Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7077

Egészen pontosan a kocsiszín bejárata a mai Ónodi utcai villamosmegálló - Élessarok irányú - megállótáblájánál volt, ugyanis a Kőrösi akkor még ilyen keskeny volt.

 

A beszúrt fotónak, amin a kiszuiperált lóvasúti kocsi vannak, az ég világon semmi köze Kőbányához, mert ez egy újpesti fotó...!

Előzmény: kakkuktojas (7075)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7076

Doncike - New York felhőkarcolòin is felül van a jogging park .-)) csak nàlunk a "kőbànyai Manhatten" màs népesség összetételű .-)))  (na ezt nem kell komolyan venni csak viccnek szàntam.-)

Előzmény: doncike (7070)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7075

Még kiegészìtés az a 7073 hoz. Az igazi kocsiszìn bejàrata - igaz a gimnàzium keleti oldalàval volt szemben - pontosabban az Ònodi utca és Harmat utca àltal hatàrolt területen, de az meg sohasem volt Rottenbiller-park.

Előzmény: kakkuktojas (7073)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7074

hibàs bejegyzés .-)))) bocsi

Előzmény: kakkuktojas (7072)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7073

 

Tisztelt Fòrumozòk ! Èn màr egyszer e szövegrészt amit delengi tett fel 3527 ben, ismét feltettem a 6498 ban és kritizàltam is azt ami szerintem nem igy van/volt vagyis a helyleìràs nem . " A végàllomàst az Ònodi utcàval szembeni parkban- a mai Rottenbiller park helyén - épìtették fel."

Aki ismeri a környéket az tudja az Ònodi utcàval szemben soha nem volt Rottenbiller- park. A Rottenbiller-park lejebb  - még a Gizella kòrhàztòl is lejebb van. Pontosan a régi Belső-Jàszberényi ùt / ma Kőrösi Csoma ùt 22 es szàmmal szemben volt/ma màr lebontottàk/ a kapuja pàr lépcsővel lefelé. Park egyik északi hatàra az Előd utca a màsik délihatàra a Bànya utca volt.
 
Az itt emlitett Ònodi utca rèsz, gimnàziummal szembeni rész szintén Ònodi utca volt ami keresztezte a Kőrösi Csomàt. Csak az a batàr,ormotlan nagy èpület vàlasztotta le  manapsàg és csinàlt elfuseràlt  mòdon  hàtamögött egy "Ònodi közt".
 
A kép alapjàn a kocsiszin/ én inkàbb kocsitemetőnek nézem / lehetett a Rottenbiller parkban, de a helyleìràs szerintem hibàs.

Előzmény: rizibácsi (7071)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.26 0 0 7072

ezt màr letàrgyaltuk egyszer -nem emlékszel ?:-))))

Előzmény: doncike (6499)
rizibácsi Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7071

Akkor inkább a múlt!

Régóta kerestem már valamit erről a telekről. Na, ez jött:

Rizmajer.

Előzmény: doncike (7070)
doncike Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7070

És az irodaházból libegő megy majd fel a Bánya tornatermébe? :-)

(Ami a harmadik emeleten van, soha nem értettem, miért.)

Előzmény: rizibácsi (7069)
rizibácsi Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7069

Szia!

Helyesbítek: csak én gondolom így!

Az irodaházhoz már megcsinálta a függőfolyosót. Még nem láttad? Rizmajer

Előzmény: doncike (7068)
doncike Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7068

Az ATV és a Bánya között még egyrészt ott van egy irodaház (a volt pártház), és egyébként is mi a túrót terjeszkedne az ATV egy akkora telken, mint az iskoláé.

Előzmény: rizibácsi (7067)
rizibácsi Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7067

Szia!

