Keresés

Részletes keresés

Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2357

Skyscanneren, de valszeg benéztem, mert most már én is csak átszállással találok ;o)

Sorry a férevezetésért.

Előzmény: W.L. (2354)
Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2356

Ezek a kombo jegyárak, amit a Lion honlapja ad, Ambonból tovább Wingssel. Csak Ambonig, illetve -ból, szintén Lion:

SUB - AMQ: 1,13

AMQ - CGK: 1,42

Szóval nem sokkal jobb... Valamint ha csak ezt veszem meg, Ambonból tovább pedig majd ott, akkor is megvárnak a csatlakozással ha nem egy jegyen van a két leg? Ezek a fél órás átszállások ugye.

Amúgy ezekre a viszonylatokra is csak Garudát látok mint alternatíva, ami ugye nem alternatíva ;o)

 

Előzmény: W.L. (2351)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2355

Surabaya-Ambont az elso talalomra beutott marciusi datumra 1.1 millioert most is lattam mindjart. Igaz, hogy a Lionnal, amit otthonrol maceras neten megvenni.

Előzmény: Zs... (2343)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2354

Hol lattad azt a kozvetlen Bali-Ambon Garuda jaratot?

Kivancsisagbol rakerestem, de nekem meg mindig csak atszallassal jott ki mind e hora, mind marciusra.

Előzmény: Zs... (2346)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2353

Balira tobbnyire dragabbak a jegyek mint Jakartaba, tehat ennyiert nem rossz ar. De a mar ajanlott Open Jaw megoldasnak tenyleg nezz utana, hatha megkapod ugyanannyiert. Tehat pl erkezes Jakartaba de visszaut Balirol, vagy forditva.

 

Apropo, a honlapomon megnezted mar az emlitett szigeteket?

Csak mert akkor mar nem kell egy csomo mindent itt elismetelni.

Előzmény: gadosp (2348)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2352

A kozvetlen Bali-Ambon Garuda meg nekem is uj, de en a Garudat az emlitett dragasaga miatt alapbol hanyagolom. Tizenegynehany itteni ev alatt meg egyszer sem repultem veluk! :-)

A KL-be es tarsaiba repules majd fapadozas nalam is bevalt, de miutan Malukuig ugyis kell mindenkepp meg egyet repulni, naszutasok talan megis megerdenelhetik a kenyelmesebb Qatart egyenesen Jakartaba vagy Balira. ;-)

Előzmény: Zs... (2346)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2351

Ezek durva arak, ennyiert nem vennem meg most.

Csak Ambonba illetve onnan vissza nem nezted?

A tuali jegy maradhatna ottanra, plane mivel neten ugye csak a Wingssel talaltad meg.

Előzmény: Zs... (2343)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2350

Tokeletesen hangzik.

Esetleg Balit hagyjatok a vegere, hogy ne kenyeztessen el olyan szallas- es kajakinalattal, ami Malukuban nem lesz.

Az idojarast megjosolni elore nem lehet, de az esos evszakan is tobbnyire csak napi par orat esik, fokent delutan. Ha szerencesek vagytok, akkor semennyit, vagy csak ejjel, de ha pechesek, lehet neha szinte egesz nap is. Legyetek optimistak! :-)

Malukuba Jakartabol kozvetlen jarat van, de Balirol tudtommal nincs.

Utobbibol at kell szallni Makassarban, Surabayaban vagy Jakartaban.

Szallas kozeleben csodas part ugyeben Kei Kecil erosrn listavezeto, bar maga a sziget eleg lapos es nem tul festoi. A latkep szebb a Banda-szigeteken, ahol tobb a latnivalo es jobb a korall is, de macerasabb az odajutas. Tanulmanyozd a Pelni hajok menetrendjet!

Az elso leszallas errefele Ambon szigete, ahol szinten sok a latnivalo (malukui mercevel), es strandok is vannak, de ki kell menni a varosbol! Ambonbol konnyen elerheto Saparua is, egyik kedvencem, es egy jo alternativa Kei melle, ha Banda nem jon ossze.

Tudom, hogy riaszto a tobb mint 2000 hozzaszolas, de probalj visszaolvasni! A forumrol tobben is jartak errefele, igy masok velemenyet is olvashatnad az enyem melle.

