Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7048

Köszönöm, bár én nem ismerek innen senkit, én a Bányába jártam, csak pár környékbeli barátom járt ide.

És csak azért csodálkoztam, mert lemaradtam a hírről, hogy bezárták.

 

Mi van most abban az épületben?

Előzmény: kakkuktojas (7037)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7047

Lehet,hogy Apud is rajta van?Zeneisek szerepelnek

Előzmény: koklács (7041)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7046

Szia!Itt Hagyma!Sajnos én,csak 1960-ig ismertem az ottani tanárokat,mivel Apu meghalt.De jó vissza nézni azt az egy-két ismerős arcot is.Köszi.

Előzmény: kakkuktojas (7030)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7045

Igen,lehetséges,mert még akkor nem ment nyugdíjba.Én 57-ben kezdtem.Egy kicsivel régebben.Olga néni után jött Erzsi néni.Kicsi a világ.És milyen jó volt akkor az Apák - Anyák - Gyerekek kórusa!!!!!!Nagypapád biztos benne volt a kórusba.Üdv:Hagyma50

Előzmény: koklács (7041)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7044

Hello!Itt Hagyma!Akinek nem tudod a nevét tanárnő ÉVa néni.Hogy milyen éva,már én sem tudom.

Előzmény: kakkuktojas (7030)
Adrienne0808 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7043

Sziasztok! Régi fényképet keresek, Kápolna utcáról, pontosabban a Szerszámgépgyárról. Kérek mindenkit, ha van képe, töltse fel.

Köszönöm:-)

koklács Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7042

Amúgy én is zeneibe jártam oda 83-tól :)))

koklács Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7041

Kedves Hagyma azt hiszem apukámnak is Olga néni volt az énektanára Ő 52-es volt

koklács Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7040

Ugyanezen az udvaron tornáztunk mi is csak csak harmincal beljebb ha ez a Pataky 1 :)))

Előzmény: hagyma50 (6966)
koklács Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7039

 

 

 

na ő lenne az

koklács Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7038

Esetleg infó hogy mi volt ez az épület régebben. Elöre is köszönöm :)

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7037


Doncike ezek a tanàrok mentek a sulibùcsùztatòra

 

http://iskolabucsuztato.ath.cx/vendegkonyv.php

Ambrusits Bea
Babály László
Bacherné Szmolyán Ildikó
Balassa Zoltánné
Bárány Jánosné
Borodi Tiborné
Csabainé Kürtösi Emõke
Csájiné Knézics Anikó
Cserni Béla
Dabis László
Devánszki Erika
dr. Farkas Imréné
dr. Kolos Kálmánné
Hegedûs Mária
Homoki Éva
Kárpáti József
Kéri Zoltán
Kériné Kurucz Rózsa
Keszi József
Keszthelyiné Lukács Mária
Kósáné Kiss Elvira
Majsai Jánosné
Máté Péterné
Nagy Antalné
Nyujtó Irma
Papp Éva
Petrán Istvánné
Pulay Gabriella
Rádi Gáborné
Stoffer Istvánné
Szabóné Baumann Teréz
Tari Róbertné
Tóth Sándorné
Víg Jenõné (90%)
Vildné Zágonyi Annamária
Wacha Imréné
 
Bakacsi Andrásné
Baksa Zsófia
Balázs Kálmánné
Berkesziné Várhelyi Annamária
Besenyi Margit
Horváth Edina
Csabai Róbert
Csordás Erika
Csõregh Krisztina
Erdély Edit
Dr. Hellerné Szammer Hajnalka
Gál Imre
Hollósné Ollé Gabriella
Horváth Mária
Horváthné Szarvas Jolán
Kalmár János
Kellemesi Márta
Kiss Andrea
Kövesdi Orsolya
Ladányi Edina
Nagy Brigitta
Pappné Fábián Ágnes
Petõné Bertalan Mária
Radványi Gábor
Vasenszkiné Rucska Ágnes
Sándor Tamás
Strobl Imréné
Tabi Ágota
Tassi Miklósné
Zwikl Andrea
 
 

Előzmény: doncike (7032)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7036

Szenyor 73

 

Köszönöm szépen a kiegészìtéseket, ha valaki ìrja rögtön beugrik. Gondolok Gàbriel Ferencre. Arc-memòriàm jobb mint a névmemòriàm:-)))Ami a Balogh igazgatòt illeti lehet,hogy nem Hegedűsnek hìvtàk, most elbizonytalanìtottàl:-))) Előfordul, hogy keverem? Ùgy tudom akkor még csak ig.helyettes volt mert  1960 ig a koràbban feltett Mihàlyi Sàndor volt az igazgatò.