Ne izlelgesd, terjeszkedik az ATV, kell a pénz- kell a hely. Ez az együttállás. Rizmajer

Előzmény: doncike (7061)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7066
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7065
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.25 0 0 7064
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 7063

Az igaz tényeket nem lehet korra való tekintettel nézni.A tények kimondják az igazságot akár tetszik,akár nem.Az életem több,mint felét Kőbányán éltem.Jártam arra többször is,de a mai Pestre és Kőbányára már nem kivánkozom.Van viszonyítási alapom a koromnál fogva.Szívem,lelkem,gondolatom,életem nagy része ott maradt és ott bolyong a mai napig.De nem szeretném a valóságot á át élni.Maradjon meg olyannak,mint amilyennek én megszerettem és emlékszem rá.Itthon nosztalgiázom a régi kőbányai képeimmel a falon.Minden és mindenki addig él,amíg emlékeznek rá.

Előzmény: doncike (7062)
doncike Creative Commons License 2012.03.23 0 0 7062

Szerintem ezek sztereotípiák, általánosítások ... tipikus "bezzeg a mi időnkben".

 

Ezzel együtt 20-30 év múlva én is biztos ilyeneket fogok írni :D

Előzmény: hagyma50 (7060)
doncike Creative Commons License 2012.03.23 0 0 7061

"Ekkor fogalmazódott meg azon szándék is, hogy az összevont intézmény az iskolának kevésbé ideális Bánya utcai ingatlan helyett a Kápolna téri épületben kerül elhelyezésre."

 

Az iskolának kevésbé ideális Bánya utcai ingatlan ... ez még ízlelgetem egy kicsit.

 

Az az épület kb. 40 éves és eredetileg is iskolának épült.

Milyen baromság ez, hogy "iskolának kevésbé ideális"?

Ez valami ingatlan panama lesz, az tuti.

Előzmény: kakkuktojas (7059)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 7060

Csak egy a baj a fiatalabb generáció nosztalgiájával.Egy kicsit sovány lesz benne az érzelem,értelem,szépség,pajkosság,játékosság és a mi fiatalságunkhoz képest,nagyon gyenge az élménydússág benne.Disco,csocso,számítógép,berúgtam,drog,focibalhék stb.Hát,ha ezekre érdemes jó szívvel emlékezni,kinek lelke rajta.Igaz ugyan,hogy látnak még a régi Kőbányából foltokat,de milyen állapotban!!!????Az nem valami élménydús.Ők nem élhetik már át,hogy az a kosz,szemét és romhalmaz,hogy nézett ki,hogy működött,hogy élvezték fénykorában.Mi fiatalon tanultunk,dolgoztunk,bejártuk egész Kőbányát a haverokkal,minden nap jártunk táncolni,több sportot űztünk,olvastunk,játszottunk,egybe voltunk a családdal és még sorolhatnám,hogy teltek el a napjaink.És erre a sok mindenre mindig volt időnk nap-nap után.

Előzmény: doncike (7058)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.23 0 0 7059
doncike Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7058

Csak arra a céloztam, hogy fiatal korában mindenki azt hallja az idősebbektől, hogy "bezzeg a mi időnkben".

Idősebb korában meg ő mondja ezt a fiataloknak/ról.

 

Amúgy persze teljesen természetes, hogy mindenki a saját fiatalkorát tekinti aranykornak, szívesen emklékszik vissza a gyerekkorára, szüleire, iskolájára.

Előzmény: hagyma50 (7056)
csufi.rulez Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7057

Bakker, de jó ez a plakát!!!

Előzmény: hagyma50 (7055)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7056

Kinek mi a nosztalgia.A fiataloknak nagyon kevés van és csak egy szűk kör,nekünk időseknek már igen csak tág a határ.Más a nézetünk,másra dobban a szívünk.De,örülök,mert tudom ,hogy vannak fiatalok,akik szeretnék megismerni és beleélni magukat a mi nosztalgia világunkba.Én a 30's évektől a rendszerváltásig tartom nosztalgikusnak a szívem mélyén rejlő kincseket,emlékeket,érzést.Mások,mást éreznek.Én nem tudok a régire máshogy gondolni,mert más lett a világ.Pont ezért ragaszkodom a megélt emlékeimhez!!!!!!Ergo:nekem a régi ma is régi,szép,kellemes,élményekben gazdag nosztalgia marad!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: doncike (7054)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7055

Minden jó helyet tönkretettek,mert az a múlt!Ez még EMBERI volt és nem a gépek,gépzene kora!!!

doncike Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7054

És már a nosztalgia sem a régi ...

