Keresés

Részletes keresés

Eti77 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52065

Szia Zsanna!

 

Egy forumon ajanlottak, hogy talan tudsz nekem valaszolni:)

terhes tappenzen vagyok sajnos mar a 3. honaptol, mert a fonokom nem toleralta hogy babam lesz, meg azt is kerte menjek vetessem el vagy mondjak fel....no comment...

Szoval okt.11 tol vagyok tappenzen (eddig penzt sem kaptam)bementem erdeklodni oepbe, kedvesek voltak, es elmondtak, a fonokomtol azota tobb papirt is kertek, amit nem kuld be es a tp papirjaimat sem kuldte be idoben, szoval hatraltat ahol tud.mar en viszem be 2 hetente a papirokat az oepbe.

 

Igazabol a kerdes az lenne, ha okt 11. eljottem tp re es benmaradt 14 nap szabadsagom, azt mikor kell majd kifizetnie, es ha 2 evet itthon leszek mennyi jar meg. Tudom, h nem most idoszeru , csak lepten nyomon at akar verni es szeretnek felkeszulni.

 

Koszonom szepen elore is a valaszodat,

Eti

zsanna Creative Commons License 2014.01.17 0 0 52064

Igen.

Előzmény: DaisyTia (52063)
DaisyTia Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52063

Szia Zsanna!

 

Köszönöm szépen a választ!

 

Jól értem, hogy a kiskapunak szánt egyéni vállalkozói kiváltása a szerződés alatt két dologra is jó lenne? Egyrészt, hogy a határozott idejű szerződés lejártával is lehessen táppénzre menni, másrészt, hogy akkor is kapjam a juttatásokat (GYED-et, TGYÁS-t), ha a szülés időpontja a szerződés lejártát követő 42 napon túlra esne?

 

Kérlek, írd meg!

 

Köszönöm a segítséget:

 

DaisyTia

semptempunctata Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52062

Köszönöm szépen zsanna!
Így fogok tenni, hétfőn megy nekik a levél.
Ma voltam a helyi OEPnél is bent, hátha tudnak okosat mondani, javasolták, menjek vissza úgy kb. áprilisban hátha addig kiforrja magát a gyakorlat...

Előzmény: zsanna (52060)
zsanna Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52061

Ha a határozott idő lejárta előtt szülsz, akkor ugyanúgy fog járni minden, mintha határozatlan idejű lenne a szerőzdésed.  Egy valami érint majd hátrányosan: a szerződésed lejártát követően passzívvá válnak az ellátsok, és természetben egészségügyi ellátásra jogosult leszel, de egy esetleges következő babánál tgyásra és gyedre nem, mert nem gyűlnek az ehhez szükséges biztosítotti napok.

Ha a szerződés lejárta után szülsz, akkor ha 42 napon belül, az jó, mert jogosult leszel mindenre. Ha utána, akkor csak gyes jár. Táppénz viszont szerződés lejárta után nem jár, mert a passzív táppénz megszűnt.

(Kiskapu lehet esetleg, hogy a szerződésed ideje alatt kiváltasz egyéni vállalkozóit. Ehhez kell egy jó könyvelő, mert a biztosítotti jogviszonyok kezelése itt fontos lesz. Ezen nem lenne szabad spórolni... De a kiváltásakor nem célszerű táppénzen lenni, tehát ezt még táppénz előtt, munkaviszony alatt kéne megcsinálni.)

Hogy mennyi lesz az annyi - nos erre nem vállalkozok, mint azt az előző kérdezőnek adott válaszomban megindokoltam.

Előzmény: DaisyTia (52059)
zsanna Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52060

Hát, sajnos az eredeti topiknyitó, akinek a kisujjában volt az egész, már elég régen elhagyta a topikot :-((( Egy darabig én vittem, de sajnos én  a gyakorlatban nem számfejtek TB ellátásokat, így azért az én tudomásom erősen korlátozott, és pont az árnyalatokat már nem vagyok képes követni :-((( És e témában sajnos az árnyalatok nagyon-nagyon fontosak....  Főleg a "mennyi lesz az annyi" - ezeket a kérdéseket már nem is vállalom.

Esetedben azt tudom tanácsolni, hogy nyújsál be írásos kérdést a helyi REP-hez ( lánykori nevén: OEP), hogy az új, idén hatályba lépett rendelkezéseknek megfelelően a hallgatói jogviszonyod - ugyen nappali tagozatos?? - feljogosít-e a születendő baba esetében tgyásra és gyedre? Írd le mindazt, amit itt leírtál.

30 napon belül válaszolnak. És ne telefonon kérdezz, mert az írásos választ olyan valaki adja majd, aki sokkal inkább otthon van a részletekben, mint akinek kapásból válaszolni kell a telefonban. Meg ideje is több van, hogy utána nézzen egyes részleteknek.

