Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Brayer Creative Commons License 2020.09.27 0 0 732

Én kártyaolvasó nélkül közvetlen a gépbe teszem a kártyát adapterrel. A pendrivem írási sebessége 10 MB/s körül van a gyári adatok szerint, de a kártyáról a pendrivere átlagosan olyan 6 - 7 MB/s körül veszi át. Kártyaolvasóval már sok embernek voltak problémái. Az én gépem egy laptop Acer Aspire es1 - 132 COFF.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (731)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.27 0 0 731

Nem adta jelet haldoklasnak. Kartya, olvaso, kabel, gep, egyeb oka is lehet.

Hany MB/s sebesseggel masol a tied?

Előzmény: Brayer (730)
Brayer Creative Commons License 2020.09.27 0 0 730

Én 7.4 Ultima Primo-t használok, de megy mint a mérgezett egér. Igaz 3.0 feletti az USB csatim és ennek megfelelő a pendríve. Az sd kártyád nem "haldoklik" esetleg?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (729)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.27 0 0 729

Azt hasznalok. 713

"64GB pendrive is lehet ok, Hddrol is 500kB/s sebesseggel masolt a "Teljes Tabornok":-)

 

Előzmény: Brayer (728)
Brayer Creative Commons License 2020.09.26 0 0 728

Használj Total Commandert.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (713)
Brayer Creative Commons License 2020.09.26 0 0 727

Örülök, hogy sikerült. Nem tudtam válaszolni előbb, mert újra kellett telepítenem a gépemet, mivel én is kaptam a csütörtöki hackertámadásból és még az internet is elszállt.

Rengeteg jelszót kellett lecserélnem. Feltehednéd képpel, hogy milyen kamerát vettél és mennyiért. Videót is dobhatnál róla fel.

Előzmény: Keke2 (721)
Octi19 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 726

Hiába írod le másképpen az elvet, mert így sem értem. Ahogy nézem ez meghaladja a tudásomat, de talán egy konkrét példát említve talán más tudna segíteni.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (725)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.26 0 0 725

?

Szines negyzeteket pakolsz egyik helyrl egy masik helyre, az adatbazis leirja, honnan mennyit hova kell pakolnod.

Előzmény: Octi19 (724)
Octi19 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 724

Bocsi, de ez nekem így magas.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (723)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.26 0 0 723

1 (kep)filebol masik (kep)fileba masol megadott helyrol megadott helyre, megadott hosszusagban.

Pl.: csoda.exe kep1 kep2 12ac ff 21ba

A kep1 filebol a 12ac poziciotol ff hosszan a Bytesorozatot beirja a kep2be 21ba kezdessel.

 

Előzmény: Octi19 (722)
Octi19 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 722

...ez a filebol fileba másolás nem egészen világos, hogy mit is akarna jelenteni...

Előzmény: Maketheworldabetterplace (713)
Keke2 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 721

Megforrasztottam a csatlakozást és zsugorcsővel leszigeteltem. Kipróbáltam és most már menti mind az első és a hátsó kamera felvételét is folyamatosan! Az elsőt 1920x1080 , a hátsót 640x480 felbontásban. Még egyszer köszönöm a segítséget!

Előzmény: Brayer (716)
Keke2 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 720

Köszönöm az ötletet, kipróbálom úgy, hogy kikötöm a piros szálat teljesen. Igaz a piros szálat egyelőre semmi normális kötéssel nem kötöttem be csak a hátsó lámpa csatlakozójában a tolatólámpa érintkezőjéhez betuszkoltam és rászigetelőszalagoztam. Viszont amikor rükvercet kapcsolok csak akkor világít a tolatólámpa és csak akkor jelenik meg a célzókeret a kijelzőn valamint akkor világít 4 led a tolatókamera sarkain. Ettől függetlenül kikötöm és úgy kipróbálom, aztán megoldom valami normális kötéssel megblankolom és ráforrasztok majd gyantás zsogorcsővel leszigetelem.

Előzmény: Brayer (716)
kormos* Creative Commons License 2020.09.24 0 0 719

OK!

Előzmény: Brayer (718)
Brayer Creative Commons License 2020.09.23 0 0 718

Mivel a Gyulának írtad és tudom, hogy elfoglalt, ne vedd tolakodásnak én válaszolok rá.

Nincs benne GPS, hanem az okostelefonnal WIFI-n keresztül való cstlakozással veszi a GPS jeleket. Ez még nem lett kipóbálva, hanem külföldi oldalon olvastam. 

