Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.20 -1 0 235398

Ha így csinálnék, ahogy írod, abban benne van a félelem. Ettől jobb, ha vissza áldom, és nem foglalkozok tovább vele, megyek az úton fèlelem nélkül tovább. Mert hogy nem a félelem szellemét kaptuk. Fiak vagyunk, teljes" mellszélességel, " keresztben, kasul.Még ha rafinált ötletnek s mondanám azokat a felvetéseket, amit javasolsz, az inditékban ott van a " félsz". Egy határozott nemet mondok rá.

Előzmény: Kútásóóó (235397)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.20 -1 0 235397

szerintem szeretetből kívánják, hogy elevenen szálljunk a pokolba,

 

 

Nem mindenkit kívánnak azért oda, az átok ellenszer szerintem nem a vissza átkozás, hanem inkább az áldás.

 

A "vuduzástól" csak  még gonoszabbá válna a pásztor. Nekem volt ismerősöm, aki vissza átkozta folyamatosan az anyósát, de az ettől kicsit egy sem szelídült...

 

 

Amikor a fülembe jutott olyan átok ima, amit speciel nekem szántak, (nem a Sándorék) az egy Dávid zsoltárból való idézet volt:

 


Foglalja le minden jószágát az uzsorás, és idegenek ragadozzák el szerzeményét.

zsolt 109

 

Na ennek az átoknak a legjobb ellen szeréül azt javasolnám, hogy mindig, ha valami értékeset vesz valaki, az nem szabad hogy valaha is a nevére kerüljön.

(maradjon a régi tulaj, írassa azt rokon, családtag gyerekkori haver stb.. nevére.

 

 

 

 

  

 

Előzmény: random seed (235382)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.20 -1 0 235396

A Btk-nak hogyne lenne erkölcsi vonatkozása. Pld. szexuális területen most is bűn a vérfertőzés, pedofília, bigámia. 

 

 

Felhívnám a figyelmet arra, hogy a Btk. szerint a bigámia 3 év szabadságvesztéssel sújtható!

Pedig a Bibliában a zsidó szent emberek is ilyen házassági kapcsolatban éltek.

lásd, pl; Ábrahám a hit atyja.

 

A homoszexualitást ugyanakkor a Isten törvénye halállal büntette!

 

Hol itt az igazság?

 

Ha  bigámiát lehet hivatalosan is börtönnel büntetni akkor a homoszexualitást, miért ne lehetne?

 

 

A Biblia világában azok az emberek, akik annyira szerették a fehérnépet, mint bevallom jómagam is (sőt még jobban is nálam) nem váltak utálatossá a Mindenható előtt.

Nem mondható el ugyan ez a férfiszeplősítőkről, akik likvidálását, maga az Úr rendelte el.

 

Gyakorlatilag én azért lettem fasiszta a zsidók szemében, (nem mindegyikében!) mert ezt a dolgot nem csak hogy felfedeztem az Írásokban hanem hangoztattam is.

 

(A fasiszta szó pedig teljesen mást jelent a történelmi fogalom szótárban)

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: puntooo (235389)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.08.19 -1 3 235395

A katolikus dogmatika szerint van kisbün meg nagybün....de én ugy olvastam hogy minden bünnek ugyanan 1 a következménye.

 

 

 

A Biblia szerint is rangsorolva vannak a bűnök.

Az Isten, minden cselekedeteinket ítéletre előhoz a halálunk után, jókat és rosszakat egyaránt.

 

 

Azért kell most inkább, most, mert itt a földi létben még tudunk státuszt változtatni. 

Mind az egyház, mind az fegyház, ebben bizony segíthet.

 

 

Ha valakinek van elhívás az életén annak mindenképp, az elébbi, aki hitetlen az utóbbi bizonyul csak igen hatásosnak.

 

 

 

Amerikában bizony van olyan pásztor, hogy bizony lecsukják, mikor elszáll vele a ló, Jim Baker  tiszteletessel is megesett ez, de saját bevallása szerint, segített neki ez az időszak a megjavulásban...

 

 

Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.

 Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.

Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

 Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá teszszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: llang-ilang (235379)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 -1 2 235394

Legy szives, ne forgasd ki, amit irt, es ne kenyszeritsd arra, hogy leirjon olyat, amit igaznak gondol, de kimoderaljak miatta. Leirta ertelmesen eloszorre is. Ha meg akarjatok dumalni, felajanlom a blogomat, en nem vagom ki egyikotok kommentjet se.

Előzmény: puntooo (235393)
puntooo Creative Commons License 2019.08.19 -4 1 235393

azért kínálgatta őket mindenféle konferenciákon csak nem kellettek senkinek.

 

Nem, nem! Ezt úgy kell érteni, hogy Hitler nem is hibás, mert a számára nem kívánatos zsidóságot csak kényszerből akarta teljesen kiírtani? Rákérdezek biztonság kedvéért, jól értem-e hogy idáig süllyedtél; vagy félreértettem valamit? 

 

 

Előzmény: Igen. Igen. (235354)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 -1 0 235392

(Hogy a csudaba tunt el egy pillanat alatt a hsz, amire valaszoltam?)

Előzmény: Zsebihal18 (235390)
puntooo Creative Commons License 2019.08.19 -2 1 235391

a Hetekre ne hivatkozzál

 

Dr. Kulcsár Árpád történész írása akár a Nők Lapjában is kiállná a szakmaiság próbáját... De ha nem is ő írta volna, utána lehet nézni bármilyen forrásból a tényeknek Pergamon kultusztörténeti szerepével kapcsolatban!

Előzmény: Igen. Igen. (235355)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 -1 0 235390

Mehen kivul is mar eletkepes (kis segitseggel) baba elhajtasa, mert esetleg autista, humanus es logikus? Hat legfeljebb csak akkor, ha a szulo az a tipus, aki a megszuletett gyereket is megnyuvasztana. 

puntooo Creative Commons License 2019.08.19 -1 1 235389

nincs kedvem folytatni ezt a se vége se hossza vitát mert fölösleges és unalmas... 

 

Pedig csak most kezdett igazán izgalmas lenni, hiszen megint teljesen kiforgattad a véleményemet. 

Én pont arról írtam, hogy nem várhatjuk el az államtól, hogy olyan cselekedeteket  szankcionáljon, amire nincs világossága. Inkviícióval egy kategória volna a reklámterror miatti tiltakozás? Szerinted akkor mondjuk a bejárati ajtó bezárása egyenlő lenne a tolvaj kezének a levágásával (hiszen mindkettő testi fellépés)!?

 

Ugyanakkor valóban el lehet gondolkozni a teológiai kérdésen, hogy mi az állam feladata? 

  Róm 13:2 Azért, aki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; akik pedig ellene támadnak, önmaguknak ítéletet szereznek.

  Róm 13:3 Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-e pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dicséreted lesz attól.

  Róm 13:4 Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, aki gonoszt cselekszik.

  Róm 13:5 Annak okáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is.

  Róm 13:6 Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak.

Pál nem fejti ki, mit ért pontosan ez alatt; Noénál konkrétan csak a gyilkosság büntetése szerepel.  A Btk-nak hogyne lenne erkölcsi vonatkozása. Pld. szexuális területen most is bűn a vérfertőzés, pedofília, bigámia. 

Előzmény: pastenger (235295)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 -1 1 235388

Volt drogosra, alkoholistara, jelenleg is tulsulyosra (habzsolora) vagy dohanyosra rabiznam. Volt pedora nem, hiaba megtert - nem kockaztatnam a fiam, es nem kisertenem a jobb utra tertet. Az, hogy a bunok kozott nincs kulonbseg, zoldseg. Lesz olyan, hogy Isten a cselekedeteik alapjan megiteli majd az embereket. Bun nelkul senki sincs, de vilagos, hogy Isten is kulonbseget tesz a bunok sulyossaga kozott.

Előzmény: llang-ilang (235386)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 -1 1 235386

Látom szereted az elméleti kérdéseket aminek nem sok értelme van. Itt egy:-Kire biznád inkább a gyereked: egy gyilkosra, erőszaktevőre, pedofilra vagy homokosra?

Előzmény: Zsebihal18 (235384)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 0 2 235385

Igen, olvastam kommentertol mas oldalon, hogyan halt meg a nagymamaja (akit o mar nem ismert) abortusz miatt, mert mar millio gyerekuk volt, mar a fiokban is aludt egy (nem vicc). Arvan nottek fel. 

