Keresés

Részletes keresés

Ayreon Creative Commons License 2001.02.22 0 0 152
Vazz!

Épp nemrégiben gondolkodtam azon, hogy ki a franc ismerheti a Tyrant zenekart. Bár nem tudom te melyikre gondolsz, ugyanis volt eg ynémet, meg egy amcsi Tyrant, én kimondottan a german-t szerettem. Blind Revolution, micsoda lemez!!!!

Visszakérdezek: Drifter, Iron Angel, Stranger, Gravestone, Vendetta, Paradox, Mania?

Előzmény: Metalhead (151)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.21 0 0 151
Ayreon!
Megneztem a Judas website-jan a koncert programjukat. Egy csomot lesznek Nemetorszagban.
Ti mentek majd?
Tok jo nektek.
Nekem varni kell mire eltoljak ide az USA-ba is a kepuket.
Ayeron!
Te a Tyrant-et ismered? (german metal banda) Nekem nagy kedvenceim. Te mit szolsz hozzajuk?
Előzmény: Ayreon (150)
Ayreon Creative Commons License 2001.02.20 0 0 150
Lásd GERMAN METAL topic
Előzmény: Metalhead (149)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.20 0 0 149
Az a Bang Your Head, az hol lesz?
Előzmény: Ayreon (148)
Ayreon Creative Commons License 2001.02.20 0 0 148
A JUDAS PRIEST LESZ A BANG YOUR HEAD HEADLINER BANDÁJA JÚNIUSBAN...TEHÁT!!!...NEMSOKÁRA ÚJ LEMEZ!!!
Metalhead Creative Commons License 2001.02.20 0 0 147
A metal is.com-on most meghallgathatod a Resurrection cimu szamot nagyon jo minosegben. Oda tudsz menni a Halford website-jarol is. Van meg 2 Maiden video is amit megnezhetsz, meg meg sok jo dolog...
Előzmény: Jawbreaker (146)
Jawbreaker Creative Commons License 2001.02.18 0 0 146
Metalhead

Majd keresgelek...

Előzmény: Metalhead (143)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.18 0 0 145
Nyitottam egy uj e-mail account-ot a Halford website-jan.
Itt az e-mail cimem...ha akartok ide irjatok
solar_angel@robhalford.com
Metalhead Creative Commons License 2001.02.18 0 0 144
Egyebkent neken a Resurrection a cimado szam jon be a legjobban a CD-rol. Allati jo es gyors. Minden ami kell. A Rob vegig tok magasan enekel benne.
Leirom a szoveget addig amig nem hallod meg valahonnan:

I'm digging deep inside my soul
To bring myself out of this God-damned hole
I rid the demons from my heart
And found the truth was with me from the start

Holy angel lift me from this burning hell
Resurrection make me whole
Son of Judas bring the saints to my revenge
Resurrection bring me home

I walked alone into a fight
No longer standing in satanic light
I tried to look too far ahead
And I saw the road go to my past instead

I've faced the things I've said and done
There is no bastard left to overcome
The peace of mind I thought was lost
Was right in front of me on paths I've crossed

Holy angel lift me from this burning hell
Resurrection make me whole
Son of Judas bring the saints to my revenge
Resurrection bring me home

A szoveg teljesen magatol erthetodo...

Metalhead Creative Commons License 2001.02.18 0 0 143
Volt egy site ahonnan leszedtem 4 szamot a Resurrection-rol, meg mielott kijott volna az egesz. En mar nagyban fujtan azt a 4 szamot a CD meg egy honapra ra jott csak ki...
Korul nezek, hatha megint megtalalom, de en is ugy talaltam, hogy csak beutottem a search-be hogy Rob Halford, es csak surf-oztem...
Probald meg te is ugy, meg meg megnezheted a Napster-en is...
Jawbreaker Creative Commons License 2001.02.18 0 0 142
Metalhead

Nem tudsz egy helyet, ahol legalabb egy Resurrection szamot egy az egyben le lehetne tolteni mp3-ban? (jo, a CD rajongok most meglincselnek, de hat ez van :))

Előzmény: Metalhead (141)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.18 0 0 141
Olvastam a Glenn Tipton-nal egy interjut. Volt egy dolog amit mondott ami rohadtul megkapott, es nagyon tetszett...
Szo szerint idezem:
If Heavy Metal is deep inside Your soul, and it is Your destiny, fate will take You there, the rest is just a test...
Jawbreaker Creative Commons License 2001.02.18 0 0 140

