Keresés

Részletes keresés

LRJudit Creative Commons License 2018.10.27 0 1 221946

Ez műszálas fonal lehet nagyrészt.

Az szerintem menthetetlen.

Csinálj babákat, a hajának tökéletes. :))

Előzmény: krysztasz (221945)
krysztasz Creative Commons License 2018.10.26 0 0 221945

Ma délután vettem le, de már tegnap is láttam, hogy ez nem fog kisimulni, semmit sem változott. Talán egy 3 kg-s súly - végleg - kisimítaná... 

Jolimama: köszi az ötletet, nekifutok újra, teszek rá egy könnyebb súlyt, hátha. Pár nap múlva írok. 

Előzmény: ULAIVA (221944)
ULAIVA Creative Commons License 2018.10.26 0 0 221944

Igen, az a motring :)

Nemcsak akkor kötöm meg, ha kész a motring, hanem motringolás közben, ha látom, hogy a motringolandó gombóc kb. harmadánál (ha nagy a gombóc) vagy felénél (ha nem olyan nagy) tartok, aztán a kétharmadnál és a végén is.

Minél vékonyabb a fonal, annál fontosabb a többszöri kötés!

 

Mit látsz a száradó fonaladon, kisimul?

Előzmény: krysztasz (221942)
Jolimama Creative Commons License 2018.10.24 0 0 221943

Egy nem túl nagy súlyt is lehet rá akasztani, mivel ennyire be van pöndörödve. 

Előzmény: krysztasz (221942)
krysztasz Creative Commons License 2018.10.23 0 0 221942

Köszi az ötletedet, kipróbálom. Igen, motringba tekertem, mármint nekem az a motring, hogy a szék háttámlájára tekertem fel, onnan levettem, átkötöttem 3 helyen, de a göndörsége miatt összeugrott. Valóban, a centrifugálással kihagytam a legfontosabb műveletet... De kíváncsi vok, akkor holnap kipróbálom. :) Írok mindenképpen, hogyan alakult. 

Előzmény: ULAIVA (221941)
ULAIVA Creative Commons License 2018.10.23 0 0 221941

Motring formában mostad?

Nem biztos, hogy beválik, de kipróbálhatod. Motringold újra ne túl nagy (nehéz) motringokra, közben legalább 2 helyen kösd át akár több alkalommal is, hogy ne gubancolódjanak a szálak össze és az utolsó kötésbe kösd bele a szál végét is, hogy könnyen megtaláld.

A vízbe szerintem nem kell már sampon vagy csak egy egész kevés, már nem a mosás maga a cél. A vízbe egyesével tedd a motringokat, mikor már jól átnedvesedett, egy helyen átfogva a motringot emeld ki a vízből, majd tedd vissza. Mikor vizesen kiemeled, eléggé kisimulnak a szálak? Ezt ismételd párszor, aztán hagyd tovább ázni kb. 20 percig.

Ha sampont nem használtál, öblíteni nem kell. A centrifugázást felejtsd el.

Az egész művelet lényege, hogy a vizes szálak száradás közben saját súlyuk húzása által kiegyenesedjenek, ezt hagytad ki a centrifugázással. Szóval a vízből kihúzott motringot akár úgy, minden vízeltávolítás nélkül csöpögősen-folyósan kösd a kád fölé vagy ahová alkalmas. (Normál helyzetben kézzel kicsit ki lehet nyomogatni a vizet, de most a szokottnál sokkal jobban göndörödik a fonalad, azért hagyd ki inkább ezt a lépést - legyen minél tovább nedves.)

A száradást türelmesen várd ki, a végére látni fogod, sikerült-e kiegyenesíteni.

Majd mondd el, bevált-e!

Más ötletem nincs.

Előzmény: krysztasz (221940)
krysztasz Creative Commons License 2018.10.22 0 0 221940

Jolimama, év elején beszéltünk a mosásról, mert kötés közben kissé koszolódott a sapkám. Szépen kimostam, ki is jött belőle. 

