Keresés

Részletes keresés

Stms Creative Commons License 2003.07.22 0 0 162
Csak azért kérdeztem, mert hallottam valami olyasmi pletykát, hogy "gazdasági okokból" nevet változtattak (amióta nincs benne a country szó, jobb a fogadtatás - annak ellenére, hogy ugyanazt csinálják ;)
Előzmény: ptolgyes (161)
ptolgyes Creative Commons License 2003.07.21 0 0 161
A Country Express bandanak alapbol is ez a neve. Kaleta Csaba basszusgitarozik benne, a neje Kriszti gitarozik, meg van meg villanygitar, hegedu, meg hasonlok.
A Country Session szerintem az eppen raero zeneszeket tomorito banda lesz ismet... :)
A tobbiek passz.
Előzmény: Stms (158)
István Gyuri Creative Commons License 2003.07.21 0 0 160
timea05: a River tényleg fantasztikus volt! Végigtáncoltuk a bulijukat!
Ha már tánc. Volt 4 countrys öltözékú fiatal lány (esetleg Te vagy az egyik???), aki fele részben a nézők között táncoltak, fele részben a színpadon (amely szokás szerint két kamion platója volt -- én még emlékszem a kezdeti 1 platós "mini" szinpadra is).

A Honky Tonk trióról miért nem teszel említést?:) Benned is kb. olyan mély nyomokat hagyhatott mint bennem ezek szerint...:)))))
Nagyon gáz volt a hangosításuk!:)

Hát... Az első 1,5 számukat hallgattam meg, aztán elmentem a legtávolabbi helyre, ahol találtam egy flippert, majd 40-50 perc múlva visszatértem, így az utolsó 1-2 dalt is "hallgathattam". Kár volt rájuk pénzt, időd, energiát fektetni, hogy idejöjjenek. Inkább a River játszott volna kétszer annyit!!

Country-s cuccokat (kalap, stb.) hoztok?
Nem. Elég feltűnő jelenség vagyok így is :)
Ha nem találjuk egymást, esetleg az egyik fellépőt megkérhetjük, hogy hangolás közben hívja a színpad közelébe az indexeseket.

Előzmény: timea05 (153)
tibor100 Creative Commons License 2003.07.21 0 0 159
Sziasztok!

Köszi a beszámolókat, legalább tudjuk miből maradtunk ki...

Göller Lórit több mint 10 éve hallottam először egy soproni egyetemista találkozón, aztán pár évvel később a debreceni EFOTT-on (a régi szép idők)
Akkor még igazi one man band volt, a gitárt egész egyedi módon kezelte és nagyon profi volt a szájharmónikán is. Mindezeket kiegészítette egy saját maga által eszkábált, lábra erősített "csattogóval", amivel az alapritmust adta. Főleg saját szerzeményeket hallottam tőle, country és blues sajátságos keveredését. Eredeti humorral megírt szövegei még a legmorcosabb hallgatókat is mosolyra derítették.

Tibor

Stms Creative Commons License 2003.07.21 0 0 158
Hmm... akkor most a Country Express-t így hívják, vagy csak countryfesztiválon ez a neve? ;)

És ki akkor blekkrájdörsz basszer?

Göller Lóri, Sedóz, Ratboy, Country Session, kik ezek?? Sosem hallottam róluk.

Előzmény: ptolgyes (157)
ptolgyes Creative Commons License 2003.07.21 0 0 157
"Péter, a gárdonyi program változatlan a legutóbbi közlésed óta?"

Na, irom az ujabbik programot... :)

Pentek (kezdes 18:00-kor)
Greenfields
Wild Horses
Sedóz
Country Express
Ratboys
Göller Lóri Band
Country Session

Szombat (kezdes 19:00-kor)
Winnetou Jr.
Black Riders
NO CoMMent
Cats
Uj Bojtrojan
Mustang

Tehat ebbol kiindulva a blue timers kiesett, a Mustang allitolag Tihanyi Gyula (a black ridersbol kivalt basszusgitaros) bandaja.

Udv.
--
Peti

Előzmény: tibor100 (152)
Stms Creative Commons License 2003.07.21 0 0 156
Gárdonyszállás: mindjárt rákérdezek...

"Abaligetről, remélem az még jobban sikerült, mint előre gondoltátok."

