Keresés

Részletes keresés

amator1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 10

Szia,

 

Hát minden esetre rendelj egy pótkocsis teherautóval abból a gázból. Komolyra fordítva a szót,

- a kiszárítás komolyabb időt vesz igénybe

- mindenképpen javaslom az elasztorbitumenes termékeket, az sem baj ha flexibilis (pl. villas E-G 4 F/K), ez felveszi a kisebb mozgásokat, adott esetben egy réteg is elég lehet

- a Bonobit elég drága (saját tapasztalat, villas-t használtam kellősítésre és nem hittel el a gyári mennyiség kiírást. A nyakamon maradt 3 vödörnyi anyag, a gyárnak igaza volt)

- a száradást gyorsíthatod, ha egy mobil klímát tudnál a pincébe letenni

-amire gondolsz az pl. austrotherm expert. Kisméretű tégla helyett nézd meg a Früwald ÜB 07-es betonválaszfal falazóját. Mérete 23*50 cm. Nem mindegy, hogy mennyit pepecselsz a falazással és lehet, hogy árban is jobban jösz ki.

 

Amator

Előzmény: bambuszgyökér (9)
bambuszgyökér Creative Commons License 2004.08.03 0 0 9
Sziasztok!


Tavaly nyár végén költöztünk egy kb 20 éves családi házba. A pince fala téglából van rakva, ilyet sem láttam még, de a tulaj megnyugtatott, hogy nem ázik be. Nos, annyira nem ázik be, hogy egy nagyon nagy eső után szó szerint pocsolya van a pinceben. Szerencsére a ház fele alatt van csak pince, 1m mélyen van a fölbe sűlyesztve az egész, így csupán 15-18nm felületet kell szigetelnem. Tervem a következő:
-Kiásom, 2-3m részletekben az oldalát az alapig, vagy kicsit lejjebb.
-Disznópőrzsólővel kissé kiszárítom.
-Cementhabarccsal kijavítom a nagyobb egyenetlenségeket.
-Bonobit S bitumenes kencével szépen átkenem az egészet.
-Bitumenes szigetelőlemezt teszek még erre is, típust még nem tudok, de hogy nem papír lesz a hordozója, az tuti, mert arról csak rosszat olvastam.
-Erre a föld, kavicsok elleni mechanikus védelem miatt kell egy keményebb réteg. Itt két dolgot mondanak, egyik a keményebb nikecell hungarocell, a kék színű, amivel a lábazatokat szokták csinálni, vagy felrakom kisméretű téglával az egészet, ez hosszabb távon tutibbnak tűnik.

Van az elgondolásomban durva hiba, esetleg hogyan lehetne korrektebbül megcsinálni?

Ja, szakira nincs pénzem, eddíg is mindent magam csináltam, plusz havi 80 rugó a törlesztőrészlet a kéróra... Pláne a szaki lehet, h ért hozzá, de maximum magának csinálja meg tisztességgel, másnak nem. :)


Előre is thx a segedelmet. :)
kathy Creative Commons License 2002.06.26 0 0 8
Kedves Vgaby!

Van egy gyonyoru boltives kobol rakott pincenk. Egyetlen gond van vele: egy reszen azik, mivel a felette levo felteto csak kb. a felet fedi. Azt szeretnem kerdezni, hogy nagyon bonyolult lenne-e vajon valamilyen modon leszigetelni, de ugy, hogy azert a levegoztetes is biztositva legyen.

