Keresés

Részletes keresés

eref Creative Commons License 2014.09.08 0 0 5776

Épp most akartam ezt beírni. (:

Előzmény: cirrocumulus (5775)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.09.06 0 0 5775

Mához 3 hétre, szeptember 27-én ismét koncerteznek Attiláék:o))

Ezúttal Szentendrén fognak játszani, az Ars Sacra Fesztivál keretében:

 

 

INVOCATIO MUSICALIS koncert

 

2014. szeptember 27-én, szombaton 19 órakor

 

helyszín:

Szentendrei Református Gimnázium, Kápolna 

 

cím:

2000 Szentendre, Áprily Lajos tér 5.

(térkép: http://goo.gl/Kkv0M8)

 

 

Attila a FB-on az alábbit fűzte még hozzá:

"Már megint elkészültünk két újabb református ének feldolgozással, amit Szentendrén fogunk először bemutatni majd szeptember 27-én! Gyertek el, ha kíváncsiak vagytok ezekre (is) !"

 

:o)))

Youwine Creative Commons License 2014.09.04 0 0 5774

 

off, de ez a zene is igényes (meg a szövegek is)

 

 

Most vasárnap különös bál lesz az Operában. Tényleg. Íme:

 

http://www.port.hu/pls/co/event.event_page?i_event_id=2526468&i_event_area_id=11&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_country_id=44

 

off vége

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.15 0 0 5773

Nem akarom Rád tukmálni, csak furcsa nekem ez a fajta hozzáállás.
Hiszen egy ilyen kuriózum kiadványt nem szükségből, hanem szeretetből vesz meg az ember.

 

Ezennel téma lezárva.

localhost Creative Commons License 2014.08.14 0 0 5772

Igazad van, a bakelit nem egyenrangú, az általam felsorolt dolgokkal.
Még sincs rá szükségem, tehát nem veszem meg.
Sajnálom ezt ennél érthetőbben nem tudom "előadni".

 

Előzmény: cirrocumulus (5771)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5771

:o(((

Szomorúan olvasom...

Hiszen egy bakelit lemez nem egyenrangú az általad felsorolt dolgokkal.

CD-n pedig nem sok értelme lenne ennek az anyagnak, hiszen alig van rajta olyan zene, ami eddig más kiadványaikon meg ne jelent volna!

 

Épp ezért készült ezekből LP, hogy ne egy újabb sor-CD legyen, hanem egy kuriózum kiadvány! Pont a rajongóknak :o))

 

És hát amiért még sokan szeretik a bakelitet, az a borító mérete: egy ilyen csodaszép borító sokkal jóbban érvényesül LP-méretben, mint CD-borítóként.

localhost Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5770

Sajnos, Felhőcske, sajnos nem jelent semmit, nem vagyok "célközönség" a bakelit lemeznek,  éppúgy nem, minthogy bármilyen léptékű rajongónak számítom is magamat - nem vennék Solarisos tornacipőt, Solarisos tornazsákot, bögrét, és kispárnát sem éppúgy mint ahogy a bakelitlemezt sem. CD-n persze megvenném.

Előzmény: cirrocumulus (5761)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5769

Van még jegy!

Idekattintva meg is rendelheted :o)

 

https://www.mupa.hu/program/solaris-marsbeli-kronikak-2014-2014-10-26_19-00-bbnh

Előzmény: columbo67 (5767)
oys... Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5768

Szerintem Neki is tervbe van véve az új LP beszerzése:

 

A világ kétségkívül legnagyobb lemezgyűjteménye egy brazil buszmágnásé

Szoktátok olvasni LP Kollektor rovatunk cikkeit? Azok alapján is egyértelmű, hogy van sok komoly vinyl-rajongó itthon is, ugye? Na, ők - és nemcsak ők, hanem a világon bárki más - sehol nincsenek egy 62 éves, nagyon gazdag brazil férfihoz képest, akinél a gyűjtőszenvedély[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Epsilon (5763)
columbo67 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 5767

Az lehetséges, hogy az október 26.-ai MÜPA koncertre már nincs jegy?

cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.09 0 0 5766

Az előzményhez:
Az április 25-i EAST koncert aug. 3-ai tv-közvetítése teljes egészében fölkerült a YT-ra :o) - HD-ben!

