Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16131

"nekem nem kell casco, meg ilyen-olyan biztosítás."

 

Híres utolsó mondatok - milliókkal baszhatsz rá nagyon gyorsan, és nem nagyon ajánlom, hogy vitába keveredj egy (görög) autóbérlőssel, mert ő abból él, hogy ezeket a dolgokat behajtja a kuncsafton, és isten őrízz, hogy egy sima görög úrvezetővel akassz bajszot, mert abból valszeg rosszul jössz ki. Főleg úgy, hogy itt 50 eurón rugózól, tehát szemmel láthatóan kicsi a mozgástered - amikor rádvernek 100 eurót egy sima defektért, már az is nagyon fog fájni.

 

Nézd meg ezt is, ez fullos: https://www.autotrip.gr/

Előzmény: hun_tourist (16125)
Marmarossy Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16130

Sziasztok!

Tudna valaki aktuális hajó/komp menetrend hivatkozást Sougia - Ag.Roumeli közötti járatra?
Amúgy milyen sűrűn jár?
Csak egy hajó/komp jár, vagy vannak mások is?

HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16129

Eseteleg az Athene Car-os közvetítő elérhetőségét meg tudom keresni,otthon megvan a számla,meg az egész, valami Natasa volt a csaj neve,közvetlen mobilszámot is tudok adni,jól beszél angolul.Chania, a reptér mellett vannak,a Shell kút mellett közvetlenül.Ha kell elérhetőség,megkeresem,elég sok autójuk volt.

Előzmény: hun_tourist (16125)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16128

Az valószínűleg azért van, mert a közvetítő társaság az alapárat adja meg, a közvetlen weboldal meg már a biztosítással emelt tarifát írja.

Nem béna vagy, szezonban ilyenek a bérleti díjak. De szerintem még így is kedvezőbb, mint ha fizeted az 50 Eurós transzfert, és helyben bérelsz motort.

Azért én ezzel a "nekem nem kell caszcó, meg biztosítás"-al csínján bánnék. Ez azért mégis csak Kréta, és nem csak a gyorsforgalmin fogod, használni az autót. Autószélességű utak, beláthatatlan derékszögű kanyarok, szűk sikátorok, zsúfolt parkolók, rengeteg, a helyi viszonyokat nem ismerő túrista bérelt autóval, mediterán vezetési stílus, azaz lazán vett közlekedési szabályok. Lehet, hogy te jól vezetsz, csak mások is vannak az úton. Én, közel 10e km krétai vezetésssel  Retimnóban egy parkolóból való kikanyarodásnál úgy szorultam be, hogy majdnem úgy kellett az autó farát arrább tenni, mert az egyirányú utca mindkét oldalán végig álltak az autók, és az egyik nagyeszű úgy parkolt le a bejáratnál, hogy csak autónyi széles hely maradt, a másik másféleszű meg az utcában a kanyarodási oldalon közvetlenül a bejárat  vonalában. Szemben a másik oldalon meg végig álltak az autók

Előzmény: hun_tourist (16125)
HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16127

Ja,igaz,az még előszezon volt azért.Amúgy a 125€-s kategória már akkor nem volt,visszaírtak,hogy foglalt sz összes már,válasszak magassabbat,így lett a 140-es.

Előzmény: hun_tourist (16126)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16126

annyi még, hogy itt (amit adtál linket) valóban 125 eur lenne, de csak júniuisban. Júli-aug már 190 eur...

Előzmény: HBBB (16123)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16125

és HBBB

köszi mindkettőtöknek!

 

nekem nem kell casco, meg ilyen-olyan biztosítás. Csak egy kis autó, max 150 euro-ig.

Sajnos azonban az általatok is említett oldalakon ugyan írják, hogy 128 ero/hét, meg 140 euro/hét, de ha írok nekik, kalkulációt kérek, akkor azonnal 220-225 euros árat kapok.

 

Egy oldalt találtam, ami közvetítő oldal, ott a legkisebb autó 148 eur. Azt írják, hogy a Holiday Cars adja az autót. Na, felkerestem direktbe az oldalukat, ott már rögtön 200 eur felett van...

 

nem értem én ezt, nem lehetek ennyire béna, hogy ne találjam meg a 150 eur alatti lehetőséget...

