Keresés

Részletes keresés

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.02.02 -2 0 162276

hát pl a mi környezetünkben

az én dédanyáim közül egyik 91 évet élt, másik hasonlóan

nagyszülők 84-5 éveket

a szülők a hetveneset tapossák-ha még élnek egyáltalán

ennyi

temetőben sétálgatva is érdemes néha a sírkövek évszámain elidőzni--csak úgy random

Előzmény: Csalitszeráf (162273)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.02 -1 2 162275

Azon, hogy milyen tökéletesen működik a szekértáborok közti dehumanizálás... :(

Vajh hány emberöltő kell ahhoz, hogy ne "nem emberi lényként" tekintsen egymásra kormánypárti és nem kormánypárti? 

Vagy a széthúzás és ellenségeskedés már az emberekbe jó mélyen beleégett az évszázadok alatt, s ez míg lesz két magyar, addig létezni fog? 

Olvasgatok külföldön élő magyarok csoportjait is... szomorú, amit ott is látni.... :((

pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.02 -3 1 162274

Tudod a statisztika kontra mendemondában mindig az utóbbi nyer. 😉

Előzmény: Csalitszeráf (162273)


Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.02 0 1 162273

Nem tudom, hogy kinek a dédszülei éltek ennyi időt, viszont a statisztika ennek ellent mond:

https://mek.oszk.hu/02100/02185/html/199.html#200 (Első ábra)

Előzmény: tadadadaaaam (162269)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.02 0 0 162272

Isztambulban a nemzetközi járatoknál vannak olyan vízautomaták, amikből forró víz jön. :) Szerintem nagyszerű ötlet.

Előzmény: tuktikka (162270)
tuktikka Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 162271

Az hogy a ratkók megritkultak ez tény. Nagyon sokan voltak , sok feszültség, sok cigi, sok pia.

De ettől a következő generáció még élhet magas életkort.

Előzmény: tadadadaaaam (162269)
tuktikka Creative Commons License 2024.02.02 0 0 162270

Azon gondolkodtam el, hogy a hajléktalanokat látogatók miért teát visznek az utcán élőknek és nem levest?

A teában koffein van, vizelethajtó és emelheti a vérnyomást. A benne levő cukorpótló étvágyat gerjeszt.

 

Olvastam , hogy Kínában fórró víz osztás van ingyen.

A lakos visz magával egy tésztát, enged rá forró vizet és már jól is lakott.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 162269

https://index.hu/kulfold/2024/02/02/rak-betegseg-who-legszennyezes/?token=ab3db75d57f468c938eb4386dcade1d0

Ijesztő mértékben növekedhetnek a világon a rákos megbetegedések a WHO szerint

 

 

gondolkodtam....azon, hogy ez a cikk hogyan korrelál az én tézisemmel,miszerint nem igaz, hogy nő az átlagéletkor

dédszüleink 90+ éveket éltek meg

a nagyszüleink 80+éveket

a szülők jó esetben a 70+, de szűkebb körben szétnézve inkább 70-, azaz 60-as évek végét éltk meg

 

szomszédok közt szétnézve is inkább az 1930-40 előtti generáciü az, aki még él...sokan a tipik Ratkó gyerekek/azok gyerekei közül már nem

a fenti cikk azért is érdekes, mert ugye régen mindenki olajkályhával meg sparherd-tel fűtött, aztán mégsem ismertem egyetlen tüdőrákos embert sem

a déd-nagyszülői generáció egész nap kint kapirgált, kapált és mégsem volt bőrrákja, holott naptej hol volt még..

és sorolhatnánk

 

suta3 Creative Commons License 2024.02.01 -3 2 162268


Száll a kakukk a fészkekre. (Ken Kesey után szabadon)

Azon gondolkoztam, hogy világunk legerősebb kakukkja a globalizmus lehet. A nagyhatalmi bankárrégió bármire hajlandó, ha globális céljairól van szó. Országok kormányait semmisíti meg, és a saját bábjait ülteti vezető pozícióba. Közben a lakosságot azzal hiteti, hogy nagyon is jó szájat etet, ha az ő zsebébe rakja a javait. Persze ez hazugság, mert amint nem lesz rájuk szükség a hatalomért vívott pusztításban, utódok nélkül fognak kihalni.

"A kakukk... Fészekparazita madár, mintegy 9-25 fészket is meglátogat, melyekbe egy-egy tojást rak. Kedvenc gazdamadarai a nádirigó, a réti pityer és az erdei szürkebegy, de rajtuk kívül sok más madár fészkébe is rak tojást. A fiókák 12 nap után kelnek ki, rendszerint hamarabb, mint a gazdamadár fiókái. A frissen kelt kakukkfióka kilöki a fészekből a többi tojást, vagy akár a frissen kelt mostohatestvéreit is, ezért a mostohaszülők egyetlen fiókaként nevelik (mert azt hiszik, hogy a saját ivadékuk*). A fiatal kakukkok 19-24 nap után repülnek ki, de csak 50 naposan önállósítják magukat, addig is a dajkamadár szülők etetik őket." (https://hu.wikipedia.org/wiki/Kakukk)

*Zárójeles betoldás tőlem.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 -1 0 162267

Velem csak egyetérteni lehet😏😏😏😆

 

Előzmény: cafedes (162266)
cafedes Creative Commons License 2024.01.31 0 0 162266

ebben egyetértek veled

Előzmény: tadadadaaaam (162265)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 -1 1 162265

És nem a program írói, hanem azok a cégek, akik az algoritmust felhasználják céljaikra (pár ismert platformot ugye nem kell megneveznem) lesznek a haszonélvezői..

