércének túl magas... :)
freex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2865
Nekem 5000-et mondott a pápai srác. Mindegy, ilyet nem nagyon veszek még egyszer. A kollégám jóvoltából megint megjavult a "zöld kaki", csupán a fet, vezérlő ic, diódahíd meg egy marék alkatrész szállt el. Minden esetre, amíg lehetséges, melegen tartom a duál tápot a cégnél.
Előzmény: mario1111 (2864)
mario1111 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2864
Kb 33-34-es átlag tempó. A töltő ezerszer jobb. Lehet van a pápainak, de lehet,h csak Mohosnál lehet venni. Amúgy asszem a pápai nekem 7000ért adta volna azt a zöld kakit.
Előzmény: freex (2848)
freex Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2863
Persze semmiképp sem szabad feszegetni, de tized mm pontosságra nem nagyon lehet kihézagolni. Ezért írtam, hogy csak nagyon kicsi erővel összenyomva vagy széthúzva a helyére kell menni. Tehát eltérésre fél mm-nél több semmiképp se legyen szélességben. Nyilván teleszkópnál meg ennél is nagyobb pontosságra van szükség.
Előzmény: Riderman (2859)
TeternalGIone Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2862
Face88 : Aranyos a joszag gratulalok :)

XS: neked is foleg a tarcsafekhez az nekem se artana mert ugyan csak 30maxal tudok menni de futyi fekem van haha :)

Khiraly: reszvetem ez nagyon gaz, hogy eltorott a villad ezert is mondtam valahol mar jobb egy jo merev vas villa mint alu teleszkopos kiveve ha terepre is hasznalod!

a alatetet nem kellett volna flexelni ahogy azt mar elmondtak elottem is egy perc az egesz es lekapod majd trukkosen lejon a alatet (en fenykepeztem elotte hogy tutti jo helyre dugjam vissza a 5 drotot!

amugy valaki nezte a bicajt a oldalon amit kuldtem, vagy rakjak fel ide is?
Előzmény: Face88 (2856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!