Lehet megnézni, újra megnézni :o)))

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=849157445094650&id=240497299294004

 

Előzmény: cirrocumulus (5757)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5765

:o)


A mai világban LP-k-ből csak kis szériákat dobnak piacra máshol is.

Előzmény: oys... (5764)
oys... Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5764

Ja, hogy mindössze 300-as volt a széria?!?

(Akkor jól éreztem az audiofil kuriózum jellegét.)

 

Az lenne a baj, ha még nem fogyott volna el!

(Természetesen én is hozzájárultam a második nyomat szükségességéhez.;)

Előzmény: cirrocumulus (5762)
Epsilon Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5763
Nalam tervbe van veve, hogy beszerzem, ha legkozelebb Bp-en jarok. En nagyon orulok, hogy bakeliten jott ki, hagyomanyos CD-t mar nem veszek 10 Ft-ert sem.

Remelem a Marsbeli K. 2 is elerheto lesz bakeliten.
Előzmény: oys... (5759)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5762

Az LP fogyásáról annyit hallottam, hogy a kiadó már a 2. szériát dobja piacra!
Vagyis az első 300 példány már elkélt.
És nemcsak idehaza, hanem külföldön is!
Nagyon sok külföldi webáruház oldalán is lehet találkozni vele :o)

 

Egy brazil rajongójuk is megvásárolta (az East "Messze a felhőkkel" DVD-jével egyetemben) :o)
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=743133572419284&id=225531800846133

 

https://www.facebook.com/240497299294004/photos/a.440183595992039.110841.240497299294004/845941318749596/?type=1

 

Előzmény: oys... (5759)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5761

Huh, akkor számodra az semmit nem jelent, hogy kedvencednek egy ilyen gyöngyszem kiadványát a kezedben tarthasd, birtokolhasd?

Pedig az ilyen kuriózum kiadványt nem feltétlenül azért veszi meg az ember, hogy hallgassa, hanem éppen a fentiek miatt - mert rajongóként jó érzés egy ilyen értéket fizikailag birtokolni. :o)
Egészen más érzés egy LP-t kézbe venni, mint egy CD-t!

Méretében is sokkal látványosabb, mint ugyanez CD-borítóként. :o)

Előzmény: localhost (5760)
localhost Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5760

Ha már feldobtad a kérdést, jöjjön egy válasz is rá, tőlem.

Nekem még van "hagyományos" lemezjátszóm és működik is.

De mindezek ellenére eszem ágában sincs bakelit lemezt vásárolni soha többé.

Úgy, mint ahogy videokazettát és audiokazettát sem veszek már többé, semmilyen áron sem (10 Ft-ért sem!)
Úgyhogy ennek a bakelitnek nem én vagyok a célközönsége, vásárlója, rajongója, miegymás. Sajnálom.

 

Előzmény: oys... (5759)
oys... Creative Commons License 2014.08.07 0 0 5759

Jól látom, hogy az új bakelit nem igazán mozgatta meg az itteni hozzászólók gépelésre szánt ujjbegyeit?

Egyáltalán: fogy-e jól a lemez?

 

Esetleg mindenki megvált már a hagyományos lemezjátszójától?

(Ha igen, akkor ez a lemez már csak egy audiofil kuriózum kíván lenni?)

cirrocumulus Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5758

 

Tóth Vili...

Ma lenne 54 éves.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Tóth_Vilmos_(zenész)



cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.31 0 0 5757

Ezt az infót azért itt is megosztom:

 

most vasárnap,

augusztus 3-án az m1-en,

22:15-től:

 

EAST, MR2 Szimfonik+ a Müpából :o)))

 

egy kis ízelítő a koncertből előzetesként:

https://www.facebook.com/photo.php?v=660170787407262

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.21 0 0 5756

Augusztus 2. hétvégéjén idén is lesznek INVOCATIO koncertek a Balcsinál :o)

 

Augusztus 9-én, szombaton 19 órától Balatonföldváron a Jubileumi téren,

10-én, vasárnap pedig Balatonszepezden 19 órától a Bertha Bulcsu Közösségi Házban játszanak Attiláék.

