Keresés

Részletes keresés

RadiX Creative Commons License 2002.06.12 0 0 647
Azert az erdekes, hogy a finn allam erösen ösztönzi a cegeket, hogy a gyeren lakott eszakon is teremtsenek munkahelyeket, aztan ezekre a munkahelyekre kulföldröl kell alkalmazottakat importalni :-).
Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 646
Rovaniemi hidegebb... :)
Előzmény: RadiX (645)
RadiX Creative Commons License 2002.06.12 0 0 645
Ott leginkabb renszarvasok vannak. Meg qrva hideg :-)
Előzmény: szomi_szomi (643)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 644
No kérem. Miféle yahoora dobjak fel kérdést?
Ma túl vagyok szóbeli érettségimen...
Előzmény: Törölt nick (636)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.11 0 0 643
Ouluban vannak mókusok? :-)
Előzmény: szomi_szomi (642)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.11 0 0 642
Köszi!
Azóta egy kicsit változott a helyzet, ami a következő hozzászólásomon meg is látszik majd.
Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.10 0 0 641
Ez így van én anno januárban nehezen találtam helyet március végére... És mikor mentem akkor is egy nagyobb (400as nem 300as) gépet állítottak be, annyian voltak.
Beszámolót akkor majd továbbírom, de csak a holnap esedékes szóbeli érettségi után :)
Előzmény: pagi21 (639)
pagi21 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 640
Ja es meg valami!
Webberke : en is olvastam az uti beszamolodat, es orulnek neki ha tovabb irnad!
Előzmény: Törölt nick (638)
pagi21 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 639
Nem ertem hogy a feneben utazik ilyen sok ember Finnorszagba? A kedd esti gepre mar nem volt szabad hely, ezert a Finn baratnomnek mar penteken haza kellett utaznia!:(( Eletem egyik legszebb honapjanak lett vege penteken!:(( Es most egy evig varhatok, amig viszont lathatom, de akkor kimegyek hozza es ha minden jol megy kint maradok legalabb egy evig!
Bocsi ha OFF voltam,de valahova muszaly volt leirni a banatom!
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.09 0 0 638
Mit látok...

MA 744 Helsinki 18:45 22:30 késik

Egy kicsit késik a gép :)

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 637
És most is az van, ahogy elnézem.
Mi szegények vagyun nagyra vágyó tervekkel :) Van egy ingyenjegyem malévra, de anyu kitalálta, hogy menjünk Londonba. Na most anyuval sehol nem voltam még, London jónak igérkezik, és spórolhatunk olyan 40-45 ezer Ftt ha felhasználom az ingyen jegyem... Itt a dilemma: ha felhasználom a jegyem én soha többet nem jutok el Finnországba :(
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 636
Ki más? Egy finn ;o))

Pedig ha látnád, most Finno. csodás a nyáron. Komolyan nem tudom, hogyan élek túl mégegy telet... Tegnap éjjel egykor még "világos" volt... ;o))

Előzmény: Törölt nick (635)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 635
Flexibilis vagyok, de elképzelhető, hogy Londonba megy inkább a család az ingyenjeggyel...
No majd elválik :D

Gratulálok!! Ki a szerencsés?

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 634
Webberke, dobd fel a kérést a yahoora szerintem. Én ajánlanék nálunk szállást, de nem leszunk itthon augusztusban 2 hetet, mert férjhez megyek... ;o)
Előzmény: Törölt nick (633)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 633
Helsinkiben kinél lehetne lakni úgy augusztus tájékában? :D
Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.05 0 0 632
Szia Szomi,

Dobjatok meg egy mailel, én itt vagyok kint szeptember óta. Vagy ha van kérdés, szivesen segitek. ;o)

Jó mókus lelohely a Seurasaari egyébként, tömegközlekedéssel is könnyen elérheto ;o)) A gyerekek meg egyenesen imádják, szuper piknikeket csinálunk mi is ott hétvégente ;o)