Igen, Saci néni földrajzot tanìtott nekünk is mikor oszifőnöknőnk volt. Ő elvàlt aztàn ùjra férjhez ment innen a kettős neve. Elötte nem Petràn volt! Ha jòl emlékszem Egerből jött Bp.re (Kőbànyàra)

Előzmény: szenyor73 (7034)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7035

Doncike nincs probléma az a Te véleményed , ez utòbbi  meg az enyém :-)) Mindkettöt tisztelni kell, mert csak igy megy elöre a vilàg !!!

Neked biztos jò gyerekeid vannak .-)) de vannak csintalanabbak mint én voltam, de biztosithatlak màs sem volt mintapéldàny. Biztos régen màs vilàg volt ma megjavultak a gyerekek >  ma "csak tanàrt vernek" és az mèg jò ha meg nem vagy le nem  szùrjàk - persze tisztelet a kivételnek  :-)))- ami akkoriban soha nem volt!!! Èn kiàllok egy jòl irànyzott pofon ( persze aki csak megérdemli !!!!) megfelelö idöben sohasem okozott leki problémàt -mellett. Nàlam biztos nem, de szüleimnél sem - mert  nem mentek "letörni a tanàr kezét "!!:-)))

Előzmény: doncike (7033)
szenyor73 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7034

Szia kakkuktojas !

 

Egy-két infó a 6. és 8. osztályos képedhez:

Én 5 évvel később végeztem, de azonnal felismertem a képen lévőket.

Petrán Istvánné a "Saci néni" fantasztikus nő volt. A tanításai nem sokat értek, de remek előadóként ismert, hiszen ő volt az Űttörő-parancsok vagy mi a csuda. Részt vettem az általa vezetett úttörő táborban is. Ha az óráján (földrajzot tanított) nem akartunk felelni, akkor kérdezgettünk tőle tábori emlékeket :-))))

A 6-os képeden nem Balogh János igazgató látható?

A 8-os képeden pedig valóban az igazgató-helyettes látszik, neve: Gábriel Ferenc.

 

Előzmény: kakkuktojas (7030)
doncike Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7033

Kicsit OFF, de nem tudom megállni.

 

Szóval ha egy tanár megütné a gyerekemet, akkor eltörném a kezét.

(Mondjuk nem is lövöldöznek órán, de még ha azt tennék, ez akkor sem megoldás.)

Szerencsére nagyon jó tanítókhoz járnak (alsósok még), jó osztályba és imádnak iskolába járni és tanulni.

 

Bocs az OFF-ért.

Előzmény: kakkuktojas (7020)
doncike Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7032

Bezárták a Pataky 34-et?

Nem is tudtam.

Előzmény: kakkuktojas (7030)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7031

  Tòth Sàndorné elsős oszi főnököm 1989.ben mindig csinos nő .-))) (alsò sorban ül balròl a harmadik )

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7030

 volt Pataky tér 34 àltalànos iskola 2007.jùn.21. 18:00 òràig (ekkor volt az épület/iskola bùcsùztatòja)

 

Osztàly főnökeim:

 

 I.B -II.B 1954-1956 félévig Tòth Sàndorné (Erzsike néni)

 II.B csak 1956 os màsodik félévben (nem tudom hogy hìvtàk)

III.C -V.C ig 1956-1959 ig Szabados Jenő

 VI.C 1959-`60   Balogné -Hegedűs Pèter igazgatò hely.

VII.C 1960-1961 Szabò L.

 VIII.C  Petràn Sàndorné (mert Balogh ùjbòl férjhez ment ) + igazgatò helyettes ????

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7029

Én a Halom utcai lány iskolába jártam.Mi voltunk az első zenei tagozat.Osztályfőnökünk:Síró Ödönné.Énektanár:Olga néni.Tanított még Szabó Marika néni,Ani néni tornatanár stb.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7028

Igen,Ő azt csinálta!Ha beazonosítottad a képen,amit feltettem,egy emberről beszélünk.Most azt hiszem beugrott!!!Szabó Laci!!!!!!

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7027

Én több oviba is jártam.Péld. a Zalkán a pékség mellet volt a Soltész féle zeneovoda!Rémlik valakinek?És egy kérdés:Melyik volt a Tomcsányi-úti óvoda?