 

http://www.invocatio.hu/index.php/hu/hirek-aktualitasok

 

 

Youwine Creative Commons License 2014.07.18 0 0 5755

 

A zene halhatatlan. Sajnos, csak az.

 

Előzmény: cirrocumulus (5754)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.18 0 0 5754

Attila kitett a FB-ra egy újabb közös fotót Róza Gáborral,

és ezt írta hozzá:

 

"A Solaris legénysége a 2-es villamos sínein 1981. júniusában........ ma már csak hárman tudnánk odaállni ebből a hatból...... de azért a sínpárok (is) a végtelenben találkoznak!"

 

Előzmény: cirrocumulus (5753)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.17 0 0 5753

Újabb veszteség.... :o(((((

A kép bal szélén: Róza Gábor

 

 

A zenekar és tagjainak megemlékezése Róla:

 

Solaris Együttes:

"Ismét egy mérhetetlenül szomorú hír: Róza Gábor fotós és egykori gitáros vasárnap kórházba került, kómában feküdt majd 1 napig, és 14-én, délután leállt a szíve.
Elment ő is...
Gábor igen közel állt a zenekarhoz. Sokat fotózott bennünket (a Nostradamus-album zenakari képeit például ő készítette), 1981-ben, Czigi bevonulásakor pedig néhány hónapig ő helyettesítette Istvánt.
Mondhatni, a zenekar tiszteletbeli tagja volt.
És marad. Egyre több és több okunk van emlékezni....
(A csatolt kép bal szélén láthatjátok Gábort, vagy inkább Rózagabit - ahogy hívtuk annakidején.)"

 

Erdész Róbert:

"Ez a fotó 1981. júniusában készült. Hatan vagyunk rajta. Most 2014. júliusát írunk, és már hárman nincsnek közöttünk. "....And Then There Were Three...." Borzasztó érzés. Nyugodj békében, Gábor!"

Kollár Attila:
"Igazán sokkoló volt ez a hír is számunkra.... lassan már egy komplett zenekarunk van "odaát" .... Méginkább megfontoltan kell az új Marsbéli2-t összerakosgatnunk........, mert ki tudja hány nagylemezre kapunk még időt ideát ? ... ez bizony csakis odafent dől el!"

 

cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.15 0 0 5752

Ezt nézzétek!

 

Bogdán Csaba az előbb tette ki a Facebook-ra :o)))))

 

1982. május 25-26.

 

 

És az előzmény koncert képeiről egy album (már a plakát is ott virít benne):

1982. 03. 31. - Francia-magyar popgála a Budapest Sportcsarnokban

cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.12 0 0 5751

A Hard Rock Magazin is írt lemezkritikát az LP-ről:

 

 

Solaris: Live Chronicles

 

Értékelés: 

 

A magyar progresszív rockzenének nem túl gazdag a története. A nyolcvanas évtized felhozatala még kisebb, hiszen az East és a Panta Rhei mellett csak a Solaris volt az a banda, mely képviselte a műfajt. Mivel instrumentális muzsikát játszottak, helyzetük még nehezebbnek bizonyult, hiszen ez a fajta zene már akkor sem volt menő. A hanglemezgyár először hallani sem akart arról, hogy albumuk jelenjen meg, csak két kislemezre futotta. Emlékszem, harminc évvel ezelőtt egyszer Veszprémben koncerteztek, és a művház nem túl nagy nézőtere csak félig telt meg. Mi viszont ott voltunk, és maximálisan díjaztuk a kvintett produkcióját.

 

Mindez azért jutott eszembe, mert nagy örömömre az utóbbi időben reaktiválta magát a társaság, olyannyira, hogy az őszi MüPa-s koncertjük napján új nagylemezzel is jelentkeznek, ’Marsbéli krónikák II’ címmel. (Megérintette őket a klasszikus sci-fi irodalom, hiszen nevük is Stanislaw Lem kötelező olvasmányának címét viseli, első albumuk címe, a ’Marsbéli krónikák’ Bradbury-től származik, és még sorolhatnánk a tudományos fantasztikus irodalom remekeit, amiket megzenésítettek.)