 

Most egy régebbi pulóveremet bontottam le, amely 2s-2f mintájú, mellékelem a képen. Nem tudom, hogy milyen összetételű a fonal. Kimostam, ami nálam annyiból állt, hogy beáztattam samponos vízbe kb. 20 percet, aztán kiöblítettem, a gép kicentrizte és ez lett a végeredmény. Mármint sajnos nem simult ki vagy legalábbis nem lett hullámos, hanem ilyen göndör-böndör. 

Kötöttem belőle egy sima-fordított kötésű mintát, de a szemek nem szépek, girbe-gurbák. :( 

Mit tegyek vele, hogy egyenesebb legyen? Vékony a fonal, 3-as tűvel kötnék belőle, de nem szép egyenletes. Igaz, nekem amúgy sem olyan szép egyenletes a kötésem, mint amilyeneket itt látok a fórumon vagy pl. a bolti sál.

  

Előzmény: Jolimama (221752)
krysztasz Creative Commons License 2018.10.21 0 0 221939

nagyon szép a cikkcakkos ruha, egyedi. A müllerben lévő fonalak  nekem is tetszenek, amikor akció van, akkor veszek belőlük, mert tényleg szépek. 

Előzmény: azsúr (221935)
Andi171 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 221938

:( Nagyon sajnálom, Misi is mindig olyan kedves volt, különleges párnak látszottak Nusával :(

Előzmény: Jolimama (221936)
Andi171 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 221937

Hú, az a kagylós takaró! Nagyon tetszik :)

Előzmény: azsúr (221935)
Jolimama Creative Commons License 2018.09.28 0 0 221936

Ismét nagyon jókat alkottál :)

 

Bizony én sem fizetnék elő, pláne, hogy még a levelekre, kapcsolatkérésekre sem reagálnak. Nem tűnik megbízható dolognak.Sok kincs fog eltűnni, de lesznek újak. A blogot jobban sajnálom, de ami fontos volt, azt lementettem.

Ismét búcsúzunk.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bocsánat, hogy ide írom, nem akarom külön posztba. Mert igen, megint búcsúzunk, most jutott el csak hozzám a hír, hogy Nusa-szegedről férje, Misi is elment. Népligeti találkozóinkon Ő is ott volt mindíg. Nyugodjon békében.

Előzmény: azsúr (221935)
azsúr Creative Commons License 2018.09.28 0 0 221935

Kopp, kopp, kopp....., szabad belépni?

Jolimama: köszönöm szépen a figyelmességed a tvn-es albumokkal kapcsolatban. Nekem is nagyon sok lementett mintám ott landolt régen, ami nem volt meg a gépemen, azok nagyját sikerült lementenem. Már régen nem használtam azt az albumomat, nem leszek előfizető, inkább a Pinterest-en gyűjtögetek.

Pár elkészült munkám:

Ki kellett egészítenem a lánykáméknak készített kagylós takarót, így már betakarja a teljes ágyat, 122 egész és 32 fél kagylóból áll.

Müller-es fonalból készült cikcakk mintával az unokámnak egy ruha. Mivel elég kivágottnak találtam, készült hozzá egy kis poncsó-szerűség, amit végül lebontottam és átdolgoztam shrug-gá ( a fényképből nem lehet kinézni, ezért írtam oda).Ez a kék-cirmos fonalból készült poncsó az unokalátogatás alatt készült, mint ahogy a lánykámnak horgolt, ugyancsak kék csősál.

 

További jó munkát kívánok minden erre járónak.

Jolimama Creative Commons License 2018.09.06 0 0 221933

Azt hiszem, hogy csak belépés után olvasható a felhívás.

Előzmény: Jolimama (221932)
Jolimama Creative Commons License 2018.09.06 0 0 221932

Akinek van tvn-es  oldala, és régen nem lépett be.

http://s11.www.tvn.hu/sid12poiuztrewqasdfghjklmnbvcxy91827364521/zart/fontos.tvn

Jolimama Creative Commons License 2018.08.15 0 0 221931
Jolimama Creative Commons License 2018.08.12 0 0 221930

Köszönöm a látogatást. Sajnos, itt már nagyon kicsi a mozgás, elköltöztek a tagok. Bár én minden reggel itt kezdem a napot.

Egy képet, egy kézimunkázós tagok képet akkor ide is :-)

Mindenki hiányzott, aki nem tudott ott lenni.

