Keresés

Részletes keresés

bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2711

A teszt könnyű, mond hogy szerinted melyik szerverekkel kommunikál a tv, kitiltom a hálózatomból és megnézzük, hogy megy e.

Előzmény: Doky586 (2709)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2710

No ezt sem lehet igaz. Nem vitázni szeretnék, de az egy szerveren keresztül kommunikál, az tulajdonképpen proxy kapcsolatnál igy van, viszont kétlem, hogy minden böngészőből elérhető tartalmat proxyzna.

 

(Gondolj itt csak egy sima https tartalomra (pl internetbank), ami elég fura lenne, ha a titkositott adatforgalmat átküldené valami proxy szerveren)

Előzmény: Doky586 (2709)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2709

"amit én személyszerint erősen kétlek"

 

Most kellene (egyik vagy másik oldalról) bizonyítékot felhozni, egy megismételhető tesztet elvégezni..

 

/Az Opera Mini böngésző is csak egyetlen szerverrel kommunikál és mégis jól elvan./

Előzmény: GPS (2708)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2708

 

Emlékszem, még az internet hajnalán  (amikor a router még a Holdban sem volt, a hub-ot is csak nagyon gazdagok használtak) - azzal szórakoztunk, hogy volt valami track-progi, amelyik megmutatta, hogy a kérésünk, vagy a down-unk pont Isztanbulon keresztül, Bécsen vagy Amszterdamon át jutott-e el hozzánk....vagy másfelől.

 

Sőt, megjelölte a pontok neveit is, ahol áthaladt a cuccunk.

 

Valami ilyesmire gondoltam, hogy lássuk, hogy valóban a Samu szerverein megy-e át MINDEN (!) TV-s netezésünk - amit én személyszerint erősen kétlek.

.

Előzmény: bacus (2707)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2707

Ez igy nem igaz. Bizonyos tartalmak a samsung servereirol jon, de a yt v. egy barmilyen web oldal nem. 

 

Ugyanakkor az ajanlott tartalom a smart kepernyon biztosan tavolrol, es keres nelkul frissitheto raadasul regionkent.

 

Egyebkent, igen a valasz, meg lehet nezni, egy eszkoz kell amin keresztul megy a net, ilyen pl a router aminek pont ez a feladata. Persze csak 'rendes' routereken van rendes log. De minek is kellene atlag felhasznalonak olyan otthonra, nem igaz?

Előzmény: GPS (2706)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2706

 

"Az okosTV-d nem önállóan netezik, hanem a Samsung serverein keresztül."

 

Ez tuti? Meg lehet ezt nézni valami track-progival?

 

Egyébként én mondtam, hogy nem kell beszarni a MindigTV-vel - mert lesz jel bőven.

 

Nálunk is szarul indult - vadászni kellett a jelet a 100 dB-es aktív antennákkal - most meg egy darab dróttal jön full-hangerőn - az is a szobában  (mint az urh-s zsebrádión a helyi városi-rádió).

.

Előzmény: Inhouse (2704)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2705

Szinte bármelyik codec tudja a HD-t, lehet FLV, vagy MOV, vagy akár RM is HD. Az MKV-t azért szerethetik, mert egy jól bevált, jól kezelhető, flexibilis konténer.

Jut eszembe, a térségünkben is megtörtént előző hónapban az analóg adás kikapcsolása, és viszonylag hamar nov.12-én lejjebb költöztették a "C" Mux-ot, így a tetőtérbe lógatott antennámmal is stabilan jön már a felső sáv. Eddig inkább nem volt TV2, RTLKlub, mint volt, most meg kb. annyi a jelerősség, mint az M1-nél. Mondjuk vártam ezt, mondtam is pár embernek, akinek hasonlóan vacakolt, hogy egyelőre ne csináljanak vele semmit, mert jó lesz az és tádámm! :)

Előzmény: Törölt nick (2702)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2704

Az okosTV-d nem önállóan netezik, hanem a Samsung serverein keresztül. Ezért ők döntik el, hogy mi és hogyan működik, ergo a frissítéseket is ők adják ehhez.

