Keresés

Részletes keresés

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 1885
és még a kémény is elég huzatos, ha Te mondod:)
Előzmény: Pirimidin76 (1884)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 1884
irigyellek!
jó magot szereztél, szép a termés!
Előzmény: nanik (1882)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2008.07.27 0 0 1883

tegnap elkészült a tűztér kiagyagozása , végülis az agyag mellett maradtam ,mivel ezt a tűzálló habarcsot a környékünkön nem lehet kapni. Be is gyújtottam , persze szép finoman  , ma folytatom a "bejáratást". Jövő hétvégén pedig egy pizzával kezdek, majd teszem a képeket . Vagy egy pár szép pizzáról teszek fel képeket ,vagy az összedölt kemencémről :DDD

nanik Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1882
Üdv! Primidin!

… Te egy született Csekonics vagy! 5 ezer forintot rászánni egy saját kemencére, valóságos pénzszórásnak, hogy ne mondjam, herdálásnak számít! Aranyifjúi nagyvonalúságra vall, hogy financiális megfontolások nem játszottak szerepet a kemencéd építésénél!

… H’ja!, kérem így könnyű kemencét összehozni!

Na, de elárulom, hogy én, -szegényházi, nincstelen árva gyerek- hogyan tettem szert egy –jelenlegi állapotában- kemence kezdeményre. (lásd 2. melléklet)

A barátomtól kaptam egy kemencemagot –ingyért és bérmentve!- és azt elültettem.

A mellékelt fotón láthatod, hogyan készítettem fészket a kemencemagnak április közepén.

Ez után már csak a természet jótékony közreműködésére volt szükség, -esőre, napsütásre…

A ma készült fotón (2008-07-26) láthatod, hogy már a kemencetető szirmai nyiladoznak. Amennyiben nem jön közbe sarkvidéki fagy, vagy cunami, akkor kb. augusztus végére beérik.

 

Summa, summárum: csak kellő élettapasztalattal nem rendelkező, tájékozatlan, hebrencs, balga Krőzusok költönek 5 ezer forintot (nem is létezik ennyi pénz!...) egy kemencére!

(Na, meg -a Csekonicsokon kívül- a Háry Jánosok…)  :-D

 

... Hogy mi az a piros a tűztér nyereg fölött? Az az érést gyorsító fólia!

 

 

Előzmény: Pirimidin76 (1851)
monyesz Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1881
BubuSzol !
Én is szeretnék majdan aszalni és keresem is megoldást, márhogy létezik-e valami spéci dolog erre, ami egy hagományos funkciójú kemencébe integrálható (külön aszaló rész). Nem tudom érdemes-e neked ezért, külön ilyen célra építeni, talán nem. Ha kemencében megvan az aszaláshoz az 50-60 fok (ennyi kell asszem), akkor berakhatsz (ha összeállítasz) egy keretet, arra meg az aszaló tálcákat. A kemencét méretileg ehhez kéne igazítani, hogy ki tudd használni.
Előzmény: BubuSzol (1874)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1880
ugye gyerek nincs?
:)
Előzmény: Vietnamiveteran (1878)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1879

A betonlapot kiraktam egy sor téglával , és megy rá agyag is annak jónak kell lennie, bár egy haverom betonlapon süt évek óta ,de hát más elméletben és más a gyakorlatban sokminden ,ezt amikor építkeztünk már megtanultam.

Vietnamiveteran Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1878
Ma kiagyagozom ,és leteszteljük ,amíg nem döl össze addig minek bontsam le ?Lehet ,hogy semmi gond nem lessz vele , én meg lebontanám, de ha igazatok lessz és összedöl megigérem ,hogy nem fogom eltitkolni és felteszem a képeket a "balesetről", hogy okulhassanak az esetemből a kezdő kemencések.Bár én még mindíg bízok abban ,hogy működni fog, lehet ,hogy pékséget nem nyitok ,de azért hétvégenként pár finomság remélhetőleg elkészülhet ebbe is.:D
Előzmény: tuutuu (1875)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1877
ha ráérsz, érdemes elmenni egy falumúzeumba, ha van a környékeden.
aztán érdemes szétnézni a kemencés-kályhás stb honlapokon, jó ötleteket lehet találni.
amire biztosan szükséged lesz:
tégla
agyag
homok
tégla helyett vályogból is rakhatod, ha van kéznél.

nekiállni ugyanúgy kell, mint egy sütőkemenének, csak valamivel kevesebb munka lesz vele. de én azt mondom, ha már dolgozol, építs egy sütőkemencét, amiben aszalhatsz is, nem kell abból se túl nagy.

(egyébként meg érdemes visszaolvasni a fórumban, igaz, srácok?:)
ajánlom ezt a hírlevelet, egész jó:
Kemencés hírlevél
Előzmény: BubuSzol (1874)
tuutuu Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1876

Te itt???