Az órát be kell állítani, de ne félj nem olyan mint a tömegcikk, hogy elfelejti az időt. Ez XIAOMI YI!!!

Tapadókorong nincs, hanem ragasztani kell a szélvédőre a tartót, amiből ki lehet venni. Nem fog leesni a tartó garantálom.

Előzmény: kormos* (717)
kormos* Creative Commons License 2020.09.23 0 0 717

Xiaomi YI Technology Dash Cam-ról írtok, ha jól látom. A kérdésem az lenne, hogy a dátumot és időt, automatikusan a GPS-ről állítja (van ilyen opció) Valamint, nincs hozzá tapadókorong, ragasztani kell a szélvédőre?

Előzmény: gyula726 (706)
Brayer Creative Commons License 2020.09.23 0 0 716

Még azt nézd meg, hogy a tolatólámpa nem kapcsol-e be közben?

Illetve, ha rossz a lámpád testelése akkor kap az izzón keresztül a helyzetjelzőről gyenge áramot, amelyik elég ahhoz, hogy a kamerát vezérelje.

Kösd le a piros szálat a tolatólámpáról és lehet, hogy akkor ezt nem produkálja. Akkor a lámpád testelésével van a baj!

Előzmény: Keke2 (715)
Keke2 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 715

Köszönöm a tanácsot. Valószínűleg most beviszem a kütyüt önmagában és megmutatom, hogy a hátsó kamera képét rögzíti és ez így nem jó. Állítsák be vagy adjanak helyette másikat. Viszont én a kábelezést nem fogom visszabontani, ha így nem oldódik meg akkor megtartom tolató kamerának mert annak kiváló. Vagy random módon rögzíti vagy az első vagy a hátsó kamera képét de ne legyen szükség rá. Legfőképp engem a tolatókamera funkció ragadott meg benne ezért is tetszett meg. Aztán majd egyszer veszek egy komolyabbat. Többe kerül szétszedni az autót mint amennyibe került (ha szakember csinálja azért ha én akkor is az idő = pénz).

Előzmény: Brayer (714)
Brayer Creative Commons License 2020.09.23 0 0 714

Nem. Én nem erre gondolta. Ezek a kamerák a "bovli" kategóriában vannak. Komolyabb kamerát kell vásárolni.

Bocs, hogy leszólom, de nem ferdítem el az igazságot. A nagy üzletek is árulnak ebben a kategóriában kamerát.

Előzmény: Keke2 (712)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.23 0 0 713

Kosz az infot.

Atdugtam masik Usbre a forrast, 68,8%ra csokkent az ido.

A 64GB pendrive is lehet ok, Hddrol is 500kB/s sebesseggel masolt a "Teljes Tabornok":-)

Regebben tobb kisebb videot keszitett a cam, 200-300MB max. Menteskor kiadta ablakban pipalgathatora. A paratlanokat, parosokat kulon mentettem, igy szepen csinalt kulon videofilekat. Most osszedobja 2GB fileba, nincs pipasablak.

 

Filebol fileba masolo program letezik gyors?

256x256pix 8bit kep 256 modositassal 2-3s. 8k x 4k kepnel percekig szamolna 1 kepet...

Előzmény: Octi19 (709)
Keke2 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 712

Igen, lehet meggondolatlan voltam de azt hittem, hogy ha a "nagy üzletben" árulják akkor tenni fogja a dolgát. Szóval ez a kamera felcserélés nem beállítás lehet hanem valami hiba? Nem leszek túl boldog ha ki kell bontanom az egész kábelezést és visszafele kifűzni mindent konkrétan ezek a burkolatok lettek megbontva: középső váltóbox, kesztyűtartó alja, A- oszlopon a kárpit, tetőkárpit végig, hátsó ajtóba kábelköteget átvezető gumi, hátsó ajtó összes burkolata, hátsó rendszám és a hátsó ajtó fogantyúja. Vagy elég ha visszaviszem csak a kütyüt és megnézik? Köszönöm a választ!

Előzmény: Brayer (711)
Brayer Creative Commons License 2020.09.23 0 0 711

Előbb itt kellett volna érdeklődni a kameráról, hogy meg szabad-e venni. Nem Full HD a kamerád, hanem interpolált csak a Full HD.

Vidd vissza az üzletbe, hogy rossz és kéred vissza a pénzed!

