Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.23 0 0 587
Teach Yourself Finnish, egy angolról finnre tanító könyv... elég borsos az ára, de megéri, elég jó könyvnek találom.
pagi21 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 586

Sajnos meg nem allt modomban vegigolvasni a forumot, szoval bocs, ha olyan dologrol irok, ami esetleg mar nem aktualis! Nekem most valt aktualissa a "Finn dolog", ugyanis jott hozzank a szallodaba egy finn lany egy honapra gyakorlatra!O akart ide jonni, mert imadja Magyarorszagot!:) Joparszor olvastam,hogy a finnek,mint eszaki nep, hidegek, es nem nagyon lehet veluk beszelgetni! Igaz,hogy az angoltudasom elegge silannya valt az elmult evekben, de olyan siman elbeszelgettem a lannyal orakon keresztul, mintha csak valamelyik haverommal dumalnek! Nagyon aranyos, kedves es kozvetlen! Talan o mar egy "uj generacios Finn"?:)
Most eppen magyarul tanitgatom, viszont meg szeretnem lepni azzal, hogy megtanulgatok kicsit finnul, es ebben kernem a segitsegeteket! Ha lenne esetleg olyan tankonyvetek,ami alapfokon foglalkozik a nyelvel, es mar nincs ra szuksegetek, akkor legyszi irjatok meg,hogy mennyit kertek erte! Most csak egy honapig lesz itt a lany, de mar most meghivott,hogy jovo nyaron latogassam meg kint, es addigra mindenkeppen szeretnek legalabb alapfokon beszelni!
Segitsegeteket elore is koszonom!

pagi

zsosz Creative Commons License 2002.05.23 0 0 585
hmmm...
Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.23 0 0 584
Éppen ezt írtam én is...
Előzmény: zsosz (583)
zsosz Creative Commons License 2002.05.22 0 0 583
bocs, de a kalandvágyhoz mi a lótúrónak elképzelés? csak neki kell vágni, oszt kész.
Előzmény: Törölt nick (577)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.22 0 0 582
Úgy gondolom a pénz kellene de nincs helyzetet nem belőlem érezhetted ki, hanem a srácéból aki menni akar és nagyjából ennyi is amit tett. Menni akar és ennyi.

Csak mert én pénzről egy szót sem ejtettem :)
Jól látom?

blackman Creative Commons License 2002.05.22 0 0 581
oké, végül is egyetértünk.
Onnantól, hogy az anyagi feltételek *adottnak* látszanak, már a hosszas szervezés és készül?dés is a kaland nem elhanyagolható része. És mindenképpen tovább tart mint maga az út.

csak kicsit kifakadtam ezen a szokásos "pénz kellene, de nincs" helyzeten.

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.22 0 0 580
És ki mondta, hogy csak az számít?

Ahhoz hogy én legutobb kijussak Finnországba, a szerencsén kívül ami meghozta számomra a repjegyet nagyon sok dolog összejátszása kellett.
Októberben kellett elhatározni, és onnan minden fillért eltenni hogy márciusra (azaz fél évvel az elhatározás után...) minden klappoljon. Telefonálgatások, utánajárások, percre pontos szervezés és minden körülmény tisztán látása után pedig 10 napnyi tökéletes élmény vált az enyémmé.

És télleg a pénz nagyon sokat számít, ezért kellett fél évig minden fillért félretenni és megtartani.

De ha valakinek van pénze, hajlamos a szervezéssel nem foglalkozni, mondván, a pénz majd mindent elintéz. Ez egy hiba, én úgy értettem előző hozzászólásom, hogy a szerintem a szervezés maga is már az utazás élményébe tartozik és nem szabad kihagyni. Része ugyanis a túrának... na :)

Nem tudom ez mennyire volt világos, tartok tőle, hogy semennyire, de ezért szíves elnézését kérem minden olvasónak.

Előzmény: blackman (579)
blackman Creative Commons License 2002.05.22 0 0 579
tisztelettel, de ez így, ebben a formában nem igaz. Én két nyáron is voltam finnben. nem kevés szervezés, nem kevés pénz. Vonatos, sátras, stoppos kaland. Mindig tanultam valamit. Most hogy már (most ezt hiszem), mindent tudok, a bering tengert?l helsinkiig bejártam a É-D irányban a térképet, mondom, most már tudom hogy hol kellene most nyáron két hónap civilizációmentes kalandot csinálni. K@rvára szeretnék menni. Akarat nem hiányzik. Szervezés, tudás nem hiányzik. Csak a Pénz. Nagyon ramaty érzés.

A lényeg, nem csak az akarat és szervezés számít.

Előzmény: Törölt nick (577)
RogerWilco Creative Commons License 2002.05.22 0 0 578
Zsenge ifjúságom idején a Bp-Pozsony vonat + Pozsony-Moszkva repülö + Moszkva-Hki vonat volt a legolcsóbb (ca. 1300 [akkori!] Ft) és egyben legkalandosabb (?), de akkor még Gorbacsov et. volt a fötitkár Moszkvában... :-)
Előzmény: Törölt nick (577)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.22 0 0 577
Aki ki akar jutni, nézelődjön, érdeklődjön maga. Megtalálni az utat hatalmas élmény - aki pedig nem tudja, hogy hol induljon el, miként, az szerintem nem is akarja igazán, hogy kikerüljön vagy csak a kalandvágy vezérli semmi konkrétabb elképzeléssel...

