Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 76334

talán a tervezős részhez kell a legtöbb kitartás, már nem is tudom hány éve kezdtem (lehetséges hogy 2015?) és nemrég dőlhettem hátra, hogy kész

télvíz idején szántam rá random 1-1 napokat..

 

mire kész lett a teljes terv, addigra itt a közeli részeket Gerecsétől Cserhátig már fullosra le is túráztam.. még kb 9000km van hátra, és elvileg 10000 amit már megtettem

Előzmény: olahtamas (76333)
olahtamas Creative Commons License 2023.02.27 -2 1 76333

Belevágtam, de már érzem, hogy nem sok esélyem van egyhamar a befejezésére és ráadásul se koncepciót, sem nyilvántartást nem csináltam, hogy tudjam hol tartok :D

Előzmény: jzp2107 (76330)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.02.27 0 2 76332

Nem, egy másik topiktárs szokott. Bogyó ausztrál jegesmedvevadász.

Előzmény: Törölt nick (76331)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 -2 1 76331

Apropó, Bikk Pubi

Nem te szoktál kószálni két scottie-val? (Skótjuhásszal?)

 

Február 18-án, Nógrádsipeken egy feketés és egy zsemlés színű skótjuhásszal ment egy túrázó a kéken a falu vége felé, Hollókő irányába. Össze is néztünk egy pár másodpercre, kb egy gondolatnyin múlt hogy megszólítsam ezt a szimpi, ámde nagyon határozottan iránymenetelő kutyás lányt. 

Pontosan

Itt:

Előzmény: Bikk Pubi (76325)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76330

ezt te is csinálod?

 

hol tartasz benne? (nekem még ahogy sacc/kb számolgattam, a jelenlegi tempóval 10-15 évig lesz sétálnivalóm. be kéne gyorsulni!)

Előzmény: olahtamas (76329)
olahtamas Creative Commons License 2023.02.27 -1 2 76329

Az összes turistaút része a járd végig Magyarország összes turistaútját mozgalomnak :)

A mozgalomnak nincs kiírása és a teljesítést sem ellenőrzi senki, mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja :)

Előzmény: HEV (76327)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76328

mit szeretnél tudni róla?

(vicces, de épp tegnap jártam Csomádon, csak nem a Z- hanem a Z+ volt "terítéken"

tettem pár ládás kitérőt, meglepően kiváló panoráma volt gcfado-tól)

 

naszóval zöld sáv:

néhol hiányosak a jelzések szóval valamilyen navigáció ajánlott, de út többnyire van :-)

ami így eszembe jut, az a Nagytarcsa-Isaszeg országúttól északra, felsőfarkasdi horgásztó valamint Tápióság környéke

Előzmény: rönofan02 (76324)
HEV Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76327

Magyarországon ma 26524 km jelzett turistaút van, nagy részén nincs állandó túramozgalom.

 

A Mapillary viszont nagy részét megmutatja ennek a zöldnek is, csak kényelmesen kell elhelyezkedni és kattintani. 

 

 

 

Előzmény: rönofan02 (76324)
nagypapi Creative Commons License 2023.02.27 -1 0 76326

Könnyen el tudom képzelni, hogy korábban különálló több zöld jelzés lett összekötve. Elég érdekes, hogy éppen Csomád vasútállomásról indul (ott tényleg van a peronnál levő villanyoszlopon 'pöttyös' zöld sáv jelzés), ahol egyébként kb. a madár se jár...

Előzmény: Bikk Pubi (76325)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76325

Szia!

 

Itt a fórumon már volt róla szó, hisz' egy kézenfekvő útvonal, akár a Tápiósárga, de mozgalom, úgy tudom, nincs rá.

Előzmény: rönofan02 (76324)
rönofan02 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76324

Sziasztok,

Négy napig hevertem otthon egy idénygyümölccsel, magyarán taknyos-torokfájós-köhögős kotvánnyal (Csendesen haldoklik, igen jámbor fajta...). Két köhögés között, a semmi és a valami határán imbolyogva, jobb híján a térképet bogarásztam. Fóti lévén többször jártam már a Somlyón és többször bele is botlottam egy ott átkígyózó zöld jelzésen. Nohát, ezt bogarásztam a heyjoe-n, kiderült, hogy Csomád vasútállomástól Jászberény sporttelepig kanyarog, mintegy száznegyvenvalahány kilométer hosszan. El is gondolkoztam, hogy ha mondjuk túlélem ezt az idénygyümölcsöt, akkor milyen jó lenne végigbaktatni rajta. Igenám, de az égadta világon semmit sem találtam róla az interneten... Tudtok róla valamit? 