 

Jó lenne itthonról foglalni, így legalább a transzfert sem kell kifizetnem (50 eur), és kényelmesebb is lenne a reptéri felvétel/leadás...

Előzmény: Kréta46 (16119)
HBBB Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16124

A kocsit nekem full biztosítással adták,és deposit nélkül,ahogy itt ajánlották a fórumon. Egy gond volt utolsó nap,hogy a jobb hátsó gumit valaki leengedte.Utolsó nap úgy gondoltuk,hogy dél körül kicuccolunk,aztán estig még a strandon döglünk,mivel a gépünk csak 22:40-kor indult Chaniából,úgyhogy délben legurultunk a strandra,ami kb. 4-500 m-re volt beálltunk egy bár mögötti parkolóba,és ott vettem észre,hogy totál lapos a gumi.A pincér srác rögtön jött segíteni,kérdezte mi a helyzet,mondtam neki,hogy vagy defeketes,vagy leengedte vki.Kicseréltem a kereket,aztán megnéztük,de sehol sem volt rajta sérülés.Aztán a másik pincér srác mondta,hogy előző éjjel az ő kocsiját is leengedte vki,úgyhogy nem defektes volt.A reptér felé megálltunk tankolni,meg felfújtam a lapos kereket,aztán bevágtam a csomagatartóba a pótkerék helyére,és ennyi.A kölcsönzős csaj meg sem nézte a kocsit,beült a helyemre,aztán kidobott minket a reptérre,és elköszöntünk.Ja,és a pótkerék kicsit meg volt padkázva, szóval mondhatta volna,ha megnézi,hogy én voltam,de hát nem nézte meg.

HBBB Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16123

Üdv,én itt béreltem,ezt a topicon ajánlotta valaki régebben,nekem bevált:

 

http://www.cretecarhire-eurocar.co.uk/

Előzmény: hun_tourist (16118)
bppt Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16122

Szia,

 

Én anno úgy csináltam, hogy elmentem reggel autóval Chora Sfakionig (ha jól emlékszem), onnan hajóval a szurdok kvázi "végpontjáig" a tengerparton. Innen mentem be a szurdokba (már nem emlékszem, hogy pontosan meddig, de kb. a fele), majd vissza a partra. Ott délután hajóval vissza, majd autó. Egyedül , nem szervezetten, ezt találtam a legjobbnak.

Tényleg nagyon meleg van bent. De gyönyörű. Német csajok szandálban jöttek, ám túracipő javallt.

Nekem így kompletten, hajóúttal volt élmény, bár nyilván sajnálom, hogy nem tudtam teljesen végigmenni.

Előzmény: Remontoir (16120)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16121

Ha nem vagy rutinos túrázó, akkor ne, mert 

- nem tudod, mennyi lefele mennyi felfelét jelent

- k.b.szott meleg bír lenni, nem tudod, mit jelent

- a legjobb út Sougia -> Omalos busszal, Agia Roumeli -> Sougia hajóval, ehhez Sougiában kell aludni, vagy ötkor elindulni akárhonnan, és hétre ott lenni.

 

Használd a keresőt, csomó infó van itt.

 

 

Előzmény: Remontoir (16120)
Remontoir Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16120

Sziasztok!
A Szamaria Szurdokról érdeklődöm tőletek.
Autóval mennénk Chaniaból. Egyrészt megnézném a botanikus kertet, másrészt az egész szurdokot nem vállalom be. Főként nem ugyanazon a napon még a botanikus kertet is.
Érdeklődöm, hogy
- a Szurdok "bejáratáig" el tudok autóval menni? (Ha nem, akkor a parkírozástól messze van a Szurdok kezdete?)
- Addig megyek, amíg akarok és vissza is fordulhatok? (Gondolom, hogy igen)
- Messze van innen az a Vaskapu nevű pont?
Mindez az elképzelés megvalósítható? Vagy hagyjam...?
Köszi a válaszokat!

