Keresés

Részletes keresés

r_tamas Creative Commons License 2012.04.08 0 1 7114

Kép minőség is számít, de itt most elrtontottad.  Ne a kép beillesztésre kattintsál, hanem
amikor feltöltődik a kép, akkor csak a kép címét másold ki, pl. 1 jegyzettömbe és
ott a THM-et ki kell javítani IMG-re. és azt másolod be a szerkesztőbe. Ha jól csináltad
akkor képet nem látsz, hanem egy üres téglalapot, és szt nagyitod ki.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7113

 

Villamosmegálló a Zalkán, 1970

kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7112

Szòval R-tomi .-) az alanti kis Rottenbilleres képpel megprobâltam ùgy becsempészni a képet mint Te :-))) Odàig minden rendben is volt betudtam tenni ,nyùjtani stb... ami nem tetszett jelentös minéség romlàs jött szemben a kösöbbi kis képböl -nagyitott képpel szemben. Gondolom itt fontos maga a kép alapminösége is . Ha mâr eleve régi -rossz felbontâsban van akkor ez a metodus csak ront rajta . Igy fel sem tettem .Talân probàld kis Te is hàtha ügyesebb vagy :-))

Előzmény: r_tamas (7103)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7111
Rottenbiller park 1964 ben a föbejàrata felöl. A kis hàz màr a Bànya utca sarka ahol Barna nevezetü csalàd lakott azelött az 50 es években.
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7110

Még elfelejtettem....... a Rottenbiller parkot 1965 ben kezdték töltögetni mikor is az Előd utcàban elkezdték a baloldali hàzakat épìteni .Az ezekből kìvàjt föld,törmelék került a park Kőrösi felé eső mélyebb rész feltöltésére.

Előzmény: kakkuktojas (7109)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7109

Szia Kuruc71 !

Valamit nem szabad összetéveszteni mégpedig hogy abban a környezetben akkoriban kettő park volt: az egyik a bekerìtett Rottenbillerpark a màsik maga a Pataky Istvàn tér ami nagyon parkos jellegü volt a templommal iskolàval és azokkal szembeni kis épületekkel szinte egy liget volt. A Rottenbiller-parkot a Bànya utca -Verseny mozi késöbb Kőbànya mozi vàlasztotta el a Pataky téri parktòl (ligettől be is volt kerìtve) . Ha ezt légből nézted volna szinte egybe olvadt volna felülről csak a Rottenbiller -park be volt kerìtve kb.derékmagassàgù kerìtéssel a Kőrösi felöl - Előd utca elején majd ez àtment kőkerìtésbe az ùttörőhàz Előd utcai kocsibejàròjàtòl hàtra felé. E kocsi bejàrò mellett volt a Rottenbiller park màsik kijàròja Előd utca felé ahol hinta is volt.

1,Rottenbiller-park

Maga a park érdekes volt ugyanis egy ferdén a Kőrösi Csoma felé leejtős volt és a legmélyebb része is itt volt , ahol kb. 6-8 lépcsőn kellett lemenni a Kőrösi 22 es szàmmal szemben levő főbejàrata felől. Ez azt jelenti, ez a rész, ha egy lépcsőfokot kb 20 cm nek veszek kb.1.20-1.60 vagy lehet egy kicsivel többel is mélyebb volt a Kőrösi szintje alatt. Az a szint a Kőrösitől a régi ùttörőhàz felé haladva mindig emelkedett, sőt az ùttörőhàz hàtamögött dombos volt. Ez a dob olyannyira magas volt, hogy fentről (amiröl màr beszéltem koràbban a pàlinkàsok érlelö betongyűrűiről), ha nem lettek volna fàk és növényzet rà lehettet volna làtni a keleti részről az ùttörőhàzra. Mivel akkoriban sürű növényzete volt a parknak ez nem nagyon tünt fel és sajna sokan nem is emlékeznek( kor miatt) ezekre a gyümölcsös betongyűrűkre a fent volt a sörösök gödre mellett a dombon. Azon a részen 3 italgyàrtò volt: sörösök(dreher) hàtul,Előd utca végèn (balra) a borosok, jobbra a pàlinkàsok voltak.

