Keresés

Részletes keresés

iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17567
Kedves Mungó!

Nekem meg úgy rémlik, hogy nem bírod a fizika alapjaival kapcsolatos kritikákat.

Elöször is amit én propagálok, az nem a 'saját elméletem', hanem a fizika megértése a megtisztított alapokból. Ezért jónak látom, hogy ezt mindenhol terjesztsem. Természetesen itt is. Hogy Te ezt élvezhetetlennek tartod, annak Te saját magad vagy az oka.
Előzmény: Mungo (17566)
Mungo Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17566

Érdekes, nekem úgy rémlik, mintha tavaly valaki azt ígérte volna, hogy ebben a topikban befejezi az ámokfutást. A saját "elméletének" propagálását, a modern fizika fikázását a saját topikjában folytatja.

Ehhezképest már megint élvezhetetlenségig telekiabálja ezt a topikot is.

Ez mostmár mindíg így lesz? 

 

iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17565
A "sötét anyag" egész biztosan létezik és az elektromosan semleges és 'tömegnélküli' (e,p)- és (P,e)-neutrínókból áll. A részecskeszórások ezt 100 MeV felett kitünöen ki is mutatják.
Előzmény: nick46 (17558)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17564
Nem megyek tovább, kérdezd meg Magnum56 véleményét a fény elhajlításról. Az én véleményemet ismered (a szabadesésröl is).
Előzmény: mmormota (17560)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17563
Gyáva vagy, mond akkor Te mit gondolsz!
Előzmény: Gergo73 (17561)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17562
Már kikristályosodott itt, kik a begyepesedett agyú 'relativisták' és kik a kételkedök.

A kételkedökek csak még egy összefogó ház hiányzik, aztán mehetnek a 'relativisták' kapálni.
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17561
Ha jól olvastad volna, a hozzászólásom azzal kezdődik, hogy "Ha jól értem, úgy gondolod, hogy". A folytatás tehát nem arról szól, hogy én mit gondolok, hanem hogy én mit értek Astrojan gondolatai alatt (beleértve azt, hogy ő mit gondol a c-ről, amit ő egy konkrét állandónak tekint, megadta az értékét). Most akkor eldöntheted ki az ügyes.
Előzmény: iszugyi (17549)
mmormota Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17560

A sokkal gyengébb gravitációs mezöt meg EGYÁLTALÀN nem értettük meg.

 

Mindenesetre van egy elmélet, ami a mérési pontosságon belül jól megadja a fény elhajlását nagy tömegek környezetében. Ez az altrel. Ezt kimérték számtalan módszerrel, A Hipparcos pl. nagy távolságban a Naptól, hogy a naplégkör esetleges hatását kiküszöbölje.

 

Te meg azt állítod, a nagy tömegek semmi hatást nem gyakorolnak a fényre, nincs elhajlás.

 

Ez ellentmond számtalan kísérlet és megfigyelés eredményének.

 

Ebből az következik, hogy az általad lebecsült elmélet lényegesen jobb, mint a tiéd.