Előzmény: gadosp (2339)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2349

Ok, Te tudod...én mondjuk most 7 órás  átszállásokat látok :-( Reméljük a Ti időpontotokra ennél kevesebb :-)

Előzmény: gadosp (2348)
gadosp Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2348

Köszi,

a Qatar-nél 208eFt lenne most a repjegy Balira. Jakartába ugyanennyi lenne és csak 1 átszállás van Doha-n, és a transfer idő is csak pár óra.

Ha egy 10-el olcsóbban jönne ki még egy átszállás az nem hiszem hogy megéri.

 

Előzmény: ISIS/002 (2345)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2347

Surabayabol, mert ok onnan mennek, es onnan mostansag ezek voltak a jo arak.

De Jakartabol meg olcsobbak is lehetnek.

Előzmény: Tigabor (2338)
Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2346

Csak Garudával, ami az indonéz nemzeti légitársaság, nem fapados, és így a legdrágább. Baliról Malukuba (pl Ambonba) még átszállással együtt is olcsóbb a Lion.

Illetve ISISnek igaza van, egy 'közeli' nagyváros, majd onnan fapados lényegesen olcsóbb tud lenni - már ha ez szempont.

Előzmény: gadosp (2344)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2345

Azt azért a repülőnél nézd meg, hogy 

 

- mennyi az átszállási idő

-árban hogy jössz ki....

 

Van, hogy olcsóbb elrepülni a közelben egy nagyobb városba pl. KUL vagy Jakarta v. Singapur és onnan tovább "fapadossal" . pl. Air Asia

 

Jó áron szokott még jegyet adni a Türkish, KLM és most az Emirates.  Emirates-nél még most is vannak jegyek KUL-ba  150-160.000 HUF-t és onnan Bali kb. EUR 120.

Előzmény: gadosp (2341)
gadosp Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2344

Szóval Baliról nem tudok menni közvetlen Malukura?

Előzmény: Zs... (2342)
Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2343

Surabaya - Tual 2,2 millio

Tual - Jakarta 2,5 millio

Ennyiért vhogy nem akaródzik megvenni, nem sokkal többért repülünk BUD-ról KUL-ba. De ha ennél csak több lesz akkor muszáj lesz...

Előzmény: W.L. (2337)
Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2342

Esetleg nézz még olyan multicityt ami Balira érkezik, és Jakartából jön vissza. Visszafelé Malukuból ui egy átszállással el tudsz jutni Jakartába, Balira viszont kettő kell, hacsak nem Garudával akarsz menni, ami elég drága.

Előzmény: gadosp (2341)
gadosp Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2341

Rendben. Köszönöm.

Közben találtam olyan repülő járatot a Qatar-nál ami egy Doha átszállással egyből Bali-ra megy. Szerintem ez lesz a nyerő.

Előzmény: Tigabor (2340)
Tigabor Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2340

gadosp, javaslom olvasd el azokat a hozzászólásokat amiket nekem címeztek. Mi jövő hónapban megyünk Maluku-szigetekre, azon belül több helyre. Hasonlóak az igényeink.

gadosp Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2339

Köszönöm!

Közben gondolkoztam és ha már eljutunk Indonéziába akkor érdemes lenne megnézni Bali kultúrális látnivalóit. Nem minden nap van azért erre lehetőségünk :)

Szóval mit szólnál 4-5 nap Balihoz és utána 10 nap Malukuhoz?

Februárban ez kivitelezhető vagy nagyon esős Bali?

Malukun merre fele legyen a szállásunk ahol a szállás közelében szép a part, tudunk fürdeni és sznorkelezni?Emellett szeretnénk túrázni, kirándulni, élvezni a természetet is úgy hogy ez kényelmesen kitöltse a 10 napunkat pihenés és strandolással együtt.

A repülő Jakartába érkezik, gondolom onnan könnyedén át lehet repülni Balira. Aztán Baliról át tudok menni Malukura és a nyaralás végén pedig Malukuról közvetlen Jakartába? Ez talán nem tűnik olyan bonyolúltnak :)

Nem jártunk még ázsiában, de egyéni utazásokat már szerveztünk magunknak európában, de ez azért más. Ez lenne eddig a legkomolyabb nekünk. :)

 

Előzmény: W.L. (2334)
Tigabor Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2338

Akkor iparkodunk a maradék repjegyek megvásárlásával. Ambont honnan 1 milla alatt vennéd meg simán?

W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2337

Nem tudom most milyen arak vannak pont a ti idopontotokra, de mondjuk Ambont 1 milla alatt, onnan Tualt mondjuk 700.000 alatt en most siman megvennem.