2, Pataky Istvàn tér (ma Szent Làszlò tér )

Ez is egy nagy park volt, de ketté szelte a Kőrösi Csoma és magàban a parkban is kis utak voltak. Mindez ellentétben a Rottenbillerrel egy sìkban volt amit délen a Halom utca, északon a Bànya utca hatàrolt, talàn egy kicsit a templom része emelkedett ki ebből. Nekem a régi tér sokkal jobban tetszett mert az is bùja növényzettel rendelkezett kis kanyargos utakkal,sokkal inkàbb park jellege volt mint ma.


Summa summàrum : R-tamàs képe a villamossal a Pataky téren halad, ha jòl làtom az Èlessarok felé hàttérben Pataky 34 es volt fiùiskolàval majdnem szemben !

Előzmény: Kuruc71 (7107)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7108

Köszönöm szépen az instrukciòkat. Majd megpròbàlok én is egyet igy feltenni késöbb. Ha nem sikerül visszakérdezek majd. példàl ennél a képnél ahol a villamos làtszik teljes hosszàban nagyon elönyös az ilyen elnyùjtott kép és ennél az èlesség is jò. Mégegyszer Thanx.....

Előzmény: r_tamas (7103)
Kuruc71 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 7107

Ha jol latom a kepeken akkor a valamikori Rottenbiller park az melyen volt es ugy kelett lepcson lemenni a parkba.  Ez a melyseg, szintkulonbseg mekkora lehetett es mikor toltottek fel ?

r_tamas Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7106

Igen az ovoda felán van, de ha jól emlékszem ilyen van az orvosi rendelőn is, majd egyszer
azt is leveszem :)

Előzmény: kakkuktojas (7097)
r_tamas Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7105

Jav:

THM-et átjavítod BIG-re és az új linet a szövegszerkesztőbe

THM-et átjavítod IMG-re és az új linet a szövegszerkesztőbe.

Előzmény: r_tamas (7103)
r_tamas Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7104

Na megint el rontottam a helyes link nagyban:
http://img.index.hu/imgfrm/3/3/5/3/IMG_0009973353.jpg

Előzmény: r_tamas (7103)
r_tamas Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7103

"1, A Te képed(zsivaj) nagyban van és itt a fòrumon 485 x 365 pixel 32`443 Bytes kissé életlen !!!"
 Igen mert elrontottam amikor fetettem ide, vagyis élesen tettem fel de homályos lett.

 

"A tied mégis nagyban jön fel az enyém kicsiben . Miért ?"
Azért jön fel az én képem nagyban(és azért nem is nagyítható kattintva), mert a kép ''linkelve''

van, a feltöltésen felül, vagyis felötlöd a képet ide úgy ahogy szoktad, de nem nyomsz rá, hanem jobb egérgombal kiválasztod a kép címét, majd a linkben közép felé a THM-et átjavítod BIG-re és az új linet a szövegszerkesztőbe bemásolva megjelenik a kép kicsiben amit az egérrel a kép szélétől kezdve széthúzhatsz bármilyen méretre.

Nagy méretben az ilyen képeknél böngésző függő de firefoxal a kép megjelenítése új lapon-ra kell kattintani és kijön nagyban.

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/3/3/5/3/BIG_0009973353.jpg

Előzmény: kakkuktojas (7098)
r_tamas Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7102

Kellemes Húsvéti Ünnepeket minden fórumozónak

hagyma50 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7101

Kellemes Ünnepeket!

hagyma50 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 7100

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 7099
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.05 0 0 7098

két kép összehasonlìtàsa:

1, A Te képed(zsivaj) nagyban van és itt a fòrumon 485 x 365 pixel 32`443 Bytes kissé életlen !!!

2, az én kicsi képem (ünnep > nagyìtàs nélkül) 200 x 150 pixel 7`900 Bytes éles !!

3 Ha a kis képet felnagyìtom 640 x 450 pixeles lesz 58`831 Bytes mellett szintén éles !!!

Ez a kép képtàramban = 487`427 Bytes ra redukàlva azaz kb. 480 Kbytes nagysàgù , hogy feltudjam tenni.

 

A tied mégis nagyban jön fel az enyém kicsiben . Miért ?

Előzmény: kakkuktojas (7097)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.05 0 0 7097

Ez jò:-))) Ott sporòl az ember ahol tud:-)) Ez az ovòda falàn van gondolom vagy a örül ? Mèg egy kérdés: -Te képed nagyban jött fel,de nem lehet utòlag nagyìtani.Az enyém kicsiben de lehet nagyìtani. Gondolom ha a Tied is nem lenne 512 Kbyte altt nem tudnàd feltenni.Mégis mi a különbség a feltevés technikàja között ?

