A mikroszkópikus rezonanciák helytálló matematikai megfogalmazását a hetvenes évek közepén publikáltam, mindenféle energia kvantáltság nélkül, tehát a kvantumelméletek alaptétele nélkül. A specrel kidobása a fizikából azután következett nálam. Ezt nem hoztam nyilvánosságra, erröl sok helyen publikáltak már mások, csak az egyetemi fizika ezt nem fogadta el.
Én mint részecskefizikus hamar rájöttem, Te mint részecskefizikus nem jöttél rá semmire, az egészen biztos.
Ha nem lett volna szerencsénk a fórumon bemutatott "munkásságodhoz", akkor is felmerülne a kérdés, hogy miért is kellene bármit is elhinni valakinek, aki másnak adja ki magát, mint aki valójában...
"Azt mondod, hogy az áltrel és a Standard modell nem fér öszze. Én csak annyit kérdezek, hogy:ÉS AKKOO MI VAN???"
Mivel a fizikusok mind a kettöben szilárdan hisznek, elkezdték a szuperhúrok fejlesztést. Ide új tér-idö dimenziókat kellett feltételezni, a 11 most az 'elfogadott' ,de valószinüleg nem a végleges, és a részecskék ill. kölcsönhatás magyarázatához le kellett menni 10^-30 cm-es régiókba.
Annyira hisznek tehát a SM-ben (SM = kvantummechnika+specrel, kiindulva az elektrodinamikából) és az áltrel ( = térgörbüléssel magyarázott gravitáció, kiindulva az UFF-böl és a newtoni elméletböl), hogy más lehetöségre nem is gondolnak. Meg sem vizsgálják, hogy talán az egyik, de esetleg mind a kettö elmélet alapvetöen helytelen.
Én mint részecskefizikus hamar rájöttem, hogy a klasszikus elektrodinamikából kiinduló energiakvantáltság és a specrel nem helytálló tovább fejlesztés volt. A forrás-kvantálással (elemi töltések a mezök forrásai) meg lehet a kvantumjeleségeket magyarázni és a véges Minkowski térnél kell maradni, a relativitás elv helyett. Számomra az SM-et tehát biztos helyettesíteni kell.
A newtoni gravitációs elméletnél is hibás általánosításokra bukkantam a kísérletek alapján. Az Eötvös-féle mérések eredménye (m(g)=m(i)) ellenére a G(Newton) állandó nem is mutaja magát annak. Ez nem lehet az univerzális gravitációs állandó. A szabadesés egyetemessége ellen (UFF) is szólnak kísérleti adatok és ezeken kivül az összetételtöl függö szabadesés nincs szisztématikusan ejtökisérletekben analízálva. Nem tünt fel senkinek sem, hogy az alapvetö gravitációs törvényekben mindenhol ezreléknyi nagyságú kísérleti eltérések vannak? Nekem ez feltünt. Az is feltünt, hogy a 'tömeg' fogalma nincs is tisztázva és az áltrelben (a SM-ben is) a súlyos tömeg meg egyenesen nem szerepel, ki van üzve.
Neki álltam ezeket a gravitációban is kijavítani. Bevezettem a négy stabil részecskénél egy második fajta elemi töltést, az elemi gravitációs töltést, ami egy invariáns Maxwell töltés. A kétfajta töltésböl vezettem le a kétfajta fundamentális nem-konzervativ mezöt, fel írtam a részecske+mezö Hamilton elvét a véges Minkowski téridö tartományokban és a töltések kvantáltságából kijött a Planck állandó mint egy Lagrange multiplikátor. A neutrínókat is meg tudtam magyarázni, és azt, hogy az (e,p)-neutrínó a mageröt alkotja. Össze tudtam rakni a részecskefizika instabil részecskéit is. Az egészet egy könyvben leírtam.
Mondanom sem kell, hogy a praktizáló fizikusok, a hihedelmeikböl kiindulva, borzasztóan ellenzik az elméletemet és tovább is ragaszkodnak a SM-hez és áltrelhez. A bajuk csak ott jött meg, hogy az elméletem sokkal kevesebb feltevés alapján, és belsö ellentmondás nélkül, úgy néz ki megmagyaráz minden jelenséget a mikroszkopikus- és az asztrofizikában.
