Keresés

Részletes keresés

Tás-táska Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7155

Ezt írtam én is! Már taplószáraz. Habár nálam lassan már gyom sincs. Az a néhány ami még van, az meg mind konyul. Csak a veteményben amit locsolok ott nő a gaz. Igaz ott sokkal jobban mint a kultúrnövény.

 

A toklász valóban az egérárpa termése.

Előzmény: Muity Mijo (7154)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7154

"Még nagyon zsenge, nincs kalászba borulva."

 

Addig jó, nálunk már tapló száraz.

Előzmény: juhosttt (7151)
Tás-táska Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7153

Amikor még nincs rajta toklász akkor a férjem is szokott kaszálni belőle. Amikor már kalásza van akkor nem adjuk. Akkor  már a kalászok végén apró kampók vannak, azok akadhatnak el a gigájukban. De valószínű azokat maguktól is kiválogatják. Most olvastam, hogy az egérárpát és még jó néhány gyomnövényt morfológiai ( alaktani) szempontok miatt nem legelik az állatok. Úgy értelmeztem a cikket, hogy azokat az alakjuk miatt nem tudják megenni. De ez szerintem a parlagfűre nem igaz. Azt miért nem tudják megenni?  A nád sem jó alakú ha már így nézzük, abból néha-néha mégis csipegetnek a kacsáim.

 

Az előbb a muskátlit ettek. mire észrevettem már jól megnyírták!! :)

 

Nálam már nemcsak kalászba szökött a toklász, már szinte ki is égett azon a darabon ahol akad belőle.

 

Én  a békalencsét lesem a közeli kistavakban. De sehol semmi. Pedig azt imádják a kacsáim.

Előzmény: juhosttt (7151)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7152

Én sem direkt adom. Van. Van, mert nem lett zölden lekaszálva. :(

 

Amúgy észveszejtő, hogy kutya kapcsán miket nem írnak erről a nyavajás toklászról, ami valójában nem az egész egérárpa, hanem a kalászának egy része.

De háziállatok kapcsán nem találok komolyabb fenyegetettséget jelentő információkat én sem.

Viszont rokoni berkekben rákérdeztem mindenkori libatartóknál, és nem látják annyira borúsnak a jelenlétét, valahogy úgy jön ki a dolog, hogy több esze van annak a buta libának annál, mintse hogy úgy nyelje be (szétrágás nélkül), hogy fulladást okozzon. Legyen így, a francnak hiányozna ilyesmiből bonyodalom.

 

Előzmény: Tás-táska (7148)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7151

Nah közbe én is körbenéztem a házunk táján, és rájöttem, hogy én személy szerint adok nekik ilyet. Tavaly előtt a szomszéd kertje tele volt ezzel, más gyom fel sem jött. Idén megművelgettük, hogy ne nőjön a gaz. De ismét feljött ez a gyom, és első sorban az jött elő. Még nagyon zsenge, nincs kalászba borulva. A kacsa/csirke nagyon szereti, baj még nem származott belőle. De ha úgy vesszük az elvént paréjt, libatopot, és egyéb gazokat sem szívesen eszi a jószág. Szóval annyira nem vészes ez sem, csak néha meg kell tárzsázni a földet, hogy a száraz lemennyen, a zsenge felnőjön.

Előzmény: Tás-táska (7148)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7150

Ott ahol nincs rossz szomszéd, neveletlen kutya és lopós sötétbőrű, ott lehet felügyelet nélkül hagyni. Idén már annyira jó a helyzet, hogy csak fél oldalt van rossz szomszéd, a másik oldalt a szomszéd szomszédja a rossz, az minden héten vegyszerez. A kutya kérdés megoldódni látszik, 1 éves nevelés talán elég volt, de el ne kiabáljam. A sötétbőrűekről meg nem mondok semmit, ahol nincs ott még a mesében se gondolja az ember, hogy milyenek. Ott ahol 1-2 van nincs gond, de amikor hordába/csordába vannak, akkor jönnek a gondok...