...:}}

 

Előzmény: beetee (1865)
tuutuu Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1875

Akkor nem lesz hőkapacitása a kemencédnek, vagyis nem tárolja a hőt semmi.

Ha belülről ki tudnád falazni..., dehát az szerintem nem embernek való, egyszerűbb akkor, ha elbontod.

A betonlap biztosan nem szerencsés, de azon mondjuk samottéglával tudnál segíteni.

De a boltív, ahogy az olvtársak írják, lehet problémás, ha nem hőálló a kötőanyag.

Előzmény: Vietnamiveteran (1834)
BubuSzol Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1874
Sziasztok kemencések!

Lenne egy kérdésem, nem tudom, tudtok-e ebben segíteni.
Az idők szavára hallgatva szeretnék egy aszaló kemencét építeni a kert végében, de nem egy nagy hatalmasat, csak olyan igazi kis tételben, csak a családnak, lévén a kertünk tele van gyümölcsfákkal, szilva, meggy, kajszi... ami frissen is jó, de szeretném minnél természtesebb formájában megőrizni a hideg időkre.
Hogyan lehet egy ilyen aszaló kemencének nekiállni, megtervezni, vagy épített-e valaki köztettek hasonlót?
Segítséget előre is köszönöm.
siileec Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1873
Persze, hogy nem baj ha egy kicsit tájékozódnak az emberek. De ha valaki nem akarja végigolvasni, konkrét kérdést tesz fel, és tudom a választ, nem hiszem hogy azt kellene írnom, hogy a fórumon megtalálod. Megírom Neki, hogy én hogy gondolom. Na én ezt így gondolom.
Előzmény: Tu - Ja (1872)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1872

Én megmondom őszintén nekem nincs gondom azzal, hogy olvasni kell egy kicsit. Amúgy ha valaki visszamegy az elejére és onnan végignézi akkor már csak valami spécit fog kérdezni, mert a lényeget addigra tudja. Én is végigolvastam és még számtalan helyet megnéztem a neten, könyvesboltban ill. kérdeztem, beszélgettem

akivel csak tudtam ebben a témában. Nem kell szégyenlősködni ha valaki nem tud valamit.

Amúgy ha valaki egy általam ismeretlen dologgal kapcsolatban kérdésem feltevése után félvállról válaszol, na akkor tudok bepörögni, mert én is tudnék olyat mondani a saját szakmámból annak aki nem ért hozzá, hogy csak nézne mint tejbetök a polcon.

 

Vagyis nem baj ha tájékozódnak az emberek ahol csak tudnak. Ha már sok infó van a birtokukban akkor kell -és lehet- szelektálni köztük és csak azt megfogadni ami szerintünk jó.

 

Pont ezért segítsünk mindenkinek aki itt kérdez, de előtte tájékozódjon legalább egy kicsit.

 

 

Előzmény: siileec (1868)
siileec Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1871
Én pedig megismétlem pár nappal ezelőtti bejegyzésemet. Ramonád elvihető tőlem, Szigligetről! Átmérő 80 cm hossza 130 cm.
Előzmény: Pirimidin76 (1870)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1870
csatlakozom!
ha van valaki szabolcsból, szívesen adok bontott km téglát!
Előzmény: siileec (1868)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1869
Kedves kemencések!
Most jöttem haza a tiszafüredi nyaralásból, bejártuk a kis családdal a környéket,(abban bíztam , hogy kemencés képekkel fogom gazdagítani a fórumot)de sehol nem találkoztam kemencékkel nagy bánatomra.
siileec Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1868
Kedves Tu -Ja!

Maximálisan egyetértek Veled, azért vagyunk itt (gondolom én!) hogy a tapasztalatokat megosszuk egymással, próbáljunk jó tanácsokat adni a másiknak. Úgyis annyit fogad meg belőle amennyit akar. Nekem is jól esett, amikor kérdeztem és itt egyenes és segítőszándéku tanácsokat kaptam. Főleg azokkal a hozzászólásokkal vannak gondjaim, amikor azt írjra valaki egy kérdésre, hogy olvasd vissza a fórum összes oldalát. Ahelyett hogy megírná, hogy szerinte mi a megoldás. Na mindegy a lényeg, hogy igazad van, valóban ebben a k...a országban csak egymásra számíthatunk.
Előzmény: Tu - Ja (1867)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1867

Gyerekek!

 

A kemenceépítés egy olyan project amibe mindeki belead apait-anyait, éppen ezért nyugodtam belefér az, hogy elfilózzunk rajta melyik ismerősünknek, haverunknak segítettünk már valamiben. Tehát -gondolom én- mindenki joggal várhatja el, hogy ilyenkor neki is viszont segítenek ezek az emberek. Vagyis össze kell szedni amit csak lehet, amit pedig meg kell venni, azt meg kell venni. Vannak kikerülhetetlen kiadások.