MindigTV app? Dugj be egy antennát és nézheted...minek ehhez smart, meg net? Egyébként a Fuso-n belül igen sok műsor nézhető, többek között az MTVA-nak is vannak fenn régi filmjei, műsorai...nézd meg!

Előzmény: Törölt nick (2699)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2703
HD anyagoknál valóban az mkv elterjedtebb, pedig van hd avi is, avi-ba is lehet több hangsávot (hu-en) tenni, és a forrásanyagot se kell átméretezni/konvertálni mint SD-nél, de hogy miért teszik inkább mkv-ba az jó kérdés..
Előzmény: Törölt nick (2702)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2702

Köszönöm a részletes kifejtést.

 

 

Azonban ugye a gyakorlat azt mutatja, hogy a konténerformátum meghatározza a minőséget is. HD felbontású filmet nem szokás avi file-ba tenni, illetve fordítva, ha mkv, akkor valszeg minimum HD. Persze attól még lehet ócska minőség is, de fordítva is igaz: a BD-ket veszteségmentesen mkv-ba szokás konvertáéni.

 

Meg persze ott a bevett gyakorlat is, mkv-ba nem szokás (csak lehet) divx/xvid anyagot rakni.

Előzmény: Doky586 (2701)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2701

Csak megjegyzem hogy a divx egy tömörítési algoritmus neve (a free verziója az xvid) amit legrégebben a *.avi konténerekben használnak, de rakható *.mkv-ba is.

 

Az mkv pedig egy konténer tipusa, hasonló mint az avi, de van egy előnye: 

- az mkv esetén a film képaránya (4:3 vagy 16:9) a felbontástól függetlenül adható meg

- az avi képaránya a felbontás arányával egyezik meg. azaz pl egy bedigizett szélesvásznú film felbontása 720x576 de ez 720/576=1,25 azaz se nem 4/3=1,33 se nem 16/9=1,78, így torzan jelenne meg, ezért avi esetén le muszáj rontani (átkonvertálni) a felbontást 576-ról 404 sorra (30% minőségvesztés) hogy 720/404=1,78 legyen. Ugyanilyen minőségrontásra/konvertálgatásra mkv esetén nincs szükség.

Előzmény: Törölt nick (2698)
nicko Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2700

semmit sem telepít a tévédre csak ha engeded pl. fw-vel.

vagy a smart frissül appokkal, de ahhoz meg internet kell tehát tílsd le.

:)

egyébként a Weather az jó kis app..reggelente megnézzük Bp-n hány fok lesz :))

 

mások meg azért szenvednek, hogy nem frissül semmit a smart tartalom és ez így nagy szar...

Előzmény: Törölt nick (2699)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2699

Előre leszögezném, hogy nem vagyok annyira profi, mint az itt jelenlévők többsége. Nemrégiben vásároltam egy F5300 típusú tévét és alapjában meg vagyok vele elégedve. Néhány dolgot azért nem értek:

- Hogy van az kérem szépen, hogy a Samsung önkéntes alapon telepítget az én tévémre?! Legutóbb kaptam szépen valami Viki alkalmazás és egy Weather nevű appot is. De ki kérte?! Auto update kikapcsolva, nem mintha számítana, ahogyan látom. Ja, és persze frissül a Fitness app is... Ahelyett, hogy törölni lehetne.

- Nem igazán értem, miért nincs egy MinDig tv app? Lesz? Vagy van más mód is, hogy online streameket nézhessek? Ha már egyszer smart...