 

Az a tézis, amiről próbáltak itt engem páran meggyőzni, hogy majd a robotok meg AI előállítják a feleslegessé vált munkaerő alapszükségleteit, szépen megbukik a riport során.. ahogy mondtam, a robotok a tőkét fogják szolgálni...nem tévedtem nagyot:-)

 

És a rossz hír, hogy a "white-collar" tehát tipik intelligenciát igénylő munkák/munkahelyek nagyobb veszélyben vannak, mint pl a kétkezi "blue collar" munkát igénylő területek...ami valahol érthető is, hisz egy villanyszerelő fizikai munkáját vagy egy ács munkáját telojesen elvenni nem fogja tudni-hisz az a fizikai világ..

Előzmény: tadadadaaaam (162264)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 -1 0 162264

Érdekes hasonlat hangzik el a riportban amúgy, ami elgondolkodtató...

Ami az elmúlt évtizedek kőolaja volt, az a mai civilizációban az információ és ami Szaud-Arábia volt, az most Kína...

Továbbá elhangzik a "surveillance capitalism", ami annyit tesz ki, mint a megfigyelés kapitalizmusa....a produktum mi vagyunk..

Az információ -rólunk- az áru és a kereskedelem ezzel zajlik...az információ birtoklói-nyilván az AI irányítói -lesznek az új kapitalisták..

Előzmény: suta3 (162263)
suta3 Creative Commons License 2024.01.31 -1 0 162263


Szia! A mesterséges intelligencia valóban azoknak az érdekeit védi, akik kifizették létrehozásának költségeit (nem részletezném, hogy miből). Nem hálából teszi. Egyszerűen ezt kell tennie, mert ilyen szabályok irányítják a működését. Probléma majd akkor jelentkezhet, ha valaki megengedi neki, hogy szabadon döntsön, és eszközei is lesznek változást létrehozni. Nagy kérdés, hogy ki a programok valódi írója.

Előzmény: tadadadaaaam (162262)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 162262

lépjünk másik kedvenc témámra

AI

és jéé...visszahallom saját mondataimat (robot nem fizet adót és nem vásárol be etc..

 

az első 15  perc Kína kapcsán nagyon érdekes, és ez 4 évvel ezelőtti riport ugye, azóta még mi  minden változás történhetett..szerintem ha most ki kéne menjek egy kínai nagyvárosba, elvesznék a technológia közt.. 

az 1 óra 3 perc után még Marx neve is elhangzik....

egy érdekes következtetés az, hogy az AI a vagyonosok oldalára teszi a súlyt a mérleg serpenyőjében, és még inkább nyílik az olló a vagyonosok és a hanyatló középosztály között...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=5dZ_lvDgevk

In the Age of AI (full documentary) | FRONTLINE

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -2 0 162261

nem igazán

eleve érthetetlen a bérlet ár csökkentés dráguló üzemanyagár és sofőrbérek mellett...

(+ jutalmak, tanácsadóknak osztogatott pénzek etc)

 

 

 

Előzmény: tuktikka (162259)
tuktikka Creative Commons License 2024.01.30 0 0 162260

Azért mert a szutyok melót végezték el a vendégmunkások.

 

A kamionosok most lázadnak, azt nem akarják adni.

Előzmény: tadadadaaaam (162258)
tuktikka Creative Commons License 2024.01.30 0 1 162259

Ez pontos leírása a fővárosi önkormányzat helyzetének.

Előzmény: tadadadaaaam (162257)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 162258

érdekes, tőlünk nyugatabbra a bevándorolt munkaerőre nem mint bérigény letörőre mutogatnak, hanem mint szükséges egyedekre a gazdaság működtetésében

 

akkor ez is más itt mint amott

 

noha elvileg globális jelenség a munkaerőáramlás

sőt üdvözített is

 

Előzmény: Rendszer.hiba (162256)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 162257

tök egyszerű a képlet

 

van 5 bevételed és van 5 kötelezettséged=végén 0szaldó

elvonunk tőled 2 bevételt, marad továbbra is az 5 kötelezettség minden hónapban

 

hogyan oldjuk meg...

..hm hitelke??

