Keresés

Részletes keresés

flogiszton Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17908
Soha nem is tartotta. Nagyon kevés dolgot tudunk egzaktul kiszámolni. A fizika, csakúgy, mint minden más természettudomány, csak közelítés, dehát ez a legjobb. Nézd az, hogy Te kidolgoztál valami elméletet, megy egy-két mérést végeztél vele kapcsolatban, az nem jelent semmit, attól az még nem válik a fizika részévé. Ha a kísérleteket mások is megerősítik, illetve az elméletet sokan letesztelik, akkor válhat a természet leírását megcélzó konvenciók részévé.
Előzmény: iszugyi (17906)
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17907
A tudományban ami konvenció, az a természet megismerésére vonatkozó módszer:
Kisérlet - modell - predikció stb., már túl van tárgyalva.
A természet mindeddig hagyta magát megismerni így.

Viszont szemmel láthatóan nem iszugyi-kompatibilis a doog, de hát ezt kibírjuk...
Előzmény: iszugyi (17906)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17906
A tudomány tehát szerinted konvenció. És mi van, ha a természet nem tartja magát ehhez a konvecióhoz?
Előzmény: flogiszton (17903)
pint Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17905
na te viszont már falzifikálva vagy!
Előzmény: flogiszton (17903)
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17904
Gergo73: nem a G értéke kell a pályaszámításokban

Ergo nem számít, hogy maga a G milyen pontossággal ismert.

iszugyi, ezt nem sikerült felfogni?
Olyan bonyolult állítás?
Segítsünk?
Magyarázzuk el mégegyszer, hogy hogyan jön ki?
Előzmény: iszugyi (17900)
flogiszton Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17903
"Nagyon jóhitemüek vagytok, meg kell mondani. És mi köze van ennek a hihedelmeteknek a tudományhoz? Még mérni sem tudtok! Csak ostoba elméletecskéket 'elhinni', aminek egy feneketlen nagy illuzió lett a vége az univerzumról..."

A tudomány konvenció, nem pedig abszolút igazság, mint amit Te próbálsz ráerőszakolni. Nem mindenki hülye, mint ahogy azt Te elképzeled...
Előzmény: iszugyi (17895)
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17902
iszugyi, te nem vagy részecskefizikus.
A többi állításod is hasonló igazságtartalommal bír.
Előzmény: iszugyi (17900)
flogiszton Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17901
"Ö nem csalt (nem is mért)"
No no! Azért volt egy két kísérlet, amiben Einsteinnek is benne volt a keze (pl. Einstein -de Haas kísérlet)..
Előzmény: iszugyi (17896)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17900
Ide figyelj Gergo73,

én részecskefizikus vagyok, nem gravitációs fizikus. Két dolog feltünt nekem, az atomfizikától a kvark modellig hiányzik a gravitáció beépítése. De nem csak ez tünt fel nekem, hanem az is, hogy a 'tömeg' fogalma sincs tisztázva.

Ma már mindenhol olvasható, hogy a kvantumelméletekböl és specrelböl gyártott Standard Modell összeférhetetlen az Áltrellel. Ez a benyomás nálam már nagyon korán elöállt.

Fogad el tölem azt az információt, hogy elméletileg meggyözödtem a részecskefizikában arról, hogy sem a kvantumeleméletek sem a specrel nem állják meg a helyét a fizikában. Arról nem is beszélve, hogy a kvark modell csak a tudatlanság kezelöjeként elfogatható. Ha már elöttem a Standard Modell oszlopai összedöltek, átnéztem a gravitációs fizikába.

Ott megvizsgálam, mit szólnak a kísérleti eredmények a gravitációs elméletekhez. Már a 17. századból származó alapoknál káoszt találtam, a G(Newton)-nál, a 3. Kepler törvénynél, tehát az UFF érvényességénél. Ezt a végén kísérlettel meg is vizsgáltam, és az izotópok tömeghiánya volt a fáklyám.

Amit Te leírtál annak se füle se lába. Az csak szerény kiduma.