Barátsággal

Tóni

Törölt nick Creative Commons License 2023.02.25 -2 2 76323

Az elmúlt két hétben volt szerencsém két rekonstruált várunkat is felkeresni, bár -mint írtam-  a Csókakői várral kapcsolatban voltak fenntartásaim, most úgy össz-egészében tetszett.

Ugyanígy a Hollókői vár is, sőt az jobban, szebbek a falazások, és nem láttam téglát. Tényleg nagyon szép lett. 

 

Ugyanakkor....Mindig mondom hogy semmi sincsen ingyen, belépődíjra szükség van.

De.

Csókakőn ezzel együtt a belépés ingyenes. Van nyitvatartási idő, de belépődíj nincsen.

Nem úgy Hollókőn! Sajnos azt kell mondjam hogy sokallottam a 2500/kobak árat egy jegyért, az ugyebár 4 embernek mindjárt egy tízeske lenne... régebben láttuk már belülről, így gyors döntés született. Ezúttal kihagytuk.

Ennyiből végül aztán simán megkajáltunk a "szomszédos" Nógrádsipek farsangi mulatságában, ahol remekül éreztük magunkat. :-)

 

 

 

Wittgen11 Creative Commons License 2023.02.23 -3 2 76321

Szívesen venném én is. Ígerem, majd pluszolok! ;) A bakancslistán rajt van nekem is, már csak azért is, mert Vas megye (vagyis vármegye :D) hazai pálya.

Előzmény: V43 1279 (76320)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.23 -2 3 76320

Majd lehet nekiállok, de nem ígérem.

Az általam elvárt részletességre mostanában egyre kevesebb időm van, az alpesiek is csak jócskán később készültek el, mint a bejárásuk ideje.

Az útvonal szép, de elzárt és ezért nehezebben szakaszolható helyeken vezet (nekünk innen egy megyényi távolságból is autó nélkül nehéz lett volna összehozni ennyi idő alatt). Viszont jó pár hely elég hangulatos és nyugalmas: nekünk főleg Ispánk és Kétvölgy tetszett, de Szaknyér vagy a szomorú történetű Kerkáskápolna is jó emlék.

 

Az érintőpontos része annyira nem lett tökéletes, persze mindenhova elmentünk, de pl. pankaszi haranglábat vagy a szalafői skanzent csak sötétben láttuk. Sajnos a ráfordítható kevés szabadidő, a távolság és a rövid nappalok miatt ez így jött össze. A többi látványosságot is megnéztük, többnyire kívülről. A szlovén oldalon, kevéssel a határ mellett már elég kézzelfogható a kontraszt, sajnos a mi kis hazánk hátrányára.

 

Külön jó volt, hogy nem mindenhol pecsételni kellett, hanem kérdések is voltak (Gödörháza, Kercaszomor, stb).

Előzmény: nagypapi (76317)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.23 0 0 76319

Konkrétan nem, de van még plakett és érdemes pecsételni.

Majd írok pár sort róla, ha megcsináltuk.

Előzmény: jzp2107 (76316)
Okulare Creative Commons License 2023.02.23 -1 1 76318

Egyetértek, különösen az utolsó bekezdéssel. 

Előzmény: Smith W. (76314)
nagypapi Creative Commons License 2023.02.23 -2 2 76317

Pedig azt is nagyon szívesen olvasnám. Bakancslistás nálam.

Előzmény: V43 1279 (76315)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.23 -2 1 76316

miért, él még a mozgalom?

 

nem teljes beszámolóra gondoltam, csak Csenyétével kapcsolatban..

hogy mennyire volt egyszerű túlélni

Előzmény: V43 1279 (76315)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.23 0 0 76315

Hejj, az szabálytalan lenne!

 

Nem hiszem, hogy átfogó beszámolót írok róla újfent, mínuszolásokra egyre kevesebb időm van...Őrvidék turistáját sem írtam meg eddig.