Előzmény: Muity Mijo (7147)
Tás-táska Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7149

Bocsánat! A szójalecitin E322 ! Elírtam. Kint voltam a kacsáknál és azon gondolkodtam mi nem stimmel. A gyerektől rákérdeztem, ő javított ki, hogy nem E 329 hanem E 322. Kb. 6 éve már nem allergiás a gyerek ezért nem emlékeztem jól.

 

Az én kacsáim viszont fogyasztanak állati fehérjét. A kishalakat elkapják időnként a tóban. Az úgytudom nem baj, sőt!!!

 

A férjem szokott is viccelődni, hogy töltött kacsa van ebédre. ( Hallal töltött kacsa! :) )

Tás-táska Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7148

Én sohasem adok nekik toklászos zöldet. Nekem még a nagymamám mondta, hogy nem szabad adni  a jószágnak ilyet.  De nem tudom miért. Rákerestem a neten. Tényleg csak a kutyákról találni találatot. Liba, kacsa nincs. A toklász rendes neve egérárpa. Esetleg ha valaki ráér, próbáljon arra rákeresni. Egy találatban olvastam olyat, hogy a jószágok java meg sem eszi . Lehet, hogy tudják, hogy nem jó nekik. Én azt figyeltem meg a kacsáimnál, hogy gyönyörűen legelnek, de a parlagfüvet valami csoda folytán rendre kikerülik. Okos állatok ezek. :) Azt meghagyják nekem gyomlálni. Mert ugye azt ha nem írtjuk akkor megbüntetnek. A kacsák meg ép ezt kerülik ki.  :)  :)

 

Borsót nem sokat adok a kacsáimnak, de jó tudni, hogy azt sem szabad túlzásba vinni.

 

A szója lecitin másként E329. Nézzétek meg még a csokiban is van. Van a túrórudiban, van a felvágottakban és még ki tudja miben. Jah! A legtöbb kenyér is tartalmazza. A legkisebb gyermekünk allergiás volt rá, akkor tanultuk meg, hogy gyakorlatilag nincs mit adnunk a gyereknek a bolti kaják közül. Akkor szoktunk vissza a disznóvágásra, majd később a baromfi tartásra is.

Előzmény: juhosttt (7143)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7147

"Mivel a legeltetés felügyeletet kívánt ..."

 

Ezzel most engem meglepsz, az enyémek zömében önálló életvitelt folytatnak, kinek van arra ideje, hogy ott lebzseljen az állatok körül, hacsak nincs folyamatosan a közelükben.

 

Amúgy számomra lenyűgöző az a módszeresség, miként szortírozzák a rendelkezésükre álló étkeket.

Zabos libákat nevelvén a tápot már fele arányban keverem zabbal (se perc alatt ráálltak), ebből momentán fejenként 30 dekát kapnak reggel, aztán ha adódik dinnyehéj, zöldborsó héja, saláta, káposzta, vagy hasonló dolgok, az nap közben valamikor kerül eléjük.

A folyamatos ivóvíz ellátásra kényesen ügyelek.

Begy nélküli barimfiként soha semmiből sem esznek sokat, egy kevés táp-szemes, ivóvíz, egy kevés zöld - bizony ez gyomnövény, de van bőven nekik miből válogatni -, ivóvíz, egy kevés száraz fűszéna, ivóvíz, persze mindez arányosan a nap folyamán, általában a szieszta dívik, félek is ettől a dögmelegtől.

 

Én nem tudom mi a normális, de ezek 30 napos korukban néznek ki így, mint a felvételeken.

Most szerdán lesznek pontosan öt hetesek, de zöme több, mint két kiló.

Nekem nem célom, hogy gyorsan "felpumpáljam" őket, hiszen szeptember-októberig áll szándékomban hizlalni őket, addigra úgy vélem a kert éppen tarra is lesz kopasztva. Erre ugye az lenne a legjobb, ha mind gúnár lenne, de most még fogalmam sincs, hogy melyik milyen nemű.

Birkák, gidák, tyúkok és kakasok után nekem ez bizonyos értelemben szórakozás is.

