Keresés

Részletes keresés

lafal Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8106
Bocsánat, elgépeltem. Helyesen (természetesen) OIL
Előzmény: lafal (8105)
lafal Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8105

Sok évtizede gyártanak olyan műterhelést, amelynél az ellenállás, vagy az ellenálláslánc és az általában bordázott ház közötti hőátadást olaj valósítja meg. Így például a német Rohde und Schwarz cég is gyártott már az ötvenes években ilyeneket egészen több kW terhelhetőségig, magam is használtam, de nem volt dolgunk az olajjal, mert a szerkezet jól zárt.

Ma is gyárt olajhűtésű műterhelést az USA-beli Bird cég a 150W és 5 kW teljesítménytartományra. Honlapjuk: http://www.bird-electronic.com/

A keresőjükbe az oli szót írva felsorolja az olajhűtésű típusokat és valószínűleg tartalékanyagként a következőt: 5-030-3 Coolant - Refined Mineral Oil, azaz Finomított Nyersolaj. Fogsz találni, esetleg vegyész segítségével megfelelő anyagot. A konstrukciók egy részénél az olaj dielektromos állandója beleszól az állóhullámarányba, ezt ki kell próbálni. Gondolkodnod kell, hogy a használni tervezett teljesítménynél az olaj hőtágulása nem igényli-e hogy ne töltsd fel a teret teljesen. Az elejen említett tipusoknál nem emlékszem az olaj lötyögésére.

Előzmény: Törölt nick (8103)
rev251 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8104
Én még nem láttem olyan műterhelést, amiben lötyögött volna az olaj.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
Előzmény: Törölt nick (8103)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8103
Sziasztok! Egy infot vagy tippet (tanácsot?) szeretnék kérni a sokat tapasztalt olvtársaktól. Sikerült szereznem egy angol gyártmányú "Thermocoupled power meter"-t, ami kb focilabda méretű (de persze szögletes:-), szeretném életre kelteni mert igényes darab, és van benne egy szép műterhelés, N csatlakozóval és kúpos kezdettel ahogy kell, de a vége hengeres és bordás. Először meglátva azt gondoltam, hogy hűtési célból, de kiszedve a dobozból megnyilvánult, hogy rugalmas vékony rézből van, és belül lötyög valami folyadék ... nyilván olaj. A bordás (pontosabban: táskás) rész nyilván a termikus térfogatnövekedés "levezetésére" szolgál, és talán egyben hűtőborda is (kb10-12 táska van rajta) Mint írtam az olaj lötyög benne - azaz levegős. - A kérdésem, hogy ez lehet-e így normálisan, vagy kifolyt belőle? (elég redvás, büdös, dohányszagű az egész belseje, és nem tudom eldönteni, hogy az alkatrészeket jószándékúlag szilikonnal fújta-e le valaki, vagy a hűtőolaj folyt ki. (most lemostam a műterhelést WU2 samponnal (HI), és így zsírtalanítva talán majd meglátszik ha folyik valahol) - A másik kérdésem, hogy milyen olajat lehet ilyen műterhelésekbe tenni? (van egy erre szolgáló feltöltőnyílása, csavarral zárva). Gondoltam valami szintetikus motorolajra, vagy sima trafóolaj is megfelel? Ennél szempont lehet a frekvencia is, mert N-csatlakozós a terhelés, és remélem még 70centin is elmuzsikál. (A legalacsonyabb méréshatára 0.5W -tól, a legmagasabb tán 100W.)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8102
Üdv!

Bocs az értetlenkedésért: Akkó a klf. amatőrök által üzemeltetett honlapokon lévő "ősrégi" alkotások, és kiadott dokumentumai, amik letölthetők, azok akó illegál?

Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (8101)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8101

Járjon utána, akinek a felmenői homokot árultak a sivatagba.

Megpróbáltuk tisztességesen csinálni. Nem engedték. A többit mindenki gondolja hozzá.

Előzmény: Törölt nick (8099)
tt1150 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8100

Szia!

Új minden szeptembertől, a 6/2006 (V. 17) IHM rendelethez igazítva!

