Keresés

Részletes keresés

zsivany4 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 6108

Hat a civilizacio vivmanyai a hajozasban: radarral osszekotott GPS ugyan azon a szamitogepes kepernyon.

Oldal iranyban pasztazo viz alatti radar, hogy a sport horgaszok megtalaljak a halakat.

TV, DVD,  es mikrowave, huto, tengerviz sotlanito szerkentyu = ivovizet gyart tengervizbol.

muholdas radio,  VC, zuhany, mosogep, szaritogep.  Ossze lehet hozni a dolgokat.

Ja, ami nagyon meglepett az a tavcso aminek a prizmai giroszkopikusan vannak stabilizalva.

 

Nekem meg nincsenek ilyen szerkentyuim.

Előzmény: romesz (6105)
7gh7 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 6107

a miami vice sorozatban crocket nyominger is hajon el , ha nem is mindig szunyal ott

zsivany4 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 6106

Ezt a hajozast meg lehetne fokozni.  Vannak akik tobbet es jobban tudnak mint en.

Aztan ezert kerdeztem.

 

Gondolom a jeges esoben valo vitorlashajos elet es meg a tengeren horgonyozva, azta.

En csak a dokkban.  Es itt nem fagy.

Előzmény: romesz (6105)
romesz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 6105

Nem ertem miert kerdezted ha ennyire otthon vagy a temaban?

A kerdesed ugy tunt mintha hajot csak kepen lattal volna :-)

 

Kulonben hajon lakni nem jelent hasonlo elmenyt ket kulonbozo embernek.

Hajon elni az nem csak fizikai allapot, hanem mentalitas. Mint ahogy lakokocsibansem tud mindenki elni.

Akinek fontos a civilizacio minden vivmanya az jobb ha nem is gondolra. 

Előzmény: zsivany4 (6100)
Motley Fool Creative Commons License 2014.01.24 0 0 6104

Hajozas kitragyalva, :D 

 

Lola99 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6102

Gondolom semmibe. Nálunk a sétányról látjuk mindig a két vitorlást, amik ott vannak lehorgonyozva egész évben, nem messze a parttól. Az egyiknek a tulaja délutánonként biciklivel érkezik és egyszerüen begyalogol a hajójához. Nem nagy hajó de van kabinja is. Ha jó az idő akkor jó, de láttuk már jeges hideg szélben is begyalogolni. A biciklijét a parton egy padhoz láncolja. Most ősszel egyszer se láttuk a pasit, de a hajó ott volt. Szemlátomást nem lopnak ott hajókat.

Előzmény: Törölt nick (6101)
zsivany4 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6100

Haliho;

 

Hajom, az volt is meg van is.  Szeretek hajon aludni.  Kint a nyilt vizen is kedvelem.

Asszem inkabb a docking ami 700USD egy 30ft hajora. A mooring-nak asszem evi dija van.

Es asszem a mooring az olyan mintha valakinek ingatlan tulajdona lenne. Ingatlani tulajdon

adot kell fizetni utana.  Eddig meg csak dokkoltam.  Gondolkodtam mooring-on is, meg nem jutottam

odaig.

 

En inkabb uton lennek, es az nem kerul semmibe, kulonosen a vitorlashajonal.  Foleg csak az etel.

 

Az USA felsegterulet a parttol 12 tengeri merfoldig tart, azon kivul tartozkodashoz se vizum se utlevel

nem kell. (1 tengeri merfold = 1850 meter).

 

 

Motley Fool Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6099

Azert ne kapj be, nem gondoltam, hogy hajos vagy. Akkor ne csinald ezt meg azt. :)

 

Igy egyszerubb a dolog. Hajon lakni jo es sokkal egyszerubb az elet. De kell egy storage az evek alatt osszegyult holmiknak es evszaknak megfelelo ruhaknak is. Sajnos a mooring mar sokba kerul $700 havonta egy 36' hajora. 

Sok ujdonsagot nem tudok mondani akkor neked, nyilvan ha volt hajod a kikotoben akkor aludtal rajta es tudod mivel jar. 

Mikor en laktam hajon nekem tetszett, majd ha ujra lehetosegem lesz ra akkor megint lekoltozom. 

Előzmény: zsivany4 (6098)
zsivany4 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6098

Haliho

 

Hat nem tanacsokra lennek kivancsi, hanem tapasztalatokra.  Csinald ezt meg azt.  Rosszul hangzik.

