Keresés

Részletes keresés

Lakó_001 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 603
Tisztelt Pócsi Sándor úr!

Kérem oszlassa el a kételyeket a közös költség körül, a kiszámlázott tétel milyen képlet alapján számítódik? Hogyan számít az erkély/terasz, a kert, tároló, kocsibeálló?
Előzmény: Képvisel (573)
B703 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 602

Szia!

 

Inkább a B505-t ajánlanám neked, mert ezen az oldalon este gyönyörű a kilátás.

Látod kivilágiítva a citadellát, a várat, és a tüzijátékot is panorámából szemlélheted :) .

Szerintem látszódik az 5-dikről is, a 7-dikről biztosan állítom, hogy megéri erre az oldalra költözni :)

Előzmény: Manolya7 (591)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.08.02 0 0 601
Szia,
Én is fiatal lány vagyok, és egyedül lakok. Hetente többször jövök haza éjjel vagy hajnalban és még semmi gáz nem volt, szeretek itt lakni, mert nagyon jó a közlekedés. Ráadásul a B609-ben vagyok, nekem kifejezetten tetszett h a fürdő a hálóból nyílik, és befért egy franciaágy az ablakhoz. A szomszédokat nem hallom és este még tücsökciripelés is van:)
Előzmény: Manolya7 (591)
petlak Creative Commons License 2009.08.01 0 0 600

Hello!

 

A környékkel kapcsolatban nem tudok rosszat mondani, mivel még nekem nem volt rossz tapasztalatom! Az, hogy milyen a környék az általános egész Pestre nézve! Bárhova költözik az ember, a baj megtalálja az embert!

Szóval én ajánlani tudom, mi szeretünk itt élni, jó lakóközösség és a csendes!

 

Üdv

Petlak

Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 599
Nem a szomszédok miatt jövök, és nem a Pikkolóban lévő emberektől tartok:)
Roan1 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 598
Szia!

Érdemes lehet lakberendezési áruházakban is szétnézni, én a Möbelixből rendeltem egy közepes árfekvésűt, méretre gyártva, extra széles munkalappal, és egész baráti áron kijött.

R
Előzmény: Katica_bogár (589)
Roan1 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 597
Szia!

Ha a B 505-be jössz, akkor sok a szomszédot ne várj: eddig ketten vagyunk a folyosón, illetve a külön kis részben lakik még valaki az emeleten. Zaj nincs (bár honnan is lenne), néha a felettem lakót hallom, mikor megereszti a fürdőszobában a vizet, ennyi.

A környék látványa valóban nem túl szívderítő, de vannak ismerőseim, akik a környéken laknak már avagy 5-6 éve, és még semmi inzultus, kocsifeltörés, etc. nem volt.

R
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 596
és az emberekkel? Jó ott lakni? Ajánljátok nekem?
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 595
Petlak neked nem volt gondod a környékkel?
Előzmény: petlak (594)
petlak Creative Commons License 2009.08.01 0 0 594

Hello!

 

Mi nemrég csináltattunk redőnyt, szúnyoghálót, és megvagyunk elégedve a szakemberrel, ha gondolod hívd fel és kérj árajánlatot!

Száma: 0630/46 01 383- Mócz Sándor

 

Üdv

Petlak

Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 593
Köszi szépen a válaszodat, remélem én is tudok alkudni, és akkor tényleg az 505ös lesz az igazi lakás ami minden szempontból megfelel. Tudtok esetleg valami jó de olcsó konyhabútorost, vagy redőnyöst? Az előző hozzászólásomra mástól is várok visszajelzést. Köszi, Manolya
Előzmény: Katica_bogár (592)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.08.01 0 0 592
Szia!

Annak idején én is néztem a 2. emeletit is, nagyon nagyon szuper volt az is, hosszas dilemma után döntöttem egy másik-4. emeleti mellett. Nem tudom, hogy a többiek hogy vannak vele, de nálam volt egy kisebb alkulehetőség (300.e Huf). Szintén fiatal lányként mondhatom, hogy az 1 hónapban nem történt semmi ijesztő, semmi inzultus, mondjuk nem egy áldozati kisugárzásom van:) és hajnali 2kor még nem jöttem haza...

Az Orczy miatt nagyon jó a közlekedés, nekem 15 perc a munkahely:) szóval eddig csuupa jó tapasztalat. Korábban régi építésűben laktam, ahol végighallgattam a szomszédok kiabálását minden este, itt nem ez a jellemző, de lehet hogy azért van, mert még nem kelt el az összes lakás.

Remélem tudtam segíteni.

Katica
Előzmény: Manolya7 (591)
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 591
Sziasztok!

