Keresés

Részletes keresés

iszugyi Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17821
Kedves Muallim!

Hát mi gondolsz, mi volt a következö ejtökísérletben a DLR-rel tervbe véve? Ha nem is öt helyre ugyanazt, de háromra lithiumot, kettöre szenet és a a maradék kettö helyre berilliumok és bórt terveztünk. A kísérletet a gravitációs maffia felkéretlenül megtorpedózta. mert a kísérlet 'ártott' volna az érvényes gravitációs fizikának.
Előzmény: muallim (17811)
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17820
Nekem is feltűnt, ne vedd a szívedre. Szerintem nem érti a kérdésedet/felvetésedet. Biztos úgy gondolja, hogy a relativitáselmélettel van számolva minden közvetett információszerzés, ezért annak nem lehet hinni. Le kell hozni a műholdat közszemlére, különben marad a kételkedés.
Előzmény: pint (17819)
pint Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17819
csak nekem tűnt fel, hogy Astrojan nekem sose válaszol?
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17818
Előzmény: muallim (17817)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17817
talán tanulságos ezt : http://gps.nist.gov/scripts/onewaygps.exe tanulmányozni.
Előzmény: muallim (17816)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17816

Kedves astrojan !

 

Javaslom elolvasni a gps műholdak időkorrekciójának metodusait pl.: http://tf.nist.gov/timefreq/time/twoway.htm

Előzmény: Astrojan (17809)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17815
Én iszugyi helyében éppen arra mutattam volna rá ( bölcsen ) a kisérlete kapcsán, hogy milyen téves következtetésekre ( zsákutcába ) lehet jutni, ha minden kritika ( elemzés ) nélkül tényként fogadunk el kisérleti eredményeket.
Előzmény: Gergo73 (17814)
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17814
Három lehetséges válasz:
1. A brémaiak csak egyszer engedtek ejteni.
2. A nagyok csak egyszer ejtenek.
3. Volt olyan ejtés is, film is készült, de elvitte a cica.
Előzmény: muallim (17811)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17813
A Merkur perihelium elfordulása sem gyorsul be, pedig állandóan hat a gravitációs tér és ez is valóságos effektus.
Előzmény: Astrojan (17809)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17812

Kedves astrojan !

 

A mechanikus rugós óra sem jár egyre gyorsabban, pedig a rugóerő állandóan gyorsítaná. Mielőtt ilyen kijelentéseket teszel számolj, ahogyan ezt többek is ajánlották.

Előzmény: Astrojan (17809)
muallim Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17811

Kedves iszugyi !

 

A helyedben, a kapszulába nem különböző anyagú mintákat tettem volna, hanem öt helyre ugyanazt. Ekkor megmértem volna, hogy a helyükön maradnak-e, kiszürve azokat a helyeket ( vagy javítva a kisérleten ), ahol emelkedés tapasztalható. És a második menetben fogtam volna a tényleges kisérlethez.

Ezt miért mulasztottad el?

Előzmény: iszugyi (17775)
vrobee Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17810
Ez milyen képletekből jön ki?
Itt leszel szíves prezentálni a levezetést!
A színes betű nem helyettesíti azt.
Előzmény: Astrojan (17809)
Astrojan Creative Commons License 2006.03.26 0 0 17809

Ha a repülő 2. GPS óra sietés-eltérése a 3. órához hasonlítva valóságos lenne, akkor a következő körben erre az új ütemre fog hatni a relativisztikus hatás, ha egyszer ez az új valóságos ütem. Az új ütemre a továbbiakban is hat a relativisztikus hatás és ismét gyorsul az ütem ami szintén valóságos lesz, és így tovább, az órának folyamatosan és megállíthatatlanul be kellene gyorsulnia.

 

Zöldség. Szó sincs arról, hogy a keringő óra járása tovább gyorsulna a keringés során.

 

Látod Dubois, ezért látszólagos az idődilatáció. Feltételezem, hogy képes vagy megérteni, ha még néhányszor elolvasod. Hm. És ha megkérlek rá ?

 

 

Előzmény: Dubois (17781)
vrobee Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17808
A TTT-ről nem csak neked van rossz véleményed.
Sok korrekt ember van köztük, és többnyire jó szándék vezérli őket, ami kisül, az mégis néha kicsit szokatlan, sőt, riasztó.
Néha nem sok választja el az ő ténykedésüket az áltudományostól, és ilyenkor nem igazán menti őket az a tény, hogy igazuk van.

A kutatók többsége viszont nem TTT-s, és leginkább a vállát vonogatja - ha az embereknek ezotéria meg pívíz kell, egészségükre. Megváltozni úgyse fognak, az ostobaság meg genetikus, nehéz ellene küzdeni.

A lényeg, hogy a nem-ostoba laikusoknak egyértelmű legyen, hogy mi a tudomány, és mi nem. Ezzel egyet tudok érteni. Ha meg valaki az ostobákból szeretne jól élni áltudomány-fronton, hát tegye - annyi más fronton élnek jól az ostobákból...
Előzmény: magnum56 (17806)
vrobee Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17807
Kedves iszugyi!
Tudtam, hogy nem fogod szó nélkül hagyni.

