Keresés

Részletes keresés

hirzel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7685

Hi!

Látatlanban a Tamiya... látva meg pláne.

Italeri motor kitet még nem láttam készen, korábban Protar márkanév alatt futott kitek jönnek ott ki, de ez már valsz. új fejlesztés...

Szvsz Tamiya a tuti!

Előzmény: vlevi (7684)
vlevi Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7684
Max Biaggi motorját szeretném összerakni, két kitet találtam, melyik a jobb választás? Tamiya-ban van 1/12, és Italeriben 1/9
http://www.jatek-makett.hu/pictures/b/4623IT_B.jpg
http://www.jatek-makett.hu/pictures/b/14095TA_B.jpg
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7683
Köszönöm, ez jó tanács... Lehet, hogy összeszedem magam, és kipróbálom.

Honnan tudható, mikor ázott eleget egy matrica? A felségjelzést pl. szétszakítottam, akármilyen finoman próbálgattam. (Kicsit látszik is, sajnos.)
Evvan. Szerintem most ért el az első "új" repülőm a matricás fázisba - ez bizony szűz terület.
Előzmény: Tibcsi(R) (7682)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7682
Csak egy tipp: nem lehet, hogy a jobb szárnyra való matricát túláztattad? Leázott róla a ragasztó egy része, és ott nem tapad fel.

Ha ez a gond, és még nem lakkoztad le, akkor van megoldás. :)

Készíts a kezed ügyébe enyves papírt (pl. "nyálazós" ragasztószalagot). Az enyves papírt nedvesítsd meg (a papír felől) és tedd az asztalra. Áztasd le a szárnyról a matricát, helyezd rá az enyves papír enyves részére, hogy fel tudjon szedni ragasztót, majd tedd vissza a szárnyra..

Enyves papírnak üres matricalap is megteszi.

Nem mondom, hogy 100% a siker, de talán érdemes megpróbálni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7681)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7681
Ott, hogy nem tettem be a képeket...

Előzmény: Brutalis Harmonia (7680)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7680
A jó szárny és a rossz szárny. A jól sikerülten látszik mosás nélkül is, hogy a matrica milyen jól belesimult a panelekbe; a másik oldalon nem volt ilyen szerencsés a helyzet. Ahol világosabb színű a matrica, levegő került ala (de nem buborék, ami azért jobban kivédhető lett volna), és nem is tapad a felülethez.
Mit szúrhattam el?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 7679

Ja. Ki is szedtem az osszes topikot a kedvencek kozul, es azota jobban alszom. :) (Hulyet minden oldalrol talasz, akiket allatira nem erdekel, mit akarsz mondani, csak a sajat hulyeseguket hajtogatjak. Egy hordo vagy egy kenyszerzubbony kellene mindnek...)

 

Sargat allati szar festeni, mert alig takar. Eloszor vilagos szurkevel illik alapozni, majd feherrel (mert az sem takar), es vegul sok-sok reteg sarga... es fujni, mert ecsettel meg nehezebb.

Es ne aggodj, en is viszonylag kezdo vagyok. (Azert "viszonylag", mert mar negy eve kezdtem ujra valtozo intenzitassal. Sok esszel allamvizsga elott fel evvel...) Raadasul sokszor idom sincs, igy szandekosan osszecsapom a dolgot, mert nem tudok ra annyi idot es erofeszitest aldozni, mint kellene (lasd most: matrica festes helyett). Igy persze sosem leszek dijnyertes makettezo, sosem nyerek a szimulatoros legiharc-kupaban, de legalabb jol erzem magam. :)

 

Ha van digitalis geped ,csinalj par fotot... majd en is beteszek parat, es ki tudja, lehet, hogy masok is beszallnak. (Egy epitessorozat kellene: lefotozva a kereteket a kesz makettig.)

 

Ha lenne 1000 fontom, megvennek ezekbol negyet:

http://www.forgeworld.co.uk/acatalog/QUATERMASTERS_STORE_TITANS_31.html

 

es persze ez is allat

http://www.forgeworld.co.uk/epic/gsquiggoth7.jpg

 

erdemes megnezni, hogyan festettek le oket a profik... Na, igy szeretnek tudni festeni.

 

 

Előzmény: Macroglossa (7678)
Macroglossa Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7678

A sárgát miért nem festetted?

 

Ha neked van mit tanulni, akkor mit szóljak én...

 

Lassan készülget a Harrier, közben kibontottam kicsit a Sz-9-est, és kiderült, h van benne agy apró rézmaratás is:)

 

Jó ez a topic, a polidiliben a matricázás problematikájánál jóval kevésbé fontos ügyekben is összeanyáznak az emberek, itt a némileg militáris téma ellenére is olyan nyugi van...

 

:)

 

MG

Előzmény: Brutalis Harmonia (7677)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7677

Koszonom a valaszt. Valszeg az enyv oldodott le a matricarol... Kicsit frusztralo a dolog: ha probalgatod, elszakad, ha bennehagyod, leoldodik. :) Mindenesetre megprobalom a ragasztos dolgot. Legkozelebb pedig kiprobalom, hogy mi tortenik, ha Future-t kenek a matrica ala felhelyezes elott. Enyvnek meg kell, hogy feleljen.

(Hasznaltam matricafeszitot es matricalagyitot is pedig. Allati vicces volt amugy, ahogy meggyurodott, osszerancolodott, majd szepen kifeszult a matrica.) Hiaba, na, van mit tanulni. Egyedul amiatt nem festettem a savokat, mert sarga szinuek; de ezentul mindent fujni fogok, amit csak lehet.

Előzmény: skaloz (7676)
skaloz Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7676

BH!