Előzmény: iszugyi (17552)
nick46 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17559
Igaz. Itt is hagyom a topikot.
nick46 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17558
Amúgy a fizikában nincs olyan hogy sötét anyag. Az csak az emberi fejekben va.
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17557
Ez magában okos hozzászólás volt, csak éppen semmi köze az elözményekhez!
Előzmény: nick46 (17556)
nick46 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17556
Akkor van az, hogy nem kapsz levegőt.
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17555
És mi van akkor, ha nincs általunk ismert közeg jelen? Akkor még mindig jele lehet az általunk nem ismert 'sötét anyag'. És mit csinál a 'sötét anyag' a dielektromos állandóval? (Halvány dunszt sincs a fizikában róla.)
Előzmény: nick46 (17554)
nick46 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17554
A fény, vagy ha úgy tetszik az elektromágneses hullámok sebessége a közeg dielektromos állandójától függ. Mivel a levegőréteg sűrüsége változik a magassággal, a dielektromos állandó is eszerint változik. Vagyis a fény sebessége a műhold és a föld felszine között attól függ, hogy éppen milyen magasságban vizsgáljuk. Az ezt leíró differenciál egyenletet megértéséig talán mással -például politikával lehetne foglalkozni. Ott biztosabb sikerre lehet számítani, mert nem kell hozzá sem tanulni, sem okosabb emberek véleményére hallgatni. Csak le kell ugatni őket.
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17553
Ami kijött belöle az kitalációknak a tömkelege, a Standard Modell és az Áltrel néven vezetett, egymással összeférhetetlen marhaságok.
Előzmény: iszugyi (17552)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17552
A fizika azért müködik a gyakorlatban, mert van egy jó erös elektromágneses mezö, de ezt is elszúrtuk a kvantálásával. A sokkal gyengébb gravitációs mezöt meg EGYÁLTALÀN nem értettük meg.
Előzmény: NevemTeve (17551)
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17551
Legjobb lenne, ha arra a kérdésre válaszolnál, amit eddig kb hússzor sikeresen ignoráltál: miért működik a fizika a gyakorlatban, ha szerinted négyszáz éve minden el van rontva? Miért működik az űrhajó meg az atomreaktor, az internet meg a GPS, ha az egész hibás elméleten alapul?
Előzmény: iszugyi (17550)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17550
Vagy várjam meg amig kihalsz, mert nem akarsz újat tanulni?
Előzmény: iszugyi (17548)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17549
" ..a GPS műholdról minden jel h/(c+134km/s) idő alatt érkezik le hozzánk" (Kijavítva h/(c+200km/s) alatt).

És honnan tudod mekkora a c tényleg, Te nagy 'ügyes'?
Előzmény: Gergo73 (17545)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17548
A nagy 'gagyások' dolgába beleszóltam már, ezt nem lehet visszavonni.
Előzmény: NevemTeve (17547)
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17547
Te csak ejtegesd a próbatesteket a fejedbe, de ne szólj bele a nagyok dolgába, légy oly szíves!
Előzmény: iszugyi (17538)
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17546
Az üzenetemben írj 134km/s helyett 200km/s-ot, elnéztem az adataiat. A többi ugyanaz.
Előzmény: Gergo73 (17545)
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17545
Ha jól értem, úgy gondolod, hogy a GPS műholdról minden jel h/(c+134km/s) idő alatt érkezik le hozzánk (ahol h a műholdak magassága tőlünk). Vagyis ha a GPS műhold a saját órája szerint 1 mp eltéréssel egy-egy jelet leküld a Földre, akkor a Földön a két érzékelt jel között is 1 mp lesz az eltérés (hiszen mindkét jelet ugyanannyival később kapjuk meg, mint ahogy elindultak). Márpedig a Földön a két érzékelt jel között nem 1 mp az eltérés, hanem valamivel kisebb. Hogy is van ez?
Előzmény: Astrojan (17540)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17544
A 'tévhitüek' a fizikában kapjanak már a fejükhöz és kezdjenek el 'gondolkozni'!

Pontosan leírtam, hogy hogyan, a fizikai alapokból kiindulva.
Előzmény: iszugyi (17543)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17543
Tudom, kemény dolgok ezek az 'elfogadott' fizikának, de nem kimélem meg töle.

Nem csak a 20. század fizikáját kell újra írni, hanem ez egészet a Kepler/Galilei/Newton elméleteiktöl elkezdve.

Végeredményben az UFF sértése (amit a kísérletezök elöttem nem mértek meg kellöen) felborít mindent. Az UFF sértését mindenki egyszerü kivitelü kísérlettel igazolhat magának, ha nem hiszi el. Innen kell aztán kiindulni a fizika új megfogalmazásánál. Az elsö helyen az áll, hogy a gravitációs mezö is egy nem-konzervativ mezö, épp úgy mint az elektromágneses mezö.
Előzmény: iszugyi (17542)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17542
Igen, a 'c állandósága' nálam egy alapvetö fizikai AXIÓMA szerepét tölti be. Az elektromágneses mezö, és a gravitációs mezö is, c-vel terjed. Ez definiál egy invariáns metrikát (invariáns távolságokat) egy véges Minkowski tér tartományában. Az izotróp háttérsugárzás meg egy abszolút vonatkozási rendszert definiál. (Nem kell semilyen relativitáselméleti hókuszpókusz.)

