Keresés

Részletes keresés

e b o l a Creative Commons License 2005.12.07 0 0 topiknyitó
Kedves Barátaim!

 

Arra gondoltam, hogy létre kéne hozni egy topikot ami esetleg elősegítené egy majdan a jövőben megjelenő teljesítménytúrákról szóló könyv anyagának összegyűjtését. Szeretném ha ez a topik nem vitákról és hatalmi harcokról szólna, hanem a közös munkáról és összefogásról. Az elmúlt néhány év túratörténelmét már viszonylag sokan ismerik, így az nem rejt sok titkot, de viszont az első évek sok ismeretlen információval bírnak sokak számára. Rengeteg régi történetet hallottam amit jó lenne írásban is megkapni. Olyanokra gondolok amikor Nagy Zoli elmesélte hogyan értesült az első Kinizsiről. Amikor Kovalik András elmesélte hogyan született az első Kinizsi szlovák mintára. Nagy Lajos történetei abból az időkből amikor még évente csak néhány teljesítménytúra volt. Úgy gondolom ha valaki megír egy ilyen történetet ne azonnal tegye fel ide mert akkor biztosan másnap eszébe jut egy apró de fontos részlet, ezért javaslom néhány napig töprengjen még rajta. Fontos lenne olyan túrákról minél pontosabb képet kapni amik egyszeri rendezések voltak. Fotóanyagra is szükség lenne. Szerintem a túrázók nagy részét főleg a kitűzők és jelvények érdeklik, tehát ebből nem szabnék korlátot, kezdjük el valahol és ami még nem volt mindenre szükség van. Nem számit ha más topikban ott van mert ez a topik azért született, hogy egy helyen legyen minden. Talán az érdekesebb és szebb oklevelekre, emléklapokra is szükség lenne, gondolok itt például a Rockenbauer emléktúra kinyitható oklevelére. Lehet néhány negatív csúcs is, értem itt a fénymásolt csodákat. Sajnos a TTT gyűjteménye nagyon hiányos mindenben. Ezeket a fotókat jó lenne kicsit jobb minőségben rögzíteni, hogy esetlegesen rögtön felhasználható legyen. A fotókhoz nem feladványokat hanem esetleg korrekt magyarázatot várnék. Kellenének történetek turistaegyesületek megalakulásáról, működéséről és sajnálatos megszűnéséről. Jó lenne ha valaki írna mondjuk egy egyesület működésének nehézségeiről, hogy mindenki betekintést nyerjen ebbe és hitelesen lássa miért is megy néha egy szervezés olyan nehezen és miért is csúsznak be hibák a fogaskerékbe. Talán jó lenne ha többen írnánk arról hogyan is csöppentünk bele ebbe a csodálatos világba és hogyan is ragadott magával minket. Lehet, hogy hiányosan írtam le valamit vagy valami nem jutott eszembe, de azért vagytok ti, hogy segítsetek megtalálni azt ami még hiányzik a felsorolásból. Minden jó ötletnek nagyon örülnék. Talán bíztathatnánk a Magyar Turistát, hogy segítse munkánkat és bevonhatnánk az olvasókat is a munkába. Talán nem maradt más csak, hogy előre is megköszönjem a sok fáradozását annak aki egy kicsit is magáénak érzi ezt a dolgot.

 

Kimmel Péter (Ebola)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!