Azt mondod, hogy az áltrel és a Standard modell nem fér öszze. Én csak annyit kérdezek, hogy:ÉS AKKOO MI VAN???
A történelem során szerintem még soha nem fordult elő, hogy a világ különböző részeit leíró elméletek összepasszoltak volna. Óriási előrelépés volt mindig egy olyan új elmélet, ami határesetben kiadta a régieket...
Lehet, hogy egyszer lesz olyan zseni (valószínűleg nem Te), aki majd összebékíti a kettőt. Valszeg Nobel díjat fog kapni.
Nem vagy te részecskefizikus. Mértél valami szarságot kézistopperrel, kiszámoltál valamit, de a mérés hibáját elsumákoltad. Osztod itt az észt, meg el akarod adni az áltudományos könyvedet. Erről van itt szó.
Flogiszton:" Ha a kísérleteket mások is megerősítik, illetve az elméletet sokan letesztelik, akkor válhat a természet leírását megcélzó konvenciók részévé."
Van benne sok igazság! Én olyan matematikai 'konvenciót' vezettem be, amiben nagyon kevés feltétel szükséges, de ezeket nagyon általánosan használom és ezekkel nagyon sokat megmagyarázok. Mindenki megmérheti, amit állítok és mindenki kiszámíthatja amit mérie kell, ha megértette az elméletet.
Soha nem is tartotta. Nagyon kevés dolgot tudunk egzaktul kiszámolni. A fizika, csakúgy, mint minden más természettudomány, csak közelítés, dehát ez a legjobb. Nézd az, hogy Te kidolgoztál valami elméletet, megy egy-két mérést végeztél vele kapcsolatban, az nem jelent semmit, attól az még nem válik a fizika részévé. Ha a kísérleteket mások is megerősítik, illetve az elméletet sokan letesztelik, akkor válhat a természet leírását megcélzó konvenciók részévé.
A tudományban ami konvenció, az a természet megismerésére vonatkozó módszer: Kisérlet - modell - predikció stb., már túl van tárgyalva. A természet mindeddig hagyta magát megismerni így.
Viszont szemmel láthatóan nem iszugyi-kompatibilis a doog, de hát ezt kibírjuk...
"Nagyon jóhitemüek vagytok, meg kell mondani. És mi köze van ennek a hihedelmeteknek a tudományhoz? Még mérni sem tudtok! Csak ostoba elméletecskéket 'elhinni', aminek egy feneketlen nagy illuzió lett a vége az univerzumról..."
A tudomány konvenció, nem pedig abszolút igazság, mint amit Te próbálsz ráerőszakolni. Nem mindenki hülye, mint ahogy azt Te elképzeled...
én részecskefizikus vagyok, nem gravitációs fizikus. Két dolog feltünt nekem, az atomfizikától a kvark modellig hiányzik a gravitáció beépítése. De nem csak ez tünt fel nekem, hanem az is, hogy a 'tömeg' fogalma sincs tisztázva.
Ma már mindenhol olvasható, hogy a kvantumelméletekböl és specrelböl gyártott Standard Modell összeférhetetlen az Áltrellel. Ez a benyomás nálam már nagyon korán elöállt.
Fogad el tölem azt az információt, hogy elméletileg meggyözödtem a részecskefizikában arról, hogy sem a kvantumeleméletek sem a specrel nem állják meg a helyét a fizikában. Arról nem is beszélve, hogy a kvark modell csak a tudatlanság kezelöjeként elfogatható. Ha már elöttem a Standard Modell oszlopai összedöltek, átnéztem a gravitációs fizikába.
Ott megvizsgálam, mit szólnak a kísérleti eredmények a gravitációs elméletekhez. Már a 17. századból származó alapoknál káoszt találtam, a G(Newton)-nál, a 3. Kepler törvénynél, tehát az UFF érvényességénél. Ezt a végén kísérlettel meg is vizsgáltam, és az izotópok tömeghiánya volt a fáklyám.
Amit Te leírtál annak se füle se lába. Az csak szerény kiduma.
A gravitációs töltések létezésében megtaláltam a gravitáció okozóját. Ezek meg megmutatták, hogyan néz ki a gravitácíós mezö. Minden passzol, de ellentmond az elgfogadott Standard Modellnek + Áltrelnek.