Egy jo fej kereszteny urge jut eszembe rolad, amerikai letere Ugandaba ment a gonosz abortusz ellen tuntetni meg szervezkedni. 1950-ben otmillioan voltak, ma negyvennegy millioan. Ellenalltam a kisertesnek, nem irtam semmit, pedig ezt akartam linkelni kommentben neki:

https://www.youtube.com/watch?v=zKPhjkw3Y84

 

Megjegyzem, Izraelben ugy alakitottak ki a torvenyt, hogy kifejezetten eugenisztikus hatasa legyen. Ha a gyereknek 30 szazalek eselye van arra, hogy elethosszig tarto fogyateka legyen, pl auti, a harmadik trimeszterben is el lehet hajtani.

Előzmény: random seed (235383)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 0 2 235384

Nem tudom, hogy mi a dogma. Biznad a gyereked megreformalt pedora? En nem. 

Előzmény: llang-ilang (235379)
random seed Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235383

továbbra is a kérdés, hogy hol a határ az állam feladatai között? melyik isteni törvény betartatása még az ő feladata és melyik már nem?

pl. az abortusz engedélyezése (sőt, aktív segítése!!!!!!!!) tuti nem, mégis 30ezer abortusz van Mo-on, és a cinikus államimádó keresztények ezt még meg is ideologizálják, hogy "azért van így, mert így kevesebb a zugabortusz, ami által kevesebb anya hal meg"...

és közben a homókat meg a legnagyobb bűnösöknek tartják...

Előzmény: pastenger (235378)
random seed Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235382

szerintem szeretetből kívánják, hogy elevenen szálljunk a pokolba, ahogy jézus is mondta azokról akik kicsiket botránkoztatnak meg, hogy jobb nekik ha...

tehát jobb nekünk ha minél hamarabb megdöglünk, mert úgy nem tudunk továbbra is ártani a hgy-nek, így valamivel kisebb ítéletünk lesz.

:)

Előzmény: friss szél (235372)
friss szél Creative Commons License 2019.08.19 0 1 235381

Ezt még Izraelben sem merik...

 

 

Semmi feltétel nincs meg hozzá

 

Előzmény: pastenger (235378)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 0 1 235380

Van egy szervezet...azt hiszem Olaszországba...az a neve hogy "Senki ne nyuljon Kainhoz". A halálbüntetés ellen határozták meg magukat.

 

De mondhatnák hogy Isten alapitotta a mozgalmat :) a mostani tagok csak utólag csatlakoztak..

Előzmény: pastenger (235378)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 0 1 235379

"...de azert kulonbseg van bun es bun kozott sulyossagban." Neked van valami sorvezetőd ami alapján rangsorolod a bünöket sulyosság szerint?

 

A katolikus dogmatika szerint van kisbün meg nagybün....de én ugy olvastam hogy minden bünnek ugyanan 1 a következménye.

Előzmény: Zsebihal18 (235377)
pastenger Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235378

Kevered az államhatalmat az egyházzal... a szerepeket... 

Az államhatalom a közbiztonságot tartja fennt, erkölcsi kérdésekbe nem szól bele. A kövezés nem csak gyilkosságra volt. Képzeld el ha a aTóra alapján kezdene működni egy ország. Ezt még Izraelben sem merik...

Előzmény: Kútásóóó (235365)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 0 2 235377

Hogyne, minden bun elvalaszt Istentol, de azert kulonbseg van bun es bun kozott sulyossagban. Az aktiv melegek hogy lennenek a kereszteny szolgatarsai? Egyaltalan, ha valamelyikuk artana kutasonak, akkor lenne ertelme a peldazatnak, mert akkor "tartozna" neki.

Előzmény: llang-ilang (235371)
almakk Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235376

Pál szerint nyerhetett.

De nem cselekednie kellett volna valamit?

Előzmény: llang-ilang (235375)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235375

Akkor Ábrahám hogy nyerhetett üdvösséget hit által? :)

Előzmény: almakk (235374)
almakk Creative Commons License 2019.08.19 -1 0 235374

A hit általi megigazulást nem Jézus hozta be.