Nagyjából. :)
Kicsit hosszú lesz... :)

Szombat délelőtt értem le, és rögtön elvegyültem a másnapos alakok között. Sátor, sörcsapállítás, kaja.
Közben egymás hangszerének bámulása (pl: Santa Cruz Doc Watson Modell, vagy Bocskai Pista Martinja, Sterling bencsók).
Attila bejelentette a Magyországi Bluegrass Szövetség meglétét, valamint jól be is lépett mindenki. Ezzel közgyűltünk is. :)
Sajnos Publix-ék egyéb buli miatt leléptek, így kimaradtak a továbbiakból.

Kis lekvár, aztán beállás.

Este 7-kor kezdődött a buli:

1.) DOLMEN (Kaposvár)
A bencsós srác nyitott egy Beethoven átirattal. (Huh). Nagyjából ő vitte el a hátán a zenekart, még a bőgős srácot tudom kiemelni, nagyon precízen tette a dolgát.

2.) BÓDY ADRIENN - BOCSKAI ISTVÁN - PALÁSTHY ZSOLT
Fergeteg... Istvánt először hallottam játszani, nagyon nagy élmény volt. Adrienn bencsója szépen szólt. 3 nóta erejéig kiegészültek egy japán sráccal, Hayashi-val (ha elírtam a neve(ke)t, bocs), ezzel a fesztivál nemzetközi jelleget nyert.

3.) KÉKFŰ
A "szokásos" profi színvonal, öröm volt úgy látni őket, hogy ők is élvezik a zenélést.

4.) SZŐKE TAMÁS
Negyedórás szólóprodukció, "összeférhetetlenség" miatt nem részletezem. ;)

5.) DADGAVE (jól elfelejtettem a nevet)
Bocskai Pista (gitár), Kasza Gábor (bass-ének), Bence (dobró - vezetéknevet nem tudok), Barta Gyuri (banjo)
Ahhoz képest, hogy Gábor életében nem játszott bluegrasst, korrekten leénekelte a műsort. Fantasztikus műsort adtak.

6.) BANJO JUMPING BAND (Baja)
A fesztivált a szervező Lógó Attila bandája zárta. Itt is a bancsóst tudom kiemelni, valamint a két szólóénekest: Vuity Krisztát (aki herflin is közreműködött), és Molnár Egont. A végén ugyan belefutottak egy hóhányó/kántriróccba (magánvéleményem szerint kihagyható lett volna - bár nagyon jól megcsinálták a nótákat).

7.)
Foggy Mountain Breakdown (avagy japán résztvevőnk tiszteletére: Fujijama Breakdown), és Rollin' Bocskai Pista vezényletével, és 18 zenésszel... :))

Utána hajnal 3-ig szalonnasüti, duma, másnap szép lassú hazapárolgás.

Mindent összevéve nagyon jó buli volt, az odasereglő kb 100-150 fős közönség lelkesen végighallgatta a jó 4 órás műsort. Polgármesteri ígéretet kaptunk az esemény folytatásához, szóval:
jövő augusztus elején:
2. ABALIGETI BLUEGRASS / AKUSZTIKUS ZENEI FESZTIVÁL

Előzmény: tibor100 (152)
ptolgyes Creative Commons License 2003.07.21 0 0 155
Ja, a mikor es hol talalkozasrol...
Szerintem mi ugy fogunk beesni szombaton kezdes elott 1 oracskaval (penteken meg jatszunk Balcsin, dehat ugyis a szombati a fesztivalon a jobb nap :) ), ugyhogy az elejen fokepp a szinpad kornyeken leszunk megtalalhatoak (utana persze mindenfele sorospult, wc es ezek kozti hely valoszinu :) ). Mivel meg ugyse tudom senkirol se hogy hogyan is nez ki, igy nyugodtan setaljatok oda es mutatkozzatok be... :P
--
Peti
Előzmény: timea05 (153)
ptolgyes Creative Commons License 2003.07.21 0 0 154
Gardonyi programot holnap meg egyeztetem Buchwart Lacival, aztan felirom ide jol.

Kalap meg hasonlok rajtunk lesznek. Ha veletlenul nem hoznatok, akkor ott meg lehet majd venni... :))

Udv.
--
Peti

Előzmény: tibor100 (152)
timea05 Creative Commons License 2003.07.21 0 0 153
Újabb szegedi tudósítás:
a River tényleg fantasztikus volt! Végigtáncoltuk a bulijukat!

I.Gy.: A Honky Tonk trióról miért nem teszel említést?:) Benned is kb. olyan mély nyomokat hagyhatott mint bennem ezek szerint...:)))))
Nagyon gáz volt a hangosításuk!:)

Találkozunk Gárdonyban!:) Gyerekek, ki mikor mivel hogyan jön? Mikor és hol találkozzunk?

