Keresés

Részletes keresés

[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.15 0 0 209
Akkor 1:1. Vö. [192], [187]. És remélem, a kedves Mme is hallgatja a Fideliót. Én sajnos sosem láttam. De lehet, hogy nem is kell. Csak hallgatni.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 208
Drága faery, ez maga a csoda, vagy telepátia, nevezd, aminek gondolod! Ebben a pillanatban kezdődik a Fidelio a Bartókon!!! Most olvastam soraid. S természetesen Florestan is énekel. Vajon Mme mit csinál most? Ami a felszabadult dúlást illeti... Márai Föld,föld!-jét ajánlom. Példás távolságtartása miatt is. Amúgymeg, ki mit mond, azért felel - ha felel.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.15 0 0 207
Kedves nab, hát már csak mi beszélgetünk ezen a topicon? Viszont örülök, hogy megkerültél. Nem hallgattad tegnap Batta András előadását a Fidelióról (A hét zeneműve)? Az amúgy jeles szövegben volt egy érdekes kitétel. Azt mondta, hogy kevesen állták meg könny nélkül, amikor Klemperer vezényletével felhangzott az opera "néhány évvel a FELSZABADULÁS után"...
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 206
Sajnos Bibertől távoltart a tűzfal napközben, otthon pedig gyenge telefonkapcsolatom van csak...:( Én is úgy vettem észre, muzsika zsuzsika ma reggel jó volt, örülök, hogy Neked is enyhült a szíved...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.15 0 0 205
Sajnálom, hogy nem hallottam, de majd az internetről pótolom! (Apropó, meghallgattad Bibert?) Örülök a népzene/költészet hetének: némi javulás az egészséges arányok irányában. Ma reggel viszont elcsavartam a rádiót... Bár, abban a pár másodpercben, amíg konstatáltam, ki a reggeles zsuzsika, mintha javulást észleltem volna... Lehetséges-e, vagy csak beleképzeltem?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 204
Drága Tündér, míg ezt írom, még mindig borsózik hátam, lelkem az imént hallott Török Erzsébet műsortól. Hangvarázs, valóban. Az egyszeri, a megismételhetetlen. Most nem is írok másról, olyan lélekemelő. Cseng-bong a fülemben, lelkemben.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.14 0 0 203
Ó, ó, hát mindenki cserbenhagyja "az ország legnagyobb hangversenytermét"? Nab, mi van Veled? Hiányollak! Erzsébet: hogy megy a nyomozómunka a nyelvi vitában? Nagy piros pont a ma reggeli szerkesztőnek, Bánkövi Gyulának, elsősorban a fél 7 - 7 óra közti francia blokkért (Charpentier, Marais, Couperin)! Mintha valóban lenne valami elmozdulás az olasz-német-bécsi-szláv kánontól, más műsorokban is! És TT hibátlanul vezette, még ha egyes számú hallgatóként szólít is meg. Végül is ki-ki maga hallgatja, hát nem?
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.09 0 0 202
nab [187]: Képzeld, amikor ezt a hozzászólásodat elolvastam, épp a Mozart: Falusi muzsikusok szólt a Classic FM-en! És ugye, ez volt a mai Bartók-rejtvény megfejtése is. Nem különös, már a LOST topicba illő? Még valami. Hajnalban kicsit kijöttem a kómából, és ilyenkor automatikusan bekapcsolom a Notturnót "sleep"-pel. Valami elképesztően gyönyörű zenén voltam képes visszaaludni, miközben éreztem, hogy nem szabadna. No, most nekiálltam, megkerestem, végighallgattam: csodás. Biber: Alleluja mise. Ha örültél az Ockeghem-tippnek, ennek tán még jobban fogsz. Itt hallható: http://real1.radio.hu/bartok/2005/11/09/051109-b.htm
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.09 0 0 201
Tedd ezt, Erzsébet, ha módodban áll! Kiváncsian várom.
