Keresés

Részletes keresés

IanStuart Creative Commons License 2005.09.16 0 0 33
ez a rész 5-6 hete volt. Bassza meg :-/ egész nap erre vártam :-(( ez a péntek fénypontja.
Előzmény: krysztasz (31)
krysztasz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 32
Elfelejtettem megírni,hogy láttátok Klausjürgen Wussow-t? De nem Bács Ferenc volt a hangja. Sosem szeretem, ha egy színésznek nem a megszokott szinkronhangja van. Vagy lehet, hogy azért, hogy ne kiálsunk fel a film alatt, hogy itt van Brinkmann professzor? Pedig pl. Julia Robertsnek nagyon sokszor Tóth Enikő a hangja.
Előzmény: krysztasz (31)
krysztasz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 31

Még sem írtam rendszeresen. :(

 

Láttátok a mai részt? Egy gyilkosság és csupa kellemes ember. Hogy jött rá Derrick, hogy a nő a gyilkos? Az idézett mondatból nekem nem esett le, hogy a nő a mamlasz srác miatt ölte meg Ruth-t. 

Előzmény: krysztasz (28)
krysztasz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 30
Már tudom, hogy mi történt a végén.
Előzmény: krysztasz (28)
krysztasz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 29
A hétfői rész címe, a Tisztességes bűnöző.
Előzmény: krysztasz (28)
krysztasz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 28

Most találtam rátok, és nagyon örülök. Fogok írni rendszeresen, mert én is szeretem a sorozatot, meg is nézem minden részét. Ha véletlenül mégsem tudom, akkor felveszem. Most is így tettem. Hétfőn nem tudtam nézni, de csak kedden tudtam felvenni. Viszont a felvételbe hiba csúszott, mert a beprogramozott időpont után lehetett vége a filmnek, mert lemaradt a vége. Igy nem tudom, hogy mi történt onnantól, hogy Derrickék nagy nehezen Krovac-ra találtak a sörözőben. Előtte az volt, hogy a srác nagybátyja rájött, hogy a felesége és a sógora megölették az unokaöccsét. 

 

Főcímzenének én is örülnék.

pastarics Creative Commons License 2005.02.16 0 0 27
a főcímzene mp3-ban nekem is jól jönne!!
sissi87 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 26

Sziasztok!

Tud valaki valamit, vagy esetleg megvan neki a film főcímzenéjének magyar változata?? Életet mentenétek vele :)))

Professzor úr_ Creative Commons License 2005.01.25 0 0 25
Ilyen sem volt még - bajban vagyok a tegnapi epizód (Fületlen macska) zárójeleneteinek értelmezésével. Miután kiderült, hogy a mamika az elkövető, a nyomozás szempontjából volt még jelentősége a további eseményeknek, vagy a többi már csak az erkölcsi tanulságot szolgálta? Az kavart be, hogy Derrick nagyon nyomult még a beismerő vallomás után is.
ARic Creative Commons License 2005.01.21 0 0 24

ja,meg főleg Harry:)))

engem amúgy a szinkron nagyon zavar nála, biztos megszoktam a sok Gálvölgyi-showt:)))

Előzmény: lynne (23)
lynne Creative Commons License 2005.01.21 0 0 23
Aszta! Derrick Junior és Harry Junior.
Kicsit ijesztőek is ilyen fiatalon, nem? Főleg Derrick.
Előzmény: ARic (22)
ARic Creative Commons License 2005.01.21 0 0 22
kicsit régi felvétel:)))
ARic Creative Commons License 2005.01.21 0 0 21
ARic Creative Commons License 2005.01.21 0 0 20

de jó, h. ezt megemlítetted!!! v.hogy meg is feledkeztem róla, pedig az egyik száma nagy sláger is volt a 90-es (?) években - a dallama még most is itt van a fülemben:)))

a legutóbbi résznél már nagyon figyeltem a háttérzenére is!

 

www.frankduval.com

 

Előzmény: Törölt nick (17)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.01.20 0 0 19
"Az urak a bűnügyi rendőrségtől jöttek."

Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Amerikai "társai" viszonylatában időnként művészfilmes kereteket is feszeget - ez főleg a '90-es években készült epizódokra jellemző. Az elkövetőket szinte sosem a nyereségvágy vezérli, tettük emocionális indíttatású, az érzelmileg kiszolgáltatott - gyakran álomvilágban élő - emberek tehetetlenségének kifejezőeszköze.

