Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 476
Tehat egy vattas palcat feldugott? De azzal a burkot is repesztette, hiszen a viz a burkon belul van. A burokrepesztes meg inditas logikusan.
Előzmény: AnitA1975 (474)
AnitA1975 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 474
Megnézte, hogy tiszta-e a magzatvíz. Egyébként nem voltam túlhordós, kiírás előtt 6 nappal szültem. Egyébként 1 vattás pálcával nézte meg a vizet, azt meg kétlem, hogy azzal juttata fel a gélt.
Előzmény: Törölt nick (469)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 473
szasenyka ma 2x mar megkovettelek, most itt a 3.

en amugy szoktam veled egyet erteni, neha le is irom, de nem mindig. na! :)

Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 472
tenyleg, a magzatviz nezes az mi? atlatnak a burkokon? meg az esetleg zart mehszajon? nekem nem neztek pedig 9 nappal tulhordtam es nem volt elszamolva. masnap inditottak volna es volt egy kis kezzel tagitas de a 40 kilo doktorno babakezet en nem is ereztem. es oszinten BARMIT megtettem volna mar, es amit tudtam meg is tettem mind :)
Előzmény: Törölt nick (469)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 470
haaat ;)
Előzmény: Törölt nick (469)
AnitA1975 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 468
Igen, de ahhoz kézzel belém kell nyúlnia, de kézzel hozzám sem ért.
Előzmény: Angiszeged (467)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.20 0 0 467
Símán kézzel is ki tudják tágítani a méhszájat:(
Előzmény: AnitA1975 (465)
Hszm Creative Commons License 2003.12.20 0 0 466
Dr. T.Zs. még olya fiatalka, hogy nincs magánrendelője! ( a kórházba jártam be hozzá, mikor ügyeletes volt) És nem is kért pénzt soha, elfogadta, ha adtam, ha nem, úgy is jó volt neki.
Lehet, hogy később ő is felnő arra a szintre (dollárjelek villogás), de remélem, azért nem kap nagyon vérszemet:((
Előzmény: Angiszeged (463)
AnitA1975 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 465
Tavaly én is nála szültem, azóta is azon gondolkodom, hogy mit tehetett velem, hiszen de. 1 pálcával magzatvizet nézett, du.-n pedig már megszültem. A zselének, már utánajártam, hogy csak injekcióval lehet fölhelyezni, kézzel pedig hozzám sem nyúlt. Akkor pedig, hogy gyorsíthatta meg a szülést? Vagy csak én vagyok az a szerencsés, aki ezt megúszta.
Előzmény: Angiszeged (462)
Hszm Creative Commons License 2003.12.20 0 0 464
Ja és nekem is fájtak a vizsgálatok:(( akkor is, amikor bementem az ügyeletre, és akkor is, amikor a tablettát felhelyezte!:((
Előzmény: Hszm (461)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.20 0 0 463
Igaza van! Minek macerálni a méhszájat? Olyan nincs, hogy csak úgy nyílik, és nincsenek panaszok. De olyan van, hogy vizsgálattól kinyílik. Én vagyok az élő példa:(
Csak ugye akkor mirefel kellene menni a magánrendelőbe? VAlamiért be kell hívi...(én nem mennék olyan dokihoz, aki a rendelőjében UHoz, mert az gagyi gép, a klinikákon pedig szuper jó UHok vannak)
DR: LAufer szerint is 36.hétnél hamarabb felesleges!!!
Előzmény: Hszm (461)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.20 0 0 462
De van egy kúp is (a neve nem jut eszembe). AMit tE mondasz azt észre lehet:( Az fáj:( LAmináliának hívják.
Előzmény: AnitA1975 (460)
Hszm Creative Commons License 2003.12.20 0 0 461
Én is kaptam méhnyakpuhító tablettát, de csak miután elkezdett szivárogni a magzatvíz. Én is ügyeletes orvosnál szültem, (pedig nekem is MÁV-os dokim volt, Dr T.Zs), de mivel vidéken tartózkodtam 35. héten, így nem volt más választásom. Ráadásul néger volt a lelkem! De azóta nincsenek előítéleteim velük kapcsolatban, mert szerintem jobban nem is sikerülhetett volna a szülésem.
Ja a MÁV-os dokim engem áprilisban vizsgált meg utoljára (nov. 7-re voltam kiírva), pedig lombikos voltam, és 2x erősen véreztem a 9. és 10. héten, tehát "fenyegető vetélés"-sel abszolút veszélyeztett kategóriába kerültem.