Voltam lakást nézni a héten. Két lakást is néztem B209 és a B505. A 209 elég kicsi,de nagyon barátságos, a hátránya hogy a fürdő a hálóból nyílik, de a terasz jó nagy. Az 505 jó nagy de jóval drágább, nagyon tetszik, nem kell méricskélni mi fér be a hálóba és mi nem. Kérnék segítséget, aki benn lakik már a szomszédságában mi a véleménye az egész lakásról. Fiatal lány vagyok, többnyire egyedül kora reggel járok haza a munkából és a környék elég ijesztő. Volt kötözködés valakivel már? Vagy ha az Orczy tér felé közlekedem, akkor annyira nem gáz a hely és az emberiség? A falak mennyire hang gátlóak? Halljátok a szomszédból a tv-t zenét? Mert ahol most lakom az is új építésű, de mindent hallani. A 2. emeleti, ami belső udvari és így 1. emeleti igazából, mennyire hangos? Vagy nincs annyi gyerkőc a csúszda környékén? Bocs a sok kérdésért és hogy össze - vissza tettem fel, de annyi kérdésem van. Sok helyen néztem már több mint egy éve keresem az igazit, és mivel már unom úgy néz ki e kettő közül kellene választanom. Várom a tapasztalatokat, észrevételeket, ajánlatokat. Köszi
megyerizs Creative Commons License 2009.07.31 0 0 590
Szia,
Igazad van, az "elszeparált" részről elfeledkeztem.
Valóban van mégegy lakó a 4.-en.
Csak rohanj át nyugodtan, ha "bogaras" leszel.
Én nem félek Tőlük, szívesen agyoncsapom Őket.
Üdv,
megyerizs
Előzmény: Katica_bogár (586)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.07.31 0 0 589
És igen!!!!
Teljes jogú lakónak érzem magam, mert nekem is ott figyelt ma délután a postaládámban a papír, hogy tartozom a közös költséggel:)

Bár nem teljesen világos, hogy a rezsielőleg mit takar, és semmilyen kimutatás nincs mellette, de ezek szerint (ha 190 Ft/m2-et számolunk) akkor 50 m2-en lakom, ami az erkéllyel együtt akár ki is jöhet, ha nem akarok nagyon belemászni a dologba:)

Tud vlki normális konyhabútorost esetleg? merthogy szerintem enyhe lefolyású szívbajt kaptam, amikor az egyik ajánlott benyögte a 820.000.- Ft-os ajánlatát, aminek hatására elgondolkodtam azon, hogy pályát tévesztettem, nem kicsit...

Viszont lassan 4 hete vagyok konyha nélkül és én szeretek főzni és sütni, szóval ez vlhol emberkínzás...

Bocs mindenkitől, természetemből adódik a közvetlenség:)

Katica
Előzmény: Roan1 (588)
Roan1 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 588

Szia!

 

A képviselő elmondása alapján az erkély, kert teljesen számít. Mondjuk erről jó lenne valami papírt látni, mert a kimutatásban se Ft/nm, se rezsielőleg Ft/nm nincsen, sőt az adószám is csak csupa 1-essel van kiütve. Számlaszámot meg ugye bárki nyithat...

 

Az A épület sajnos nincs túl közel, így csak a kitartó pókok eltakarítása jöhet szóba:)

 

R

Előzmény: Katica_bogár (586)
Jackopower Creative Commons License 2009.07.31 0 0 587

Erkélyekre, teraszokra 50%-ot szoktak számítani.

Tehát ha a teraszod 4 nm, akkor ott 2 nm közös költséget kell fizetned.

Előzmény: Katica_bogár (586)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.07.30 0 0 586
Hahó!

Lehet hogy meg kéne néznem a postaládám??:) és az kiderült a papírból, hogy az erkélyekre mit számítanak? csak kíváncsi vagyok:)
Egyébként az A épületben vagyok, csak elszeparáltan...:)

Katica
Előzmény: Roan1 (585)
Roan1 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 585

Sziasztok!

 

Akkor válaszolok magamnak:)

 

A közös költség 190 Ft/m2, aki pedig előre befizette a költözéskori összeget (mint én), az nem járt jól:( Ellenben kiderült, hogy 30 m2-rel nagyobb lakásban lakok, mint valójában, így most ez korrigálásra kerül:)

 

üdv

 

R

Előzmény: Roan1 (584)
Roan1 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 584

Üdv!

 

Újra átnéztem az összes papíromat, amit átadáskor kaptam, és abban bizony nem volt semmi közös költséggel kapcsolatos papír; de azt hiszem, nem egyedül vagyok ezzel.

 

Ellenben megtaláltam az egyenleg-kimutatást a postaládámban, háááát... Nem tudom, hogy számolt a képviselőnk, de nekem 330 Ft/m2 jött ki, ami nagyon messze van mind a 190-től, mind a 220-tól. Ma beszélek vele, megkérdezem a számítás módját, mert már igazán érdekelne:)

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (583)
megyerizs Creative Commons License 2009.07.29 0 0 583
Sziasztok!

Valószínűleg B épület, mert itt az A-ban csak mi vagyunk és én nem félek a pókoktól.
A lakás átvételekor mi is kaptunk egy A5-ös papírkát amin rajta volt, hogy mennyit és hova kell fizetni.

Üdv,
megyerizs
Előzmény: Roan1 (582)
Roan1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 582

Sziasztok!