A gravitációs töltések létezésében megtaláltam a gravitáció okozóját. Ezek meg megmutatták, hogyan néz ki a gravitácíós mezö. Minden passzol, de ellentmond az elgfogadott Standard Modellnek + Áltrelnek.
Előzmény: Gergo73 (17899)
Gergo73 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17899
Már elmagyaráztuk neked páran, hogy nem a G értéke kell a pályaszámításokban (Newton szerint számolva), hanem a G-szer bolygótömeg/Naptömeg értékek. Ez utóbbit sokkal pontosabban ismerik, mint a G értékét. Egyébként többek között pont azért ismerik sokkal pontosabban ezeket a G-szer bolygótömeg/Naptömeg értékeket, mert a Naprendszerben megfigyelhető pályákat ezek határozzák meg, míg a G csak egy arányossági tényező. Hogy jobban megvilágítsam: a newtoni modell szerint a Naprendszer teljes mozgása ugyanaz maradna, ha a G értékét a Jóisten egyszer csak megfelezné, míg a tömegeket ezzel egyidőben megduplázná. Miért is? Mert ebben az esetben a Naprendszer testjei között ható gravitációs erők megduplázódnának (hiszen (1/2)*2*2=2), de mivel a tömegek is megduplázódtak, az erőkből adódó gyorsulások ugyanazok maradnának, mint korábban. Tehát pusztán a Naprendszerbeli testek mozgását figyelve észre sem vennénk a Jóistennek ezt a tréfáját, azt csak úgy vennénk észre, ha közvetlenül az erőket mérnénk (mondjuk rugós mérleggel a Földön).

Pl. ha a Földön eldobsz egy kavicsot, annak mozgásához (a newtoni modellel számolva) a g értékére van csak szükség, nem kell hozzá a G. És a g nagyon jó pontosággal ismert, nem csak ezreléknyi pontossággal (és pont azért, mert földi gravitációs kísérletekből ennek értéke határolható be, nem a G-é).

Te vagy itt a nagy bohóc, iszugyi. Ez a szomorú igazság. Az még szomorúbb, hogy a fentieket valószínűleg nem fogod fel, a legjobb válaszod az lesz, hogy "newtoni modellel hiába számoltok, az mehet a szemetesbe, hiszen én falszifikáltam azt".
Előzmény: iszugyi (17895)
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17898
Hivatkozol egy elméletre, amiből semmit se számoltál ki, és hivatkozol egy kisérletre, amit hibásan értékeltél ki, hogy az elméletet igazold.

Ilyen sziklaszilárd alappal pocskondiázod az itt összegyűlt népet + a fizikustársadalmat +Einsteint + aki még akad ... és vegyünk komolyan? Vagy elég, ha csak könyvet? :DDD
Előzmény: iszugyi (17895)
mmormota Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17897

Amit eltaláltak azt beépített itányító és korrigáló beredezéssel találták el .. de nem megértéssel ... kb. úgy mint a föniciaik a hajózásnál.

Persze. Pl. a szerencsétlen Stardust 3 milliárd kilométeren keresztül járatta a hajtóművét (nyilván titkos ufohajtóműve volt) hogy el ne tévedjen. Közben egyfolytában ezt mondogatta: bárcsak inkább iszügyire hallgattam volna...

 

Semmiféle határa sincs a tényeket semmibe vevő rögeszmédnek?!

Előzmény: iszugyi (17893)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17896
Hagyd Einsteint békében nyugodni (meg hagyd az Istent is ki). Einstein elméleteivel volt csak a baj, meg abban hogy elhittétek neki. Ö nem csalt (nem is mért), csak össze-vissza filozofált és megfelelö kritika nélkül hitt a gravitációsok kísérleteiben és mondókáikban. Az elektrodinamikát meg nem értette meg, mellé interpretálta.
Előzmény: /dev/null (17894)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17895
Vagy azt godoljátok a G(Newton) 1.5 ezreléknyi bizonytalaságával sokra ment volna a NASA az ürszondák számításainál? Még azt sem tudják a gravitációs fizikusok, hogy a G(Newton) nem is az egyetemes állandó és hogy a gravitációs mezö egy nem-konzervativ mezö (!) Az egyetemes gravitációs állandó G(gravitació) 1.5%-kal kisebb mint a G(Newton) ismert irodalmi értéke, ami csak egy átlagérték. Na hát?

Nagyon jóhitemüek vagytok, meg kell mondani. És mi köze van ennek a hihedelmeteknek a tudományhoz? Még mérni sem tudtok! Csak ostoba elméletecskéket 'elhinni', aminek egy feneketlen nagy illuzió lett a vége az univerzumról...