Előzmény: hagyma50 (7052)
hagyma50 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7053

Bocs' a hibákért,elírtam.

hagyma50 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7052

Teljes mértékben egyet értek Veled és a nézeteiddel!!!!!SAJNOS A MA,NEM A RÉGI!!!!!És még sok más sem.Ma nincs a TV-ben Tudni illik,mi illik-----Ékes anyanyelvünk stb.Csak meg kell nézni a bemondókat,hogy néznek ki .És  hogy beszélnek!Sajnos Kőbánya sem a régi!!!!!!!!A fiataloknak nincs viszonyítási alapjuk,hogy ehhez,vagy ahhoz képest milyen az ilyen.Régen családias volt ez a kerület.Meghitt és otthonos.Baráti.Lehet,nem volt ilyen csicsás,mint ma,de boldogabbak voltak mindent összevetve az emberek.Nem volt ennyi hülye párt,de nem is volt ennyi vita.Minden ki dolgozott,mert dogos,szorgalmas volt ez a kerület!Utána jött a szórakozás,mert volt hol és tellett mindenkinek egy jó kávéra,egy korsó sörre.Meg tudták fizetni.Gyerekzsivajtól volt hangos a kerület,mert nem ültek a számítógép előtt otthon a szobában.És sorolhatnám a maihoz képest........

Előzmény: kakkuktojas (7050)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7051

erre hasznàljàk az egykori fiùiskolàt Pataky 34  épületét

 

http://www.kobanyaizeneiskola.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=7

Előzmény: doncike (7048)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7050

Igen, igy van, màs idő màs norma (ebben egyet értünk )!Abban is,hogy nem csak testi fenyìtéssel kell nevelni …. de ha szükséges egy korai terelő füles nem okoz lelki problémàt, sőt szeretettel gondolok ezekre a tanàrokra akik nekem akart jòt !

Egy két régi ...mai...összehasonlìtàs......:
Régen a Ràkòczi tér, ma Dubai :))
Régen ki mit tud ?, ma valòvilàg > ahol bunkòkbòl csinàlnak celebet
Régen, ha valaki bűnözött fényképes keresés, ma eltakart arc (joga van hozzà)
Régen börtönviselt, ma ha kijön a börtönből akkor celeb (làsd Wiskys vagy Stohl)
Régen, ha buszon-villamoson màsikra dőlt vagy làbàra lépett (bocsànat Uram vagy Asszonyom….
ma « k……va anyàd nem tudsz vigyàzni ? » (sajàt fülemmel hallottam !!!)
Régen tanàr zavart le fülest, ma vagy maga a diàk vagy a szülök verik a tanàrt (ilyet is hallottam !)
Règen tiszteltèk egymàst az emberek, ma ember és ember között is màs a viszony (pénz beszél, kutya ugat )
Igaz a mai vilàg pofon nélkül is megy, hiszen a tyùkok is « aranyat » tojnak .-))
Az én fazit-om: jobb koràbban „pofont“ kapni, mint ha az élettől kapod azt felnőtt korban!!!
Na, de nem ez a topic cìme és én befejeztem mert erről (pofon, kontra « nem pofon »)  lehetne filozofàlni a topic cìme viszont nem az, igy elnézést kérek nevedben és magam nevèben  is Csufi rulez- től.Rèszemről a téma ejtve ! Off vagy Uff én beszèltem a néma indiàn .-))))
Kőbànya tèma előnyben …. !!!!!

Előzmény: doncike (7049)
doncike Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7049

Nyilván más idők, már normák, más szokások.

Ezzel együtt nem hiszek abban, hogy önmagában a testi fenyítés megoldana bármilyen "csíntalanságot".

Előzmény: kakkuktojas (7035)
doncike Creative Commons License 2012.03.22 0 0 7048

Köszönöm, bár én nem ismerek innen senkit, én a Bányába jártam, csak pár környékbeli barátom járt ide.

És csak azért csodálkoztam, mert lemaradtam a hírről, hogy bezárták.

 

Mi van most abban az épületben?

Előzmény: kakkuktojas (7037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!