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7026

Hagyma50

 

minden vilàgos tudom kiről van szò ugyanis nekünk 1 évre oszt. főnökünk volt, de mi màsképp hìvtuk, de valòban a többiek igy hìvtàk "Dzsudzsunak":-)) nekem van jobb képem ròla csak hàt ne kellene keresnem .-((((  Elnézést a kifejezésért, de mi   f.......kavadàsznak hìvtuk mert mindig az orràt tùrta :-))) Sorry, de igy volt és a gyerekek néha kegyetlenek:-) Ha megtalàlom felteszem majd.....hétvégén beìndìtom a képlkeresö akciòt .-)))

 

kakkuk

Előzmény: hagyma50 (7022)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7025

A kőbányai fiú iskolából mentek az Ihász gimibe a tanárok.De,aki dícsérte a régi tanítókat,teljes mértékben igaza volt!És a módszerekkel is egyetértek.Kicsit fájt,de a cél érdekében mindenkinek megérte!Akkoriban a legcsibészebb nebulóból is rendes embert faragtak a tanárok!Emlékszem,több évtized után is ,ha összetalálkoztam apám volt diákjaival,nem győztek hálálkodni nekem,Édesapám tanítási és nevelési módszereiért!!Nem ilyen lenne a fiatalság,ha ma is ők tanítanák és Nevelnék a gyerekeket.Sokszor arra ébredtem,hogy Apukám vasárnap délelőtt otthon korrepetálta a kissé lemaradt diákokat.INGYEN és bérmentve.Jóformán sosem volt otthon,mindig a szülőket járta,hogy mivel segíthetné a gyerekek előmenetelét és nevelését.Ez egy őrület,ami ma az iskolákban és a tanárokkal történik!!!!!Hát hová lett a dicső múlt!!??Ez a mai nem a múlt öröksége!Ezt a mai kvaszmaszt,agyament ,cinikus,nagyravágyó,szélforgó stb. emberek találták ki!!!

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7024

A Mezőgazdasági kiállítás bejárata 1972.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7023

A Pongrácz 9.telep játszótér.A telep előtti rész.60'-as évek.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7022

Hajmássy istván tanár temetése 1960.Beszédet mond Medgyesi tanár úr és mellette a fej "Dzsudzsu"tanár.A rendes nevére,majd rájövök.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7021

Hajmássy István tanár és gyermekei

kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.21 0 0 7020

Szenyor73!

Teljes egészében igazat tudok adni én is igy emlékszem a dolgokra. Most, hogy ìrtad Szeri Andràs nevét egyből beugrott. IGEN Ő VOLT a matek tanàr akire gondoltam ès engem is 2 évet tanìtott. Nagyszerű, szigorù ember volt de emberséges, ùgyanigy Medgyessy tanàr ùr is.
Szeri tanàrùrhoz egy emlék: annak idején a sràcok, igy én is, lövödöztünk a hüvelykùjj és mutatòùjjra kötözött gumival amiben a lövedék többszörösen keményre összehajtogatott papir volt. Na én is rendetlenkedtem egyszer. Véletlen azonban a lövedék kicsùszott a kezemből és pont a oszt.nak hàttal, tàblàn ìrò Szeri tanàrùr mellett koppant. Megdermedt mindki ismervèn szigoràt:) Végigìrta a szàmokat amit akart aztàn megfordult: - ki volt ? - kérdezte ő. Èn mint becsületes felàlltam. Odajött és egy akkora fülest zavart le majd elszàllt a fejem - ha jòl emlékszem bögtem is . Persze megérdemeltem - de Isten az Atyàm - nem őt akartam meglőni. Kis idő elteltével odajött hozzàm és bocsànatot kért tőlem, hogy ilyen durva volt.
Ennyi a karakterjéről.Ember volt aki tènyleg aki nevelt és ma ilyenek hiànyoznak az iskolàbòl azért vernek a diàkok tanàrt.
Semmiben nem szenvedtem sérülést, sőt mindkettő tanàrra szeretettel emlékszem és ha ma tanìtanànak szìvesen ìratnàm be hozzà gyermekemet!!!!

Előzmény: szenyor73 (7018)
szenyor73 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 7019

Több, mint érdekes ... Liget tér

Nem is értem a villamoson miért azt mondják be: Kőbánya alsó vasútállomás, holott van ennek a megállónak becsületes neve (Liget tér, egykor Zalka). Igaz a térhez már semmi köze ennek a területnek.
Megszüntették a váltót, azaz levágták az egykori 36-os villamos síneit, odébb le is aszfaltozták a síneket, szóval eltemették ezt a járatot, úgy néz ki, felélesztik (cikk a helyi lapból)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!