 

 

Továbbá itt van egy élő lemez, bakelit formátumban, mely áttekinti a csapat pályafutását a különböző felállások során. Vérbeli progresszív rockzenét hallhatunk, sok billentyűs és gitárszólóval, és bizony Kollár fuvolája sincs egyáltalán háttérben, nem egyszer övé a vezető szerep. Persze, komplex dallamokat is hallhatunk, néhol klasszikus zenei kórusra emlékezető kórustémákkal fűszerezve. Bár a Solaris nem egy hosszabb lélegzetű művel állt elő pályafutása során, ezen a lemezen most nem hallunk ilyent, ahogy írtam, ez egy összefoglaló anyag a kezdetektől a közelmúlt történéséig.

 

Érdekes ez a kiadvány, hiszen a debütáló koncertről is hallunk egy dalt, és azokból az időkből is, amikor nem itthon, hanem a nagyvilágban értek el sikereket, távol az országtól, mert magyar földön nem mutatkozott érdeklődés igényes zenéjükre. Elmentek távoli tájakra, fesztiválokra, ahol olyannyira nagy sikert arattak, hogy nem egy külhoni szaklapban elismerő cikkek jelentek meg róluk, nem egyszer példaképekként tüntetve fel őket. Közben készültek albumok, DVD-felvételek, amelyek nem forogtak közkézen, de szűkebb rajongói körben mindent tudtak róluk. Az interneten például elérhető egy Rio de Janeiróban lezajlott bulijuk filmfelvétele 1996-ból, ami sosem jelent meg hivatalosan. Közhely, de igaz: senki nem lehet próféta a saját hazájában.

 

videó: SOLARIS III Ao Vivo no Rio de Janeiro, Brasil

 

Közben megtépázta őket az élet, hiszen két haláleset is történt. 1998-ban a gitárost,Czigit ragadta el a kaszás, tavaly pedig Tóth Vilmos dobos távozott el az örök vadászmezőkre. Bár a nyolcvanas években hivatalosan eltűntek a színről, talán sosem oszlottak fel, hiszen az évtized legnépszerűbb popzenekarában, a Napoleon Boulevardban Vincze Lilla énekesnővel kiegészülve együtt folytatták a zenélést, aztán jöttek a külföldi meghívások. Itthon nem találkozhattunk velük, de külhonban prosperáltak.

 

Ez az album hiánypótló, egy kis ízelítőt ad azokból az időkből, amikor egy kis odafigyelésse talán lehetett volna egy nemzetközi hírnévvel bíró magyar rockbandánk. Nemcsak mi, a közönség, de a zenekar is jobban járt volna.

 

Összegzés: 

 

Íme, egy kis betekintés a soha nem virágzó magyar progresszív rockzene egy szeletébe. Ezért nem a zenekar a hibás, viszont örüljünk annak, hogy ma is aktívak, és az ezen a kiadványon lévő zenét van alkalmunk élőben is hallani.

 

Dátum: 2014. július 8

 

Pontszám: 10-ből 9

 

Szerző: Bigfoot

localhost Creative Commons License 2014.07.07 0 0 5750

Akkor elkönyvelhetem, hogy ezen a koncerten is könnyezni fogok. Jó hogy előre felkészülhetek erre.

 

Előzmény: cirrocumulus (5749)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.07 0 0 5749

Attila egy nagyon szívmelengető információt osztott meg a Fb-on:

 

A készülő SOLARIS lemezen Czigi egyik régi dallamötlete is "életre kel" majd !
Ez a fotó a KEK-en készült még 1981-ben... (a zenekar összeállítása akkor Cziglán-Erdész-Kisszabó-Kollár-Tóth volt) ! "

 

oys... Creative Commons License 2014.06.24 0 0 5748

A borító is rejt érdekességet: hátoldalon alul, baloldalt.

cirrocumulus Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5747

És végre megjelent a csütörtöki műsorban beharangozott lemezkritika is :o)))

Ezt Hegedűs István, a műsor vezetője írta a bakelit lemezről:

 

Solaris: Lebegés ég és föld között

 

 

"Ha Stanislaw Lem elhíresült sci-fi regényéről valakinek a magyar progresszív rockzene egyik kiválósága, a Solaris jutna eszébe, az nem a véletlen műve. Az 1980-ban alakult, a Pesti Műsor kulturális szaklap tehetségkutató versenyének egyik díjazott formációja 2014 májusára jó minőségű koncertfelvételeket tartalmazó válogatásalbummal lepte meg rajongóit.

