Keresés

Részletes keresés

jadu Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8201

Sziasztok!

Yaesu VX-2,VX-7 keresek.Rádióállapotot,árajánlatot elérhetőséggel a jaferi@freemail.hu-ra kérek!Köszönöm!

gg630504 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8200

Kedves Öreg Csóka!

Tényleg nem akarlak lebeszélni a vizsgázásról, de talán érdemes konzultálni a hatóság alkalmazottjával: mekkora eséllyel és milyen költségeddel tudja előkeríteni a vizsgabizonyítványod irattári példányát. Próbáld felidézni mikor, kikkel vizsgáztál...

Persze lehet, hogy a keresés annyiba kerül mint a vizsga :)

55 de Gábor

 

Előzmény: Princ of Carpatia (8197)
gg630504 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8199

Kedves yaesus!


 

Nagyon örülök hozzászólásodnak.
Az amatőrszolgálat nem a rádiózásról ( megjegyzem: pláne nem forgalmazási versenyzésről ) szól. A kísérletezésről.
_Első_ dolog a belső indíttatás az elektronkia megismérésére, gyakorlására. Eredménye, hogy az illető sikeresen teljesítené az amatőr vizsga műszaki és biztonsági részét.
_Utána_ jön a rádióállomás üzemeltetésének igénye. Ehhez a jogi, távíró és forgalmi ismereteket kell elsajátítani.
 
Ha jól értem, nálad az első, lényeges lépés elmaradt. A vizsga úgy működött, ahogyan kell. Bizom abban, hogy hamarosan megjön a belső indíttatásod az elektronikához és öröm lesz a műszaki rész elsajátítása.

 

55 de Gábor

 

Előzmény: yaesus (8196)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8198
Ne add fel!
Erre bíztatnálak. Nem tudom mióta készülgetsz a vizsgára, de azt hiszem, hogy a vizsga statisztika nem rosszabb itt sem, mint másut. Abban igazad van, hogy számít (nagyon is) a pízbeszedés ezen módja is, de hát ez jellemző bárhol is nézel körűl. Lsd.: Gépjármű vezetői engedély pölö. Én inkább a vizsga szinvonalának megtartását látom a trendben, mert ahogy írod: Az amatör rádiózás fel kell hogy érjen egy távközlési technikus szintjével. (szvsz)
Valóban nem mindenki készíti el berendezését sk., de én értékesebbnek tanálom a saját készítésű kütyüket, mint a profik által piacra termelt masinákat. Sk. is lehet profi berendezést készíteni, millió példa bizonyítja! (Bár ahogy írod, ez nem célod.) Nem tudom hogy készűlsz erre a vizsgára, de nagyon hasznos lehet, ha oljan amatőrtárssal, aki mán régóta űzi a "szakmát" tudsz konzultálni. Bizti tanálsz a közeledben iljen lehetőséget. És általában önzetlen segedelemre lelsz! (Mondom én ezt, a gyakorlati tapasztalatomból!)
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: yaesus (8196)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8197
Hi Gábor!
Sajna a régi vizsgámat nem hiszem, hogy érvényesíteni tudom. Nincs meg a vizsgabizonyítvány, utána kutakodni meg szinte reménytelen, így marad az újravizsgázás. Kedvezményes áron, mivel nyugdíjas vagyok. : -)
Meg nem is árt átismételni az ismeretanyagot, mivel néhány dolgot meg kell tanúljak. Megböngésztem az általad ajánlott linket, és bizony tanáltam nehany dolgot, ami kicsit homályos.....
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: gg630504 (8195)
yaesus Creative Commons License 2006.10.01 0 0 8196
Én már másodjára voltam,sajnos nem sikerült a vizsga.Nem annyira vészes de az öt pontosokkal el lehet könnyen b...ni.Szerintem pénzre megy ki az egész,de miért nem rendeznek vizsgát vidéken is,mert nem elég a vizsgadíj de a feljárás is sokba van /5000Ft/.Szerintem távközlés technikusokat akarnak képezni,a sok blokkvázlatot megtanuni?!,megölik az utánpótlást,mert én is ott tartok hogy többet nem megyek,nem akarok én rádiót építeni,javítani,hogy ismeremi kéne a az ilyen-olyan vevők blokkvázlatát!Csak rádiózni szeretnék semmi mást,de nagyon elment már az egésztől a kedvem!
gg630504 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 8195
Kedves Csóka!
Vizsgadíj 6/2006 IHM 6. § szerint 4k, morze 2k, morzéval együtt 6k, pótvizsga 2k Ft. Diák, fogyatékos és nyugdíjas kedvezmény 50%.
Megjegyzem, ha van sikeres vizsgád, akkor az alapján kaphatsz rádióengedélyt ( illeték: 2k2 Ft), nem kell újra vizsgát tenned. Vizsgavizonyítványod másolata kell a kérelemhez. De nem akarlak lebeszélni a vizsgázásról :) különösen, ha magasabb fokozatú.
Ajánlom a http://hg9ieg.freeweb.hu/kezdo.htm oldalam.
55 de Gábor.
Előzmény: Princ of Carpatia (8194)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.09.30 0 0 8194
Üdv!
Mivel a közeli-távoli időszakban tervezem, hogy esmét amatörvizsgát tegyek, az is érdekelne mibe kerűl ez? (Annó '64-ben szervezetten a 9KPE keretében vizsgáztam, és a költségeket a klubb álta. Asszem még a 3 Ft.-s okmánybélyeget is a klubb fizette.)
Öreg Csóka
Előzmény: szonyegery (8184)
szonyegery Creative Commons License 2006.09.30 0 0 8193
Sziasztok!
Én is gratulálok a sikeresen vizsgázóknak!
Konkrétan egy 2, egy 3 és három 5 pontos kérdés volt a műszakiban, a többi mind 1 pontos volt. 11 pont elvesztése jelentett buktát. 5 pontot ért egy három ellenállásból és áramforrásból álló áramkörben folyó áram kiszámítása, egy feszültségosztó két ellenállásának meghatározása, és egy SSB-CW vevő blokkvázlatának kiegészítése. A többi kérdéskörről nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy ilyen formán ez nem könnyítés, de nehezítésnek sem mondanám. Én a magam részéről korrektnek és valójában könnyítésnek értékelem azt, hogy úgy éreztem a kérdések egy ingyenesen hozzáférhető, használható tankönyv anyagát kérik rajtam számon. Talán elhamarkodott még véleményt formálni az új vizsga rendszerről, majd szép lassan kiderül.
Köszönettel lefogadok egyet a gratulációból. Én voltam a pótvizsgás páciens. :) Írjon privátban akit érdekelnek részletek… Üdvözlettel: Szőnyeg