Egyebkent van par eves tapasztalatom sajat vitorlas hajoval az elobb emlitett kikotoben.

Előzmény: Motley Fool (6097)
Motley Fool Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6097

Ne ugorj bele a vasarlasba, ha nem vagy biztos benne. 

Hajon lakni nagyon jo, de elobb probald ki. 

Menj le Dana Pointra a kikotobe es lepj be valamelyik yacht clubba. 

Ott megtanulod a vitorlazas csinjat binjat es olcson berelhetsz hajot hetvegekre vagy akar egy-ket hetre miutan levizsgaztal naluk. Megismered a clubtagokat is es sokat tanulhatsz toluk, a legjobb mikor versenyre keszulnek akkor porog az elet a kikotoben. Van egy kisebb tarsasag is nagyon gyakorlott hajosokbol azok csak viharos idoben mennek ki.

Veluk mar nagy elvezet menni, magabiztosak es segitokeszek. 

Visszaterve a kerdesre, addig ne vegyel semmit mig nem bereltel egy idore hajot. Mert nem tudhatod, hogy valoban neked valo e. 

Előzmény: zsivany4 (6096)
zsivany4 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 6096

Ezt a vitorlas hajon lakast mar probalta valaki?

 

Előzmény: Motley Fool (6093)
egerszegi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 6095

En ket eve nemetorszagba rendeltem az USA-bol egy felfujhato kajakot, 23kg, 150$ volt. Szerintem nezz korul Fedex, USPS, DHL -nel. Nem lesz az 500. Vagy keress egy ismerost, extra borond 100$. Csak keszulj fel hogy a mai paranoid vilagban a legjobb baratom altal odaadott borondot is ki/atpakolnam kezzel, biztos ami biztos...

Előzmény: Thomas433 (6080)
Motley Fool Creative Commons License 2014.01.20 0 0 6093

Vegyel egy vitorlast es elj azon, akkor annyit hajozol amennyit akarsz. 

Előzmény: Törölt nick (6092)
Motley Fool Creative Commons License 2014.01.19 0 0 6091

Teherszallito hajon az utikoltseg napra szolo, vagyis 80-140 euro naponta plusz 250-450 euro kikotoi dij. Ehhez jon a szinte kotelezo borravalo a stuartnak az is napi 5-10 euro. Teljes ellatas van a hajon. Viszont alkoholt csak az uzletben lehet vasarol (vammentesen).

Az ut legkevesebb 2 het es NY- Bremerhaven kikotok kozott, elofordul hogy a hajo utba ejt masik kikotot is a vegcel elott. 

Kittim Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6090

szia Thomas, nagyon koszonom, keresni fogom a holgyet!

Előzmény: Thomas433 (6079)
vrev Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6089

nagyon koszonom , ez az egyik lehetoseg a masik meg a karib hajok REPOSITIONJA evente ketszer innen oda es aztan fel ev mulva vissza , ezek kb felarban vannak azs azthiszem queen Mary - hez kepest amelyik rendszeresen megy angliabolaz usa-ba , egyszer ki akarom probalni , kb egy het , es amugy az elso munkahelyem a mahart ami nyilvan tudod a Magyar folyami es volt tengerhajozas , mert az utobbi megszunt ugyanis nekunk minden vesztewseges , igy a tengerhajozas is , erdekes hogy svajcnak meg nyereseges

Előzmény: Lola99 (6088)
Lola99 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6088

Itt nézelődhetsz, de amennyire én látom lengyel nincs. Ez a világ összes társaságát felsorolja, wikipedia, miután a google a te barátod is!

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_von_Reedereien

 

Előzmény: vrev (6086)
vrev Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6086

tudom hogy van lengyel teherhajo kozlekedes new york , new jersey kikotoi es lengyel kikotok kozott , tudnal e nekem lengyel teherhajo ugynokseg cimet es telefonszamat megkerdezni ? ugyanis egyszer szeretnek , es VAN VAN ilyen , teherhajoval kb 1000 $ - ert atkelni az atlanti oceanon , van ilyen , olvastam 

Előzmény: Thomas433 (6083)
vrev Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6085

gondolom lengyel kontenerbe tarsulsz be 

Előzmény: Thomas433 (6083)
Thomas433 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6083

koszonom , de ezek meg mindig dragak ... usps 300 $..... maradok a jo oreg lengyel boltosoknal... 30 $... de 6 het ha most kuldom a nyarra szantg ajandekot pont hasznat tudjak majd venni...:) :)

Előzmény: Törölt nick (6082)
Thomas433 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 6080

segitsen nekem valaki... szeretnek ruhat hazakuldeni,kb 20kg ot de nem 6 het allatt es nem is 500$ ert.... valaki valami otlet? esetleg cim v valami?