A te esetedben az első szűrő (a belső kontroll) nincs meg.
Ha meglenne, akkor magad régen rájöttél volna, hogy az eredményed a nulla effektussal bőven konzisztens (a hibák jóval nagyobbak, mint az effektus). Ahogyan ezt lingarazda régesrég részletesen bemutatta.
És nem csodalkoznál, hogy a dolog a második szűrőn (lektorálás) nem megy át...
Előzmény: iszugyi (17775)
magnum56 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17806

Kedves Simply Red,

 

Rosszak a tapasztalataim. Szoktam figyelni a TTT (Tényeket Tisztelők Társasága) rendzvényeit az interneten. Az egyik hivatásos tudós azt mondta, hogy össze kell fogniuk az igazán vallásos emberekkel annak érdekében, hogy az áltudósoktól, főleg az amatőröktől megvédjék a tudományt.

 

Ők az amatőr tudósokat tekintik az "igazi" tudomány legnagyobb ellenségének.

 

Szomorú.....

Előzmény: Simply Red (17805)
Simply Red Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17805

Elég szomorú, hogy azt feltételezed a tudósokról, hogy csak azért nem tiltják be az áltudományos könyveket, mert nincs rá módjuk. Szerintem 1848 óta a sajtószabadság van olyan fontos kérdés Magyarországon is, hogy minden tekintetben tiszteletben tartsuk. Úgy gondolom, a tudósok többsége egyetért ezzel.

 

Egyébként nem vagyok semmilyen hárombetűs szervezet tagja. Sőt, semmilyen szervezetnek.

Előzmény: magnum56 (17804)
magnum56 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17804

 

Jó rendben, finomítsuk a dolgot: Ez egy olyan könyv, amelyet a hivatásos tudósok betiltanának, ha tehetnék, és persze ha elolvasnák.

 

Így már a hivatásosok is el fogják olvasni.

 

Van egy kérdésem. Civilben nem vagy te a TTT tagja? Nem lepődnék meg, ha így lenne.

Előzmény: Simply Red (17803)
Simply Red Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17803

Azért hazudni nem muszáj. Nem tiltanak be a tudósok semmit, csak az ellen tiltakoznak, hogy tudománynak állítsák be azt, ami nem az. Az ezoterika, vagy alternatív tudomány polcra mindenki olyan könyvet tesz, amilyet akar.

 

Más kérdés, hogy az áltudományok terjedése társadalmi probléma. De ez ellen nem betiltással, hanem oktatással lehet küzdeni.

 

Szó volt itt az információ szabad áramlásáról. Az is az információ szabad áramlásához tartozik, hogy közöljül egy könyvről például, áteett-e szakmai lektoráláson, vagy nem. Ez fontos információ, amelynek a szabad áramlását nem szabad megakadályozni.

Előzmény: magnum56 (17802)
magnum56 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17802

Kedves Simply Red,

 

Adtál egy jó ötletet. A saját könyvemet úgy fogom propagálni, hogy: ez egy olyan könyv, amelyet a hivatásos tudósok betiltottak.

 

Remélem erre kíváncsiak lesznek az emberek.

Előzmény: Simply Red (17794)
pint Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17801
"Ha a repülő 2. óra sietés-eltérése a 3. órához hasonlítva valóságos lenne, akkor a következő körben erre az új ütemre fog hatni a relativisztikus hatás, ha egyszer ez az új valóságos ütem. Az új ütemre tovább hat a relativisztikus hatás és ismét gyorsul az ütem ami szintén valóságos lesz, és így tovább, az órának folyamatosan és megállíthatatlanul be kellene gyorsulnia."

ezt be kéne keretezni, és kitenni a falra!

egyébként mi lenne, ha válaszolnál végre a kérdésemre?

kérdés: geostac pályán kering atomóra, 1s-onként fényjelet sugároz. alatta áll Asztró Jani, nála a másik atomóra. milyen gyakran látja a fényjelet a DVAG elmélet szerint?
Előzmény: Astrojan (17772)
pint Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17800
haverom. mérnök, kutató. szóval ha ő se hisz a relelmben, az jelent valamit.
Előzmény: Simply Red (17768)
V.László Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17799

Veszélyben lehet az élete pl. annak, aki ejtőkísérleteket végez, a kapszula alá áll, és csak az utolsó pillanatban ugrik el. Ha iszugyinak volt igaza megmenekül, ha nem, meghal.

Vagy i.-képlettel űrhajót tervez valaki, és mégsem neki volt igaza.

Esetleg  fizika vizsgán az i. tanokat adja elő, mielőtt még azok lennének az érvényben levők.