Kréta46 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 16119

Kisebb autót lehet már 22-24 Euró/nap áron foglalni az ilyen közvetítő oldalakon mint az Eurocar is. Ezek a nemzetközi autókölcsönzők azonban az alapárat adják meg felelősségbiztosítással, és ha szerencséd van ( csak aszfalton közlekedsz, , nem padkázod meg a felnit egy autószélességű utcán az autónyi hosszú parlolóhelyre beállással, vagy nem húzza meg ismeretlen az autódat amikor nem vagy ott) nincs is semmi baj, ha megtörténik, akkor fizetheted a kárt. Ezért általában letétet kérnek, amit zárolnak a hitelkártyádon. Meg a felvételnél felajánl a cég kiegészítő biztosítást.

 Helyi vállalkozások úgy adják meg az árajánlatot, hogy abban a teljes cascó biztosítás is benne foglaltatik, azaz bármi kár, sérülés éri az autót, te nem vagy érte anyagilag felelős. Ezért mondják az autó átvételekor, hogy amikor visszahozod dobd a kulcsot a ládába. Tehát meg sem nézik az autót. Béreltem már a Mevisnél,a Traffic-nál az Anna cars-nál mindenhol így működött

Most kértem ajánlatot az Anna Cars-tól, egy hétre  Kis autó (suzuki Swift, Nissan Mikra 200 Euró, Toyota Yaris, Ford Fiesta, Opel Corsa 220 Euró/hét. 100%os Cascóval

Előzmény: hun_tourist (16118)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.28 0 0 16118

szia,

segíts nekem lszi egy webcímmel, ahol bérelted, mert a 140 eur 1 hétre egy kisautóért tök jó.

én motort bérelnék, de az is 120-140 eur (150-200 ccm) és akkor már sokkal jobb, ha a reptéren odaadják és visszaúton a reptéren leadom. kényelmesebb, nem fogyaszt sokkal többet, stb...

köszi!

Előzmény: HBBB (16117)
HBBB Creative Commons License 2019.07.28 0 0 16117

Nekünk szerencsénk volt,mi június 19-26-ig voltunk kint,Agia Marinán,szuper idő volt! Végig 33-34 fok,a szél nem nagyon fújt,egyedül utolsó nap lett rosszabb az idő,akkor borús volt,meg nagyon fújt a szél,de az is jó volt. Végül Balos meg Elafonissi kimaradt,amit megnéztünk, az Rhetymno, Chania, meg a Krétai Botanikus kert volt.Ja,és Knossos is kimaradt,talán majd jövőre. Ja, az autó kölcsönzé marha jó volt,mert neten foglaltam,az Eurocarnál, 7 napra 140 €-ért egy Fiat Pandát.Szerencsére indulás előtti nap még rájuk írtam,hogy akkor a reptéren várjuk a kocsit,úgyhogy vártak is minket,egy táblán a nevemmel,viszont az Athene Car nevű cégtől,és a Fiat helyett egy Toyota Igo-t kaptunk.Végül is mindegy volt,de nagyon korrektek voltak.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.26 0 1 16116

Mi hétfőn jöttünk meg, kicsit fel is voltam háborodva a max 30 fokon. Nem ezért fizettem!!!

Előzmény: bppt (16115)
bppt Creative Commons License 2019.07.26 0 0 16115

Sziasztok,

 

Rövid helyzetjelentés, elmúlt napok Krétán: Max. 30 fok, szokásosnál jóval erősebb szél, hatalmas hullámok kb. mindenhol. Lendasnal akkora szél, hogy autóval együtt majdnem lefújt minket az útról. Viszont forgalom sem volt arrafelé... Ouzo és Mythos továbbra is rendben van.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.21 0 0 16114

:) 

dokeee Creative Commons License 2019.07.16 0 0 16113

Mi is jártunk már ott október végén-november elején, azért már beeshet rossz idő is, meg már rövidek a nappalok, szerintem október eleje kellemesebb..

Előzmény: dor2009 (16109)
dor2009 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 16111

Mielőtt a többiek jönnének...

Ha fent vagy a facebookon, akkor ott több, nagyon jól működő, pörgő, rengeteg friss információt tartalmazó oldal van.

Ha nem vagy fent, akkor használd itt a keresőt, illetve olvass vissza.