Ha a kapott válasz nem világos, akkor írj ide megint, megpróbáljuk megfejteni :-))

Az egyéni vállalkozás az maradjon meg utolsó lehetőségnek....

Előzmény: semptempunctata (52057)
DaisyTia Creative Commons License 2014.01.15 0 0 52059

Sziasztok!

 

Gondolkodom egy határozott idejű szerződéssel járó állásajánlat elfogadásán. (Most határozatlan idejű a szerződésem, de szeretnék munkahelyet változtatni.)

 

Szeretnénk majd babát a férjemmel, ezért - mielőtt döntést hozok - azzal is tisztában szeretnék lenni, hogy határozott idejű szerződés esetén mi a helyzet a baba születésével járó juttatásokkal kapcsolatban. Igaz, hogy TGYÁS és GYED csak akkor járna, ha a szerződés lejárta előtt születik? Melyik meddig járna? A TGYÁS ugyanúgy 6 hónapig, a GYED a baba kétéves koráig? Az új munkahelyemen kapott fizetésem lenne mindkét juttatás alapja? Ha úgy alakul, hogy a születés időpontja a szerződés lejárta után lesz, csak a GYES jár három éves korig? Ha esetleg várandósan táppénzre kellene menni a szerződés ideje alatt, a táppénz összege ugyanúgy a fizetés 60%-a lenne, mintha határozatlan szerződéssel dolgoznék?

 

Kérem, aki tudja, írja meg a válaszokat! Vagy esetleg azt, hol lehetne ezeknek utánanézni!

 

Köszönöm:

 

DaisyTia 

DaisyTia Creative Commons License 2014.01.15 0 0 52058

Sziasztok!

semptempunctata Creative Commons License 2014.01.14 0 0 52057

Sziasztok!
Egy ismerős ajánlotta, hogy itt kérjek tanácsot, mert Neki is segítettetek! :)
Tehát a helyzetem a következő, jelenleg GYEDen vagyok itthon 2012.05.18-én született kislányommal. A GYED alatt 2013.05.23án járt le a 2 éves határozott idejű munkaviszonyom, amit nem hosszabbítottak meg, előtte összességében kb 3év munkaviszonyom volt több helyen. Ismét babát várok, május 5-re vagyunk hivatalosan kiírva.
Kérdésem, hogy milyen ellátást fogok kapni a picire (Tgyás, GYED vagy csak GYES?), és mi alapján számolják? (Kicsit elvesztem a jogszabályértelemzésben, mert ott megelőző 2évben 365nap biztosítási jogviszonyt írnak, illetve feltétel, hogy az igénylésor is biztosított legyek - mivel viszont épp nincs munkahelyem, nem tudom az vagyok-e egyáltalán alanyi jogon). Plusz infó, hogy a gyerkőc mellett jelenleg van hallgatói jogviszonyom is (2009 szeptemberéről 2014. március végéig - 1 félév (2012.09-2013.02) kihagyással). Azt is hallottam, hogy biztosítotti jogviszonynak minősül ha álláskeresésin vagyok, ezt én igényelhetem-e a fentiek alapján (hol, mikor, hogyan?), hogy jogosuslt legyek az ellátásokra, vagy esetleg egyéni vállalkozói kiváltásával megoldhatom-e, hogy biztosított legyek? (Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ha korlátozás nélül dolgozhatnék GYED mellett, akkor a vállalkozói is kiváltható akár egy rövid időre, a biztosítási jogviszony miatt).
Kérlek adjatok tanácsot, infót, hogy mit is csináljak, hogy jó legyen :)
Segítségeteket előre is köszönöm :)

CérnaSzáll Creative Commons License 2014.01.13 0 0 52056

Igen, a munkába viszamenénél nem számít a gyerek születési ideje, és ismét lehet a gyes mellett is teljes munkaidőben dolgozni (ahogy a gyed mellett is a gyermek 1 éves kora után).

Előzmény: ttttimi (52053)
irokob Creative Commons License 2014.01.13 0 0 52055

Sziasztok!

Megpróbáltuk a legfontosabb dolgokat az anyasági támogatásról összegyűjteni. Az anyagot a Csibészke magazin közölte, a cikkből a fomanyomtatvány is letölthető: http://csibeszkemagazin.hu/anyasagi-tamogatas/

Nagy Sándorné Katalin Creative Commons License 2014.01.11 0 0 52054

Tisztelt index-esek!

 

Szülés várható ideje 2014 06.30.

2013 10.10-től 2014 01.08-ig álláskeresési járadákon voltam.

Előtte 10 éves folyamatos munkaviszonyom volt.