Érdeklődve olvasom itt a Rob-bal kapcsolatos visszatérési híreket.
Azért... kivált vagy nem, mégiscsak 1980 óta a kiválásig meghatározta a zenei világomat.
Egy Painkiller szerű lemezre én is vevő lennék. Szerintem a "kívül" eltelt idők bölcsebbé tették. Velem is volt olyan, hogy halálosan összevesztem valakivel (nem is egy emberrel), és néhány év elteltével a józanság felülkerekedett. Utána jó barátok lettünk. És az már igazi.
Metalhead Creative Commons License 2001.02.17 0 0 139
En nem is tudom hogy orulnek-e neki, ha visszamenne a Priest-be, vagy nem mert most rettento jo a banda akiket osszehozott, es a Ressurection felelmetesen jo. Mar vissza is mentek a studioba irni a kovetkezo albumot, mert a Halford nyaron akar menni megint turnezni.
Viszont ha visszamenne a Priest-be, akkor fel lehetne keszulni egy masik rohadt jo albumra a Priest-tol, mint pl. a Painkiller volt.
De ha esetleg vissza is menne a Halford a szolo project-jat jo lenne ha megtartana meg mellette. Nagyon kar lenne azert a bandaert.
supertzar Creative Commons License 2001.02.17 0 0 138
Ez egy három-négy hónapos pletyka, és nem több. Priest már meg is hírdette a júniusi koncertdátumait, nagyobb európai fesztiválokon játszanak, természetesen Ripperrel.
Szerintem Halford egyszer vissza fog menni, de nem most. Ezt pillanatnyilag csak ő szeretné...
A következő Priest album ezért valóban meghatározó fontosságú lesz.

Előzmény: Metalhead (137)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.17 0 0 137
Egyebkent most olvastam a metal is.com-on, hogy van ra valoszinuseg hogy a Halford visszamegy a Priest-be, mivel vannak nezetelteresek a Ripper, meg a Priest kozott. A Ripper akana fojtatni a Jugulator-os stilust (brutalisabb metal) mig a Priest inkabb az eredetibb melodikusabb hozzajuk jobban illo metal albummal akarjak fojtatni. Ellentetben a Metallica-val, a Priest-et mindig is erdekelte mit gondolnak roluk a rajongoik, es ugy is csinaljak a dolgaikat hogy a kedvukben jarjanak. Sok Priest rajongonak nem jott be a Jugulator. En sem eppen azt vartam mikor kijottek vele. Szerintem is tul brutalisra sikerult, de mondjuk meg lehet erteni, mert nagyon be voltak ragva annak idejen mikor keszult. Azert megbaratkoztam vele egy ido utan, de nekem csak ugy hangzik mint egy akarmilyen jo Metal banda. Nincs benne semmi kiemelkedo. Nem a Priest-hez valo stilus. Egyekent nem tudom mire ugral a Ripper, mert egy hangjeggyel sem jarult hozza ahhoz az albumhoz. Allitolag most a Ripper sokat jarkal ossze a Pantera-val, mert ott is vannak vitak az egyuttes es az enekesuk kozott, es ha elfajul a dolog, tobb mint valoszinu, hogy oda fog menni enekelni. Igy meg fog uresedni megint az enekes helye a Priest-ben. Es ugye ki is lehetne mas aki legjobban beillene oda...Rob "The Metal God" Halford. Halford azt nyilatkozta a Korrang magazinnak hogy mar sokkal jobb viszonyban van a Priest-el, sokat dumalnak telefonon, es mikor Rob angliaban van van mikor kimennek egyutt bulizni, mint regen. Kerdeztek tole konkretan, hogy visssza menne-e a Priest-be, es azt valaszolta, hogy tobb mint valoszinu, ha felajanlanak neki, akkor igen.
Egyebkent az uj Priest album mar kesz van, csak azert huzodik annyira, mert a Tipton faterja nagyon beteg, es a Tipton vele tolt egy csomo idot.
Szerintem nagyon sok fog mulni az uj Priest albumon, hogy mi lesz a jovoben. Ha nagyon sikeres lesz akkor lehet hogy marad a Ripper, es belatja majd hogy megse kell pattogni, az oreg rokak tudjak mit csinalnak.
Ha viszont befurodnek vele, az csak is szerintem a Ripper hibaja lesz majd, mivel biztos vagyok benne, hogy zeneileg nagyon jo lesz, amit a Priest-tol elvar majd mindenki. A kerdes csak az hogy a Ripper bele fog-e illeni.
Ha nem, akkor tobb mint valoszinu, hogy fog majd menni a Pantera-hoz meg egy kicsit segget nyalni amig beveszik oda.
Es akkor fog tortenelem es a Heavy Metal ujja szuletni...Rob ujra a Priest-be...
Es ami utana kovetkezik...
Egy teljesen uj fejezet a Heavy Metal torteneteben.
Levike Creative Commons License 2001.02.16 0 0 136
Ja, es most hallgatom a Resurrectiont.
Azert ez nem csak egy kenyszer-visszateres.
Ezen az anyagon hallatszik, hogy ez az, amit Halford szeret, es tud is csinalni.
Hulyeseget csinalt, ez teny. De beismerte, de nem probalt belemagyarazni mindenfele maszlagot.
Az uj album pedig egy igazi tokos Metal-anyag lett, szulethetett volna a Priest fenykoraban is.