Előzmény: jzp2107 (76313)
Smith W. Creative Commons License 2023.02.23 -2 8 76314

Érdekes kérdés ez. Amikor elkezdtem az OKT-t, tudtam, hogy más tempóban fogok haladni, mint egy teljesítménytúrán. És valahol ez is egyfajta cél volt. (Magyarul: nem olyan stílusban haladok majd.) Ettől függetlenül van egy tempóm, amibe kényelmesen belefér az, hogy üldögéljek egy tó partján, beszélgessek a kocsmában, és még így is hozok egy jó átlagsebességet. Olvasom most az itteni pár utóbbi hozzászólást, de a kéket járva is beszélgettem olyan emberrel, aki nem értette, hogy miért "rohanok". Nos, nem rohanok, csak nem vagyok olyan lassú, mint egyesek. És számomra a napi 40 km egyáltalán nem sok, pláne, ha csak egy napot megyek, pl. a Bakonyban vagy a Börzsönyben. Egy többnapos túrán, főleg ha sátorozok, akkor lehet, hogy ez csak 30-35 km lesz. (Az Alföld más kategória, ott sátorral is kényelmesen megvan a kb. 40 km.)

Ehhez kapcsolódik az is, hogy ki miként szervezi a túranapját. Ha szálláson szálltam meg, általában előre jeleztem, hogy korai indulást tervezek (fél hat, háromnegyed hat), és hogy ez a szállásadónak nem jelent-e problémát? Sátrazva még korábban indulok. És bőven volt olyan, hogy már sötétedésre értem a következő szállásra vagy vertem fel a sátrat. Ez napi 14-15 óra terepen töltött időt is jelenthet, amibe kényelmesen belefér(het) minden. Akkor, ha valaki nyolckor indul és hatkor már elfoglalja a következő szállást, elhiszem, hogy nem fog sokat menni egy nap, pláne ha még lassú is.

 

Itt van még a futás kérdése. Attól, hogy te nem tudsz futni 20-30-40-50 km-t terepen (vagy akár aszfalton se), más még tud. Ne azzal foglalkozz, hogy ő miért tesz ilyet, te kékezz úgy, ahogy szeretnél, vagy kezdj el futni, hogy neked is menjen előbb-utóbb.

Ha siet az ember, akkor nem lát ezt meg azt... Megmondani nem tudom, hogy hányszor jártam már végig pl. a Szárliget-Dorog (-Kesztölc) OKT szakaszt, illetve egyes részeit Kinizsi, Iszinik, Gerecse 50, Nyerges 40, nem tudom még milyen teljesítménytúrák, ezek privát verziói és saját túrák alkalmával.

Nagyon szeretem a Gerecsét, de ha már percre pontosan meg tudom mondani, hogy mikor fogok hová érni, akkor nem lesz szempont, hogy ne "rohanjak", mert most éppen egy OKT-s füzetet pecsételek végig.

Arról nem is beszélve, hogy a sokadik teljesítés alkalmával bőven van igény arra, hogy másképpen csináld: másik irányból, máshogyan szakaszolva, futva, nem tudom. A saját példám, hogy az első füzetben a Városlőd-Zirc részt egy nap alatt jártam végig, a második füzetben három szakaszban teljesítettem, talán három különböző évszakban. Valamelyik következő füzetben a Dorog-Hűvösvölgy (-Virágos-nyereg) részt már valószínűleg futni fogom, ahogy a Börzsönyt is vélhetően. Nem gondolom, hogy veszíteni fogok vele.

Már csak azért sem, mert az a helyzet, hogy kéktúrázás, más jelvényszerző mozgalmakon kívül is van élet. Számtalan alkalommal megyek "csak" túrázni, ahol nem bélyegzek, nem keresek kódokat és hasonlókat, mert nekem nem ez a fontos.

 

Időszakonként visszatér ezen a fórumon, hogy ki hogyan teljesíti a kéket. Mindenki foglalkozzon azzal, hogy ő maga mit csinál, ne pedig a másikkal. Én is mondhatnám például hogy aki nem sátrazik, az nem is igazi kéktúrázó; meg hogy aki nem egyedül megy, az nem is tudja meg, hogy milyen valójában; aki nem megy nyáron (télen) az nem tudja mi a szenvedés; és hasonló hülyeségeket, de én el tudom fogadni, hogy másnak más dolgok a fontosak.

 

Béke!

Előzmény: Lovrin (76309)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.23 -2 1 76313

ha mégegyszer mennék, tuti lecsalnám a Fulókércs-Szemere aszfaltot :-)

 

Csenyétéhez sok szerencsét, majd számolj be milyen volt!