A filmek nagy erőssége - a már általatok is említett - gondosan kiválasztott zenei anyag. Ebből a szempontból a kedvenc epizódom az a - nálunk a 90-es évek közepén vetített - darab, amelyben végig a Pink Floyd Shine on you Crazy Diamond c. számának dallamai szólnak. A cselekményből annyi rémlik, hogy az éjszaka közepén egy erdőben találnak egy hullát. Az esemény többnyire egy közeli faluban és annak vendéglőjében játszódik egy őszi szezonban. Mindenesetre fantasztikus az összhang a képek és a zene között.

Végül még egy jellegzetességről szólnék, ez pedig az operatőri munka. A kamerakezelés egyértelműen a feszültségteremtés egyik legfontosabb eszköze. Eklatáns példa: nagytotál egy egy szobáról, ahol egy tanú nyilatkozik a nyomozóknak, majd a kamera hirtelen ráközelít az aggódó arcra, így kifejezve, hogy az illetővel valami nem stimmel.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 18
Mármint a sulirádióban.

A Derricket nálunk méltatlanul hanyagolják, pedig pl Olaszországban a RAIUNO mind a mai napig műsoron tartja.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 17
A legemlékezetesebb részek az mtv-ben 1987-88 körül vetített részek voltak számomra. Főleg Frank Duvall szuper zenéi miatt. Annak idején a középiskolában a szünetekben nyomattam a Frank Duvall nótákat.
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.01.12 0 0 16
Emléxem egy olyan epizódra, mikor Stephan volt a gyanúsított emberölésileg. De aztán nem. 86-ban láttam tán.
Előzmény: dekóder diler (15)
dekóder diler Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15
ezek a részek 1990-1991ben mentek viszont annak jobban örülnék ha régi 80-as évekbeli részeket adnák
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.01.10 0 0 14
Tizensokévig biztos ment.
Stephan ismét megoldott egy ügyet.
Előzmény: ARic (13)
ARic Creative Commons License 2005.01.07 0 0 13

denemám! a csajszi faterja!

 

Hány éve mentek ezek a részek nálunk, nem tudjátok? pl. az amszterdami nőre tök emlékeztem!

 

Ja meg még egy kérdés, a Harry-t játszó ürge német? Mert a Rai-on lesz egy sorozat, és tökéletesen beszél olaszul (nem szinkronizált:))))

Előzmény: Törölt nick (12)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.01.03 0 0 11
De szerencsére Stephan megoldotta a problémát.
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (10)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.01.03 0 0 10
szegény Harry pácban van.
seTTebello Creative Commons License 2004.12.26 0 0 9
"Harry, hol' den Wagen!"
Előzmény: Lusta Kígyó Gyógyszertár (8)
Lusta Kígyó Gyógyszertár Creative Commons License 2004.12.26 0 0 8

Azért nem semmi, huszonöt évig mintha megállt volna az idő...

Derrick főfelügyelő - Horst Tappert (Szabó Ottó)

Klein felügyelő - Fritz Wepper (Gálvölgyi János)

Berger - Willy Schäfer (Szersén Gyula)  - (a később szinkronizáltakban Kajtár Róbert)

:DD

 

A Columbóban is, a Derrickben is rengetegszer ugyanazok játszották a más-más szerepeket... érdemes megnézni (IMDb), van olyan színész, aki húsz különböző szerepet játszott a sorozatban. Érdekes.

 

(Columbo is, Derrick is minden ügyét megoldotta, mégsem léptették soha elő őket

  :((.  Hálátlan dolog tévényomozónak lenni. :))

seTTebello Creative Commons License 2004.12.22 0 0 7
Streifenwagen BMW 525 ie miért van a háttérben? Ő a leghitelesebb szereplő.
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (5)
lynne Creative Commons License 2004.12.22 0 0 6
- Nézd Stefán! Van egy topicunk!
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (5)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.12.20 0 0 5
lynne Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4
Derrick meg Harry tökre ügyesek, hogy mindent kinyomoznak.
Traubi Creative Commons License 2004.11.09 0 0 3

:)

 

Tegnap egyébként volt egy nagyon korrekt pillanat a filmben: egymás mellett a két nyomozó, Harry kicsit előrébb, Stefán mögötte-mellette-fölötte, s mindketten néztek előre, el a kamera mellett. Sajnos mire rámozdultam volna a fényképezőgépre jött a snitt.

 

Viszont most ezt találtam:

 

http://www.freeweb.hu/negybe/derrickfeny.html

 

 

Előzmény: kaktusztea (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!