Már elmagyaráztuk neked páran, hogy nem a G értéke kell a pályaszámításokban (Newton szerint számolva), hanem a G-szer bolygótömeg/Naptömeg értékek. Ez utóbbit sokkal pontosabban ismerik, mint a G értékét. Egyébként többek között pont azért ismerik sokkal pontosabban ezeket a G-szer bolygótömeg/Naptömeg értékeket, mert a Naprendszerben megfigyelhető pályákat ezek határozzák meg, míg a G csak egy arányossági tényező. Hogy jobban megvilágítsam: a newtoni modell szerint a Naprendszer teljes mozgása ugyanaz maradna, ha a G értékét a Jóisten egyszer csak megfelezné, míg a tömegeket ezzel egyidőben megduplázná. Miért is? Mert ebben az esetben a Naprendszer testjei között ható gravitációs erők megduplázódnának (hiszen (1/2)*2*2=2), de mivel a tömegek is megduplázódtak, az erőkből adódó gyorsulások ugyanazok maradnának, mint korábban. Tehát pusztán a Naprendszerbeli testek mozgását figyelve észre sem vennénk a Jóistennek ezt a tréfáját, azt csak úgy vennénk észre, ha közvetlenül az erőket mérnénk (mondjuk rugós mérleggel a Földön).
Pl. ha a Földön eldobsz egy kavicsot, annak mozgásához (a newtoni modellel számolva) a g értékére van csak szükség, nem kell hozzá a G. És a g nagyon jó pontosággal ismert, nem csak ezreléknyi pontossággal (és pont azért, mert földi gravitációs kísérletekből ennek értéke határolható be, nem a G-é).
Te vagy itt a nagy bohóc, iszugyi. Ez a szomorú igazság. Az még szomorúbb, hogy a fentieket valószínűleg nem fogod fel, a legjobb válaszod az lesz, hogy "newtoni modellel hiába számoltok, az mehet a szemetesbe, hiszen én falszifikáltam azt".
Hivatkozol egy elméletre, amiből semmit se számoltál ki, és hivatkozol egy kisérletre, amit hibásan értékeltél ki, hogy az elméletet igazold.
Ilyen sziklaszilárd alappal pocskondiázod az itt összegyűlt népet + a fizikustársadalmat +Einsteint + aki még akad ... és vegyünk komolyan? Vagy elég, ha csak könyvet? :DDD
Amit eltaláltak azt beépített itányító és korrigáló beredezéssel találták el .. de nem megértéssel ... kb. úgy mint a föniciaik a hajózásnál.
Persze. Pl. a szerencsétlen Stardust 3 milliárd kilométeren keresztül járatta a hajtóművét (nyilván titkos ufohajtóműve volt) hogy el ne tévedjen. Közben egyfolytában ezt mondogatta: bárcsak inkább iszügyire hallgattam volna...
Semmiféle határa sincs a tényeket semmibe vevő rögeszmédnek?!
Hagyd Einsteint békében nyugodni (meg hagyd az Istent is ki). Einstein elméleteivel volt csak a baj, meg abban hogy elhittétek neki. Ö nem csalt (nem is mért), csak össze-vissza filozofált és megfelelö kritika nélkül hitt a gravitációsok kísérleteiben és mondókáikban. Az elektrodinamikát meg nem értette meg, mellé interpretálta.
Vagy azt godoljátok a G(Newton) 1.5 ezreléknyi bizonytalaságával sokra ment volna a NASA az ürszondák számításainál? Még azt sem tudják a gravitációs fizikusok, hogy a G(Newton) nem is az egyetemes állandó és hogy a gravitációs mezö egy nem-konzervativ mezö (!) Az egyetemes gravitációs állandó G(gravitació) 1.5%-kal kisebb mint a G(Newton) ismert irodalmi értéke, ami csak egy átlagérték. Na hát?
Nagyon jóhitemüek vagytok, meg kell mondani. És mi köze van ennek a hihedelmeteknek a tudományhoz? Még mérni sem tudtok! Csak ostoba elméletecskéket 'elhinni', aminek egy feneketlen nagy illuzió lett a vége az univerzumról...
Természettudományt csinálok Ti, vagy mit? Nagy lovacskáról estek Ti le és aztán puff ... a világ hasat fogva röhög majd rajtatok. És úgy nez ki, sokan meg is érdemlik!