Havonta, amikor jártam hozzá, csak UH volt és azt mondta, ha minden rendben van, akkor ő "feleslegesnek" tartja a belső vizsgálatot.
Előzmény: AliceCsodaországban (458)
AnitA1975 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 460
Egy szülésznőtől tudom, hogy a zselét nem lehet bemaszírozni, azt csak injekciós tűvel, vagy más egyéb műszerrel lehet felhelyezni, tehát nem lehet nem észrevenni.
Előzmény: AliceCsodaországban (458)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.20 0 0 459
nekem az otthon szülés mellett az egyelten érvem már régóta, hogy meggyőződésem, nagyobb biztonságban van a kismama otthon:(
Előzmény: Törölt nick (445)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.20 0 0 458
Nem tabletta, hanem zselé, amit valószinűleg belemasszírozott a méhszájba. És egészen biztosan sokan tudtak róla a kórházban.
Előzmény: AnitA1975 (457)
AnitA1975 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 457
Ki tud valamit a tablettáról? Szerintetek, hogy lehet olyan mélyen felhelyezni, hogy nem érzi meg senki? Nem gondoljátok, hogy eddig senki nem tudott róla, most meg hirtelen mindenki olyan okos ebben.Engem ez érdekelne, hiszen e nélkül nem beszélhetünk rejtett szülésmeginditásról.
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 456
így van (mi a fene, hogy én ma szasenykára kontrázok folyamatosan :))))
az utolsó percig volt belső vizsgálat. kellett is, mert nem akartam kórházba feküdni és hatalmas hasam volt. Bármikor elkezdhetett volna kinyílni a méhszáj! És akkor azonnal kellett volna hogy szem előtt legyek
A szülés előtt egy héttel feküdtem be akórházba, zárt méhszájjal, addig rendszeresen vizsgált az orvosom és sose fájt!!! Az első kórházi reggelen megvizsgált a főorvos, annyira fájt, hogy majdnem leugrottam za asztalról és utána szólt az orvosom, hogy a főorvos úr azt mondta 1 ujjnyi a méhszájam!
gyümi
Előzmény: Törölt nick (453)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.20 0 0 455
Nekem még a szülés közbeni (bocsánat-vajúdás közbeni) vizsgálatok sem fájtak, max. kellemetlenek voltak, ami fájt, az a kézzel tágitás volt a másodiknál.
Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 454
akkor ma mar masodszor keverlek valakivel :) bocs
Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 452
hát ez az!
én az össze-vissza fekvésű ikreimmel természetesen nem is gondolkodtam az otthonszülésen. És megbíztam a dokimban és nagyon elégedett vagyok vele utólag is. De mindne rendben volt! És még így is szenvedtem a kórházban, szenvedtem attól ahogy ott léteztem mint beteg.
Én szeretném hinni, hogy vannak jó orvosok, de akkor hogy történhetnek ilyenek? Miért olvastam több olyna sztorit itt az indexen is, hogy az anyuka felesleges szenvedését hagyták és elnézték a szülésznők és a többi orvos, amikor pedig baj is történt akkor mindneki egyformán hallgatott????
Ha tisztességesek lennének már rég kivetették volna maguk közül az összes ilyet. Nme csak H-t, az összeset!
Gyűlölöm a kórházakat, a kiszolgáltatottságot és a hatalmuk teljes tudtában lévő kórházi személyzetet.
Asszem nem tudok tárgyilagos maradni ebben a témában.... Pedig nálam mindne rendben volt!
gyümi
Előzmény: Törölt nick (449)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.20 0 0 451
"Aztán közelgett a kiírt időpont, és hat nappal előtte, egy szerdai napon délelőttre berendelt a MÁV-ba. Nem voltam egyedül összesen 5 kismama várt rá, mindegyik a magánrendelőből.
Megvizsgált, ami nagyon fájt, de azt mondta, hogy ez normális és egy kicsit lehet, hogy vérezni is fogok. (Azóta sejtem, hogy csinált valamit, méhtágító zselé, hasonló, hogy meginduljon.) A vizsgálat után azt mondta, még nincs semmi, de a héten tuti meglesz a baba, azért szóljak csak az apukának, aki vidéken volt, hogy induljon haza. "