udv
Levi

Metalhead Creative Commons License 2001.02.16 0 0 135
A Halford legalabb bevallotta hogy hulyeseget csinalt, es az irant is cselekedett.
En sem szerettem mikor a TWO-ban bohockodott, de most megint o a Metal God.
De annak a kis geci Larsh Ulrich-nak mindenre megvan a valasza. Probal kibujni a tenyek alol. Egyszeruen nem tudja beismerni a tevedesuket, sot meg tesznek is ra egy lapattal.
Talan ha a Metallica kijonne egy jo igazi Heavy Metal albummal, hogy megmutassak mindenkinek hogy van bennuk annyi hogy tudjak vallalni a rizikot, akkor ujra szeretnem oket.
Mondjuk ha ezt megcsinalnak, akkor a Larsh Ulrich-nak 100-szor annyi magyarazkodni valoja lenne mint a Halford-nak, hogy mi is volt az a Load-Re Load dolog....
Előzmény: Legion (133)
Kátai Tamás Creative Commons License 2001.02.16 0 0 134
Jogos.
Előzmény: Legion (133)
Legion Creative Commons License 2001.02.16 0 0 133
Metalhead: nem értelek. fikázod a Metallica-t, mert váltottak, a Rob Halford-ot meg itt isteníted, hollott az ő pályafutásában is volt egy jelentős kitérő (zene, image stb.) Én hiába látom most Halford-ot megint talpig bőrben, állandóan felvillan a képe tüllben, kifestve.
Előzmény: Metalhead (132)
Metalhead Creative Commons License 2001.02.16 0 0 132
Marcius kozepe fele Halford ki fog jonni egy dupla koncert CD-vel. Mar alig varom. Rettento jo szamok lesznek rajta, kozte a kedvencem is tole a "light comes out of black".
Egyebkent tok jo a Halford vebsite-ja! Nezzetek el oda mindenkepp. Most van ott video is amit lehet download-olni.
Itt a cim: www.robhalford.com
Nogo Creative Commons License 2001.02.02 0 0 131
Letöltöttem a Napsterről egy "5-5-84, Live Long Beach" koncertet. 19 szám, teljes koncert, teljesen élő, semmi utómunkálatok. Elég állat! Rob hangja ugyan nem tökéletes, sokszor elmegy, nem jönnek a magasak normálisan, de akkorát zenélnek, hogy csak na! Fantasztikus hangulat, ikerszólók, Dave Holland elképesztő, mennydörgő dobolása.
Ismeri ezt valaki, valami ki nem adott CD, amiről nem tudok? A hangzása van olyan jó, mint a "Concert Classics".
Jawbreaker Creative Commons License 2001.01.21 0 0 130

Abszolúte nem tudok véleményt mondani a dologról. Először is nincs meg. Másodszor csak egy számot hallottam róla, azt is realplayeren, tehát nem túl mérvadó. Ez a Night Falls.