 

Pál apostol volt. Jézus a cselekedeteket kérte számon.

Előzmény: llang-ilang (235373)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 0 2 235373

"Jézus behozta a hit általi megigazulást, az újjászületés lehetőségét, a hit általi gyógyulást, de aki nem hitt az ugyanúgy elkárhozott utána is."

 

A hit általi megigazulást nem Jézus hozta be.

Illetve ő volt, de nem szolgálata során  2 ezer évvel ezelőtt hanem már a büneset után. Az üdvösség megszerzése kivétel nélkül minden ember számára egyedül hit által, ingyen kegyelemböl lehetséges. Más ut nincs, és Jézus előtt sem volt. Lásd Ábrahám példáját:

 

 

Rm 4,3Mert mit mond az írás: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttaték az ő néki igazságul.

4. Annak pedig, a ki munkálkodik, a jutalom nem tulajdoníttatik kegyelemből, hanem tartozás szerint;

 

9. Ez a boldogság tehát a zsidónak, vagy a pogánynak is tulajdoníttatik-é? Mert azt mondjuk, hogy Ábrahámnak a hit tulajdoníttaték igazságul.

10. Miképen tulajdoníttaték tehát? Körülmetélt vagy körülmetéletlen állapotában? Nem körülmetélt, hanem körülmetéletlen állapotában.

13. Mert nem a törvény által adatott az ígéret Ábrahámnak, vagy az ő magvának, hogy e világnak örököse lesz, hanem a hitnek igazsága által.

16. Azért hitből, hogy kegyelemből legyen; hogy erős legyen az ígéret az egész magnak; nemcsak a törvényből valónak, hanem az Ábrahám hitéből valónak is, a ki mindnyájunknak atyánk

Előzmény: Kútásóóó (235358)
friss szél Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235372

Érdekes lenne, ha valaki a fórumról beszámolna arról, hogy valami szerencsétlenség érte őt, vagy családját, hogyan fogadnák az átkozódók, ha vannak ilyenek?

 

Örömmel, kielégüléssel, vagy hogy?

 

Megoldódnának a problémáik?

 

??

 

Előzmény: Igen. Igen. (235354)
llang-ilang Creative Commons License 2019.08.19 -1 3 235371

Heródes nem volt homokos. De még ha az is lett volna , nem egy elkövetett bün miatt hallgatott Jézus...

 

 

De aztán az meg hogy lehet hogy te ilyen vehemensen követeled a buzikra a halálbüntetést? Isten előtt minden bün utálatos...

 

Te sokkal többel tartozol az uradnak, örülj hogy elengedte az adósságod és nem kell megfizetned érte. 

És ezután te egy szolgatársadat szorongatod ( a buzikat) hogy fizesse meg az adósságát, noha talán kevesebbel tartozik mint te tartoztál? És mivel nem tudja megfizetni követeled a halálát szerencsétlen buzeránsnak. 

 

Ha te ilyen mértékkel mérsz a szolgatársaidnak vigyázz nehogy a te urad is ilyen mértéket használjon veled szembe.

 

 

Előzmény: Kútásóóó (235353)
Igen. Igen. Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235370

a hitgyülis Nemzeti Front Elit Öngyilkos Alakulata! 

 

atvstől, hetekestől, peticióstul, f@aszbúkostul, kireszavazóstul, politikai állásfoglalásostúl, ügynököstül, szentpálostul, elevenenszálljonapokolba-stul.

 

 

kb. ennyit tudnak minta filmjelenetben!!!!! hihihaha

Előzmény: Igen. Igen. (235369)
Igen. Igen. Creative Commons License 2019.08.19 0 0 235369

 

erről a videóról a hgy jutott eszembe... Elöl fut NS, mögötte Abdiás meg a vérhágyésok. 

 

 

 

 

 

https://youtu.be/1Gwa4KQh0bs

 

Előzmény: random seed (235366)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.19 0 1 235368

Kinoz, hogy masnak szamitanak a gyokerei, az identitasa, a kozosege? Azt a "és aki nem ért egyet, abban más szellem van, meg se tért, elevenen szálljon a pokolblablablabla..."-t a hagyeben szedted ossze, ne kend a katolikusokra..

Előzmény: random seed (235366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!