Keresés

Részletes keresés

zsoltp Creative Commons License 2003.12.10 0 0 208
REKLÁM!

Most vasárnap (2003.XII.14.) KÉKFŰ klub, de új helyszínen! Cím:
Salsa Cantina Étterem
III. ker. Pacsirtamező u. 36.
(az Árpád hídról Budán balra lehajtva majdnem a Tímár utcánál).
Kezdés este 7-kor.

Csodaszarvas Creative Commons License 2003.11.14 0 0 207
... és a Szula Mikit meg a Bordács Attilát akartad még mondani :o)
Előzmény: zsoltp (206)
zsoltp Creative Commons License 2003.11.14 0 0 206
Sziasztok! No azért mi sem tudunk mindenkit meghallgatni, de ami jó azt nagyon szívesen. Az STMS-t speciel szívesen hallgatom, és a Kaszab Tibit is és a Brúsz Luizt(!figyeled a helyesírást!) is és a ...
Előzmény: Csodaszarvas (205)
Csodaszarvas Creative Commons License 2003.11.13 0 0 205
A kékfüvesre gondolsz? :o) Jó vót, a kékfű is meg stms is. Nagyon tetszik, hogy zenészek képesek meghallgatni egymást, sok hülye rockernél (nemrég tapasztaltam) ez nemmegy.
Előzmény: tibor100 (204)
tibor100 Creative Commons License 2003.11.13 0 0 204
Sziasztok, most látom, hogy már bizony november 13-a van. Hogy sikerült a vasárnapi összejövetel? Sajna nem voltam a városban, de remélem olyanról maradtam le, amit sajnálhatok :-)))
Stms Creative Commons License 2003.11.04 0 0 203
Basszus...
most kezdhetek gyakorolni... ;)
Előzmény: zsoltp (202)
zsoltp Creative Commons License 2003.11.04 0 0 202
Sziasztok Kantrikedvelő Barátaim!

Reklámozni szeretném köztetek, hogy a Club FAntasyban (XIII. Pozsonyi út 4.) tartjuk minden hónap második vasárnapján a Kékfű Bluegrass és Akusztikus zenei klub alkalmait ... igen! a helyszín ugyanaz mint a LLE klub helyszíne.
Szóval ott tartottam, hogy hónap második vasárnapja, és ez ippeg most lesz (nov. 9.). Ráadásul (szuper)sztárvrndékünk is lesz: a jelen fórum közismert szereplője STMS személyében. Ha van kedvetek gyertek, kezdünk 7-kor (persze este)és a késő esti híradót a közel lakók már otthon nézhetik.

Csodaszarvas Creative Commons License 2003.10.27 0 0 201
Szerintem a hölgyeket kivéve szinte mindenki zenész volt :o))) De lehet hogy még onnan is egy kettő :o)))
Előzmény: Stms (200)
Stms Creative Commons License 2003.10.27 0 0 200
Köszi a jó szókat.
Tény, hogy tegnap kicsit nagy számban jelent meg a zenésztársulat - Juszufra pölö az életben nem számítottam volna :)
Szerencsére Tibor100 szaktárs, és lelkes csapata erősítette a "laikus" oldalt.
Köszi mindenkinek, aki jött.
Előzmény: zsoltp (199)
zsoltp Creative Commons License 2003.10.27 0 0 199
Sziasztok Countrysok!

Én ugyan Bluegrass érdekeltségű vagyok, de mégis arra ragadtattam magam, hogy itt szólaljak föl. Ennek az az oka, hogy tegnap az STMS barátom kereken tízezredik meghívására, a LLE klubba látogattam a Club Fantasyba. Azt kell mondjam, hogy nem bántam meg. Nagyon jó kis zenekar. Már miattuk is érdemes lett volna lemenni, de tegnap ráadásul rengeteg vendég is érkezett. Nem tudom máskor is így szokott-e ez lenni, de jó nagy buli volt, és ami a lényeg: nagyon színvonalas zenével (mert ugyebár a Dáridó c. műsor is nagy buli, csak hát a színvonal …). Szóval tök jó, hogy van ilyen klub, és az is tetszett, hogy van is érdeklődés rá. Csak így tovább.

ptolgyes Creative Commons License 2003.10.25 0 0 198
Hat, abbol kiindulva, hogy osszesen kb. 5 asztal szokott lenni, abbol 1-en van a kevero, maradek 4-bol 2-nel meg a zeneszek, azok baratnoi, stb. szoktak ulni szerintem erkezz koran... :)
Előzmény: tibor100 (197)
tibor100 Creative Commons License 2003.10.24 0 0 197
Stms: Nálad lehet helyet foglalni? Kellene vagy két asztal, megyün kilencen. A 7 órai kezdés az mennyire biztos?

