Keresés

Részletes keresés

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1716
Brazil?
Előzmény: lg23 (1713)
lg23 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1715

eddig jó... :D

 

A női foci témához meg ennyit szólnék hozzá:

(Ha minden igaz, akkor a 30-as évek legvégén, vagy a 40-es évek legelején készülhetett. Az viszont 100%, hogy a Megyeri úti stadion edzőpályáján kapták lencsevégre, ami koránt sem ott volt, ahol most van! Ha valakit érdekel, körülírom, hogy pontosan hol) :D

Előzmény: Tempó Vasutas! (1714)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1714
Focista?:)
Előzmény: lg23 (1713)
lg23 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1713

Én is megpróbálkozok egy találós kérdéssel:

 

ki látható a képen?

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1712
Hát, nem tudom, ki mire gondol, de ami nekem megvan, az egy nagyon jó sorozat. Néztem a port.hu-n, meg az imdb-n, nem tudtam azonosítani, hogy melyik sorozatról lehet szó. Az előbb megadott linken fel vannak sorolva a részek, az alapján egyértelmű lehet.
Lucilius Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1711
Én láttam azt a filmet. Hát hogy is mondjam, nem a filmművészet csúcsalkotása... :-)
Előzmény: lg23 (1706)
lg23 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1710
ezt azt hiszem, leadta már az MTV is, legalábbis ha ez az a sorozat, ahol sohasem feliratozták, hogy ki beszél éppen :D
Előzmény: Tempó Vasutas! (1708)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1709
Megvan természetesen, a részleteket inkább e-mailben beszéljük meg.
Előzmény: lg23 (1706)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1708
Ez az igazi gyöngyszem: History of Football (7 dvd, kb. 14 óra!).
Előzmény: lg23 (1706)
Tizennégyes Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1707
Off. De nagyon tanulságos és most már humoros a következő kép:

Off vége
lg23 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1706

megvan a film? Ha igen, elkérhetem? :D

 

A régi szép idők, amikor Pelé az MTK-pályát koptatta... :D

Előzmény: Tempó Vasutas! (1705)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1705
Ja, MTK pálya. Menekülés a győzelembe.
A film szerint ez a Colombes stadion Párizsban, a német bemondó közli, hogy ötvenezren gyűltek össze.:)
Előzmény: gazsi80 (1704)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1704
Lehet, hogy butaság, de ez nem az MTK pályája?
És a színes képből gondolom, hogy ez az a Stallonés fogolytáboros film forgatása nem?
Ha igen, akkor szép számú statisztát összegyűjtöttek! :)
Előzmény: Tempó Vasutas! (1703)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.06 0 0 1703
Gondolom, most sem különösebben nehéz a kérdés, hogy ez most itten micsoda?

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1701
Egyébként beraktam már ide azt a táblázatot, amely a vasutasdalárdák, sportegyesületek alapításának idejét és a taglétszámukat tartalmazza?

Az tetszik bennük, hogy a nevük alapján úgy néznek ki, mintha az ötvenes években alapították volna őket. Ami összeköti őket (mármint az ötvenes éveket a vasutasegyesületekkel) az a korporatív-paternalista ideológia, ami igencsak közel állt a MÁV-hoz. Csak a háttérben nem a kommunista, hanem a keresztény-szociális eszmeiséget, és nem az MKP-t, hanem pl. az Ébredő Magyarokat, a MOVE-t azonosíthatjuk.
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1700
"a mai Landler Jenő Járműjavító"

Nem tudom, honnan származik az idézet, de nem hinném, hogy mostanában jelent meg.:)
Előzmény: Tizennégyes (1698)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1699
Úgy nagyjából semmire.
A közel 2000 sportolóból csak néhány volt egri, és egy ekkora adatbázisnál nincs mód elmélyedni az adatokban. A Vörös Meteort jó lett volna rendberakni, meg volt még pár hasonló kusza történet, de már nincs jelentősége. Tanulmány nem lesz belőle, adathiány miatt.
Előzmény: Tizennégyes (1697)
Tizennégyes Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1698
Érdekes dolgokat találtam a Testvériség SE-vel kapcsolatban:

A MÁV 1901-ben vette meg gróf Károlyi Istvántól a mai Landler Jenő Járműjavító területét, hogy itt
rendezze be az új bázisát. Az új főműhelyben működése megindulásának pillanatában, 1905. május
1-jén már 1150 munkás dolgozott. Hamar megteremtették saját közösségiket és tereiket az élet egyéb
területei mellett a művelődés-szórakozás terén is. Közművelődésük és szórakozásuk legfőbb helyszíne
a (telepi iskola mellett) a főműhely kultúrháza volt.
Itt működött a Testvériség Dalkör, önképzőkör, és volt sportegyesület is

1909-ben alakult az istvántelki főműhely keretei között a Testvériség Sport Egyesület, amely a műhelyi kultúrális egyesület
jóhangzású nevét, a "Testvériség" nevet vette fel. Kezdettől fogva feladatául tűzte ki az egylet vezetősége a sportok
szeretetét a munkások között és a tesvériség kapcsával a műhely összes alkalmazottjait egy egységes családba
egybekapcsolni, kiket egymáshoz fűz az egylethez való ragaszkodás s az egylet jövőjébe vetett hit, s egyformán
lelkesítenek az egylet sportbeli sikerei.A Testvériség SE tagjainak létszáma 1927-ben már meghaladta a kétezret.