továbbá itt: http://www.nhh.hu/?id=dokumentumtar&mid=1124

Előzmény: szonyegery (8096)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8099
A lap kiadója a "Rádióvilág Kft" - bejegyezve 1995-ben (tudtom szerint). Annak utána lehet nézni, hogy mennyiben jogutódja a korábbi "AERO & Radio Kft"-nek, iletve a még korábbi "Zrinyi Katonai Kiadó"-nak, valamint mennyiben jogtulajdonosa a bejegyzése előtt megjelent számoknak ... lehet, hogy a korábbiak reprintelésében vagy másolásában nincs is vétójoga, és ez nem udvariassági kérdés, hanem jogi.
Előzmény: Törölt nick (8095)
TamiBT Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8098
- ugytudom, hogy uj minden..
Előzmény: szonyegery (8096)
DJ Szegecs Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8097
Amikor a saját fényképeimet másolom CD-re és nem kérem vissza az artisjustól a jogdíjamat akkor a zenészek, írók, filmesek bevételét növelem.
Fogalmazzunk úgy, hogy a túlbuzgó jogászok bevételét növeled. Van sok elrettentő történetem az Artisjusról, de ez itt offtopic, a lényeg: a művészek csak töredékét kapják a befizetett jogdíjaknak..
Előzmény: gg630504 (8092)
szonyegery Creative Commons License 2006.09.24 0 0 8096
Tudja valaki konkrétan, hogy átformálták-e már a rádióamatőr vizsga tesztlapjait, vagy még a régi kérdéssorok az irányadóak? Volt valaki a közelmúltban vizsgázni? Köszönöm! Üdvözlettel: Szőnyeg

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.23 0 0 8095

Ezt a hülyeséget... A börzén eladott használt salátás példányokból ők jodíjjat nem kapnak. Pentódákkal, triódákkal igen kevesen építenek ma már, az akkori kapcsolások nehezen átültethetők, csak az igen profik dolgoznak 400V-1200V fűtőfeszültségekkel.

 

Beszkennelve ez a dolog igazi közkinccsé válhatott volna, nem beszélve arról, hogy az új példányszámok reklámja ennél tökéletesebb nem lehet, mint a régiek közzététele.

 

Ha húztak volna egy határt, hogy korongra, szerverre, pdf-ben, vagy djvu-ban csak az öt évnél régebbi számok kiadhatók, az egy kompromisszumos megoldás. Tényleg a legjobb marketing.

De ahol agyhalott a marketinges, vagy nincs is, ott nincs mit csinálni...

 

Nem baj, hagy üljenek rajta...

 

Előzmény: Törölt nick (8093)
neo_n Creative Commons License 2006.09.23 0 0 8094
A válasz itt látható:
nincs




Ha valakinek nincs meg valamelyik példány, akkor megrendelheti 400.-Ft-os áron.
Előzmény: Törölt nick (8093)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.23 0 0 8093

Urak!

Pár évvel ezelött egy barátommal karöltve felajánlottuk a Rádiótechnika szerkesztőségének, hogy ingyen az ő részükre is az 1960-as évek elejétől az összest beszkenneljük. Pár lapszám hiányzott csak, ezt kértük volna kölcsön a kopizás idejére. Durván felháborodtak és a leghatározottabban MEGTILTOTTÁK, hogy megcsináljuk. Hogy miért, máig sem értjük, de ez tény.

gg630504 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 8092

> Nem hiszem, hogy e néhány forintból a könyvtár jogdíjat fog kifizetni.

Ismeretem szerint már kifizette amikor megvette a fénymásolót.
Az üres adathordozók ( mágnesszalag, -lemez, CD ) árában is benne van a szerzői jogdíj, amit a vásárló kifizet az eladónak aki továbbadja az artisjus(?)nak.
Amikor a saját fényképeimet másolom CD-re és nem kérem vissza az artisjustól a jogdíjamat akkor a zenészek, írók, filmesek bevételét növelem.

1001001 de Gábor.

Előzmény: Princ of Carpatia (8090)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.23 0 0 8090
Üdv T.BT!
Ez egy warez oldal? (Bár gyanús volt, hogy filmek, meg egyebek....)
Azé példálóztam egy előző hsz.-ben a sok jó amatör oldalakkal, vagy az ingyenes tárhelyekkel. Lehet tanálni sok projekt leírást, és archívumot is. Sikerűlt letöltenem "X" amatőrtárs oldaláról pölö az "Antennakönyv", vagy az Ezermester kiskönyvtár példányait. Erre utaltam, mikó azt mondtam: Olyan, mint bejárni egy könyvtárba.
Ezek a leírások azt hiszem valamikor megjelenésükkor megkapták az őket megillető szerzői díjjazást. (szvsz) És ma már közkincs. Mondom ezt azért, mert könyvtárba járva, egy minimális tagsági ellenében megkapom a könyvet, és akár helyben az érdekelt témáról akár néhány forint ellenében fénymásolatot is kapok. Nem hiszem, hogy e néhány forintból a könyvtár jogdíjat fog kifizetni.
A témánk ami érdekel bennünket eléggé speckó, így asszem megérné, hogy közelálló, és hozzáértő amatörtárs létrehozzon egy iljet. (Ha csak mán nem létezik! :-) Csak nem sokan tudnak róla.)
Jó dolog, ha egymásnak felajánlunk baráti alapon segedelmet, de akkó a közkincs jellege elvész, tudni csak az érintettek tudnak róla, és hát a közkincssé tételnek meg van egy példamutató hatása is.
No, gagyogtam! :-)
Öreg Csóka
Előzmény: TamiBT (8088)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8089
Kifutó típus, már nem gyártják, de viszonylag sok van belőle, a Skála mellett éppen most vettem meg az utolsó kettőt. :-) Utódja a TDA7021, amiből a TDA7040 segítségével sztereó rádiót lehet készíteni. Elvileg a TDA7050 a végfok, de az is kifutó, viszont akad helyette másik bőven. A RET-nél kaphatók. Egyikhez sem kell néhány passzív alkatrésznél több, és beállítás sem nagyon. Rajzok a Hálón, de segítek én is, ha kell.
Előzmény: Amphenol (8085)
TamiBT Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8088
- csak finoman ezekkel a warez szerverekkel ;)
Előzmény: tt1150 (8087)
tt1150 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8087
ez a szöveg tárult elébem:" A meghívás átmeneti jelleggel szünetel" :(
TFD Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8086