Nekem ez a véleményem :D) Azért sok sikert!

zakka Creative Commons License 2002.05.22 0 0 576
Erasmus?
Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.22 0 0 575
Sziasztok!

Nagyon ki szeretnék menni Finnországba, mondjuk egy fél évre. Nem tudjátok, hol lehet infót szerezni álláslehetőségekről vagy pályázatokról?
Köszi: M79

zsosz Creative Commons License 2002.05.22 0 0 574
Előzmény: Esztró (573)
Esztró Creative Commons License 2002.05.21 0 0 573
Nekem egy észt finomságos CDre vágyik a szívem egy ideje. VIIMNE RELIIKVIA néven fut a dolog.
Hátha valakinek pont...
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.19 0 0 572
Emberek! Megválnék fissen megvett Eppu Normaali CDmtől, best of ; dupla CD. Rajta az ár, 16.80€. Ennyiért adnám én is... Azaz mondjuk 4600 Ftért.

Különlegessége, hogy Tamperében a Stockmannban vettem. :)

Na valaki esetlegesen?

zsosz Creative Commons License 2002.05.19 0 0 571
hát az azért nem tegnap volt... :)
Előzmény: Domi (568)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.19 0 0 570
1982-ben...
Domi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 569
30 nap
Domi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 568
Meg vagyok döbbenve!
1982 -ben jártam Finnországban, akkor 30 két főre kocsival, szállással (főként camping) került 66 eFt -ba.
Esztró Creative Commons License 2002.05.18 0 0 567
Találtam 55e Ftért jegyet prágai átszállással. Szerintem az nem rosz.
A másik, legolcsóbb tuti a kamion. Kényelmes, biztos odavisz, csak kicsit időigényes. Azt mondta a JÓZSI hogy kb 3 nap. Majdnem minden nagyobb fuvarcég indít hetente kamionokat.
Persze egy női utitársat általában nem utasítanak vissza...
Helsinki mellett leszek, és lesz szabadidőm bőven, úgyhogy ha valaki ráér és szívesen lógna a városban egy egyetemista csajszival akkor küldjön emilt meg telszámot (tudok hívni ingyér) és kontaktáljunk!

E.

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.16 0 0 566
Diákoknak olyan 68000 Ft a repjegy by MALÉV.
Diákjegy Finnairen 311 euro ami kicsit több mint ez.
Busszal nem érdemes, csak Rotterdami átszállással van, pontos árat nem tudtak mondani, csak azt hogy olyan 80-90 ezer Ft.
Vonat. Többféle van, de nem sokkal olcsóbb mint a repjegy és 3 napig tart.

Marad tehát az ingyen repjegy , már akinek van :D

Esztró Creative Commons License 2002.05.16 0 0 565
SOS!

Május végén, júni elején szeretnék kijutni Helsinkibe!!! Ha valaki menne kocsival, akkor szívesen társulnék + benzinpénzbe is be tudok szállni.
Vissza június végén jönnék.
...
Ha valaki szintén kijutni próbál, és bevállalósabb akkor talán egy stoppolásban is benne vagyok.
...
Érdekel kedvezményes repjegy, és minden lehetőség amit tudtok!

Előre is köszi
Eszter

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.07 0 0 564
Megláttuk :D
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 563
Hajjaj hogy működnek a CDk! Köszönöm! :)
És remélem jó út is lesz... majd meglássuk :D
tchomby Creative Commons License 2002.03.19 0 0 562
Szia Webberke!Remélem működnek a lemezek! Nem gondoltam volna, hog ilyen hirtelen kint leszel,
irigyellek is érte egy keveset... Hát, akkor Oikein hyvää matkaa! (jaj, csak el ne írjam!)
OFF
végigolvastam ezt a topicot, nagyon sok hasznos
infóval találkoztam, látatlanban is köszi!
Kár, hogy tényleg kezd bedögleni a hely, s nagyon
sajnálom, hogy BZoltán és Jyrki áttették a székhelyüket!
Hyvä Suomi!
ON
Előzmény: Törölt nick (561)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.18 0 0 561
Morgó :D

Alapvetően tudom, hogy mizu a finn kiejtéssel, de azért nem csak párbeszédek vannak ott azon a kazin, amit amúgy épp ma kapok meg egyik fórumos kollégátol... Kiitos érte, mellesleg! :D

pancho Creative Commons License 2002.03.18 0 0 560
Minek? Úgy ejtenek mindent, ahogy írják. Még annyi kivétel sincs, mint a magyarban.
Előzmény: Törölt nick (556)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.14 0 0 559
OK, hogy be ne halljon a topic bejelenteni valóm van: Utazásomról, mely március 22től esedékes naprakész beszémolók és infók lesznek találhatóak a NetNewson! Olvassátok kérlek titeket és írjatok majdan emaileket, hogy mit rontottam el meg mit írtam rosszul ilyesmi :) Köszönöm és remélem, hogy szavaim meghallgatásra találnak :D
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.26 0 0 558
Turkuba a legegyszerűbb és egyben a legkölcségesebb is: Budapest - Koppenhága - Malmö - Stockholm ==> Komp ==> Turku... Viking Line, Silja Line... Szóval valahogy eljutsz sárazföldön Koppenhágába és aztán a leírt módon. (Ausztria - Németország (Hamburgnál) - Dánia útvonal javallott, Koppenhágából pedig van híd Malmöbe)

Azt hiszem ez így korrekt, nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!