Természetesen a párok gyerekek is ott voltak :-)

 

Részleteket majd a blogban :-)

 

Előzmény: NagyonI (221929)
NagyonI Creative Commons License 2018.08.12 0 0 221929

Halló, kedves tegnapi talizók!!

 

A "szomszéd" topikból jöttem részletekért. És mit találok::((( ???? Nagy csöndet!! Meséljetek!! Annyira szeretnék irigykedni!! Mert gondolom, van mire!!

Andi171 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 221928

Köszönjük :)

Előzmény: Jolimama (221927)
Jolimama Creative Commons License 2018.07.26 0 0 221927

Ha sikerül feltenni, egy kis visszaemlékezés: 

https://photos.app.goo.gl/posxa9WdBrB4RcHL6

Előzmény: Jolimama (221926)
Jolimama Creative Commons License 2018.07.26 0 0 221926

Ha augusztus, akkor topiktalálkozó Tamásiban, augusztus 11-én.

Ha van kedved, időd, és lehetőséged szeretettel várlak a Parkerdőben, hogy együtt tölthessünk pár órát ismét. Jolimama

azsúr Creative Commons License 2018.07.17 0 0 221925

Krysztasz, köszönöm, hogy megmutattad a készülő méhecskét (és a leírást is). Nekem tetszik a tiéd, és attól a tiéd, hogy vannak benne eltérések a leíráshoz képest!!! Szerintem ha kitömöd, egészen klassz méhecske lesz belőle. Gratulálok.

Előzmény: krysztasz (221924)
krysztasz Creative Commons License 2018.07.11 0 0 221924

Csatolok egy képet, nincs még kész, mert félbehagytam... Rájöttem, hogy nem jó fonalat választottam, mert a sárga a fekete miatt már lassan fekete lesz. 

 

De ha már beszéltünk róla, megmutatom, illetve leírom a folyamatot is, mert szeretném majd vmikor megkötni újra. A leírást - számomra - nehezen volt követhető, nem a szokásos leírási formát írják, nézzétek el nekem légy szíves, mert ha átírom, csak belezavarodok... Azsúr, a mintát átírtam ott, ahol nem értettem. 

 

Vili, a méhecske, 4-es tűvel

 

dolgozzunk fekete és aranyszín fonallak, 4x4 soros sávokat kötve harisnyakötéssel. Fekete fonallal kössünk 6 szemet és kössünk 2 sort patentkötéssel. Szaporítsunk minden szemben (12 szem)

köv. lépés: fordított. Szaporítsunk minden szemben (24 szem). Fordított sorral kezdve kössünk 2ü sort harisnayakötéssel.

 

A felső rész fogyasztása:

köv. lépés:1 sima, 2 szemet simán összekötünk, 8 sima, 2 szemet simán összekötünk, 8 sima, 2 szemet simán összekötünk, 1 sima (21 szem). Fordított sorral kezdve kössünk 7 sort harisnyakötéssel. 

 

köv. lépés: 1 sima, 1 szemet átemelünk, 1 sima, áthúzzuk a leemelt szemen, 15 sima, 2 szemet összekötünk simán, 1 sima (19 szem)

köv. lépés: fordított

köv. lépés: 1 sima, 1 szemet átemelünk, 1 sima, áthúzzuk a leemelt szemen, 13 sima, 2 szemet simán összekötünk, 1 sima (17 szem)

köv. lépés: fordított

köv. lépés: 1 sima, 1 szemet átemelünk, 1 sima, áthúzzuk a leemelt szemen, 11 sima, 2 szemet simán lekötünk, 1 sima (15 szem)

köv. lépés: fordított

köv. lépés: 1 sima, 1 szemet átemelünk, 1 sima, áthúzzuk a leemelt szemen, 9 sima 2 szemet simán összekötünk, 1 sima (13 szem)

köv. lépés: fordíottt

köv. lépés: fogyasszunk 1 szemet a köv. 4 sor elején (5 szem). Kössük le a maradékot. Az alsó rész ugyanígy készül, csak fekete fonalat használjunk. 

 

Fej

Feketével szedjünk fel 6 szemet. Kössünk patentkötéssel 2 sort. 