 

 

Előzmény: juhosttt (7143)
japipapa Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7146

Hááááááááááááát!? Nem is tudom! Előbb küldhetnél egy kis próbát, ne hogy linkre utazgassak! :-))))))

 

Előzmény: DR Weiss (7136)
japipapa Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7145

Megérdemelsz egy kancsó hűs fröccsöt! :-)

 

Előzmény: DR Weiss (7135)
DR Weiss Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7144

Mondjuk a gaztól mentes fű és a jó gabona!

 

Én hiába adok gazt a libának vagy bármelyik jószágnak nem eszik!

Előzmény: juhosttt (7141)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7143

Nálunk általános gyomnövény, azon kívül, hogy farmernadrágon kívül mindenféle nadrágba belemegy, nem tudom, hogy milyen veszélyt rejtene magában, de kiváncsi vagyok. Rákerestem, hogy kutyába belemegy, de mi a helyzet a libával?

Előzmény: Muity Mijo (7139)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7142

Nekem a liba sehogy nem ette sem a csalánt, sem a paréjt. Mivel a legeltetés felügyeletet kívánt, így mindent kaszálva kaptak. A lucernát se ették. A muhart és az ilyen szálas fűféléket viszont nagyon szerették.

Előzmény: Muity Mijo (7139)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7141

Mit tartasz normális takarmánynak? Én nem azt mondom, hogy csak gyomnövényen kell tartani, hanem azt, hogy ilyenkor nagyon jó vitaminforrás. Az alaptakarmányon felül kell adni. Nálam az alaptakarmány a kukorica/tritikálé amikor van napraforgó és zab, akkor az is.

No meg másképp kell etetni egy tenyészállatot, és másképp egy hízlalásra szántat. A tenyészállatnál nem az a cél, hogy 2 hónap alatt vágóérett legyen, hanem hogy a tenyészidőszakra jól kondícionált, nem elhízott, semmilyen hiányban nem szenvedő egészséges állat legyen.

Előzmény: DR Weiss (7140)
DR Weiss Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7140

A jószág normális takarmányon él! Nem gazon, mert akkor nem jutnánk 5-ről a 6-ra!

Előzmény: juhosttt (7137)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7139

Viszont a disznóparéjt, vagy a csalánt talpon nem eszi a liba, de lekaszálva zabálja.

 

Jut eszembe a toklász!

Ha van (és nálam akad), mekkora veszélyforrás ez a libára, miként zajlik le a baj, és van-e megoldás rá?

 

 

Előzmény: juhosttt (7137)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7138

juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7137

Ez így jól is hangzik, de a fonnyadt gazt nem eszi a jószág. Olcsóbb a gyomot etetni, mint vitaminozni, de így hogy ilyen, a gyökere a földbe szakad és a jószág sem eszi. :-/

Előzmény: DR Weiss (7135)
DR Weiss Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7136

De ha a bort kéne jönni segíteni meg inni, itt lennél..:-)))))

Előzmény: japipapa (7117)
DR Weiss Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7135

:-))

 

Jó a meleg a gaznak, mert legalább kiégeti!

 

Fé10-kor jöttünk haza, de még vagy 3 napig kell menni, mert hosszú sorok vannak!

 

Kúrva meleg volt....:-(((

Előzmény: hvgabriella (7112)
Xaxonos Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7134
Ha buták is megmondhatják,sztem gunár. Nalam pont ilyenek a fehérek és igen csak gunárnak sejlenek./ Igen,esszük a szóját,a tartositókat,az emulgealo szereket össznépileg! Aztán kapkodjuk a gyógyszereket,iszunk rá kis gyógyhatásu folyadékokat és szép lassan,de jó pár évvel hamarabb elsunnyogunk a bús halálba mint annó ,,egészségtelenúl'' táplalkozó öseink.
Előzmény: Lilatigris (7133)
Lilatigris Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7133

És valaki okos mondja már meg hogy a gúnárom gúnár-e? :) Most komolyan.