 

2014 01.11-től /mától/van ismét munkaviszonyom,de veszélyeztett terhes leszek

februártól.

 

A változások miatt mi lesz a tgyás és gyed alapja?A táppénz alapja a 2013?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

ttttimi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 52053

A gyed extra bevezetésével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Legkisebb gyermekemmel jelenleg gyed-en vagyok itton. Áprilisban lesz két éves, akkor megyek vissza dolgozni. Érdeklődnék, hogy ránk is vonatkozik e, hogy munka mellett a gyest is igénybevehetem a gyermek három éves koráig. Tehát a 2014. jan. 1 előtt születettekre is vonatkozik e ez a lehetőség?

Elar Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52052

Ugye elég ezt a "140db" adatlapot neküldeni, most már nem kell semmi más? :)

Előzmény: Micimalacka (52050)
Elar Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52051

Köszi

Előzmény: Micimalacka (52050)
Micimalacka Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52050

a pest megyei korm.hivatal levelezési címére - központ (amúgy Vác az illetékes)

Előzmény: Elar (52049)
Elar Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52049
Sziasztok
Dunavarsányiként a Gyed igénylést hova, milyen címre kell küldeni?
Gapcsika Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52048

Szasztok! Júliusban lemondtam a gyedemről, gyesre térve elkezdtem egyéni vállalkozásomat. December 1-től megszűnik, vissza/ haza szeretnék jönni gyesre. A MÁKnál egy Hölgy azt mondta, nem kaphatok se családi pótlékot, se gyest... Fiam 2014 szeptember 30-án tölti csak be a 3. életévét. Hogy van ez? Nem akartam a telefonban tovább értetlenkedni.. (férjem Ausztriában dolgozik) Itt lehet a csavar? Nagyon várom válszotokat!!! Köszönöm!

Deadwood Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52047

Minden kedves fórumozót,aki már szülő,szeretnék megkérdni,hogy töltse ki kérdőívemet,ami nagyon nagy segítség lenne a szakdolgozatomhoz.A téma a szülővé válás folyamata.(Férfiak is kitölthetik!!:))

Előre is köszönöm a segítséget!

A kérdőívem itt található:

https://docs.google.com/forms/d/1YFhwbLKzf9tZwuAUsL0pV_hhPsSKJHMh74nzhurIzdc/viewform

erixa78 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52046

Sziasztok!

2014.01.01-től ígérik, hogy gyes mellett lehet teljes munkaidőben is dolgozni. Én jelenleg 30 órában dolgozom, jövőre tölti kislányom a 3 évet. Rám is vonatkozik a változás, ha meg tudom beszélni a munkahelyen, vagy van valamilyen korlátozás? Köszönöm.

CérnaSzáll Creative Commons License 2013.11.05 0 0 52045

Csak egyik vehető igénybe.

Előzmény: Törölt nick (52044)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 52044

Sziasztok!

Szeretnémmegkérdezni, hogy az ápolásidíj, tartósan beteg gyermekemnél igénybe vehető e pl : gyes, vagy gyet mellett.

vagy ez két ugyanolyan ellátásnak minősül?

Előre is köszönöm válaszotokat: J

bononi Creative Commons License 2013.11.04 0 0 52043

Sziasztok!

 

Nagy segítségre lenne szükségem! 2013.okt. 3ig kaptam GYED-et /nagyon alacsony összeget 49.000 Ftot/, mivel vállalkozó voltam és alacsony bérre jelentettem be magam. Ó ha akkor tudtam volna hogy babánk lesz... na mindegy!

 

Most tudtam meg, hogy megint terhes vagyok :))) 2014.július környékén várható a baby. Az érdekelne, hogy vajon mennyi GYEDet fogok kapni ha minden marad így? Ill. mennyivel járok jobban, ha papíron elmegyek dolgozni? Mennyi bruttó bérért?

 

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!!!

cszabina Creative Commons License 2013.10.30 0 0 52042

Sziasztok!

 

Újra segítségre lenne szükségem...

A barátnőm nevében írtam Nektek még júliusban. Munkanélküli lett, közben kiderült, hogy babát vár. Javasoltátok, hogy váltson ki vállalkozóit, járulékoljon, így jogosult lehet az ellátásokra.

Nos, a helyzet az, hogy a könyvelő (szerintem) elszúrta a dolgokat, a kérelem későn érkezett be az okmányirodába (állítólag beragadt az ügyfélkapus rendszerbe - létezik egyáltalán ilyen???!!!)

Júl. 20-ig volt munkanélküli, vállalkozóként aug. 23-án jegyezték be.

Lehet tenni valamit ebben a helyzetben?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szabina

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 52041

Szia! Sziasztok!