Udvozlettel,

Kathy

Előzmény: Vgaby (6)
Kutya23 Creative Commons License 2002.04.30 0 0 7
A néhány hónappal ezelőtti vízszigeteléshez szólva, én most csináltattam meg a házamhoz egy nettó 50m2 alapterületű pincéhez kétrétegű bitumenes szigetelést.
Az egészhez sok földet kellett kiszedni (nálunk a lejtős terep miatt 300 m3*1500Ft), aztán megépítették kisméretű téglából a szigetelést tartó falat (bontott rakatolt kisméretű használt tégla 15Ft/db kb 60000Ft).
Ezután dörzsvakolattal áthúzták a szigetelést tartó falat, hogy feltehessék a bitumenes lapokat, amelyeket azután összeolvasztottak. Volt még kellősítés és minden egyéb, de ennek m2-e nekünk 2600Ft-ba került. (összesen 240000Ft)
Szóval végül is a ház végső értékéhez képest elhanyagolható, de nélkülözhetetlen a vízszigetelés. A kőműves munkát nem tudom számszerüsíteni, mert nekünk ez a része nem volt részletezve.
Előzmény: Vgaby (6)
Vgaby Creative Commons License 2002.04.06 0 0 6
Ja, bocsi az tényleg egy kicsit kiesik nekem :)) Rómain lakom Budán.
Üdv: Vgaby
Előzmény: SPL (5)
SPL Creative Commons License 2002.04.06 0 0 5
VGaby!

Szombathelyen lakom,nem hiszem,hogy sűrűn erre járnál. Ha ilyen területen dolgozol,akkor egy irányárat azért tudsz mondani,mondjuk a két véglet között.

Infók jól jönnek,mit,hogyan célszerű,és ha beindul a dolog,akkor mindenképpen beszélhetnénk még.

Üdv: SPL

Köszi a felajánlást!!

Vgaby Creative Commons License 2002.03.28 0 0 4
SPL kartács !

Ha komolyan érdekel a dolog dobj egy E-mail-t nekem, én ezzel foglalkozom. Elmegyek, megnézem és minden kötelezettség nélkül, ingyen kapsz egy árajánlatot.
Üdv: Vgaby

Előzmény: SPL (3)
SPL Creative Commons License 2002.03.28 0 0 3
Köszi a választ!
Üdv: SPL
Uplink Creative Commons License 2002.03.25 0 0 2
Kedves SPL,

Amennyiben teljesen be akarod sullyeszteni a pincet, vagy mondjuk nincsen lejtes a telken, akkor a kovetkezokkel kell szamoljal.

- Teknoszigeteles,
- szigetelestarto-fal szigetelessel,
ket retegu viz elleni szigeteles (egy rtg vzsz, egy fgg)
- Pincetartofalak
- Drain csovezes kule kaviccsal korben. Ezen lehet nyterni, ha nem teljesen sullyesztett a garazs, de ez csak a jeghegy csucsa.

Olyan meg, hogy eros vizszigeteles meg gyenge vizszigeteles nincs, mert vagy jol van megcsinalva vagy sehogy...Erdemes odafigyelni, mert ha itt vmit elboknek a mesterek, akkor az nagyon nagy gaz lehet.

Az ar meg valahol 4-6 millio kozott mozoghat. Nem szamoltam bele a foldmunkat.

Most, hogy mar kapsz levegot, sok sikert kivanok az epitkezeshez.
Ja a fenti adat az en tavalyi epitkezesembol szarmazik.

Udv

ui> Nullazo kolleganak koszonjuk az ertekes es egyben hasznos hozzaszolasat. Az ilyen es hasonlok miatt utaljak sokan az index forumat.

Előzmény: SPL (-)
SPL Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1
NEDVES talaj,1,5-2m mélyen. Az idő nem nagyon számít,a minőség viszont igen!Ez lesz a házikó alapja,nehogy összedőljön... (:-)

Üdv: SPL

maestro Creative Commons License 2002.03.23 0 0 0
Kedves SPL,

0 információ alapján 0 árajánlat adható (Juhhééé, nulláztam!!! :-)

De komolyan. Hol, milyen talajban, milyen mélyen, mennyi idő alatt... Mesélj még egy kicsit.

Előzmény: SPL (-)
SPL Creative Commons License 2002.03.23 0 0 topiknyitó
Üdv minden Topic-társnak!

Tud valaki árajánlatot mondani egy erős
vizszigetelésű kb 100-120nm pincéhez??

Konkrétan a garázs is itt lenne, mire kell figyelni?? (max mélység,stb)

Ha tudna valaki segíteni, megköszönném.

Üdv:SPL

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!