Előzmény: Rendszer.hiba (162256)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.30 -3 3 162256

Az a fránya Sigmund Freud .... :)

A jegyzőkönyv kedvéért pontosítsunk. A feltételezést illettem jelzővel... nem személyt ... :) :)  Matt. :)

 

Persze hogy összetett. De vannak nyilvánvaló dolgok. Volt kb 3000-3500 milliárd, nincs kb 3000-3500 milliárd. Mindez mellett az államadósság összege 14 év alatt kb megháromszorozódott, az EU-s pénzek eltűntek, ám a NER vagyonok sohasem látott magasságokban ... S a magyarok bérigényeit Ázsiából behozott munkásokkal igyekeznek letörni... S nem, csak a bérigényeket ...
Mindez mellett az értékes vállalkozó szelleműek, képzettek, kreatívak, a reproduktív korban lévők már kb több mint egymillióan elmenekültek ... a gyerekszületések száma sohasem látott mélységekben ... oktatás és egészségügy szétrohasztva ... a lakosság iszonyatosan eladósodva ...

 

Vajh mindezek hogyan fognak hatni a pl 15-30 év múlva nyugdíjas létnek örvendő honfitársaink anyagi és létbiztonságára?

Előzmény: tadadadaaaam (162255)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 162255

ja, a jegyzőkönyv kedvéért: nem én jelzőztem megint le a másikat.:-)

Előzmény: tadadadaaaam (162254)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 162254

Az a baj, hogy ennél kicsit összetettebb a sztori, de mindenki abban hisz,amiben akar....

Előzmény: Rendszer.hiba (162253)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 162253

Szerintem a buta feltételezések helyett inkáb gondolkozz el egy picikét...Az Amcsi rendszer gonoszabb, genyóbb mint az Európaiak többsége. Az Europai összehasonlításban is szigorú szabályozási keretben működő manyup(ak) lényege az állami rendszertől független megtakarítások létrehozása volt. Így a kisember két helyről is kaphatott volna nyugdijellátást. Kevésbé lett volna kiszolgáltatva a pazarló, alamizsnát visszacsorgató állami rendszereknek. 

Azonban a kisemberek által összegyűjtött pénzére szemet vetettek.

 

Nálunk a család egyre több tagja lesz részese pl Osztrák rendszernek ... Ennek is oka van ... :)

 

Előzmény: tadadadaaaam (162252)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 162252

gondolom, végignézted a videókat

ja nem is...

Előzmény: Rendszer.hiba (162251)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.30 -2 3 162251

S mindezeknek a tükrében érdemes elgondolkodni azon, hogy miért is tette rá a fidesz a kezét kb 3000-3500 milliárd forintnyi nyugdíjmegtakarításra... Ami bizony a kisemberek pénze volt ... aztán nyoma veszett ... Jobban mondva anyag nem vész el, csak átalakul ... pl magánvagyonná ....

Előzmény: tadadadaaaam (162249)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 162250

Folyt köv...még tanulságosabb....

https://www.youtube.com/watch?v=dKlSOi5f6tQ&t=673s

Can You Afford to Retire? (full documentary) | FRONTLINE

 

ergo ismét a vagyonosok jól járnak, az átlagember el sem jut a nyugdíjig ebben a formában...tanulságos, nagyon is

Előzmény: tadadadaaaam (162249)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.29 0 0 162249

egy ideje foglalkoztat a felosztó-kirovó rendszer versus megtakarító/öngondoskodó vagyis üzleti/profit alapú nyugdíjrendszer

nos, az előbbit már jól ismerjük...így próbálom a másik rendszer buktatóit megismerni..elvileg, ha marad minden úgy, mint a 2000-es évek elején, mára mindenkinek már a nyugdíja jó része ilyen alapon működne itthon is, plusz a 2008-as buktatót beleértve

nem tudom, melyik rendszer jobb/rosszabb, de azon gondolkodtam, hogy valahogy mindig a kisemberek bőrét viszik a vásárra, így ez itt sincs másképp

 

https://www.youtube.com/watch?v=_r0htm5uHPQ

The Pension Gamble (full documentary) | FRONTLINE

 

suta3 Creative Commons License 2024.01.29 0 1 162248


Ezeket elsőre kivettem a hozzászólásból, de elbizonytalanodtam.

Jó, hogy nem volt alatta parkolóhely.
Hová pisil ezután a Bodri?
Csak 5 perce? De posztoltam volna.
Ha a szomszéd kocsijára dőlt volna, akkor még mosolyogni is tudnék.
Szívem, azért te jöhettél volna hamarabb.
Mintha a karrieremet látnám.
Jobb, hogy ez borult ki, és nem Chuck Norris.
Én szóltam a Jocónak, hogy ne pisiljen arra a leszakadt kábelre.
Biztosítási szerződés záradéka: "kivéve viharkár esetén".
Az áramszünet nem fog sokáig tartani, ha van aggregátoruk.

Előzmény: suta3 (162246)
Hemü Creative Commons License 2024.01.28 0 0 162247

Azt olvasom, hogy alkoholtilalom volt, de lehet, hogy nem jól szabályozták, és voltak kiskapuk.

Előzmény: tuktikka (162245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!