Ha nem a matrica anyaga "levegős", akkor csak maradt alatta némi levegő, vagy az enyv leoldódott a matrica aljáról. Utólagosan nehéz javítani rajta, bár nem lehetetlen. Ha kicsi a folt, akkor nagyon hegyes tűvel bele kell szúrni, és híg ragasztót (átlátszó, vízben oldódó papírragasztó) kell bejutattni. Nagyobb foltnál esetleg éles szikével meg lehet vágni, akkor könnyebben alámegy a ragasztó. Persze nem egyszerű a dolog, de van rá esély, hogy sikerül (nekem már mindkettő előfordult).

A fel nem rakott matricáknál, ha nem használsz matrica feszítő-lágyítót, akkor érdemes alákenni az átlátszó papírragasztóval, mielőtt feltennéd. Az Aca és Revell matricáknál ez általában ajánlott tapasztalatom szerint, de az Italerinél is találkoztam már hasonlóval. Igaz az utóbbinál sokszor anyagában "levegős", azzal nem lehet mit kezdeni.

Ja, és a felesleges ragasztót vizes ronggyal vagy papírzsepivel el lehet tüntetni nyom nélkül. Ezért is fontos a vízzel hígíthatóság, meg nem támadja meg a matrica anyagát. Egyéb ragasztót nem ajánlok ilyen célra.

Előzmény: Brutalis Harmonia (7671)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7675
Igen, ez az. Csak en lusta voltam megkeresni.
Előzmény: phantomII (7674)
phantomII Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7674
Pár napja beraktam egy linket róla:

http://www.swannysmodels.com/TheCompleteFuture.html
Előzmény: Macroglossa (7672)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7673
A neten egesz irodalmat talalsz. A Johnson egy padlofenyezo termeke, ami fenyes lakktol kezdve mindennek tokeletes a makettezesben. Az igazi Szent Gral, a makettezes svajcibicskaja. Ha keresel, a google-ba ird be, hogy "complete Future", es meglatod, mi mindenre jo...
Előzmény: Macroglossa (7672)
Macroglossa Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7672

Szia!

 

Talán nem csak számomra (de számomra mindenképpen) lenne érdemes részletesebben leírni, h mi az a Future.

 

Köszi

 

MG

Előzmény: Brutalis Harmonia (7669)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7671

Nem szakadt. Es nem volt matt a felulet. :) A tobbi stimmel.

Egyszeruen egyenetlen a szin; majd este beteszek egy fotot.

Előzmény: phantomII (7670)
phantomII Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7670
Sajna nekem is szakadt már darabokra nagy felületű matrica a száradáskor. Ilyenem akkor volt, amikor matt felületre raktam fel.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7669)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7669

Ejjel kettoig matricaztam, es a kovetkezo a problema: a nagyfeluletu matricak kozul (a sarga savokat inkabb matricazom, mint festem az F-86-ra) par foltosra szaradt. Egyertelmu, hogy egyes helyeken nem tapadt fel, es levego van alatta (NEM buborek), de miert? A felulet elvileg sima; Alcladra mehet kozvetlenul a matrica. Szerencsere a hason kezdtem, igy a feltunobbek meg hatra vannak.

Fujjam le egy adag Future-val? Lehet, hogy megis a felulet a gond?

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.26 0 0 7668
Semmi gond; nem lényeges egyáltalán. ;)

Előzmény: skaloz (7667)
skaloz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7667
Bocs, kissé fáradt lehettem. Visszanézve a hsz-okat, természetesen érthető, amit írtál.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7653)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7666
Majd egy-ket fotot... :)
Előzmény: flétóunfan (7665)
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7665
Köszi, hogy szóltál, 15 éve makettezem és 6 évig modelleztem is, a több ezer fotó-tárházam alapján fogom festeni, illetve pótólni a hiányzó, vagy nem pont azonos darabokat! Ezért fog hónapokig is eltartani:) Sajnos csak most találtam ide
Előzmény: Brutalis Harmonia (7664)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7664
A neten keress rá (asszem, a hyperlobby-n olvastam); van egy-két dolog, ami javításra szorul rajta. (Nem súlyos, de miért ne legyen tökéletes.)
Előzmény: flétóunfan (7663)
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7663
Ja, és 263 darabból áll, plusz a gumi kerekek, etc:))
Előzmény: Brutalis Harmonia (7661)
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7662
Szóval a trumpeter-en a 02406-ost választottam, azaz a G2-őt.

Köszönöm a segítséget, el leszek vele pár hónapig, hogy tökéletes legyen:)
Előzmény: Brutalis Harmonia (7661)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.25 0 0 7661
Különben is, kinek kell Airfix, ha itt a Trumpeter...
(Na jó, sznob vagyok.)
Előzmény: phantomII (7658)
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.24 0 0 7660
Megvan!

Köszönöm!!
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.24 0 0 7659
Köszi! Hol tudom ezt Mo-on megvásárolni, illetve a neten megrendelni? (közben rákeresek, de hátha van 5let)
Előzmény: Brutalis Harmonia (7657)
phantomII Creative Commons License 2005.07.24 0 0 7658
Az Airfixnek biztosan volt, meg a Trumpeternél kell körülnézni ahogy mondod. Az Airfix viszont biztosan nem kapható.:-)

Úgyhogy fabulis.hu illetve trumpeter-china.com ha jól emlékszem.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7657)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.07.24 0 0 7657
Trumpeter 1:24... (Asszem, Trumpeter.)
Előzmény: flétóunfan (7656)
flétóunfan Creative Commons License 2005.07.24 0 0 7656
Sziasztok!

A lehető legnagyobb méretarányú ME-109-et keresem. Ha tud valaki segíteni, megköszönném!

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!