[fidelio] Erzsébet Creative Commons License 2005.11.09 0 0 200
Nocsak, nocsak.... Most vettem észre, hogy Toldiboldi másképp gondolja. Azt hiszem, meg kell erről kérdeznem egy igazi nyelvi szakértőt! :o)))
[fidelio] Erzsébet Creative Commons License 2005.11.09 0 0 199
faery (184) Úgy tudom, a MR Kereskedelmi Irodája készítette el ezt a hirdetést. Nem tudom, nyelvi szempontból kivel egyeztetik. Én, mint hallgatói véleményt, eljuttatom a vezetőhöz, ha ez megfelel. Sajnos változtatást garantálni nem tudok. Olyan ez, mint egy gyár. Ha már egyszer elkészült, akkor az hibás... Lehet javítani, de az egy plusz költség, amit nem szívesen vállal be senki....
[fidelio] Toldiboldi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 198
faery [184] szerintem tévedsz; bővebben a Házmesterben, mert oda való. :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.09 0 0 197
- fényképeM... Én Haydn papát átaludtam, csak a rejtvénnyel bírkóztam volna még mindig félálomban... Szóval a ZAK felújítása megint elmarad, tudtuk meg a Batta interjúból. Gondolom, roppant nehéz kitalálni az okot.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.09 0 0 196
Igaz, igaz. De hogy a tegnapi levélváltásunkból okuljak (jelszó: think positive!): jó volt Haydnra ébredni!
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.09 0 0 195
183-2- tudod, erről Mick Jagger jeles mondása jut eszembe, amikor harsogtak a cikkek valamelyik ügyeletes botrányáról, s megkérdezték, nem zavarja-e, hogy mennyi minden rosszat írnak ról? Miért zavarna, ha a címlapon az én fényképen van?
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.09 0 0 194
Erzsébet [166]: Örülök, hogy figyelsz! Lécci, tégy valamit, hogy legalább a MR saját hirdetésében ne legyen nyelvi hiba! Minden nyelvvédő szőr feláll a hátamon, amikor a BR-ben is elhangzik többször a Ker. Oszt. hirdetése: "... vállalkozóknak, akiknek van Széchenyi-kártyája." Természetesen: "kártyáJUK" a helyes megoldás. Sajnos, sokszor hallom a rádióban ezt a rossz egyeztetést, és nem csak interjúalanyoktól. Egyébként mi a legcélszerűbb, ha az egyszerű hallgató ilyen észrevételt akar tenni?
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 193
Ugyanúgy furcsállnám, ha a száztagúval lépnének fel. MINEK? Külön-külön szeretem őket, a maguk műfajában.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 192
Igazad van, nab. De szerinted miért kell jazzbe és klezmerbe kiruccanniuk, amikor a világ legszebb zenéivel állhatnak kapcsolatban több, mint negyven éven át? Vagy én lennél vaskalapos, netán sznob? Mert szerintem nem egy súlycsoport...
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.08 0 0 191
Igen, a nemesúrból részeket hallottam, de azt is megállapítottam, hogy RJ sokkal jobban ért a hangszeréhez, mint a szóhoz. Jól is van ez így. Úgyhogy szóban nagyjából "szinten" voltak.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.08 0 0 190
Ja és Salamon tényleg zseniálisan fújta. Na de vérében a zene. Családilag.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.08 0 0 189
[175] nem kell látni. Elég egyszer is hallani. Nekem Mácsai a legszimpatikusabb. Néha persze Ő is belegabalyodik a mondatfűzésbe, de nem zavar. Az írott kritikáit is szeretem.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 188
Bocs: "nem lett volna szabad".