 

Szintén segítséget szeretnék kérni. Jelenleg gyed-en vagyok a harmadik gyermekemmel, tartós távolléten, miután határozatlan idejű munkaviszonyom van. Szeretnék negyedik gyereket. Ha a harmadik két éves koráig megszületne, miből számítanák a juttatásokat (tgyás, gyed) a negyedikre nézve? A minimálbér kétszereséből? A rugalmas gyed azt is jelenti, hogy a negyedik után járó juttatáshoz még megkapom a harmadik után járó gyedet vagy gyest is? Vagy ez csak vágyálom? :-) Ja, és semmiképpn nem szeretnék "visszamenni" a szülés előtt (pl. táppénz, szabik kivétele vagy ilyesmi...), hanem csak így, a tartós távollét alatt, "titokban" vágnék bele, ui. nagyon várnának vissza, de én inkább sokasodnék :-).

 

M.

Előzmény: CérnaSzáll (52033)
Kokovacs88 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 52040

Sziasztok!

 

Nem egészen világos számomra az új törvény, ezért kérném a segítségeteket! 2013 január óta van folyamatos munkaviszonyom, 8 órában főállásban (br. 114.000 Ft-os bérrel), és mellette másodállásban 4 órában (br. 70.000 Ft-os bérrel) dolgozom. A baba 2014 június végén várható, így már az új törvény szerint számolják a Tgyást és Gyedet. Sajnos tartok tőle, hogy a főállásomban már nem fognak számítani rám amint kiderül, hogy babát várok, így csak a másodállásom marad meg, ami viszont kevés ahhoz, hogy az ellátások összege megfelelő legyen, mivel ha jól tudom ezeket a szüléskor fennálló munkabér alapján számítják, nem számít bele az idén még fennálló főállású munkabérem. A kérdésem az lenne, hogy ha a szülés előtt 3 hónappal a másodállású munkám megszűnne, majd felvennének teljes állásban br. 180.000 Ft-os munkabérrel (a munkáltatómmal beszéltem meg ezt az összeget), akkor az ellátásokat a szülést megelőző 3 hónap alapján számolnák (kizárólag a fennálló munkaviszony alapján)? Az nem jelent problémát, hogy erre az időszakra nincs meg a min. 180 nap? Vagy ez a feltétel nem az adott munkahelyre vonatkozik, hanem összességében a szülést megelőző 2 évre? Ez a része nem világos, ebben kérnék segítséget.

Illetve még egy kérdés, ha esetleg pozitívan csalódnék a munkáltatómban, és nem rúgna ki, akkor mind a 2 bérem alapja lenne a tgyás és gyed számításának, vagy csak a 8 órás? Ha mind a kettő számít akkor a munkáltatóknak külön-külön kell az igényt beadni? Előre is köszönöm a sok segítséget!!

PSDetti Creative Commons License 2013.10.20 0 0 52039

martinaa

Bocsánat, a minimálbér kétszerese lesz az alapod, ha legalább annyi a szerződés szerinti béred.

Előzmény: PSDetti (52038)
PSDetti Creative Commons License 2013.10.20 0 0 52038

 Ha nem fogadod el a felkínált pozíciót, akkor nyilván a szabadságok megváltásával és esetleges végkielégítés kifizetése után megszűnik a jogviszonyod. Ha jól értem még nem vagy terhes, csak tervezitek a babát. Akkor nyilvánvalóan nem fog 2014. májusig megszületni, így a 2013. július 15-ével életbe lépő változásoknak köszönhetően ha új munkaviszonyt létesítesz, akkor már csak abban a jogviszonyodban elért kereseted lesz a tgyás, gyed alapja, ha van 180 napi jövedelmed abban a jogviszonyban. Ha maradsz 6 órában ennél a cégnél, akkor sem az előző ellátásod lesz az alapod egy esetleges 2014-es szülésnél, hanem az előző 180 napban elért jövedelmed. Ha nem lesz meg 180 nap a szüléstől visszafelé pl. táppénz miatt, akkor a minimál bér lesz az alapod, mivel a kedvezményszabály rád nem vonatkozik, mert az előző évben (2013) 180 napnál többet voltál gyesen. A nyugdíjadnál a nyugdíj összegébe a szabadságmegváltás és a végkielégítés is beleszámít.

Előzmény: martinaa (52031)
martinaa Creative Commons License 2013.10.11 0 0 52037

Nekem senki nem tud segíteni? (Lásd egy hónappal ezelőtti kérdés)Ha valaki tudna, megköszönném!

Előzmény: CérnaSzáll (52036)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.10.10 0 0 52036

Ilyennel még nem találkoztam, de szerintem mehet más (akár az anya) számlájára is, az igénylőlapon nincs ilyen kikötés. Vagy mehet persze postai úton is.

Előzmény: Micimalacka (52035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!