Előzmény: Törölt nick (16110)
dor2009 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 16109

Mi az utóbbi három évben november első felében voltunk és imádtuk. Az idő napos, huszonfokos volt, de a hőérzet ennél magasabb. Még fürödni is lehetett. A szezon október 31-ig tart, tehát november 1-től már több étterem, üzlet bezár, de ez inkább csak a kisebb helyekre vonatkozik. És nem akadálya annak hogy remekül érezze magát az ember. Sokkal kevesebb a túrista, kellemes az időjárás. Hátránya, hogy hosszabb (és drágább) az oda-vissza utazás, mert már nincs charter járat Budapestről.

Előzmény: 1kosska (16107)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 16108

November eleje még jó lehet, de október biztosan, igazából az számít az egyik legturistásabbnak :-) A déli partokon még december is jó tud lenni, de az lutri.

Ha nem akarsz emberekkel találkozni, ne a mikort válaszd meg (vagy csak kicsit), hanem a hovát.

Előzmény: 1kosska (16107)
1kosska Creative Commons License 2019.07.06 0 0 16107

Sziasztok! Szeretném megkérdezni az ott élőket, hogy meddig van Krétán olyan idő, amikor még nyaralni lehet, mármint melegebb van, lehet napozni. A tenger hőmérséklete számomra nem annyira mérvadó. Lehetőség szerint az utolsó olyan időben mennénk, amikor ez még lehetséges, mert nem vagyunk oda a nyári turista áradatért :). Köszönöm előre is

Hool'93 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 16106
Vad Creative Commons License 2019.07.02 0 3 16105
  • Jaj, akkor inkább jöjjön vissza "idvez"
Előzmény: Odemas (16096)
Vad Creative Commons License 2019.07.02 0 5 16104

Úgy látom, naon expert vagy. Azt nem értem csak, hogy miért vannak kérdéseid, miért nem csak egyszerűen megmondod mindenkinek a tuttit?

Óriási köszönet lenne a kicsi topikunk részéről, ha így lenne, sokat tanulnánk, te meg nem kérdeznél többet.

Előzmény: Odemas (16082)
Odemas Creative Commons License 2019.07.02 -2 0 16103
Rendben van, köszönöm. Valóban nem szoktam tiszteletköröket futni, mert nem szeretem más idejét rabolni. Mások vagyunk, és ezt tiszteletben tartom. Nem nagymenőzni akartam azzal, amit írtam, csupán próbáltam a lehető legrövidebben leírni, hogy mi a tervem. Egyébként így is elég sok mindent megtudtam, amit köszönök mindenkinek! Szép napot!
Előzmény: Kréta46 (16102)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.02 0 6 16102

"Van-e olyan kint élő magyar,...". Látod, én pl, így kezdtem volna.

Aztán lehetett volna úgy folytatni, hogy vannak olyan terveim, hogy...

Folytatható lett volna azzal, hogy  X éve járok Krétára, és beleszerettem, ott szeretnék élni nyugdíjasként.

Vagy úgy, hogy nem ismerem, de sokat olvastam róla, nézegetem a Googlin, és...

Te idejöttél, -Jó napot kívánok XY vagyok nélkül-, hogy te Krétára költözöl, és ott ingatlanokat fogsz vásárolni amiből majd üzletet csinálsz, mondja meg valaki hogy kell.

Rossz volt az indítás. Ha szerényebben kezded, talán nem ez lesz rá a reakció.

2000-ben indította Vad ezt az oldalt. Úgy kezdte, hogy "Hét éve járok oda." voltak tervei, elképzelései, hogy mi valósult meg belőle, mi nem azt ő tudja. Egy valami mindenképen. Működik 19 éve egy oldal, ahol hasznos információkat kaphat a krétára készülő turista.

Turista, mondom, nem befektető.

Előzmény: Odemas (16096)
Odemas Creative Commons License 2019.07.02 -1 0 16101
Nagyon köszönöm! Elég részletesnek tűnik.
Előzmény: Hool'93 (16095)
Odemas Creative Commons License 2019.07.02 -4 0 16100
Örülök, hogy így sikerült analizálnod, mivel segíteni képtelen voltál, és nem is akartál, ahogy látom. Mondanám, hogy érdekel, hogy mit sikerült belőni, de hazudnék. Amúgy nem aggódok. Elég jól elboldogultam eddig is, ezután is menni fog. További sok sikert kívánok én is!
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!