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 187
Nab kedves, Te pedig pótoltad azt, amit nem lett volna szabadna kihagynom: csodás volt a fiú! Kösz. Mellesleg, hallottad tegnap a fantáziátlan nemesurat a 7 muzsikusával? If so, any comment?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.08 0 0 186
Drága Lelkeim, sok mindent elmondtatok helyettem ,köszönöm. Még csak annyit: ez az E. Salamon furulyás fiú olyan fantasztikus természetességgel emelkedet DJ fölé, hogy szinte észre se vettem DJ nyökögését. S ahogy az a fiú furulyált! Meg a természetesség, amellyel az összes képessége lassan kibomlott a műsor során! Remek gyerek! Most "már" 15 éves... Istenem, kérlek, még sok ilyen gyermeket ebbe a hazába!
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 185
Ditta, gondolom, láttad a korábbi véleményeket is D.J.-ről - a többség falra mászik tőle...
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.08 0 0 184
Igen, nekem is fület szúrt, hogy a 14 éves fiú mennyivel szebben fogalmazott és beszélt, mint a felnőtt beszélgető partnere.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.08 0 0 183
Kedves nab, remélem, egyetértesz: idegrendszerünk normális védekező reakciója, hogy nem bírjuk már a rengeteg maszlagot. Azt szoktam mondani, hogy aki ma a nagy magyar élettől nem lesz idegbajos, azzal valami baj van... Mert aki ezt bírja gyomorral, az érzéketlen tuskó, vagy zombie. Most hallgattom D.J. "kakuminális" t-it, de még azoknál is rémesebb a hanghordozása. Gyerekkel beszélget, mint szokott, következésképpen óvodás gügyögéssel fölkapja a mondatok végét. A kérdéseket is szinte nevetségesen túlzó "éneklő" módon tálalja. Emiatt a hanghordozás miatt szoktam gyorsan máshova kapcsolni a Kossuth-ról, ha a "Vendég a háznál" érthetetlenül rossz című, szülőknek gyerekekől szóló műsor következik. És persze elhangzik az "igazándiból" szó is D.J. a szájából. Ez a népi vagy gyereknyelvi forma mostanában elképesztő karriert futott be. Boldog-boldogtalan csak ezt használja, s elfelejti, hogy létezik "igazából, voltaképpen, valójában" is. Pedig kb. a "játszásiból" szintjén van, s nekem kedves ugyan mindkét szóalak, de csak a maga helyén, és nem hivatásos kommunikátortól, vagy - mondjuk - parlamenti felszólalásban, stb.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.07 0 0 182
Azért nagyon is törődünk vele, drága faery, mert a lényeget úgyis megtudjuk, de nem kell hozzá a hosszú maszlag. Meg ami közben óhatatlanul ragad. Korbuly ma valóban botladozott, én is így hallottam. Újabb bizonyíték, hogy milyen nehéz műfajjal küzdenek a jók is. Ezért csak a jót fogadjuk el tőlük. Ma du. csak töredékesen hallottam a Muzsikálót, azt hiszem Boros Attila mondta, talán rangra emelve: Sir Georg(e) S(h)olti... szerintem nekünk továbbra is, érintetlenül Solti György. Jó ezt tudni.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.07 0 0 181
Kedves isoz! Valami olyasmi kellene a Bartók Rádiónak, mint ami az ÁHZ-val történt, mire NFZ lett. Egy zseniális vezető, aki tudja, mit akar, és át is tudja vinni az akaratát a politikai-bürokráciai-szakmai mocsáron… S az igaz-e, hogy senkit sem engednek maguk közé? Például? Írjon erről más is, aki tud! Hirtelenjében viszonylag új név ott, a BR-ben csak Fazekas Gergőé jut eszembe, s ő jó szerzemény, hát nem? Nekem is sajtóundorom van hosszabb ideje, bár nem olyan mértékben, mint Neked. Azt gondolom, épp az a céljuk valakiknek, hogy minél több ember elforduljon a közélettől, s ne törődjön vele, mi folyik...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.07 0 0 180
Szóval, csak picit akart megbántani engem, ricardo?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!