Köv. lépés: szaporítsunk 1 szemet a köv. sor mindkét végén (8 szem). Kössünk harisnyakötéssel 10 sort.

Köv. lépés: fogyasszunk 1 szemet e sor két végén (6 szem). Kössük le a szemeket. Készítsünk még egy ilyen darabot. 

 

Nagy szárny - 2 darab

fekete fonallal kössünk 12 szemet, kössünk 2 sima sort. 

3. sor: szaporítsunk 1 szemet a sor mindkét végén (14 szem). Ismételjük ezt a 3 sort, amíg 22 szemünk marad. 

köv. lépés: 2 szemet simán összekötünk a sor végéig (11 szem). Kössük el a szemeket. 

 

Kis szárny - 2 darab

használjunk fekete fonala. Kössünk 8 szemet. Kössünk 2 sort simán. 

3. sor: szaporítsunk 1 szemet e sor két végén (10 szem). Ismételjük ezt a 3 sort, amíg 18 szem lesz. 

Köv. lépés: 2 szemet simán összekötünk a sor végéig (9 szem). Kössük el a szemeket. 

 

Én még annyit változtattam, hogy előbb összevarrtam a testet és az oldalából vettem fel a szárnyakhoz szükséges szemszámot és úgy kötöttem meg a szárnyakat. Így nem kellett külön hozzávarrnom. A fejet is így, a testből vettem fel a szemeket. 

 

Mutatom a képet, az egyik az enyém, a félig kész. Alakra nem tűnik tökéletesre, az egyik csíkozás 2 sorral nagyobb. Viszont a leírásban nem írtak 10x10-es cmxcm-es mintát, így annyit vettem fel a fonalammal, amennyit írtak. Lehet, ezért nem lett méhecske alakja? A másik kép pedig a könyvből van. 

Tracy Chapman: Kötött játékok

Előzmény: azsúr (221922)
krysztasz Creative Commons License 2018.07.11 0 0 221923

A raglánujjas nagyon látványos, ha egyszer rájöttél, utána már csak azt fogod választani. 

Előzmény: azsúr (221922)
azsúr Creative Commons License 2018.07.06 0 0 221922

Örülök neki, hogy megoldódott a rejtély, kíváncsi leszek a végeredményre.

 

A raglánujjas unoka-pulcsit felülről kötöttem, nem sokszor gyakoroltam még ezt a kötésmódot, de sikerült jól eltalálnom.

Előzmény: krysztasz (221920)
Andi171 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 221921

Jól van akkor :)

Előzmény: krysztasz (221920)
krysztasz Creative Commons License 2018.07.05 0 0 221920

Sikerült, nekem is kijöttek a számok. :)) Köszi! Amikor végzek vele, felteszem. 

Előzmény: azsúr (221916)
krysztasz Creative Commons License 2018.07.04 0 0 221919

odavagyok a raglán ujjért. :)) A többi is szép, a stóla szép sima. 

Előzmény: azsúr (221916)
krysztasz Creative Commons License 2018.07.04 0 0 221918

Andi179, én is számolgattam, és számolgatással nem jön ki valóban. :(

azsúr: köszi, megpróbálom így. Telefonnal tudok fényképezni, így viszont olvashatatlan, mert elég hosszan írják le. 

Ebből a könyvből van: Tracy Chapman: Kötött játékok

https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=22&id=48840

Előzmény: azsúr (221916)
Jolimama Creative Commons License 2018.07.04 0 0 221917

Szépek a munkáid, mint mindig. Máshol is megmutathatnád :-)

 

Előzmény: azsúr (221916)
azsúr Creative Commons License 2018.07.04 0 0 221916

Krysztasz, milyen leírás alapján kötnéd a méhecskét? Ha megadnád a leírás elérhetőségét, akkor talán a szövegkörnyezetből kiderülne, hogy is készül.

Én elsőre úgy gondolom, hogy 1 szemet lekötök, 1 szemet átemelek, 1 szemet lekötök és áthúzom a leemelt szemen (tehát a 3-ból két szem lesz), majd 15 sima, 2 sima szem összekötve, majd 1 sima = 19 szem.

 

Ha már itt vagyok a fórumon, mutatok pár elkészült munkát is:

 

 

Előzmény: krysztasz (221913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!