 

Lilatigris Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7132

Én is úgy tudom hogy a szója nagyon mérgező, aztán betakarítás után csinálnak vele valamit amitől csak egy kicsit lesz mérgező. Leegyszerűsítve ez a lényeg, egyszer láttam róla egy 2 órás filmet. És ezzel etetnek minket, mert mindenben benne van, pl. a felvágottakban, de a bolti husokban is, mert ha ezzel etetik az állatokat akkor a hússal együtt a végén az ember is megeszi. Pedig se állatnak, se az embernek nem jó. A női nemi hormonhoz nagyon hasonló vegyületet tartalmaz ami sok bajt okoz, többek között ez okozza a (férfi) sportolóknál  a hirtelen szívhalált, stb. Én nem adnám semmilyen állatnak. :(

Előzmény: Xaxonos (7131)
Xaxonos Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7131
csöváz! Egy csaladtagom biológus lesz és a tankönyvéböl olvastam nem rég. Nem pont a gmo a hibás mindenért hanem maga a szójabab fejlödési mechanizmusa. Saját maga fejleszt ki egy anyagot amivel mérgez hogy igy biztositsa a fennmaradását. Aféle védekezési reakció.
Előzmény: juhosttt (7127)
Xaxonos Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7130
a kereskedelembe most nagy divat a brazil hús áru, legfeljebb magyarnak cimkézik! Ilyet biztos vettél már és föztél,ami mikor fözöd a húst duplán habzik és nagyon barnán. Vagy épp olyan jó kis fűrészpor izű lesz. Na az a szója! Tanultam főzni vegásoknak is de legszivesebben raknék a tányérjukra egy keresztet hogy tudják mi vár rájuk mikor eszik a szójadarás étkeiket.
Előzmény: Tás-táska (7125)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7129

Mindent lehet etetni a kacsával, de véleményem szerint a szabadtartás kifizetődőbb, mint a szójával felnyomatás. A szója drága, a némakacsa nem feltétlen fogja úgy hasznosítani, mint amennyit ráköltesz.

Előzmény: Belgaóriás (7122)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7128

Még annyit, hogy már kezd előjönni a kukorica glutén is, mint fehérje pótoló anyag. Tengerit mindenhol lehet termelni, a glutén előállítására meg lehet üzemeket létesíteni.

Előzmény: Xaxonos (7126)
juhosttt Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7127

Az igaz, hogy a hús ízét rontja (bár ez is más kérdés, hogy ki milyen ízlésü), de a fejlődési rendellenességről megtudnád mutatni a kutatást? A szója átlag 40%-os fehérjetartalmú, tele van aminosavakkal. "Minden" táp alapját ez képezi. Ha erősebbet a táp, több a szója. Ha gyengébb, kevesebb. Az erős koncentrátumok is szinte csak szójából állnak, kis kukoricagluténnel. Egyéb takarmányok csak "higítják". Szóval a rendellenességeket 3 dologban gondolom (Hangsúlyozom, ez csak saját vélemény, ezért érdekel a kutatás):

Az egyik, hogy a túl magas fehérjetartalom fehérjemérgezést okoz, ami végső esetben halálhoz is vezethet. Ezt még kémia órán tanultam az iskolába..

A másik a kezeletlen szója, szóval nincs hőkezelve (vagy hasonló eljárással kezelve) így a bizonyos méreganyagok benne maradnak.

A harmadik a GMO, amit állítólag patkányokon teszteltek és a GMO hatása csak a 2-3 generációs utódokon jött ki, az első fogyasztókon (nagyszülők) nem jött ki rendellenesség.

 

Előzmény: Xaxonos (7123)
Xaxonos Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7126
szia. Én sem vagyok okosabb mint Te vagy bárki más!! Borsót adhatsz nyugodtan de azt sem sokat mert puffaszt. Igen,sok tápban van szója a pulykákéban pláne sok. Sajnos a a ,,szent ' eurós uniónk miatt az állati fehérjét ezzel a szarral akarják pótolni.
Előzmény: Tás-táska (7125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!