Country-s cuccokat (kalap, stb.) hoztok?

Pussszancs!
Timi

tibor100 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 152
Sziasztok!

Fáj a szívem... milyen élményekből maradok ki. Nem is ketté, hanem háromfelé kellene szakadni (innen már nincs messze a felnégyelés).
Most mindjárt jönni fog Tamás és beszámol Abaligetről, remélem az még jobban sikerült, mint előre gondoltátok.
Sebaj, Gárdony legalább fix, legalábbis ha bele nem fulladok a Balcsiátúszásba :-).
Tamás, sikerült valami szállást nézni, vagy vigyek hálózsákot és jó lesz a pályaudvar is, mint diákkorom legszebb éveiben?
Péter, a gárdonyi program változatlan a legutóbbi közlésed óta?

ÜDV

Tibor

ptolgyes Creative Commons License 2003.07.20 0 0 151
En nagyon szivesen megneztem volna a Rivert, es sajnalom, hogy erre most sem kerult sor. Mondjuk karpotol az, hogy a sima mezei ettermi bulin olyan kozonsegunk volt, mint az agyu... Ennyi es ilyen tapsot meg nem kaptunk hasonlo korulmenyek kozott (na meg olyan tancolast rendeztek az Ohio-ra, mint az allat... :)).
Jo lenne, ha lenne vegre ujra a River Gardonyban, bar nem tudom, hogy ennek mik a feltetelei (meg hogy az utobbi 5 evben miert nincsenek).

Ja, es hogy valami jo is legyen a vegere - Vili (Winnetou tag) mai aranykopesei:
Többe kerül a lé, mint a haszon (Többe kerül a leves mint a hús)
Ritmus-szankció (Ritmus-szekció)

Előzmény: István Gyuri (150)
István Gyuri Creative Commons License 2003.07.20 0 0 150
Hát, gyerekek, ez isteni volt!
A River megint fantasztikus volt, élmény volt őket újra látni!
A magyar country-életben toronymagasan az első helyen vannak koncertjeik színvonalát tekintve.
Látszik rajtuk, hogy élvezik a zenélést (ami a kisujjukban van). A színpadi állandó mozgásukkal is arra "kényszerítik" a nézőket, hogy ők is beszálljanak az őrületbe.
Sajnálhatja, aki nem volt itt.

Ja, egyébként új dobosuk van Polestyuk mester helyett.

Most egyelőre ennyi egy szegedi netkávézóból, folyt köv. Gárdonyban, ahová várhatóan a Déliből 18:25-kor induló nagykanizsai sebesvonattal érkezek (19:12-kor).

Előzmény: István Gyuri (149)
István Gyuri Creative Commons License 2003.07.19 0 0 149
Kérdésem, hogy ki jön Szegedre és mikor jöttök? Felvetődött az ötlet, hogy talizni kellene a Boci-tejivóban előtte vmikor.

Én most indulok a 16:10-es gyorssal, tehát 19-re érek Szegedre. Kültem e-mailt is, az adataim között is ott a telefonszámom. Remélem találkozunk :)

Előzmény: timea05 (136)
Stms Creative Commons License 2003.07.15 0 0 148
Tibi!
Szállásügyben érdeklődtem, egy-két napon belül lesz válasz.
Stms Creative Commons License 2003.07.14 0 0 147
A "Csöcsös" fedőnevű kocsma a sorompó mellett kellemesebb hely.
:)
Na lényeg, hogy keressünk egy sapkás hölgyeményt :))
Előzmény: timea05 (146)
timea05 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 146
tibi:
inkább közzéteszem, mert viszonylag publikus tel.számokon lehet gárdonyi szállást szerezni:

20/986-6216 Turai Jánosné
20/9548-630 Turai János
22/355-859 Ez meg a vezetékesük.

2 személyes appartman 1 éjszakára 6000huf.
Nem a legolcsóbb, nem tudom, hogy néz ki, ne engem szidjatok, mi ide megyünk, mert sátrat lusták vagyunk cipelni a vonaton.:)

egyéb: www.velencetours.hu
22/355-075 Velencetours iroda

Ti hoztok westernkalapot, csizmat, etc.?
Kicsit lehet, hogy megsülnék, de ha a csürheszellem él, akkor én is viszem:)