Előzmény: Keke2 (710)
Keke2 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 710

Üdv! A múlt héten megláttam egy hírdetést az egyik nagy műszaki cikk árusító cégtől, hogy kiárusítást tartanak. Nézegettem a termékeket és megláttam egy autós kamerát ami megtetszett. Munka után mentem megvenni: Triangle Technology Car Camera a neve, modell név: Blackbox/double. Tehát egy Full HD kamera ( 1920x1080 pixel ) tolatókamerával. Vettem hozzá egy 16 GB Maxell SDHC Class4 micro SD kártyát (mivel az eladó a kérdésemre, hogy mi jó bele rámutatott az összes Micro SD -re és elment). Tehát bekínlódtam az autóba a kamerát, mivel kombi ezért a hátsó ajtóról minden burkolatot le kellett szerelnem így nem kis munka volt. Jöttek a tesztek és láttam, hogy a hátsó kamera képét rögzíti.Egy ismerősöm mondta, hogy a Full HD felbontás csak Class10 -es kártyára rögzíthető ezért visszavettem a felbontást HD re ( 1024x768 ). Tegnap és ma teszteltem ilyen felbontásban, maga a képernyő mutatott többféle elosztást ami indításonként változott, volt, hogy a hátsó kamera képét láttam menet közben, volt, hogy az elsőt, volt, hogy osztott képernyőn fele -felében a kettőt és a mai napon az első kamera képét mutatta (kivéve ha tolatok mert akkor átvált a hátsóra és beleteszi a célzósávot ). Ma este visszanéztem a mai felvételeket: az első fájl még az első kamerát mutatja a többi viszont a hátsót. Ez valami beállítási probléma lehet vagy a memóriakártya tehet róla? A dobozán azt írja: Memory Card: TF (Maximum support 32 GB).

Octi19 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 709

kompatibilitási problémának tűnik, olyan mintha valamiért lekorlátozná az USB sebességét. Próbáld előbb PC-re írni valamilyen fájlkezelővel és azután USB-re.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (708)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.09.22 0 0 708

Mi az erdei manoert tart egy 640x480 mjpeg sajat formatum kiirasa pendriv-ra a cam sajat szoftverevel a hossz ketszereseig? 3 perces videot 6 perc alatt ir ki, 5% prociterhelessel.

tuzer Creative Commons License 2020.09.22 0 0 707

Tisztelt olvtársak közül van vkinek tapastalata ezzel a jószággal:

NAVITEL R600 GPS

Köszönöm!

gyula726 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 706

Kérlek, inkább írd meg nekem az e-mail címedet ide: tothgyula726@gmail.com. 

Természetesen elküldöm a YI kamerával készített felvételt, sőt, ha érdekel, elküldök Navitel R200 végeredményt is, meg egy olcsó Carcam kamera gyenge felvételét is. Kísérletezgettem...

Üdvözlettel, gyula

Előzmény: Brayer (705)
Brayer Creative Commons License 2020.08.13 0 0 705

Kinyítottam az e-mail címemet. Ha van felvételed akkor az eredetit átküldhetnéd, hogy hogyan működik a kamera.

Előre is köszönöm.

Előzmény: gyula726 (704)
gyula726 Creative Commons License 2020.08.13 0 0 704

Köszönöm szépen a szakértő válaszodat, tökéletesen értem a leírtakat. Ezek szerint a több képkocka csak nappal lehet előny, viszont ha sötétebb van, akkor már inkább hátrányként jelentkezhet. Használom úgy, ahogyan megadtad. Amúgy ez a gyári beállítása is.

Neked is sok sikert, és balesetmentes közlekedést kívánok! :)

Üdvözlettel, Gyula

Előzmény: Brayer (703)
Brayer Creative Commons License 2020.08.12 0 1 703

Ha 1920x1080 60 képkocka sebességre állítod napos időben nem veszel észre különbséget, viszont ha visszanézed és kockánként lépteted akkor nagyobb esélyed van egy kétes láthatóságú rendszám felismeréseben. Ha már egy kicsit kevesebb a fény akkor a nagyobb képkocka sebesség esetén (ugyan arról a szenzorról beszélünk) kevesebb fény jut be egységnyi idő alatt így rosszabb lesz a kép. Használd csak mindenhol 1290x1080 / 30 FPS-el.

Sok sikert és balesetmentes közlekedést!

Előzmény: gyula726 (702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!