tt1150 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8192

Szia!

A szokásos arány 10-20 százalék között szokott lenni, a vizsga kérdések változásaira én is kíváncsi lennék, de ez a fontossági sorrend függő pontozás ez kicsit durva, elég egy 5 pontos hiba és kész majd máskor szeretettel várunk?

Biztos jó ez valakinek én ehez nem értek:( Ez volna a könnyítés?:(

És nem utolsó sorban őszintén gratulálok a sikeres vizsgázóknak !!!!!!

73! Endre

Előzmény: hg3ipd (8189)
gg630504 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8191

Amikor én vizsgáztam akkor 1 jó válasz 1 ( és nem 2...5 ) pontot ért; a kérdéstől függetlenül.

1001001 de Gábor

 

 

Előzmény: TamiBT (8186)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8190
Végül is nem rossz arány :-) Biztos oka is van.
Előzmény: hg3ipd (8189)
hg3ipd Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8189
Információim szerint az arány: nyolc vizsgázóból 2 vagy 3 sikeres vizsga született, ebből egy pótvizsga volt.
Előzmény: tt1150 (8188)
tt1150 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8188
És gratulálhatunk?
Előzmény: szonyegery (8184)
shake_ Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8187
Háát Biatorbágy igen erősen takarásban van nekünk. Van köztünk valami "hegy". Ha mobilban vagyok valahol az érdi emelkedő tetején szoktam ismét vételezni a bandát.
Előzmény: TamiBT (8182)
TamiBT Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8186
Számomra a legnagyobb újítás az volt, hogy a kérdéseket egyenként pontozzák.
- mikor en vizsgaztam ugyanigy pontoztak.., egyelore en nemlatom mi az ujdonsag ;)
Előzmény: szonyegery (8184)
kaporszakál Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8185
Köszönöm szépen
Előzmény: hg3ipd (8167)
szonyegery Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8184
Kedves topiklakótársaim! Az alap amatőrvizsga műszaki kérdésköreit véleményem szerint tényleg alaposan átformálták. Azt tapasztaltam, hogy nagyon szorosan ragaszkodnak a törvényben megjelölt témakörökhöz, se több se kevesebb. Valami azt súgja nekem, hogy http://tankonyv.ham.hu/ oldalon is megtalálható, dr. Tolnai János HA5LQ féle tankönyvet tekintik hivatkozási alapnak. Három írásbeli kifejtős kérdés is volt. Számomra a legnagyobb újítás az volt, hogy a kérdéseket egyenként pontozzák. Az egyszerűbb kérdések 1 pontosak, néhány fogósabb 3 pontos, a kifejtős kérdések pedig mind 5 pontosak. Az így adódó összpontszámból kell 75 százalékot teljesíteni. Sejthető is amire fel is hívják a figyelmet, hogy lényegében a kifejtős kérdéseken múlik a vizsga sikere. A többi kérdéskörre én is kíváncsi volnék. Üdvözlettel: Szőnyeg
hg3ipd Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8183
Szia!
Sajnos ma nem voltam semmilyen frekin bekapcsolva, ezért aztán ha volt is valami, akkor arról jól lemaradtam.
Senkinek semmi infó az új vizsgáról?
Előzmény: shake_ (8169)
TamiBT Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8182
- akkor biara mar nemjut el rendesen..
Előzmény: shake_ (8181)
shake_ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8181
TamiBT,

Pedig voltunk vagyunk jelenleg is
Előzmény: TamiBT (8178)
edesa Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8180

ja a mailem andrasedes@freemail.hu

 

Előzmény: edesa (8179)
edesa Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8179

Tami.