Nem rossz szám, de amúgy semmi különös nincs benne. Egy kicsit régebbi JP feelinget érzek benne, újabb hangzással. Mármint a régihez képest újabb hangzással... :)))

Előzmény: Metalhead (129)
Metalhead Creative Commons License 2001.01.17 0 0 129
Neked tetszik a Resurrection a Rob-tol? Meg van?
Melyik a kedvenc szamod rola?

Hol a francba vannak a tobbiek????

Előzmény: Jawbreaker (128)
Jawbreaker Creative Commons License 2001.01.17 0 0 128

Azert megneztem volna... :))

Előzmény: Metalhead (127)
Metalhead Creative Commons License 2001.01.17 0 0 127
Nem hinnem, hogy honvagya lenne a Rob-nak azert mert Priest notakat nyomat. Azok a szamok ugyan ugy az ove csak ugy mint a Priest-e. Elvegre nezd meg az Ozzy-t. Mikor o legeloszor szolora ment, o is egy csomo Sabbath szamot nyomatott...sot meg most is nyomatja oket, pedig neki van aztan mar rengeteg sajat anyaga.
A Rob szerintem csak okos volt...Nem kovette el azt a hibat mint a Maiden.
Az o CD-je is tul friss volt meg ahhoz, hogy tul sok szamot lenyomasson rola, mellesleg a Rob-nak mindent 50 percbe kellett besuritenie.
A genyak nem is engedtek hogy visszajojjenek. Az utolso szam utan egybol fel is kapcsoltak a villanyokat.
Be is volt nagyon ragva a kozonseg erte...
Jawbreaker Creative Commons License 2001.01.16 0 0 126

Csak nem honvágya van az öreg Robnak? :)))
Előzmény: Metalhead (125)
Metalhead Creative Commons License 2001.01.15 0 0 125
Na mi lesz mar!!!???
Hol vagytok???
Metalhead Creative Commons License 2001.01.05 0 0 124
Hello mindenkinek!
Ne haragudjatok hogy ennyi ideig tavol voltam, de mikor koltoztem Florida-bol Seattle-ba eladtam mindenemet, es csak most tudtam venni egy uj PC-t. Na!!!
Voltam a Halford/Queensriche/Maiden bulin a Tacoma Dome-ban...(kb.40 perc Seattle belvarosatol)
A Halford volt a nyito zenekar. Valami oriasi volt. Rob nem mozog mar annyit mint regen, mint pl. mikor a Ram It Down turnejukon lattam ot meg a Priest-el, de meg igy is konny csordult a szemembe ahogy nyitottak a Resurrection szammal. Aki hallotta mar azt a szamot, az tudja mirol beszelek...ott az igazi a Rob. Szoval az elso harom szam alatt nem is mozgott semmit a Halford, csak felvette a klasszikus metal pozt, amit tole mar megszoktunk, Kicsit terpeszbe a labakat, ket kezzel fogni a mikrofont, fej lehajtva...Es ami a vegeredmeny???!!!Mikor latod es hallgatod, a sziveden keresztul, a veredig hatol...na mindegy ehhez ott kell lenni.
Egyebkent az uj Halford CD-rol csak 3 szamot jattszottak a Resurrection-t, a Made In Hell-t, meg a Cyberworld-ot, pedig nagyon vartam a Locked And Loaded-t is. A tobbi mind Priest nota volt. Foleg regiek mint pl. Tyrant, Stained Class, Riding On The Wind. A harmadik szam utan a Rob bacsi el kezdett egy kicsit maszkalni a szinpadon. Mikor ment az egyik vegebol a masikba a szinpadnak, es felemelte a kezet, midenki meg volt bolondulva. A fele kozonsegen Priest polokat lattal, rengetegen Halfordra voltak beallva. Szerintem magasan ok voltak a legkemenyebbek, es a kozonseg is neki volt a leghangosabb. A Queensriche alatt eleg nagy csend volt, annak ellenere hogy helyi zenekar es foleg regi szamokat nyomattak, foleg az Operation-rol. A Maiden-t pedig mar lattam egy jo parszor, es szerintem ez volt a legjobb bulijuk, amit eddig lattam, de egy nagy hibat elkovettek...Mivel az uj lemezuk nagyon friss volt, es meg nem annyian ismertek, tul sok uj szamot jattszottak, es a kozonseg nem volt annyira odaig ertuk. Szoval a trio-bol a Halford volt a legnagyobb siker, meg akkor is ha csak 45-50 perces musoruk volt. A kozonseg ertuk volt odaig a legjobbam.
Egyebkent itt targyalgatjatok, hogy hol kene Priest koncertet tartani...
A Priest oda megy ahol szeretik oket...a penz nem erdekli oket.
En Florida-ban egy kis klub-ban lattam oket utoljara, Hallandale Beach-en a Button South-ban, ahova max. 500 ember fert el. Nem hiszem hogy a $27.50-es jegyarakbol olyan nagyot szakitottak volna azon a bulin...
Na jo...egyenlore csak ennyi.
Sziasztok...
Ripper Creative Commons License 2000.08.14 0 0 123
Halihó!!