Nekem is sok cuccot sikerült a fenti módon beszerezni és sok kp-t kiváltottam ezzel.

Ez a k...a ország úgy is csak egymás segítésével mászik ki a fekáliából, ha egyáltalán sikerül!

Éppen ezért amondó vagyok ha itt ebben a szűk kis körben tudunk egymásnak segíteni, akkor ezt a lehető legjobb szívvel tegye meg mindenki!

 

Baráti üdvözlettel:

Tu-Ja

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1866
:))))
Előzmény: beetee (1865)
beetee Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1865
Hülye vagy ??? :) Sörrel együtt????? ;)))
Előzmény: Pirimidin76 (1864)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1864
na ez sincs 50000:)
Előzmény: nodi (1863)
nodi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1863
Ami a költségeket illeti nekem igen frissek az emlékeim :)

400 db kisméretű és 250db nagymérteű pecsétes bontott tégla : 10000 Ft
0,8 köbméter beton : 11600Ft
agyag:900 Ft
mész :900 Ft
cement:6720Ft
rabicháló:1800 Ft
Szállítás :1250 Ft
Homokom és folyami homokom volt építkezésből kimaradva de a kettő összesen nem volt egy köbméter amit elhasználtunk
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1862
félreérthető voltam, valóban.
én arra akartam reagálni, hogy ami olcsó, az nem feltétlenül rossz!
a kollega azzal védekezett, hogy csak 50000 ft-ban van a kemence, ezért olyan, amilyen.
Előzmény: G.I (1861)
G.I Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1861

Szia Primidin 76!

Igen EGY kőműves tudja ,hogy mennyi tégla kell egy adott házhoz!

/plusz-minusz pár db/

Valóban "kicsi pénzből!!!"fel lehet építeni egy kemencét,ha értessz hozzá és nagyon-nagyon sok szabadidőd van!

Én pl. 1000db bontott téglát vettem 3000ft-ért,igaz ennek kb.70%-a feles tégla.

De az alapozáshoz a cementet és a sódert meg kell venni!

A cement:3200ft/q

A sóder:4800ft/m3   / 1m3 sóderhez kell 3q cement/

Máris túlléptük az 5000ft-os határt!

 

Előzmény: Pirimidin76 (1859)
G.I Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1860

Szia Tu-Ja!

Szerintem ez nem kötekedés! Ezekből a kérdésekből és válaszokból  remélem mindenki tud egy kicsit felhasználni a kemencéjéhez!

Az ékelés megoldása:hosszába félbevágott tégla / méretre igazítva/

Én úgy gondolom,hogy ez kivitelezhető!

Ebben az esetben a  szigetelés célja,hogy a cementes habarcsba rakott külső boltívet megvédjük!

Előzmény: Tu - Ja (1850)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1859
a tégla darabszámot igazán nem értem. ey profi kőműves pl tudja, mennyi téglát tett be egy házba?
Előzmény: Sütögető (1857)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1858
ha figyelmesen olvastál, hozzátettem, hogy persze meg kell dolgozni érte.
nem állítom, hogy mindenki így csinálja, ezt csak arra reagáltam, hogy azért szar egy kemence, mert olcsó volt.
bocs, ha félreérthető volt a gondolat...
Előzmény: Sütögető (1857)
Sütögető Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1857

Kedves Pirimidin!

Már semmire! Jó feltételezem igaz: a Kemence kijött 5000Ft.-ból. De vegyük csak végig--és talán a végén rájössz miért nem hagytam szó nélkük a többiek helyett is! Tételezzük fel, hogy valami isteni csoda vagy hosszas kutatás során találtam volna egy bontható házat--természetesen megfelelő téglából-lebontottam, tisztítottam, közben szintén találtan jó homokot, agyagot a határban (városban lakok). Ezek után az ingyen anyagokból építettem egy 5000 ft. árú kemencét --igen sokat spórolva. Igaz -bár megsaccolni sem tudom ez mennyi időbe került volna--egy-két- három-négy...stb.év? És közben elszálltak a határidős munkáim--vele a munkaadóim ,az összes családi programom..mert csak építem,építem az "ingyen" anyagokból a kemencémet!   Nem volt egy kicsit nagyképű a duma?

Feltételezem sokunknak pl. nyáron van ilyen-olyan ok miatt a legtöbb munkája--és igen nagy erőfeszítéseket kell tennie, hogy belátható időn belül legyen kemencéje--hadd gyorsíthassunk vett anyagokkal!

Fejből tudom a téglaszámot-pedig nem én bontottam!

Nem tudom elítélni azokat sem akik készen veszik---ha közben megkeresik az árát.

üdvözöllek Sütögető

Előzmény: Pirimidin76 (1856)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1856
akkor ahogy korábban írtam:
a tégla ingyen volt (elbontottam egy házat)
a vályogot magam ástam
a homok alapásásból volt

mire vagy kíváncsi?
Előzmény: Sütögető (1855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!