Tibor

Előzmény: Stms (196)
Stms Creative Commons License 2003.10.14 0 0 196
Most voltam vasárnap Kékfűn, 26-án Littvay Levente Emlékzenekar Klub (vendég: Bordács Attila, és Bruce Lewis)
Szóval van mozgás... :)
Előzmény: timea05 (195)
timea05 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 195
Sziasztok!

Annyira gáz ez a hideg idő! Az embernek semmihez nincs kedve... nincsenek jó country-talik sem, pedig azzal elég jól átvészelném az őszt.
Na, mind1, csak ezt akartam közölni.
Ha vki szervezne egy country-fesztivált/talit, értesítse szegény fórumlakókat is. És engem is, akit a hideg ráz, ha a télre gondolok!

Pussz mindenkinek!
Timi

lacibácsi60 Creative Commons License 2003.09.27 0 0 194
Kedves barátaim!
Ezúton szeretnék meghívni minden fórumtagot egy nagysikerű immáron 4 .alkalommal megrendezésre kerülő rock &roll és rockabilly fesztiválra Hatvanba.Nem kimondottan a fórumtémához tartozik,de mégis rokonműfa ez is!!!
Én gondoltam ,hogy itt több olyan ember is lehet aki fogékony az oldies 50s 60 s évek tradicionális zenéire.Mindezek mellett nemcsak zenei fesztiválként funkcionál ez a rendezvény hanem hogy összehozzon sok olyan embert aki egy kicsit mást szeret,mint amit a médiák fújnak és amit az „átlagember” megeszik.Ezért gondoltam rátok is és kérném segítségeteket a fesztivál sikeres kimeneteléhez,hiszen az ilyen jellegű rendezvényeket csak a közönség érdeklődése tarthatja életben!!!!Várunk tehát szeretettel mindenkit október 11n.Hatvanba a DALI-ba/Máv Műv.ház/ 19.00 órától .Gyertek minél többen és jó lenne ha jeleznétek hogy számíthatunk e rátok ,ezért dobjatok egy mailt legyetek szívesek.
A fesztivál honlapja: www.wildcatnight.cjb.hu

ptolgyes Creative Commons License 2003.09.15 0 0 193
Nem igazan tartozik a Country topikhoz, de most voltam Dubliners koncerten a PeCsa-ban, es nagyon jo volt!
Az 5 oreg (ha jol emlekszem Szoke Matyi szavaira, akkor olyan 64 ev koruliek) nagyon hangulatosan tolta a zenet, es poenkodtak is ossze-vissza.
Ja, es lehetett kapni csapol Guinness-t... igaz, muanyag poharban... :)
ptolgyes Creative Commons License 2003.09.13 0 0 192
:(

RIP

bivanbi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 191
RIP.

Ket napja engedtek ki a korhazbol :(

Előzmény: Stms (190)
Stms Creative Commons License 2003.09.12 0 0 190
"MSNBC NEWS BULLETIN
Johnny Cash dies
Country music legend was 71"

:(

Stms Creative Commons License 2003.09.08 0 0 189
Az itt megadott - amíg azt nem mondják, hogy vegyek egy Express-t :)
Előzmény: tibor100 (188)
tibor100 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 188
stms: melyik emil címed él?
Előzmény: Stms (187)
Stms Creative Commons License 2003.09.08 0 0 187
Nem haldoklik, csak punnyad. :)

Egyéb változatok:
- Tyler England (Garth Brooks gitárosa)
- Kaszab Tibor ;o)

Dixie Chicks-ék a lemezen elég gyatrán játsszák (szerintem), de az új DVD-n fergeteges.

Az eredetit még nem hallottam. Légy szíves audijócédéformátumban, a Pólóba leadni :)))

Előzmény: tibor100 (186)
tibor100 Creative Commons License 2003.09.05 0 0 186
Sziasztok!

Nagyon haldoklik a topic, az egész csapat nyaral még, vagy mi a helyzet? Remélem mindenki kipihente magát és teli energiávaal mehetünk az ősz felé.
Szeptember lévén lassan el kellene kezdődni a PUB szezonnak nem?

A minap éppen vadászgattam a WINMX segítségével és rátaláltam a Traveling Soldiernek egy olyan változatára, amit maga a szerző, Bruce Robison ad elő a háttérben Kelly Willis (aki nem más mint a felesége, ld: www.kellywillis.com ) csodálatos, már már borzongató vokáljával. Egész éjjel ezt hallgattam... Hallotta már valaki közületek? Esetleg van másik változata is a Dixie Chicks-en kívül?

ÜDV

Tibor

körömpörkölt Creative Commons License 2003.09.01 0 0 185
Sziasztok countrysok!