Előzmény: szomi_szomi (630)
llila Creative Commons License 2002.06.04 0 0 631
A floorball, nem éppen finn, de svéd, meg egy kicsit magyar is, mivel Czitrom András svédorszaági magyar találta ki néhány svéd barátjaval. Persze hamar átkerült finnországba is és az első EB-t 1995-ben Finnország nyerte svédország ellen büntetőkkel. Azőta 4 VB volt és mund a svédek nyerték. A nőiben eleinte 2 svéd, majd két finn győzelem született.
Valóban jól szerepeltünk az elmúlt hónapban a VB-n. =. helyezettek lettünk a 16 résztvevő közül. "B" csoport. Ugy megy mint a jégkorong, van A meg B csoportos VB is. Az A ban 8 csapat volt, Svéd - finn döntő 6-4 és 13665 néző.
szóval nekünk az eddigi tök utolsó helyhezképest nagyon jó szereplés volt. Eredményeink: Oroszország 1-8, Malaysia 13-3, Szingapur 7-1, Észtország 3-4 aranygóllal, Lengyelország 3-5, Szlovénia 4-3.
Én voltam ezen a VB-n a Magyar Válogatott edzője.
Magyar floorballos oldal: www.aresfloorball.tk, vagy www.meise.hu (itt a VB-ről sok kép is van)
nemzetközi szövetség: www.floorball.org, finn: salibandy.net.
Előzmény: szomi_szomi (628)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.03 0 0 630
Közben észrevettem, hogy van egy hatalmas Floorbal topik a törzsasztalon. Azt hiszem ott elég infot találok.
Előzmény: RogerWilco (629)
RogerWilco Creative Commons License 2002.06.03 0 0 629
Floorball - ezen a néven csak igen kevesen ismerik Finno-ban a sportágat. Inkább salybandy-nek vagy nyelvújítási finnséggel sähly-nek (ejtsd: szehlü)hívják.
Más finn "nemzeti" sportágak:
"akankanto"="asszonycipelés" - terepgyakorlat asszonnyal a vállon/nyakban/ölben - ahogy tetszik. A legjobb az a rész, amikor vizesárkon kelnek át míg az asszony fejjel lefelé lóg a pasi hátán (gondolom a súlyeloszlás miatt sok "profi" így teszi)
Szúnyogölés (nem vicc) - kiül meztelen felsötesttel az erdöbe oszt csapkodja magán a szúnyogot. VB-t is rendezenek belöle.
"Saapanheitto" = Csizmahajítás" - magáért beszél
:-)
Előzmény: szomi_szomi (628)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.03 0 0 628
Köszi mindenkinek az infókat!
Óriási plusszpont a turkálők miatt. :-)

A floorballról írjatok többet légyszíves. Múltkor nagyon égtem egy finn kollégánál aki kérdezgetett a magyar floorball életről. Állítólag egész eredményes a magyar válogatott. Nekem meg lövésem sem volt az egészről.

Állítólag a finnek imádnak új sportágakat kitalálni. Egyik ilyen találmány a vízalatti rögbi. :-)

Előzmény: llila (627)
llila Creative Commons License 2002.06.02 0 0 627
Itt a floorball VB döntőn is Finn-Svéd meccs és 13665 néző volt. Óriási hangulat:)
Előzmény: zsosz (624)
zsosz Creative Commons License 2002.06.02 0 0 626
???
Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 625
Tessék, errl beszélek én...
Előzmény: zsosz (624)
zsosz Creative Commons License 2002.06.02 0 0 624
én voltam tavaly ott finn-svéd jéghokimeccsen :)))
Előzmény: llila (622)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.01 0 0 623
Az Itä Keskusnál lévő uszoda is ilyen hegybe robbantott kiegyenítetlen dolog. Akárcsak a metró.

Oh a helsinki metró, nagyon fílinges hely az óriási belső tereivel... Emléxem, ott kaptam egy telefonhívást, épp szálltam fel a szerelvényre és aki hívott nos az épp Stockholm és Helsinki között volt (Silja Line), és érdeklődött, vajon az Ultra Bra CD 18.33ért olcsó-e? :) Persze magyar illetőröl van szó.

Szóval az is hatalmas élmény volt... :( MÉG AKAROM! :D

llila Creative Commons License 2002.06.01 0 0 622
A Hartwall Aréna is csúcs! A B csarnok csak egy barlang, nincs semmi kiépített fala, csak az öltözők és a talaj, meg a palánk. Az A csarnok nem semmi! Az eredményjelző az egyik legjobb amit láttam. A falon meg sok nagy hokis meze, ütője. Dedikálva. A sörözőkben megterített asztalon üvegpohárba adják a sört. Még belegondolni is rossz mi lenne egy magyar meccsen az egészből!
Előzmény: szani (621)
szani Creative Commons License 2002.06.01 0 0 621
Ezek szerint egy valaki(én) legalább olvasta :)
Tavaly nyáron voltam kint szűk öt napot Helsinkiben. Kb. a stadiontól délre eső területet jártam be oda-vissza és keresztbe :) sokszorosan.
Minimális alvás ,rengeteg gyaloglás ,üldögélés a gyönyörű helyeken :) A nagyon korai kelést nem is említem, hogy megnézhessem a napfelkeltét a Kaivopuistoról. A Szenátustér tényleg nagyon szép és hangulatos.
Előzmény: Törölt nick (619)
llila Creative Commons License 2002.06.01 0 0 620
Nagyon szép ez a tér, a cár szobrával és a palotákkal. A szemben lévőben voltunk a polgármesternél fogadáson. Belülről is gyönyörű.
Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.01 0 0 619
Nem akar folytatódni, mert hát folytatódjon? Án úgy gondoltam nincs rá igény... :)
Egyátalán olvasta azt valaki is?? :)

merre gyalogoltál és mikor?
http://netnews.externet.hu/tuomi1.jpg Ez én lennék :)

Előzmény: szani (618)
szani Creative Commons License 2002.06.01 0 0 618
Te panaszkodsz ? most voltál kint két hétig :)) én meg tavaly Augusztus óta készülök újra.
(a netnewson nem nagyon akar folytatódni a beszámolód :))

A közlekedéshez kapcsolódva , én egyszer sem szálltam villamosra (pedig volt Helsinki cardom) de a (bő)belvárosban nem volt rá szükség , igaz az öt nap alatt távgyalogló világcsúcsot állítottam fel.

Előzmény: Törölt nick (616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!