 

 

Előzmény: r_tamas (7094)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.05 0 0 7096

Kiegèszìtés :

Természetesen nem csak aki Kőbànyàn lakik, hanem aki kőbànyai témàròl fòrumozik, megosztja velünk kőbànyai bùjàt bajàt, képeit, észrevèteleit.

Előzmény: kakkuktojas (7095)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.05 0 0 7095
Kellemes hùsvéti ünnepeket kìvànok minden kedves kőbànyai fòrumozònak !
r_tamas Creative Commons License 2012.04.03 0 0 7094

egy "újrahasznosított" tábla :)

 

 

r_tamas Creative Commons License 2012.04.03 0 0 7093

"Felszállt a fehér füst, hozzákezdtek a rákoskeresztúri buszkorridor építésének legbonyolultabb részéhez...."

 

http://iho.hu/hir/isten-veled-iparvagany-120330

kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.01 0 0 7092
kakkuktojas Creative Commons License 2012.04.01 0 0 7091
Kuruc71 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 7090

Ezek a legifelvetelek a Hadtorteneti Intezet es Muzeum Terkeptaraban talalhatok az egesz orszagra vonatkozolag.  A meretuk cca mint egy A4 es lap de kicsit szelesebbek. Eleg jo a felbontasuk de ha a szkennert amivel beolvasod  alacsony felbontasra allitod akkor sajna az eredmeny is hasonlo.

 

Velemnyem es emlekezetem szerint a felbontas az eredeti felveteleken olyan 2x2 vagy 3x3 meteres lehet.

 

 

Valahol meg megvannak a felveteleim ezekrol ahol a loveszarkok autok felismerhetok.

Előzmény: kakkuktojas (7089)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.31 0 0 7089

Na azt gondoltam, mivel régi felvétel, nem lesz 1:1 ben googlis felvétel, de mertem volna remélni, hogy ha rà-zoommolok egy szűkebb területre az ugyanolyan éles marad mind elötte volt. Sajna nem igy van mert életlen lesz ha közelebb hozod. Plusz a hosszù letöltési idö......:(

A betűméret bizti csak topic probléma mert azelött működött. Èrdekes mòdon, ha ìrom itt a szöveget egész kicsi betűkben ìrodik és amint elküldöm megvàltozik normàl méretre anélkül,hogy csinàlnék valamit. Ha azonban nagyobbra szeretném az màr nem működik:sem alàhùzàs, sem dőlt betüs ìràs,sem szìn stb.... ami az ìràs feletti kaszniban van, semmi nem funkcionàl. Ez valòszìnü INDEX es probléma lesz!

 

Előzmény: r_tamas (7088)
r_tamas Creative Commons License 2012.03.30 0 0 7088

Jól csináltál mindent.  Pengeéles nem lesz/nem is lehet.  Nekem sem az.
1941-ben készült az eredeti, "hagyományos" technikával.
Ahoz képest jó minőség.


Betűméretben nem tudok segíteni. :/

Előzmény: kakkuktojas (7087)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.03.30 0 0 7087

Nem tudom miért de ma nem tudom megvàltoztatni a betüméret nagysàgàt, de màs sem müködik a fenti lécen!

Hello r tamàs !

Letöltöttem az ajànlott oldaldròl az 5062_2_soroksar.tif jelű M.kir.légifelvétel T159/44 szàmozott òriàs képet.
Hàt egy kicsit csalòdott vagyok, mert a letöltés maga több mint 12 perc valamint nem is olyan „pengeéles“ mint ìrjàk. Sőt ha zoomol az ember a képen egyenesen életlen lesz. Ehhez képest a Goggle Eart „nagyìtò“ és szuper gyors.
Valamit én csinàlok rosszul ?

Előzmény: r_tamas (7086)
r_tamas Creative Commons License 2012.03.29 0 0 7086

Budapesti légi fotók 1941-ből: itt vannak TIF-ben, 60-70 Mb-esek és pengeélesek. Kösz a türelmet!

Úgy tűnik, végre megvannak igazán jó minőségben és normálisan elérhető tárhelyen az 1941-ben készült budapesti légi fotók, melyekről tegnap posztoltam először. TIFF-ben, 60-70 Mb méretben, pengeéles felbontásban tölthetitek le őket innen . Köszönet mindenkinek, aki[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Soroksári file-ban van kőbánya. Nagyon jó.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 7085

Köszi!

 

 

Előzmény: kakkuktojas (7084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!