Természettudományt csinálok Ti, vagy mit? Nagy lovacskáról estek Ti le és aztán puff ... a világ hasat fogva röhög majd rajtatok. És úgy nez ki, sokan meg is érdemlik!
Előzmény: iszugyi (17893)
/dev/null Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17894
Még néhány hét, és Einsteintől visszajutunk az öreg Istenig, mint fő csalóig. :-)
Előzmény: iszugyi (17893)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17893
Amit eltaláltak azt beépített itányító és korrigáló beredezéssel találták el .. de nem megértéssel ... kb. úgy mint a föniciaik a hajózásnál.

A csalást meg már Alexandriában a hanyató görögök tudósok Ptolemaiosz Klaudiosz (120 - 160) elkezdték a csillagászatban ...
Előzmény: egy mutáns (17890)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17892
Az egyenletek állnak...
Előzmény: NevemTeve (17891)
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17891
De te már nyilván elkészültél a precízebb számításokkal, amik jobban leírják az űrszondák pályáját...
Előzmény: iszugyi (17889)
egy mutáns Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17890
Látszik, hogy nem érted: azért találták el a pályát, mert nem vették figyelembe az e.m. zavarást.
Előzmény: NevemTeve (17888)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17889
A Voyagerek és Pioneerok tényleges trajektoriái szépen el is tértek a legjobban kiszámítottaktól.
Előzmény: NevemTeve (17888)
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17888
Lehet hogy nem értjük (értem, érted) a gravitációt, de azért az a nyamvadt Voyager-2 csak bebolyongta a naprendszert, úgy ahogy azok a csaló tudosók a xar elméleteik alapján eltervezték...
Előzmény: iszugyi (17887)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17887
Teve, megmondtam miért:

- a nagyon erös elektrodinamika miatt, amit csak a kvantálás rontott el,

- a gravitációt meg az anyagnál is csak kb. (százaléknyi nagyságrendben) értettük meg, a részecskefizikában és asztrofizikában egyáltalán nem!
Előzmény: NevemTeve (17886)
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17886
Ráadásul ez a xar fizika működteti a jelenlegi technikát... a műholdtól az komputertomográfig mindent, ideértve a képernyőt is előtted...
Előzmény: iszugyi (17885)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17885
Vrobee, Tégla, Nevem Teve meg a Többiek,

tudom nagyon rossz elfogadni, hogy xar fizikát tanult az ember a kezdettöl, de ez így van.
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17884
Ez kérlek szépen egy új gravitációs elmélet, ami az UFF ezreléknyi nagyságrendü sértése kísérleti kimutatására alapul és erre
Szép, szép... csak kár, hogy nem mutatták ki az UFF ezreléknyi nagyságrendű sértését eddig :P
Előzmény: iszugyi (17879)
vrobee Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17883
Ennyire el akarod adni a könyvedet?
ennyire....
Előzmény: tegla (17882)
tegla Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17882
Egyelőre te vagy az, aki az általad támadott elméletekről ordasakat hazudik, és utána megpróbálja elmismásolni.

Ez nem tudományos a vita. A választási kampányban, a leggátlástalanabb politikusok is vigyáznak arra, hogy legalább valami igazságmagja legyen annak, amit mondanak. Te meg olyanokat adsz a newtoni mechanika, meg az áltrel szájába, amit mindenki, aki kinyit egy tankönyvet, rögtön lát, hogy nem mond.

Ennyire el akarod adni a könyvedet?
Előzmény: iszugyi (17881)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17881
" .. lingarazda kielemezte részletesen".

Lingazada csalt és hazudott!
Előzmény: vrobee (17872)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17880
Vrobee,

tudod mire itéltem el Einstein áltreljét: nyugodtan mehet a kukába és a specrel is követheti.
Előzmény: iszugyi (17879)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.28 0 0 17879
Vrobee,

fogadd el, hogy én Einsteinnel szemben, NEM küszöböltem ki a súlyos tömeget, hanem ezt elemi gravitációs töltésekböl vezettem le, amik a másik oldalon a gravitációs mezöt okozzák. Ez kérlek szépen egy új gravitációs elmélet, ami az UFF ezreléknyi nagyságrendü sértése kísérleti kimutatására alapul és erre

m(test;i) = m(test;g) (1 -delta (test)).
Előzmény: iszugyi (17878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!