És talán ami a legérdekesebb:


Sajnos fogalmam sincs mikori a kép.
Tizennégyes Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1697
Az biztos, hogy nem egyszerű feladat ezeket kikutatni, de aki ilyenekben megszállott, annak ez élvezet. Főleg a fővárosban lehet kusza a dolog.
Végülis Egerrel mire jutottál, ha megkérdezhetem?
Előzmény: Tempó Vasutas! (1696)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1696
Másfél évvel ezelőtt benne voltam egy nagyobb kutatásban, 1996-tal bezárólag az olimpiai, világ és Európa bajnokságokon első három helyezést elért magyar spotolókat gyűjtöttem össze (1896 emberről van szó). Többféle adatot gyűjtöttem róluk, így azt is, hogy milyen egyesületből kerültek ki arra a versenyre, ahol érmet szereztek (illetve milyen egyesületben nevelkedtek). Volt még rengeteg adat, de sajnos olyan sok mindent nem sikerült kideríteni, hogy tanulmány már nem született a kutatásból, csak egy elfekvő másfél megás Excel tábla maradt. Viszont az egyesületeket rendbetettem, amennyire sikerült, (engem nyilván a fúziók érdekeltek, hogy egy klub ne szerepeljen többször, többféle néven az adatbázisban).
Oda akarok kilyukadni, hogy bizony Eger nagyon problematikus volt. De voltak sokkal durvább dolgok, néhányat sikerült kibogozni (természetesen itt sok olyan egyesületről van szó, amelyek elsősorban nem focistákkal foglalkoztak).

Pl a BSE-nek igencsak kalandos útja volt. Hogy mikor, miképp változtatott nevet, azt nem tudom, de egy ilyen utat sikerült felfedeznem: volt 1945-ben egy IX. ker. MADISZ, ami 1947-ben Közalkalmazottak SE lett, 1951-ben Bp. Petőfi SK, 1954-ben Petőfi Tervhivatal SK, 1955-ben Bástya Tervhivatal SK, 1957-től Városi Tanács SK, 1970-től BSE.
Lövészet. 1949-ben volt egy Fémáru és szerszámgépgyár nevű klub, 1950:Lámpagyár, majd 53: Pesterzsébeti Vasas + Lámpagyári Zalka Máté (talán kétfelé vált?), majd valószínű, hogy 56 után az egész átment a Dózsába.
És van még egy harmadik toptörténet, a Vörös Meteor. Ez annyira szövevényes, hogy nem is próbáltam felgöngyölíteni: Merthogy a Bp. VM mellett volt VM Közért, meg VM Csemege is (ez talán ugyanaz a klub lehetett?), plusz VM Tüker SE, meg tán olyan VM-ek, amikről nem tudok. Aztán beolvadt a VM az Egyetértésbe, majd az egész MTK-ba.

Azt sejtem, hogy a VM-ek egy nagyobb bázis alá tartoztak, gondolom valami élelmiszeripari dolog van a háttérben (minisztérium? szakszervezet?)

Előzmény: Tizennégyes (1694)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1695
Ez egy szimpla antiszemita idézet lesz, viszont nagyjából kiderül belőle, hogy az Egri Torna Egylettel szemben miként alakult meg a MESE (Magyar Országos Véderő Egyesület Egri Sport Egyesülete). Úszószakosztályának köszönhetően a MESE a legsikeresebb MOVE egyesület volt (itt úsztak a Bitskey fivérek és Bárány István).

Magyarság 1925. augusztus 1. Egy egri olvasó levele az Egri MOVE-ról.