Andras vagyok, a dujv-i fosulis klubbol (ha4pka/5)

 jol esne egy kis segitseg, csak nem a forumra valo a tema.

legszi kuldd el a mailcimedet. a kossuth teren vagyok

koszi

 

TamiBT Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8178
- no en most ertem be a hazba.. sajna siri csend van :(
Előzmény: shake_ (8172)
shake_ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8177
DeTomaso,

"Köszönjük a lehetőséget innen 250km-ről is."

Ok majd jól feltekerem a kimenőt...ha világos vörösen világít a penetrátor akkor biztos jó lesz :DDDD
Szóval a srác csak műszakiból ment mert újráznia kellett, az a lap megvan....szkennelés lesz és közreadása, ha az megfelel.

Üdv
Egér
Előzmény: Törölt nick (8175)
szabi7474 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8176

sziasztok!

 

szeretnék röviden bemutatkozni : 32 éves vagyok ugy 4-5 évvel ezelőt kezdet érdekelni a rádiózás hivójelem még nincsen de lehet hogz rászánom mgama és leteszem a vizsgát. egyenlőre megfigyelő vagyok és természetesen mit ahogy egy igazi amatőrhöz illik saját épitésű vevőimmel valamint antannáimal fűrkészem a frekiket. főleg a rövidhúllám érdekel. röviden ennyit

 

terveim között szerepel hogy egy tisztám "analog devices" ic-böl készűlt vevőt álitsak össze a következőképpen nézne ki

1. sáv szűrő  50 ohm be és kimenettel  legalább három köös toroid vasakkal

2. keverő bogár AD831 ip3: 24db  lo bemenete csak -10db amit el tud látni egy direktbe egy dds bogár

3. dds vfo AD9851 amit számitógép printerportjan optocsatolón keresztűl vezérlek. egy saját készitésű pascal programmal. gondolkozom a AD9951 ic-n da nagyon kiszil a lábai szóval kivitelezni nagyon kellemetlen amatőr körűlmények közzött :) 

4. majd egy 6 tagú kristászűrö 8867.23khz kristályokbol 2.5khz sávszéleséggel

5. kf erősitő AD600 vagy AD604 ic-re gondoltam 80-90 db erősitéssel

6. szintén e kristályszűrő

7. AD831 vagy NE612 ic-vel produkdetektor

8. végfok lm386 vagy valami....

 

még egy jó kapcsolási ötlet kéne ami szabályozza a kf erősitőt

 

mi a véleményetek ?

esetleg valakinek ötlete vagy kérdése , szivesen fogadom a fórumon vagy emailen

 

Szabolcs hortrol szabi7474@freemail.hu

 

aki még nem tudná: ic-k adatlapjai megvannak a www.analog.com oldalon, valamint mégegy fontos info a analog devices cég elkűldi ingyen mintaként az összes ic-t csak meg kell rendelni

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8175

Köszönjük a lehetőséget innen 250km-ről is.

Előzmény: shake_ (8173)
dühööng Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8174

Szia !

 

Minden régi valamirevaló könyvnek ott a helye !

Előzmény: Princ of Carpatia (8155)
shake_ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8173
Azthiszem szereznem kell valami rendes klaiatúrát erre a laptopra mert már töbször észrevettem hogy kimaradnak betűk gépelés közben...ez nem kóser a normál illentyűzettel nincs ilyen gondom.
shake_ Creative Commons License 2006.09.28 0 0 8172
TamiBT,

Őőőőőő hát ez leginkább amolyan éter és tömeg....szóval amikor elég nagy lesz a tömeg az éterben akkor valszeg Bajusz majd elkezdi a beszámolót. Álltalában olyan 18h tól kezd éledni a freki ....ahogy haztérnek az operátorok :D
Meg ugye azért én is szoktam legalább egy puszát nyomni a gyerkőcök homlokára meg elmsélik mi volt az oviban meg stb stb mielőtt nekisenék a powergombnak a rádión :DDDDD
De ha tudsz akkor fél füllel vagy vevővel legyél ott osztán valamikor belekezdünk :D


Üdv
Egér
Előzmény: TamiBT (8170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!