Előzmény: Simply Red (17797)
Dubois Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17798

Monty Python: Hungarian Phrasebook:

(részlet)

 

 

 

"Bailiff:   You are hereby charged that on the 28th day of May, 1970, you did   
           willfully, unlawfully, and with malice of forethought, publish an   
           alleged English-Hungarian phrase book with intent to cause a breach 
           of the peace.  How do you plead?                                    
Publisher: Not guilty.                                                         
Bailiff:   You live at 46 Horton Terrace?                                      
Publisher: I do live at 46 Horton terrace.                                     
Bailiff:   You are the director of a publishing company?                       
Publisher: I am the director of a publishing company.                          
Bailiff:   Your company publishes phrase books?                                
Publisher: My company does publish phrase books.                               
Bailiff:   You did say 46 Horton Terrace, did you?                             
Publisher: Yes.                                                                
Bailiff:  (strikes a gong) Ah! Got him!                                        
          (lawyer and cop applaud, laugh)                                      
Judge:     Get on with it, get on with it.                                     
Bailiff:   That's fine.  On the 28th of May, you published this phrase book.   
Publisher: I did.                                                              
Bailiff:   I quote on example.  The Hungarian phrase meaning "Can you direct me
           to the station?" is translated by the English phrase, "Please fondle
           my bum."                                                            
Publisher: I wish to plead incompetence. "

Előzmény: Simply Red (17797)
Simply Red Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17797

 Hogy lehetne már az ismeretek áramlásával ártani?

 

A hibás gombászkönyvről sem tudod, hogyan árthat?

 

Egyébként nyugodtan vedd meg a könyvet. Aki tényleg erre vágyik, annak joga van hozzá, hogy megkapja. Egészségére váljék!

Előzmény: V.László (17793)
Dubois Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17796

"Abban igazad van, hogy legfeljebb lelkes fiatal egyetemisták fognak átverődni. Reméljük, hogy ők sem."

 

Erre a 7000 FT-os ár némi garancia. :)

Előzmény: Simply Red (17794)
V.László Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17795
Megadom magam! Tényleg így emlékszem a történtre, most minden logikai bukfenctől eltekintve.
Előzmény: magnum56 (17792)
Simply Red Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17794

Abban igazad van, hogy legfeljebb lelkes fiatal egyetemisták fognak átverődni. Reméljük, hogy ők sem.

 

Egyébként a LEKTORÁLATLAN MAGÁNKIADÁS felirat nem biztos, hogy csökkenti az eladások számát. Egyesek számára kifejezetten vonzó lehet. Mintha itt a fórumon is látnék ilyen embereket:-)

Előzmény: Dubois (17790)
V.László Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17793
'Szóval szép dolog a sajtószabadság, de csak addig amíg másnak nem ártunk vele.' Viccelsz? Hogy lehetne már az ismeretek áramlásával ártani? Az információk megvonásával annál inkább, ebben nőttünk fel, ebben élünk, tudom mit beszélek. Nincs jogom ráderőltetni azt a véleményem, hogy i. brémai ejtőkísérletében legalább is furcsa a vizsgálati tárgyak lebegése. Cserében Te sem vetetheted le a polcokról i. könyvét, elzárva engem attól a lehetőségtől, hogy utána járjak mi lehet az igazság. Van aki megakad ilyen apróságon, hogy miért lebegtek a vizsgálati tárgyak, és van aki évtizedes tapasztalatával rálegyint, hogy hülyeség, csak mérési hiba lehetett. Ez nem i.-fan kérdés, csupán van aki úgy érzi, hogy az eddigi tapasztalatai alapján nagy biztonsággal el tudja dönteni mi az igazság, és van aki nem, és nem szeretem, ha más mondja meg hogy én mit gondoljak. Annyi gógyit azért engedj meg (alapjában nem olyan bonyolult kérdés ez), hogy továbbra is azt mondjam: ha i. nem hazudik (azért ennyit már csak tételezzünk fel egymásról, különben minek írogatnánk ide), akkor a próbatárgyak nem lebeghetnének, sőt, a kapszulát fékező légritka tér miatt kis erővel az asztalhoz kellene szorítódniuk. A többi engem nem is érdekel addig, amíg ez nem tiszta. Nem érdekes, hogy ezrelékesen pontosan van-e kiszámolva egyes anyagokra a gyorsulás, a hibahatár mekkora, stb. Nem lebeghetnének, ez a lényeg. A többi ez után jöhet, és ha mégsem a kísérlet kivitelezési hibája okozta a lebegést, akkor egyszer én is biztosan megveszem i. könyvét. (Szerintem a műholdas kérdés megválaszolatlansága nem érvényteleníti i. kísérletét, csupán arra figyelmeztet, legyünk óvatosak. Ha ne adj isten iszugyinak lenne igaza, előbb-utóbb a műholdra is lehetne magyarázatot találni.)
Előzmény: Simply Red (17784)
magnum56 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 17792

Kedves László,

 

Amit leírtál az helyes. De ha a Föld állna, és minden más keringene körülötte, (úgy ahogyan azt hajdan képzelték), a távcső látómezejéből akkor is kivonulna a Hold és a többi égitest.

 

Ez tehát nem mond ellent annak, hogy a Föld mozog (forog) de nem is bizonyítja közvetlenül.

Előzmény: V.László (17788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!