Van nekem egy kedves dobos barátom, Kónya Gábor, aki 1975-1990-ig német-amerikai country-együttesekben dobolt, mint Buddy McDawid (Disco Sucks), Starfire, Outlaw Country Band, és most régi ismerősöket keres, esetleg zenekart alapítana, vagy csak támogatókat, talán tudtok segíteni:
http://www.tar.hu/konyagabor

Kösz, és sziasztok

örömpörkölt

ptolgyes Creative Commons License 2003.08.03 0 0 184
ja, majd elfelejtem... :)
"Nem tudom, hogy a technikust, vagy a technikát cserélték le"
Mindegyiket, ez egy (fesztivalon legalabbis) uj garda volt. Szerintem az eddigi legjobb. Legalabbis ok tudtak, hogy hogyan kell szolnia a country zenenek (mondjuk mar hangositottak minket, ugyhogy volt hol gyakorolni... :)).
Volt mar az evek folyaman olyan, amikor penteken az elso banda meg technoban szolt...
Előzmény: tibor100 (182)
ptolgyes Creative Commons License 2003.08.03 0 0 183
"(ptolgyes ne figyelj...)"
Ok... :) De azert jo volt olvasni... :))

"A hangosítás minősége az előző évekhez hasonlítva most volt a legjobb."
Nos, penteken voltak gondok, bar az szerintem nem csak a technikan mulott, hanem a zenekarokon is. A szinpadrol ez volt minden idok legjobb fesztivalja szamunkra, mindent hallottunk megfeleloen, es utana a tobbi bandat hallgatva sejtettuk, hogy nem szolhattunk rosszul.

"Különösen Bordács Attit kaptad el nagyon jó pillanatbaan."
Igyekeztem Attilarol jo fotokat csinalni (van meg rola par jo), hazai basszusgitarosok kozul o a peldakepem, es nagyon jo volt ujra szinpadon latni.

"Csak nem ez a szakmád? :-)"
Hat nem... :) a fenykepezogepet a fesztival elso napjan vettem meg, addig fotozashoz hozza se szagoltam (persze meg most se...:). Ez a ket nap volt a gep kitapasztalasanak ideje.
Udv.
--
Peti

Előzmény: tibor100 (182)
tibor100 Creative Commons License 2003.08.02 0 0 182
Sziasztok, csak most vagyok először netközelben Gárdony után. Bár a pénteki napot kihagytam, de legalább így nem volt olyan csalódás érzésem, mint amit itt többen is írtatok. Szombaton sikerült pontosan Winnetouék kezdésére megérkezni, rögtön el is szállt az összes fáradtság minden tagomból. Igazán feldobott, hogy most nem csak egy lelkes fiatal csapatot láttam, hanem (ptolgyes ne figyelj...) egy igazi profi, összeszokott bandát, elragadó humorral és lendülettel. Nagyon együtt voltak, jó volt látni azt, hogy nem kényszerből játszanak, hanem egyszerűen azért, mert szeretik. A közönség pedig rögtön rákattant. A hangosítás minősége az előző évekhez hasonlítva most volt a legjobb. Nem tudom, hogy a technikust, vagy a technikát cserélték le, de kifejezetten élvezhető volt minden banda (ha jól emlékszem két vagy három éve nem volt ennyire a helyzet magaslatán).
A többi csapatról annyi minden jót leírtatok már, hogy ismételgetés lenne bármit is hozzáfűzni. Illetve mégis: a hangulat (meg a nemzetközi helyzet:-) egyre fokozódik, számomra ez volt az a fesztivál, amire mindig is vágytam. Ez az a hely, ahol vadidegen, ismeretlen embereket kovácsol össze ennek a csodálatos műfajnak a szeretete. Egyre több az ismerős arc az elmúlt évekből, mert igenis aki egyszer belekóstol, abból nagy valószínűséggel visszajáró lesz. Remélem ennek a topicnak is köszönhetően még többen fogják keresni ezt az érzést. Sok energiát még Bütyöknek és a többi szervezőnek, alig várom a 2004. júliust. Már most le kellene foglalni a szállást, hogy ne érjen meglepetés, amikor minden panzióban rázzák a fejüket, hogy teltház... Bár ezt is meg lehet oldani egyéb módon is ugye Timi :-)

ptölgyes,
köszi a képeket, visszaadják az est hangulatát. Különösen Bordács Attit kaptad el nagyon jó pillanatbaan. Csak nem ez a szakmád? :-)

tomes Creative Commons License 2003.07.30 0 0 181
Köszi - rá vagyok állva - szevasztok. tomes
Előzmény: István Gyuri (180)
István Gyuri Creative Commons License 2003.07.30 0 0 180
A fonografia.hungary.org címen, illetve a FONOGRÁF topikban találhatsz NO coMMentes anyagokat.
Ez utóbbiban megtalálhatod a rajongótábor egy részér is, akik tényleg ott voltak Gárdonyban.
Előzmény: ptolgyes (178)
ptolgyes Creative Commons License 2003.07.30 0 0 179
Timi, bar nem figyeltem oda, de azert koszi a velemenyt rolunk... ;)
A fo, hogy azert a lenyegi reszekben egyezik a velemenyunk... :))
Előzmény: timea05 (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!