Előzmény: V43 1279 (76312)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.22 -1 1 76312

Encs vagy környéke a terv 5 napra:

- 1.nap leút+Abaújszolnok-Fúlókércs

- 2.nap: Keresztéte-Fúlókércs

- 3.nap: Keresztéte-Rakaca+5km séta vissza a kocsihoz

- 4.nap: Irota-Felsővadász 

- 5.nap: Rakaca-Kecske pad oda-vissza+hazaút

A maradék Felsővadász-Abaújszolnok meg Kecske pad-Irota már le lett járva tavaly az OKT70 alatt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jzp2107 (76311)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.22 -2 1 76311

akkor nem az útvonalon alvós lesz, hanem "autó a célban" verzió valami távolabbi szálláshellyel?

 

egyben lesz, 5-6 nap?

Előzmény: V43 1279 (76310)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.22 -3 1 76310

"akkor elvárja hogy hasznosuljon jól a rászánt idő és pénz"

 

Óó, majd megkapod, hogy milyen csúnya gazdaságossági szemmel nézed és ha nem tetszik akkor nem kötelező csinálni...

 

Amúgy pedig egyetértek, véges a rá fordítható pénz és szabadidő is, valahogy ki kell hozni. Nem rég terveztem meg a második csereháti piros bejárásunkat (páromnak az első lesz) és ott is erősen limitált a szabadidő rá, még kocsival is fejtörős volt a logisztika, de sikerült kitalálni (11-35 km közötti napi távok). Reméljük jó időnk lesz és minél kevesebb sár.

Előzmény: Lovrin (76309)
Lovrin Creative Commons License 2023.02.21 -2 4 76309

"még véletlenül sem szaladgálok, de azért előfordul, hogy 35-40 km lesz a vége. Nem 15-17 (szerintem Rokiék ha akartak volna, sem tudtak volna többet menni egy nap a forgatások miatt...), de én pl. nem fogok megállni madárcsicsergést hallgatni, a 2-3 km/óra átlagtempót meg kifejezetten zavarónak tartanám."

 

Szintúgy.

 

Egy szempont még kimaradt: ha az ember átutazza az országot egy távoli szakasz kedvéért akkor elvárja hogy hasznosuljon jól a rászánt idő és pénz - 15 kilométerért leutazni 3-500 kilométert oda-vissza nem hatékony.

 

Ha rászánok egy hétvégét kéktúrázásra akkor haladni akarok vele nem csak sétálgatni, és egy logikus végpontot elérni ahol nem lövöm magam lábon a következő alkalommal. Több szakaszon adja magát a napi 25-30 kilométeres szakaszolás, jellemzően a Cserháttól keletre, tehát egy-egy hétvégére betervezhető 50-60 km. A Bakonyban viszont volt hogy azért rövidítettem 30-ról 20 kilométerre a távot, mert semmi előnyt nem adott volna a folytatásban a Balaton felvidéken.

 

4 km/h átlagom van hegyen, síkon 5 - ha egész nap menni akarok kényelmesen összejön a 30. Többet nem szívesen megyek, 40-nél teljesítménytúra érzésem van.

Előzmény: nagypapi (76294)
hadidoki Creative Commons License 2023.02.19 0 0 76308

Hát hagyjuk! :)

Előzmény: AttHunter (76307)
AttHunter Creative Commons License 2023.02.19 0 6 76307

Én már attól is viszketek, hogy itt is erről beszélünk.

Hagyjuk a fenébe, ez már egy ideig így marad.

Előzmény: rönofan02 (76299)
AttHunter Creative Commons License 2023.02.19 0 0 76306

Nagy falat, de onnantól kezdve kívülről fújod az egészet. :)

Előzmény: olahtamas (76302)
V43 1279 Creative Commons License 2023.02.18 -2 6 76305

"miért ne állítsuk vissza az évszázadokon át élő ősi elnevezéseket"

Leginkább azért, mert az égvilágon semmi értelme nincsen. A rá feleslegesen elköltött milliárdok pedig sok területen jöttek volna elég jól (oktatás, eü, stb), ehelyett a szégyen kategóriás pénzégetés helyett.

Előzmény: hadidoki (76303)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.18 -2 5 76304

pl mert előre megyünk nem hátra? :-)

 

legyen újra királyság is meg pallosjog? (nincs már messze az sem...)

 

Előzmény: hadidoki (76303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!