Ez az a részlet, ami engem a legjobban felháborít. Kiírt idő előtt 6 nappal... és belső vizsgálatot is végzett, ami fájt. Én ugye elég régen szültem, de arra határozottan emlékszem, hogy a negyedik vagy ötödik hónaptól egyáltalán nem vizsgáltak belülről, kizárólag kívülről nyomogattak meg. MI ez az új divat, hogy az utolsó hónapban lévő terhes nőket belülről nyomogatják??? Ez már önmagában is veszélyes!

A másik részlet pedig amin nagyon kiakadtam az volt, hogy a probléma után eltünt napokra mint szürke szamár a ködben. Hja, gondolom, olyankor nem használt volna a sármos mosoly...

Ja igazis, más téma:
A hálapénzt szépen már átmagyarázták legálissá, azaz az nem hálapénz, hanem "részvételi díj", és ez azért igazságos, mert ugye az orovsnak is van magánélete, és mint "részvételi díj", előre kiköthető az összeg...

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 448
Annak hogy te a "valasztott orvos" mint intezmeny partjan voltal 100%-osan, legalabbis amennyire en emlekszem.

Remeljuk, a te dokid nem valik sztardokiva es nem szalad el vele a lo.

Előzmény: Törölt nick (446)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 447
upsz :)
Előzmény: Törölt nick (445)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 445
én ennél továbbmentem. Nekem komolyan megfordult a fejemben, hogy ennél még otthon szülni is biztonságosabb :(
gyümi
Előzmény: Törölt nick (443)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 444
Szasenyka :) eljen az ugyelet!

[nem ironia, komolyan elismeresem]

szvsz ezt a dolgot a kismamak tehetnek rendbe. szulni az ugyeletesnel, aki tenne a dolgat es utolag "halasnak" lenni. mindent megtennenek az elegedett ugyfelert. allitolag ma Mao-n orvosnak nem tilos boritekot elfogadni jogilag.

Előzmény: Törölt nick (443)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 442
pont ezt akartam mondani. Azok is bűnösök aki hallgattak. Az asszisztensek a szülésznők. Gondoljatok bele, nők és anyák hagyták, hogy hétről hétre kockáztasson életeket.
Anyák bíztak benne, a kezébe tették a gyerekük és a saját életüket.És visszaélt vele...
Előzmény: Törölt nick (441)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 440
A szulesinditas komoly ok nelkul mar magaban veszelyeztetes. Fogalmam sincs az illegalis szerekrol, es arrol is csak a mediabol (internetrol) ertesultem, hogy meghalt egy kismama. Gondolom, a halaleset nem kitalazcio, illetve ha az akkor meglehetosen durva kacsa. Szvsz halaleset maskor is meg szokott tortenni, es abban igazad van, hogy ezt az esetet felfujtak. De megtortent. Valoszinuleg ki fog derulni miert (remelem) es azt is remelem, hogy ha mar az orvosi etika nem tartja vissza az orvosokat az etikatlan magatartastol, legalabb a kellemetlensegtol valo felelem vissza fogja. En nem hiszek el mindent a medianak, de jartam mar korhazban es itt is olvastam mar rengeteg mindent. Mindenki csak nem hazudik...

Vannak olyan szerek, amik bizonyos helyzetekben eletet mentenek, mas esetben elveszik azt. Egy orvosnak tudnia kell, mit mikor miert hasznal a BETEGE erdekeben es nem a zsebe miatt. :(

Tamara, en ELHISZEM neked, hogy meg voltal vele elegedve, amit en hallottam rola, az szinte csak pozitiv volt. De nagyon el tudom kepzelni ami tortent.

Te mikor szultel vele?

Előzmény: tamara (439)
tamara Creative Commons License 2003.12.20 0 0 439
De honnan tudod az illegális szereket? Csak a sajtóból, meg a netről. Csak találgatások...
Ha nem megengedett szereket használt büntessék meg érte! De ez az egész csak feltételezés!
Ha ilyen szereket használt akkor azt miért nem vette észre senki a kórházban? A köpenye zsebében hordta? Vagy széfben tartotta? Ha valamelyik szer fogy a kórházból, azt nem követik? Vagy esetleg saját pénzen vásárolta, hogy ne tudja követni a kórházi adminisztráció?

Miért hisztek el mindent amit olvastok? Gondolj bele, mennyire életszerűtlen az egész!!!

Hidd el, nekem se kutyám, se macskám a doki, csak az orvosom volt, és tisztességes embernek tartom, és tudom mennyi ellensége (inkább irigye) volt a kórházban!
tamara

Előzmény: Törölt nick (437)
illdii Creative Commons License 2003.12.20 0 0 438
tamara, nem kötözködésből, tényleg, de te miért véded ezt az orvost(???)?

Mert NÁLAD nem volt gond? Az nem érdem, hanem természetes kellene, hogy legyen.
Már megbocsáss, de az Alice által bemásolt hsz-ból (köszönet érte, Alice) nekem egy cseppet sem az tűnik ki, hogy ez egy körmönfont nőszemély alantas mesterkedése volna egy feddhetetlen doktorúr ellehetetlenítése érdekében!
És NEM ő az egyetlen, akitől az utóbbi hetekben ilyesmit lehet olvasni.

Itt gyerekek és felnőttek életét tette tönkre egy orvos (nyilván más is tett már ilyet és fog is tenni, amíg világ a világ), de szvsz baromira nem érdemli meg dr. H, hogy bárki is a védelmére keljen.

Hangsúlyozom, tudom, hogy nem ő az egyetlen hogysimondjam ILYEN orvos, és újfent hangsúlyozom, hogy ha a mostanság előbukkanó történetek FELE derülne ki az én saját dokimról, soha többet nem néznék a rendelője környékére sem.

Előzmény: tamara (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!