Szia!

 

TDA7000-nél egyszerűbb nem nagyon van, a neten keresve temérdek kapcsolási példát találhatsz rá. Maga az IC a RET-nél (www.retelektronika.hu) kapható, bruttó 660 pénz.

 

Üdv:

TFD

Előzmény: Amphenol (8085)
Amphenol Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8085
Sziasztok !

Egy ismerős kért meg olyan dologra , hogy egy egyszerűen
megépíthető műsorvevő URH rádió kapcsolási rajzot szerezzek
neki .

( technikusi vizsgára kell készíteni )

Ha valaki ilyet tud kérem küldje el ...

AMp


HA2EQD Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8084

...nem olyan sok az!!! Szép "szabályosan" küldöm: -borítékban   :-)

Jelezzél, ha befutott a levél! ...gondolom jövő hét eleje.

 

A másik téma (LSL) ...ha tudok valakit, aki reges tag és megteheti...-eszembe fox jutni...tuttira.

 

__________________73! Gyuri_____________

Előzmény: Princ of Carpatia (8081)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8083
Hát, ha vón valaki, ki ajánlana, hálás lennék! :-))

Öreg Csóka
Előzmény: HA2EQD (8079)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8082
Ja, még! Nyugdíjas vagyok, időm, mint a tenger!!!
Előzmény: Princ of Carpatia (8081)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8081
Drusza!

:-)
NE! Istók, a zsozsó elkűldése majdnem annyi, mint amit én ráköltöttem!

Öreg Csóka
Előzmény: HA2EQD (8080)
HA2EQD Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8080

Szevasz Öreg Csóka!

 

Megérkezett a küldemény!!! Minden Rádiótechnika pld. sértetlen -hála a korrekt csomagolásnak.

 

Még mai napon küldök érte egy pénzt.

Mint előbbre tárgyaltuk.. NEM a lapokat fizetem, hanem posta, ügyintézés, csomagolás, stb....-ellenáraként.

 

______________TNX AGN es 73!______________

Előzmény: Princ of Carpatia (8048)
HA2EQD Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8079

Szióka!

 

Itt a cégnél azt mondják a srácok, hogy önálló regisztrálás az ELESEL oldalon nem járható út.

 

_____Csak már bentlévő tag(ok) ajánlásával regisztrálhatsz!_______

 

73 és sok sikert! Gyuri -Veszprém ***

Előzmény: Princ of Carpatia (8078)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.21 0 0 8078
Hi Barátom!
Köszönöm az ajánlatod. Egyelőre "elláttál" olvasnivalóval! :-))
Még várok türelemmel, és csak akkor élek ajánlatoddal, ha nem tudok beregisztrálni az oldalra. Több évkönyvet is kaptam az említett "Berci-ajándék" között, így csak a hiányzók kénének. Azt szerettem vón én is letöltögetni. No, de majd tán sikeredik.
Először azt hittem, hogy ez az oldal valami fájl-cserélős hely, azért ajánlottam előző hsz-em során, hogy valami ingyenes tárhely...
Sok jó helyet találtam böngészéseim során -egyéni honlapokat rádió-amatőr témában-, és nagyon hasznos ismereteket tudtam szerezni. Már egész kis link-gyűjteményem van. Remélem egyszer eljutok én is arra a szintre, ahol "projektjeimet" publikálhatom. Lehet, hogy ez az ajánlott tárhely, -mivel látom, hogy fel is lehet tőlteni- jó lenne.CSAK TUDNÁK BEREGELNI! (Még webmájsztró sem érhető el, egy mél erejéig!)
No maradok türelemmel: Öreg Csóka
Előzmény: tt1150 (8077)
tt1150 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 8077

Szia OM !

Ha végleg nem akar sikeredni rárajzolom egy dvd-re és postázom, a címedet emailon küld meg és megoldjuk:)

Előzmény: Princ of Carpatia (8075)
tt1150 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 8076
Nemtudom mi a bibi de tuti hogy csak a regeket engedi be, nekem frankón mükszik, a 69-est egészségedre:)
Előzmény: Princ of Carpatia (8075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!