Thomas433 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 6079

szia !  amerikai (magyar)   holgy, a lakas nagyon szep vadi uj butorokkal , kicsi egy nappali haloszoba szep furdo berendezett modern konyha, nagyon nagyon kozel a metro 2 perc ,es coney island 2 megallo... 86 street es 25 ave  nezd meg terkepen... 86 os egy bevasarlo utca  feleseg.. korekt arat ker... ha erdekel irj emailt es szerintem kuld kepeket

Előzmény: Kittim (6074)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 6078

Mákos, meg túrós, meg almás.

 

Anno káposztásban a lángos volt jó.

Előzmény: Maule (6077)
Maule Creative Commons License 2014.01.15 -1 0 6077

Nekem tetszel, de en gyerekeim mar kirepultek. Van is piacod, csak ezt a magyar konyha dolgot hagyd el. Ha nem is csalanlevel - pedig arra lenne igazan kereslet, bar itt nincs csalanlevel - egeszseges fozest reklamozd inkabb, mondjuk magyar twisttel. Porkolt feher lisztbol nokedlival annyira 70-es evek kuriozumja. Kaposztasretes viszont izgi.

Előzmény: pririmami (6050)
Maule Creative Commons License 2014.01.15 -1 0 6076

NY-ba vagy valaki beleszeret elsore, vagy utalja elsore. Te meg en az elobbi. Irigyellek a februarert, de Bernert is, Parizsert is. Ha legkozelebb kihagyod ocska Red Lobstert, es megtalalod Eastern Marketet, gondolj ram, en nem eszek homart, pedig izlik. Lelkiismeretfurdalassal kezdodik, aztan olvasol egy kicsit, es soha tobbet, becsszo.

Előzmény: Gio1977 (6000)
Roli75 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 6075

Tisztelt Tibony!

Kartonos munka engem is érdekelne.Jelenleg Magyarországon vagyok,de a kiutazás nem akadály.

Válaszod előre is köszönöm.email: supkft@gmail.com

Kittim Creative Commons License 2014.01.13 0 0 6074

Hello Thomas, az e-mail cimbol arra kovetkeztetek, hogy a szallasado az holgy. Ugye igy van? :-)

Illetve o magyar vagy amerikai?

 

Koszi elore is a valaszt.;)

Előzmény: Thomas433 (6067)
mr.csuka Creative Commons License 2014.01.06 0 0 6073

Tisztelt Tibony!

Köszönöm a válaszodat. Ismerem a munkamóralt 96 - 97 ban dolgoztam már kint New York-ban.

De körülnézek az ajánlataidnál hátha találok valami elfogadhatót. még egyszer köszönöm.
Üdv Csuka

Előzmény: tibony (6072)
tibony Creative Commons License 2014.01.06 0 0 6072

Tisztelt,Mr.Csuka!

 

Brooklynban talalsz olcsobb szalast,ha szobat berelsz.400$ havonta olcsobban talan basement-ben szoba 350-ert.Nepszava piacter itt talalsz ajanlatokat.

Minden gipszkartonbol van de kulon csinaljak a stud-okat,a festok altalaban

glettelnek is de cegtol fugg.Altalaban fem stud-ok vannak tuzvedelmi szempontbol.

Kemeny munka cipelni a kartonokat,es haladni kell veluk.Nem ugy megy mint Magyarorszagon.Nincs oly preciz,de halad es ez a lenyeg.Altalaban dupla kartonnal dolgoznak stb.

Tibony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mr.csuka Creative Commons License 2014.01.06 0 0 6071

Sziasztok Üdvözlök Mindenkit!

 

Én egy 40 éves srác vagyok.
Szeretném a segítségeteket kérni február 21 én érkezem New York-ba szükségem lenne olcsó szállásra, valamint munkára. Én szobafestő vagyok de értek a gipszkartonozáshoz, és igazából bármilyen munkát elvégzek.
A segítségért cserében megegyezünk.
Előre is köszönöm a segítségeteket
Üdv: Csuka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!