 

Valamikor, még „az őszinte, kőkemény rockmuzsika” hőskorában Magyarország egyik legtehetségesebb énekesétől hallottam, hogy a közönség figyelme nehezen köthető le pusztán instrumentális zenével. Készséggel elhittem neki. Sőt, e megállapítás olyannyira megragadt bennem, hogy attól kezdve kissé fenntartással fogadtam az akkoriban egyébként ritkaságszámba menő tisztán zenei darabokat. Aztán jött a Solaris, majd a Marsbéli krónikák, amelyek elég hamar meggyőztek. Mégpedig arról, hogy az igazán minőségi muzsikában bizony énekhang nélkül is van élet. Mindez persze már a Budai Ifjúsági Parkban kiderült, amikor a Pesti Műsor által indított tehetségkutató verseny egyik díjazottjaként elkészült a HIT zenekarral közös Solaris kislemez. S ez az érzés folyamatosan erősödik.

 

Azóta is. S amelyre alaposan ráerősít a kései gyerekként nemrég érkezett vadonatúj Solaris (vinyl) nagylemez, az Élő krónikák (vagy a lemezborító szerint Live Chronicles). Méghozzá az ifiparkbeli debütálás után harmincnégy, és a Marsbéli krónikák LP napvilágra kerülése után épp harminc esztendővel.

 

Bár a hagyományos fekete lemez barázdái korábban megjelent, különböző időkben és helyszíneken rögzített, kiváló minőségű, élő hangfelvételeket rejtenek, valahogy még sincs déjà vu érzésünk. Vajon miért? Mert az ismerősen csengő dallamokat (igen: dallamok!) hús-vér zenészek interpretálják, akik – emberek lévén – koránt sem függetleníthetőek az őket ért pillanatnyi érzelmi hatásoktól. Ettől lesz újszerű minden egyes előadás. S, ha mindehhez hozzátesszük, hogy az adott instrumentumok értő kezek alatt szólalnak meg, máris kész a jól bevált Solaris-recept.

 

Talán ettől érezzük, mintha valamennyi kompozíció a föld és az ég között lebegtetne. Üresjárat nélkül. Talán ettől támad a mellkasban valami furcsa, bizsergő érzés, amely szinte mindvégig kitart. Mert a néhai Cziglán István (Czigi), de főképp Bogdán Csaba gitárján megdörrenő hamisítatlan hard rock valósággal letaglóz, földbe döngöl, de csak azért, hogy a következő etapban a Kollár Attila–Erdész Róbert- páros vérbő fuvola- és orgona (szintetizátor-) játéka megragadjon, majd forgószélként éteri magasságokba repítsen. Ott aztán rád tör a mindent ki- és betöltő lebegés. Pihenésről, megállásról szó sem lehet: az ötven perc körüli játékidő minden egyes pillanata értékes, s mindenfajta befolyástól függetlenül ébren tartja a figyelmet. Két tétel erejéig (Próféciák könyve II., illetve Az igazság pillanata) férfikórus viszi a vezérdallamot – mintha csak az Andrássy úton, az operaház egyik páholyában ücsörögnénk. A precíz, feszes alapokról egyrészt Gömör László (dob) és Kisszabó Gábor, illetve Pócs Tamás (basszus) ritmusszekciója, valamint Seres Attila (basszus) és Tóth Vilmos (dob) gondoskodik, utóbbi már az égi zenekarban üti a bőröket.

 

Adódik a kérdés: vajon miben rejlik a Solaris páratlan sikerének titka? A választ mai értéktagadó világunkban csak találgatni lehet: talán az a sci-fi világába kalauzoló, és mégis az emberi lelket megérintő, kemény alapokon nyugvó, nagy ívű, dallamcentrikus, igényes progresszív muzsika, amely tipikus XXI. századi hiánycikk."

Előzmény: cirrocumulus (5746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!