 

Én sem emlékszem papírra, de megnézem, hátha. Ez most így elég zavaros: 190 vagy 220 Ft/m2,  erkély igen/nem, mikor, hová? Azt hiszem, mindenki jobban jár, ha tisztázza a közös képviselővel, hogy pontosan mennyi nm alapján mennyi a fizetendő, és meddig. Arról nem is beszélve, hogy voltak páran (így én is), akik előre fizették be a Mayának a díjat az adott hónapra. Egyébként valami rémlik, mintha 15-e után költözők az adott hónapra már nem fizetnek...

 

Kedves Katica Bogár? A 4. emelet az jó mert még meg is hallom a sikoltást, csak kérdés, hogy A vagy B épület? :)

 

üdv

 

R

Előzmény: RN506 (580)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 581
Sziasztok!

Én semmilyen papírt nem kaptam, szóval ez tök jó, mondjuk kb 1 hónapja lakom itt, sőt még annyi se... Elméletileg én is a 190-ről tudok, de az erkélyek nem teljesen egyértelműek, hogy mennyiben számítanak bele az alapterületbe...

A pókoktól, ha lehet jobban félek, szóval ha sikítást hallotok a 4. emeletről, én vagyok az. ;)
Akkor gyertek menteni:)

Katica
Előzmény: RN506 (580)
RN506 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 580

Hali!

 

Én a lakás átadásakor kaptam egy A/5 méretű papírkát, amin le volt írva hogy mikortől, mennyi a fizetendő közös ktg, valamint hová kell utalni. Ezen 220,- Ft/m2 volt megjelölve. Ami számomra gond, hogy utána a Maya Holdings is küldött egy felszólítást, hogy az adásvételi szerint a ház átadásától már a vevőt terheli a közös ktg, mindegy hogy azt mikor vettük át. Hiába április végén vettem át a kulcsot és május 1-től van fizetendőm a Társasházat üzemeltető cég felé, a Maya -nak az április hónapot is fizetnem kell. Igaz Ők kegyesen, csak 190,- Ft/m2-t kérnek és más m2 árral.

Hát ez érdekes.

Ti nem kaptatok ilyen irományokat?

Üdv: R

Előzmény: Roan1 (579)
Roan1 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 579

Sziasztok!

 

A faliújságon számlaszámot nem találtam, így azt hiszem, beszélni fogok a közös képviselővel. Az összeg sem világos: én 190 Ft/m2 közös költségről  tudok, de a leírtak alapján 220 Ft.

 

Egyébként szó volt róla a múltkori gyűlésen, hogy valami reklámfüzet-gyűjtő doboz ki lesz helyezve, de ez még nem történt meg, így marad a rendszeres postaláda-ürítés.

 

A bogaraktól meg nem kell félni, vállalom az eltakarítását:)

 

Engem nagy baj már nem érhet, a múltkor egy mérges pók csípett meg, amitől bedagadt a lábam, és jó lázas is lettem. Azt sajnos nem sikerült kiderítenem, hogy otthon mart-e meg, így mindenkienk csak javasolni tudom, hogy nézzen jó alaposan körbe lefekvés előtt, hogy kivel bújik ágyba:)

 

üdv

 

R

Előzmény: legallyfoxy (575)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.07.27 0 0 578
Sziasztok!

A közös ktg engem is érdekelne, de remélem egyszer hirtelen találok a postaládámban egy csekket, vagy vlmit, hogy mostantól ennyit és ide utaljak..
Viszont volt nálam egy fekete közepes méretű bogár, bár elhiszem, hogy ez nem mindenkit érdekel, de kisebb pánikot okozott, aztán gyorsan elhunyt egy domestosos flakon gyors és nem rendeltetésszerű használatának köszönhetően...
Jelentem félek a bogaraktól, ha rendszeresek lesznek, akkor kérek jelentkezőt, aki legyilkolja őket.
Bocs a félig off-topicért.


Pánikoló Katica
RN506 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 577

A közös ktg. számításához Nálad a lakás m2-éhez az erkély fele hozzá van adva ?

Erre vonatkozóan a közös képviselők más-más számításokat végeznek. Melyik a helyes?

 

Előzmény: legallyfoxy (575)
petlak Creative Commons License 2009.07.27 0 0 576

Hello!

 

Nekem csak egy kérdésem lenne: Másokhoz is feltelefonálnak, azzal, hogy csak a szórólapokat akarják betenni a postaládákba?

Én nem szoktam beengedni őket, mert ilyen módszerrel bárki bejöhetne jogtalanul!

 

Véleményem szerint és kérném a Képviselő Úrat is, hogy ezen feltelefonálgatások megelőzése érdekében  tegyen ki valami újságoknak- és szórólapoknak gyűjtőládát!

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

petlak

legallyfoxy Creative Commons License 2009.07.25 0 0 575
Szia, közösköltséget utalni kell, a faliujságon található számlaszámra, és a közösképviselő tudja megmondani h mekkora lakás után mennyit, én egyelőre 8800at fizetek 40nm után, ez majd változik állítólag a leadott vízóraállás alapján.
petlak Creative Commons License 2009.07.23 0 0 574

Tisztelt Képviselő!

 

Érdeklődnék, mint ami után már sokan is: mikorra várható a közösktg. számla, valamint a hideg-melegvíz számla?

 

Előre köszönöm válaszát!

 

Üdv, petlak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!