Ugye a jovobe en sem latok, de a korabbi hasonlo merteku benzinaremeles utan emelkedgettek az arak kb 20-30%-kal, ha nem is azonnal.

De persze kulonosen a legkevesbe stabil repjegyarak mas tenyezoktol is fuggnek, igy elore josolni nehez.

Mindenesetre az biztos, hogy egy ilyen aremeles inkabb rosszat, mint jot jelent.

Előzmény: Zs... (2336)
Zs... Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2336

Szerinted ez milyen átfutással épül be a repjegyárakba? Van esetleg valami korábbi tapasztalatod?

Ergo mit gondolsz, jelen körülmények között is megáll az utazás előtt a legjobb megvenni, vagy célszerű inkább most, mert nagy eséllyel emelkedni fog?

Előzmény: W.L. (2335)
W.L. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 2335

A mai nap megtortent a mar jo ideje beharangozott benzináremelés.

Laza 30%, 6500- rol 8500-ra a benzin literje.

Aki ezutan jon, szamithat nemileg magasabb arakra elsosorban a kozlekedes teren, fokent kocsi- vagy hajoberlesnel.

W.L. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 2334

Csendes tengerpartok, szep strandokkal, jo sznorkelezessel es mindez februarban nagyjabol egyertelmuen Malukut jelenti.

Az (es Raja Ampar) egyike azon keves reszeknek az orszagban, ahol akkor van a szarazabb evszak.

Ebbol a topikbol tobben jartak ott, ha van idod, olvasgass vissza.

Illetve a honlapomon is sok info van rola:

http://www.east-indonesia.info/visiting/maluku-travel-information-intro.html

A regions menupont alatt a central es southern regiokban kezdd mondjuk a Kei es a Banda-szigetekkel, meg Saparuaval es Serammal.

A tomeg hianya persze azt is jelenti, hogy szallas, szorakozohelyek es kajaldak tekinteteben is joval kisebb a valasztek mint pl Balin - te tudod, megfelel-e.

Ha megis akartok klasszikus turistaatrakciokat is, a malukui utazas konnyen osszekapcsolhato egy par napos megalloval Java vagy Sulawesi szigeten.

Előzmény: gadosp (2333)
gadosp Creative Commons License 2014.11.17 0 0 2333

Sziasztok, szia WL.

Februarban tervezunk kb 15 napos naszutat es a tanacsotokat szeretnem kerni.

Inkabb pihenos utazast tervezunk igy fo szempont hogy a tengerpart gyonyoru legyen es alkalmas furdeni es felszini buvarkodni. Emellett persze szeretnenk kirandulni es megnezni par erdekesseget de ezt is csak csillagtura szeruen, tehat vegig egy helyen legyen a szallas.

Jo lenne ha a megkozelithetosege is egyszeru lenne amennyire lehet.

Ne legyen elarasztva turistakkal, el tudjunk setalni olyan helyekre ahol csak ketten vagyunk.

Szobakerult nalunk indonezia de balirol sok rosszat olvastam marmint ami a tengerpartjat illeti.

De barmilyen orszagot erinto otletet is szivesen fogadok ha azt alkalmasabbnak talaljatok erre a celra.

Elore is koszonom.

László2. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 2332

Nagyon jó 5-ös csapat :-), tetszik az 5-letes videó is :-)

Előzmény: ISIS/002 (2330)
W.L. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 2331

Nagyon jo! :-)

 

Egyebkent hasonlo korosztaly volt a gorog csoport is, de ott az 5 no mellett volt 1 "ember" is.

Es persze nekik azert az ut nagy reszen elegge mas korulmenyek kozt kellett helytallni.

Előzmény: ISIS/002 (2330)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 2330

Majd WL eldönti :-) :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ukH7BTvC_f8

Előzmény: László2. (2328)
pannn Creative Commons License 2014.11.16 0 0 2329

Hú, akkor bocs, nem akartalak félre vezetni. Igaza van W.L.-nek olyan a konnektor mint nálunk (kevertem a malájjal).

Előzmény: Tigabor (2323)
László2. Creative Commons License 2014.11.16 0 0 2328

Igy utólag már én is nevetek magamon, de hát éljenek a nem mai "búvár csirkék" !!! :-) :-)

Nem tudom ez egy másik alfaj e a nem mai "dzsungel csirkék"-hez képest, akiket WL kalauzolt ? :-)

Előzmény: ISIS/002 (2324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!