Szerintem (nem akarok úgy csinálni, mint aki most találta fel a spanyolviaszt) talizni kellene egy előre megbeszélt helyen,időpontban a gárdonyi feszt. előtt. (Már csak azért, hogy egyben legyen a brancs...)
Olyanra gondolok pl., hogy a gárdonyi Polg.hiv. előtt júli 25. péntek 17 óra... ez csak egy példa, de sztem nem rossz:))))

Üdv., pussz:
Timi

Stms Creative Commons License 2003.07.11 0 0 145
És ki lesz ott Tibin kívül?
Előzmény: tibor100 (144)
tibor100 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 144
Illetve mégis, pontosan 26-án, valahol Rákos borzasztón :-) lesz és egész biztos ott lesz Kaszab Tibi is. Kicsit szerencsétlen az időpont, legalábbis azok szempontjából, akik már beszervezték a gárdonyi programot... Ketté kellene szakadni :-)

Tibor

tibor100 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 143
Nos, utánanéztem a naptárban, Anna nap az nem holnap lesz, hanem 26-án, a gárdonyi fesztivál napján :-(. Egyéb infó azóta sem.

Tibor

johnny99 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 142
sziasztok, szóval:

van egy bizonyos rádió, Rádió 17 96.8 Rákosmenete.
itt minden kedden du. 14-16 óráig van egy country műsor, a műsorvezető Kemény Győző.Nos most kedden ő olvasta be az infot hogy valamikor szombaton Zuglóban lesz egy Anna-napi country Muri.És külön kiemelte hogy fellép Kaszab Tibi is.

ennyit tudok...

www.radio17.hu

Endre voltam.

tibor100 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 141
Johnny, semmi infóm nincs a zuglói buliról, megosztanád a híred forrását, hol, mikor, esetleg kik lépnek fel?
Beszéltem Tibivel, még nem hallott róla, pedig 2 nap és szombat...
Többiek?
tibor100 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 140
Sziasztok!

Sajna nem jön össze a szegedi buli részemről, pedig hetek óta készültem rá, talán túlságosan is beleéltem magam. Mint tudjuk: ember tervez... :-(

A gárdonyit viszont nem hagyhatom ki, meg kellene szervezni a szállást. Timike, úgy olvastam, hogy keresgéltél már a tárgyban. Ha van valamilyen címed, vagy telszámod, küldd már el légyszi emilben.

Tibor

Stms Creative Commons License 2003.07.10 0 0 139
Meggyütt, köszi. :)
Előzmény: timea05 (138)
timea05 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 138
E-mail-ben küldöm!
T.
Előzmény: Stms (137)
Stms Creative Commons License 2003.07.09 0 0 137
Abaligetre megyek, sajnos nem tudtunk Szegedről, így egybeszerveztük a két bulit.

Ha már itt tartunk: tudsz valami szervezői elérhetőséget szegediektől? (hogy jövőre egyeztetni tudjuk a két programot)

Előzmény: timea05 (136)
timea05 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 136
Sziasztok!

Kérdésem, hogy ki jön Szegedre és mikor jöttök? Felvetődött az ötlet, hogy talizni kellene a Boci-tejivóban előtte vmikor.

Szombaton lesz a country-program, de ha vkit érdekel, e-mail-ben küldöm a részletes programot. Két együttes lesz, de azt már előző leveleimben már közöltem: a River meg valami olasz Honky Tonk együttes...
(Jó bemelegítés lesz Gárdonyhoz!:))

Szerintem én csak erre a programra megyek ki, a Szikire, a kamionkákat meg akkor is meg tudom nézni (előtte inkább..:))

Üdv. mindenkinek, és várom a reakciókat, ki, mikor jön!!!:)))
T.

johnny99 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 135
sziasztok ismét!

most hallottam hogy Zuglóban hétvégén lesz egy Anna-napi Country muri, fellép többek között Kaszab Tibi :)

sajna csak ennyi infot tudok

Endre

tibor100 Creative Commons License 2003.06.21 0 0 134
Péter, köszi a linket. Látod, nélküled nem is tudtam volna, hogy létezik a másik fórum. Nem igazán vagyok netfüggő, inkább élő zenét hallgatok, vagy játszom helyette :-)
ptolgyes Creative Commons License 2003.06.20 0 0 133
Tibor, nem tudom mennyire reszletes gardonyi programra vagy kivancsi, az 56. uzenetben (arra valaszoltam, ugyhogy csak klikk ennek az uzenetnek elozmenyere) talalsz valami infot rola.

Abaliget ugyeben szerintem nezz be a bluegrass forumra:
http://forum.topic.hu/index.php4?page=topic&forum=173&forumid=87

Előzmény: ptolgyes (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!