 

Szóval vannak itt kérdések kérem szépen. :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2698

off

Ne szívd mellre, mind a ketten csak hülyültünk (ezt aszem bátran mondhatom -így láthatatlanba- nicko olvtárs nevében is)

 

Amúgy érdekes ez, valahogy visszaköszön a letöltéseknél is e hozzáállás. A népek két nagy csoportra oszthatóak:

a.) a divx-esek

b.) az mkv-sok

 

Az "a" csoport valahogy úgy van, ha jó a film, akkor majd archiválni is fogja, na akkor letölti full HD-ben is. De előtte körbeszagolja.

 

A "b" csoport pont fordítva, valahogy úgy van vele: ha esetleg ócska a film, akkor legalább a minősége legyen okay, ne kelljen már végigszenvedni egy gyenge filmet úgy, hogy még a képe is vacak.

 

 

Persze azért e két tábort a lehetőségek is nagyban meghatározzák. Az ADSL csapat inkább az előbbi (kényszerből), a szélessávúak között meg több "b" csoportba tartozó akad.

 

 

 

Előzmény: GPS (2696)
tom30 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2697

Szerintetek az miért van, hogy a mindig tv-t be akarom állítani rajta és csak analóg keresét ajánl fel?

Még mindig ue37c5000.

Köszi!

Tamás

GPS Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2696

 

Nézd, nicko kolléga: van olyan helyzet, amikor a tartalom felülírja a minőséget.

 

Más szóval létezik olyan alkotás, amit akkor is megnéz az ember ha nem full HD, BD  minőségű - és bizony létezik olyan mocsadék tartalom is, amit még  kódolatlan  stúdió-minőségben sem nézne végig.

 

Mai napig hallgatnak emberek olyan múltszádbeli bakelitteket is - amelyeken olyan tartalom van, hogy simán feledteti azt, hogy a mai minőségi-színvonal mentén értelmezhetetlen a minősége.

 

Túúúdom, nem azért vettünk fullHD TV-t, hogy 576i-t nézzünk rajta - de speciel a Rommel-film esetében már fél perc múlva sem a felbontásra figyeltem - hanem az alkotásra, mint olyan.

 

És ez jó volt nekem - mert igen tartalmas és színvonalas esti időtöltést kaptam ettől a filmtől - hála a SmartTV-mnek (is).

.

Előzmény: nicko (2691)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2695

Azért mert te nem érted, attól én még írhatok.

Előzmény: Doky586 (2694)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2694

OpenVPN-t kerestél Samsung TV-hez... most meg iptables-t... Nem szedsz te valami lsd szerűséget??

Előzmény: Törölt nick (2693)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2693

Mellesleg melyik Samsung TV-hez szükséges ez ???

 

Doky. Mindegyikhez.

A stabil és megbízható hálózat az összes hálózatos szolgáltatásokat igénybevevő eszközhöz szükséges és nem csupán a samuhoz.

 

ps. Amúgy meggyőzőbb lenne, ha parancssori srceenshotokat vágnál be, éppen a cisco ios-esből vagy iptables-t. Akkor tényleg lenyűgöznél.

 

De látom, olyan progikban kattingatsz, ahol mások nem. Komoly teljesítmény:-) 

 

 

Előzmény: Doky586 (2692)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2692

Valóban. A sznobok akkor is vesznek új divatos eszközt ha a meglevő eszközükkel is elégedettek és a régi is mindent tud amit akarnak... (a képeket más tipuson készítettem de ddwrt-ről)

 

..

 

Mellesleg melyik Samsung TV-hez szükséges ez ???

Előzmény: Törölt nick (2690)
nicko Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2691

Rommelt yt-on nézni? :))

BD filmen kell.

Előzmény: GPS (2676)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2690

Azért függőben hagynám a kérdést, Doky586 szívélyes megjegyzése - a sznobok belterjes köréből eredeztetve- továbbra is itt lóg a levegőben.

 

Mint látszik ő nem akarja/meri megfelelni, de esetleg akad egy bátor versenyző.   