Akkor megyek szép sorban.
Legion, Jawbreaker: szerintem is gáz lenne Rob újra a Priest-ben, de ezt már kifejtettem. Koncerten egy ilyen persze jó törióra lenne, de ennyi. Nekem amúgy az ilyen reunion dolgok a legtöbb esetben bűzlenek, kivéve 1-2 esetet (pl. Purple reunion 84-ben - annak volt értelme, és nem a nosztalgiára építettek vele, lásd Perfect Strangers és House Of Blue Light albumok). Ripper maximálisan qrva jó ebben a bandában, Halford csak szólózgasson. Egyébként is ő akarta így, most akkor inkább ne akarjon visszamenni. Ez az újonnan felfedezett motoros imázsa sem tetszik, ez Priest védjegy, amit ő 1x már megtagadott. OK, hogy most újra metal meg bőr, ez még rendben is van; de azért a motor-dolgot feszegetni szerintem tényleg felesleges. Ez kicsit olyan, mintha Dickinson szólóban is Eddie-s háttérvászon előtt játszott volna, nem?
Hram: a Szigeten azért nem szeretném őket látni, mert 1. nem tetszik a Sziget agymosott Pepsi feeling-je; mondjuk ez privát ízlésbeli dolog 2. nem szeretem a megalomán fesztiválos bulikat (ill. csak ritkán, amikor teljesen metal jellegű az egész feszt), ahol több tízezer emberen kell magamat keresztültaposni, kinyomják a vesémet a helyéről, satöbbi. A Priest-nek egy 6-8 ezer fős buli lenne szerintem ideális. Hangsúlyozom. szerintem. 3. egy Szigetes bulin ott lenne egy rakás Chumbawamba, Green Day, stb. ízlésű emberke is, akik erről az egészről semmit nem tudnak. Nem vagyok híve az elitizmusnak, meg tudom, hogy ez egy esély lenne nekik is arra, hogy megismerjenek valami komolyabb dolgot is, de marhára zavarna, ha mondjuk a mögöttem állók cinkelődését kellene hallgatnom az egész koncert alatt. Inkább legyen ott tizedannyi ember, de azok tényleg a csapat miatt legyenek ott. 4. A fesztiválokon soxor sajnos eleve szar a hangzás, és a bandák is kevesebbet játszanak, szóval szerintem ez sem szól a dolog mellett. Inkább egy önálló buli saját hangosítással, hangmérnökökkel és fényekkel. Azért ez lenne szerintem az igazi. Pesze ha végül csak Szigetes buli lesz, akkor azért kitolom én is az arcszerkezetemet...:-)
Jawbreaker: végre, végre, valaki elismeri a Point Of Entry erényeit is!!!! Ugye, hogy vannak azon is király nóták?
Legion: ami a durvább közönséget illeti, szerintem is jót tenne egy ilyen jellegű csapat felléptetése a Priest turnén. Szerintem klassz lehetett, amikor anno a Slayer-rel, a Panterá-val vagy a Testament-tel koncerteztek. (A Gorefest viszont kicsit gázos volt 98-ban, ők akkor már nagyon az utolsókat rúgták, és ez látszott is).
Ha emlékeim nem csalnak - habár akkor még zsenge korú voltam igencsak - a Priest volt tényleg a második itthon; és mindig a második. A Maiden image-e Eddie-vel szerintem ebben sokat számított, akkoriban az ilyesmi nagyon megfogta az embereket (ezzel most nem a Maiden érdemeit akarom csorbítani, mert erről szó sincs).

No, egyelőre ennyi. Írjatok!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!