„Egerben még egynéhány évvel ezelőtt nem volt úszósport, vagy legalább nem olyan, amit a mai értelemben annak lehetett volna nevezni. Ugyan már akkor is működött itten az Egri Torna Egylet, voltak úszói is, rendezett versenyeket is, de az egész valójában csak amolyan mucsai szórakozás volt, amelyre évente el-ellátogattak pesti vendégek is a fajtestvér MTK és III. ker. TVE-ből és egy-egy úszóünnepélyen összegyűlt a »városfejlesztő« uszodájában Eger egész zsidósága, pedig voltak elegen. Őrülten ünnepelték egymást, valahányszor egy-egy zsidó úszó győzött, pedig hát majdnem mindig az győzött, mert az az egy-két keresztény úszó, aki közéjük keveredett, alig jutott szerephez. És amikor egy-egy ilyen úszóünnepély után minden sarkon a diadalmas egri zsidófiúkat ünnepelték, nekünk, egri keresztényeknek el-elpirult az arcunk. […] És akkor, 1920-ban, egy napon, valamelyikünk azt mondta, hogy ez mégsem mehet így tovább. Lehetetlen, hogy évről-évre végig kelljen hallgatnunk ezt a túlságosan hangos önünneplést és lehetetlen, hogy keresztény fiaink különb dolgokat ne tudjanak produkálni, ha kellő megszervezés után csatarendbe állítjuk őket Eger zsidó úszóival szemben.”
Előzmény: Tizennégyes (1694)
Tizennégyes Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1694
Ez a Eger elég kusza nekem!

Az Egri Dózsát 1950-ben alapították, ez tiszta. De: egyrészt mi volt Egerben előtte, ki, vagy kik a jogelődök. Valami homályos infóm van egy Egri Torna Egyesületről (alapítva:1908), de aztán ez is több néven szerepelt, állítólag.Ezek is érdekelnének.

Másrészt 1951-ben az NBII keleti csoportjában találok egy Egri Fáklya nevezetű egyletet egészen '54-ig. Majd 1957-58-ban egy Eger SC-t. Majd '62-ben tűnik fel csaka Dózsa az NBII-ben.

Akkor hogy is van ez? Ki tudja valaki bogozni?
Előzmény: Törölt nick (1685)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1693
A Kocsist később megköszöntük azzal, hogy megszabadítottuk a várost Catalin Azoiteitől :) (Bocsi a tréfáért, de azért tényleg köszi a középhátvédet!)
Előzmény: DVAC (1691)
DVAC Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1692
Maurer csak az NB/1-bol valo kieses utan egy evvel ment le Mohacsra. Miutan visszatert Pestrol meg 3 szezont huzott le Pecsett.(73/74, 74/75, 75/76 NB-1/B)
Előzmény: lg23 (1690)
DVAC Creative Commons License 2007.05.05 0 0 1691

A 70-es evekben a Pecs sok kesobbi valogatott jatekosat veszitette el.

Kocsis I. (Bp Honved), Toth Jokka, Maurer (o nem volt valogatott), Kiss Sanyi (U.Dozsa), Zombori Sanyi, Kiss Laci(Vasas), Mate Jani (FTC).

Amint latod a 4 fovarosi nagycsapat szepen elcsemegezett a pecsi tehetsegeken...

 

Előzmény: gazsi80 (1688)
lg23 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1690
jah, peldaul a Solymosi Pixit (40-szeres valogatott) elcsereltuk a Maurerre. Aki egy szezon utan ment vissza Baranyaba, csakhogy a megye I-es Mohacsba :D
Előzmény: Törölt nick (1689)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1688
köszi a remeksok választ. Ezek fényében kitoldozom-foltozom a házidolgozatot. Ahogy mondani szokták: máris más lett a leányzó fekvése :D

Bár az érdekes lehet, hogy ha nem egy bázis volt egy egyesület mögött hanem több, akkor hogyan érkeztek be a pénzek. Mindenhonnan kértek? Ha igen, miért nem voltak eredményesebbek? A Pécsnek van egy ezüstje a nyolcvanas évek közepéről, de ez igencsak kevés a "jobb eloszlású forrásokhoz" képest.
Előzmény: DVAC (1687)
DVAC Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1687
Pontosabban, 1973.02.16.-an a P.Dozsa, P.Helyiipar SC, P.Ercbanyasz SC es a Pecsi Epitok osszefogasabol alakult meg a Pecsi MSC, amelyhez csatlakozott 1974-ben a Pecsi Banyasz.
Előzmény: Törölt nick (1686)
kwest Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1683
Hát mivel hogy a teljes név az "Egyetértés Dal- és Társaskör Torna Osztálya" volt, pontosan így van. Ha jól tudom, a társaskör korábban arra volt elsősorban hivatott, hogy egy kicsit közelítse egymáshoz a munkások két csoportját (betelepülő csehek/németek vs. helyiek), de túlzottan nem vagyok otthon a gyár történetében.
Előzmény: Tempó Vasutas! (1680)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 1682
Köszi!
Tehát akkor nem lehet túl nagy baki a központ puha ellenőrzésére kenni a Zete szereplését. Ha nagyon akartak volna akkor könnyedén a körmükre koppintanak.
Szerintem pl. hasonló történhetett Szegeden, ahol az EAC-ot átnevezték Olajbányászra. Azért ciki lett volna, hogy egy egyetemnek NB1-es csapatra van pénze. Bár Pol Pot-megyében a fene se tudja :)
Előzmény: kwest (1679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!