Előzmény: Törölt nick (2689)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2689

De ezután felmerül hogy szükséged van routerboardra ha most WRT54GL-t használsz???

 

Egy olyan router akarok, ami stabil. A WRT54GL az. De VPN-t nem tud rendesen, mert kevés a memóriája, csak a PPTP megy.

 

Most van egy E3000-res linksys is, ami szakadozik, vagyis ócska.

 

 

Lehet, a routerboard is az, de eddig csak jót halottam róla, illetve olyan 100 rugó magaságában tudnék alternatívát. Ezért egy misét megér.

 

 

ps. amúgy miért felesleges számomra a routerboard?

 

 

Előzmény: Doky586 (2684)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2688

Én meg beüzemeltem az E3000 helyett, mert az WRT54GL routernek van egy behozhatatlan előnye: működik.

Előzmény: Doky586 (2686)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2687

Utánlövés:

 

"Az E3000 szakadozott, nem csupán a saját firmware-vel, hanem a dd-wrt-vel is. Amúgy az öreg WRTG54GL -amúgy atomstabil- routeren is ez van."

 

Talán némileg félreérthető, ezért a pontosítás:

a jó öreg Linksys WRTG54GL saját és custom firmware-rel is atomstabil, míg a a linksys E3000 esetében tök mindegy, saját vagy custom firmware-el is úgy szar, ahogy van.

Előzmény: Törölt nick (2685)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2686

"Én egy routertől némileg többet várok."

Egyetértek! Ezért nem vettem sose ilyen gyenge paraméterekkel rendelkező WRT54GL-t...

Azért voltak/vannak még stabil routerek amiknek a paraméterei is jók.

Előzmény: Törölt nick (2685)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2685

1. A WRTG54GL atomstabil.

Tehát jó választás szerintem. Annyi a nyűgje, hogy mögé raktam egy combos switchet, a helyi hálóval nem kell törődnie, csak az internettel. Viszont komolyabb VPN-t így sem képes kiszolgálni.

 

2.) Az E3000 szakadozott, nem csupán a saját firmware-vel, hanem a dd-wrt-vel is. Amúgy az öreg WRTG54GL -amúgy atomstabil- routeren is ez van. Úgyhogy az E3000 ment a picsába, kibaszba a polcra, porosodik.

Amúgy meg lassan kukázom, ez egy vicc.

Én egy routertől némileg többet várok.

Előzmény: Doky586 (2684)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2684

"a routerem egy régi Linksys WRT54GL (...) A jóval újabb Linksys E3000 meg ott porosodik a polcon"

 

A WRT54GL már akkor se volt túl jó választás amikor még divatos volt, ma meg a béka segge alatt van az E3000-hez képest is. LINK Pl: max 64 kapcsolat (torrent!), más router nincs is 4000 alatt amit fehér ember látott...

 

Az E3000 pedig okosítható firm-cserével:

 

 

.

 

Persze az ingyenes megoldásnál van drágább is ha ragaszkodsz a pénzszóráshoz... (nem kötelező az ingyenes)

De ezután felmerül hogy szükséged van routerboardra ha most WRT54GL-t használsz???

 

Előzmény: Törölt nick (2678)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2683

Aki egy egész Rommelt kiszenved bármiféle appon kerersztül, az rendes náci nem lehet:-)

Előzmény: GPS (2681)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2682

Ez már olyan szép, mint amit csak a Cisco termékeiről gondol az emberfia:-)

No persze nem a Linksys mezőben, hanem némileg felette (a profik persze itt is igen bizalmatlanok, aki már találkozott mondjuk egy Juniperrel, onnan kezdve csak a Cisco IOS-et dicséri, a hardware-t magát nem).

 

Nekem csak egy kutya közönséges router kellene, wifi és switch nélkül. Viszont a VPN fontos lenne, lehetőleg OpenVPN. Szerinted?

 

 

 

 

 

Előzmény: bacus (2679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!