Egy második AXIÓMA az, hogy az e.m.-mezöt elemi elektromos tötések, a gravitációs mezöt meg elemi gravitációs töltések okozzák. A kétfajta töltés egymástól független, az általuk okozott kétfajta nem-konzervativ mezök is. A négy stabil részecske (e, p, P és E) a kétfajta invariáns (!) töltés hordozója. A négy stabil részecske egy kb 10^-20 cm-es sugarú gömbön kívül úgy mutatja magát, mintha csak kétféle elemi töltése lenne.

Ezt a két axiómát itt már elég sokszor leírtam.
Minden amit itt (és a könyvemben) kifejlesztettem ennek a következménye. Elsö sorban a szabadesés sértését mutattam ki, amit meg is mértem.
Megadtam azt is, mi a súlyos tömeg (ez az invariáns g-töltésböl ered, tehát egy állandó) és mi a tehetetlen tömeg (ide a kötési energia per c^2 bele megy), kifejezve a négy stabil részecskének a tömegével.
A stabil részecskéknél nem kell a súlyos tömeget megkülönböztetni a nyugvó tetetetlen tömtöl, mert ezeknél nincs kötési energia, ezek nem állnak semmilyen más részecskéböl. Ezeknek csak EGY fajta tömege van nyugvó állapotban.


Nem tudom honnan veszed ezt, ha ez egyáltalán kísérleten alapul:

"..geostacionárius műholdról induló fénysugár (átlag)sebessége (v) lefelé esve a földre 134 km/sec -el nagyobb mint a c (v = 299 926 km/s), a földről a műholdra tartó fénysugár átlagsebessége pedig c - 134 km/sec.
A GPS -ről leeső fény átlagsebessége pedig 200 km/sec -el nagyobb mint c."

Ezt meg állítod: "Ezt bizonyítja a GPS rendszer."

Gondolhatod, már azért is kritikus vagyok, mert a szabadesés majdnem 1%-os eltérését anyagi próbatestekkel a kísérletezök eddig nem tudták kimutatni, és itt meg a fényre bizonygatnak valamit, pedig a fénynek tömege sincs. Egyszerüen nem tartom ezt a bizonygatást hitelesnek. Mond már meg, hogyan mérték meg a c =299 926 km/s-t és azt, hogy ennél 200 km/s nagyobb sebesség is van a Földön, lefelé esésnél? És a Napon, vagy egy neutron csillagon? Humbuknak tartom az egészet.

Azt is elárulom, hogy a fizika még az atomok fénykibocsátását sem értette meg: a fénykibocsátás hullámszerü folyamatos jelenség, és nem egy E=hv-vel kvantált folyamat, a mikroszkópikus rendszereknél sem.
Sok bárgyú dologgal találkoztam a GPS rendszerek magyarázatánál, de egyet senki sem gondolt végig konzekvensen, hogy a GPS-t már egyedül az elektrodinamikával már jól le lehet írni. Nem kell semmilyen relativitáselméleti (se a specrel, se az áltrel) és semmilyen fotonra vonatkozó hókuszpókusz hozzá.




Előzmény: Astrojan (17540)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17541
.. más nyelvet nem ismertek.
Előzmény: vrobee (17539)
Astrojan Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17540

A fénysebesség vákuumban egy állandó és megegyezik a gravitációs mezö terjedési sebességével..

 

Jól van Gyula ez a Te véleményed nem baj, az enyém más:

 

egy geostacionárius műholdról induló fénysugár (átlag)sebessége (v) lefelé esve a földre 134 km/sec -el nagyobb mint a c (v = 299 926 km/s),

a földről a műholdra tartó fénysugár átlagsebessége pedig c - 134 km/sec.

 

Ezt bizonyítja a GPS rendszer. (Jól számoltam Dubois?)

 

A GPS -ről leeső fény átlagsebessége pedig 200 km/sec -el nagyobb mint c. (45 mics gravitációs időeltéréssel számolva)

 

 

Előzmény: iszugyi (17512)
vrobee Creative Commons License 2006.03.19 0 0 17539
De nagyon egyszerű itt valaki...
Előzmény: iszugyi (17538)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 17538
"Ezek a kitüntetett rendszerek az inerciarendszerek, amikről azt lehet tudni, hogy egymáshoz képest egyenesvonalú egyenletes mozgást végeznek.."

Na cseszd meg, ezt milyen cuniból szóptad?
Előzmény: NevemTeve (17535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!