Keresés

Részletes keresés

Edusso Creative Commons License 2006.08.05 0 0 223

Tavaly elővételben talán kettő fél, a helyszínen meg 3 volt a belépő, ha jól emlékszem, de ilyen felhozatal mellett pofátlanság lenne többet elkérni, sőt még talán ennyit sem kellene...

 

Szerintem a Vagabond üzletekben tudsz Pesten vásárolni belépőt, más Palace-os bulikra itt meg lehetett venni a jegyeket ( Mammut I, Westend, Árkád)

 

De az lenne a legbiztosabb, ha őket kérdeznéd meg! :)

Előzmény: A.Gabesz (222)
A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.05 0 0 222
Ezzel én is igy vagyok, csak a szállást már lefoglaltuk egy ideje, előleg átutalva, így megyünk...
Jegyet elővételben lehet venni vhol Pesten? Árról lehet tudni vmit?
Balage F = Balázs Fecó ? :) 
Edusso Creative Commons License 2006.08.05 0 0 221

Amikor meg én néztem először a Palace honlapját, akkor az volt kiírva, amit felírtam még júliusban...Tényleg elég gyakran változnak náluk a fellépők, mert most Andrew J. helyett valami Balage F. játszik.

 

Aréna:
23:00-02:00 Balage F.
02:00- Dän von Schulz

Garden:
Hamvai PG

 

Egyébként az a baj, hogy ezzel azt érik el, hogy senki sem fog lemenni, mert a zsákbamacskát nem sokan szeretik, legalábbis én biztos, hogy nem.

 

És Gabesz, igen, van az a pénz... :) Valaki azt mondta, hogy pár évvel ezelőtt Schulz 300 alatt hozzá se nyúlt a régi lemezekhez.

 

Oregon, írtam e-mailt, milyen volt a buli?? Mi végül nem mentünk, mert elaludtunk és úgy gondoltuk, hogy 1-kor már nincs értelme elindulni a Balatonhoz.

A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.04 0 0 220

Amikor én régebben néztem akkor valóban Lauerék voltak kirakva.......
De most Schulzot ir....ebbe a pillanatban is, a Palace honlapján....
Viszon Érden illetve Újpesten tartott Fortunás bulin meg azt mondta hogy nem lesz, ő legalább is nem szeretne menni....  Ki érti ezt? :)
Ezek szerint van annyi pénz a világon, amennyiért az ember dzsemet reklámoz, mégha nem is szereti :)

Oregon (TM) Creative Commons License 2006.08.03 0 0 219
Shulz holnap (penteken lesz alsoorson dexion-ban).
Nem lesz ott Palace-ban.
Nezd meg a palace honlapjat, mar nincs kint shulz-rol semmi, rezident dj-k es lauer fogja ott nyomni.

bye Oregon AT funky.hu

ps.: mi megyunk holnap.
Előzmény: A.Gabesz (218)
A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.03 0 0 218
2006. 08. 12. - Fortuna Classic Party-Az év R'n'B és funky partija - Dän von Schulz

<A ><< vissza

A nagy öregek mindig elmorzsolnak egy-egy könnycseppet szemük sarkából, ha meghallják a legendás budai szórakozóhely nevét. A Fortuna klub klasszis volt a budapesti éjszakában, hangzásvilága meghatározta egy egész partinemzedék ízlésvilágát. Dän von Schulz már akkoriban is a legjobbak közé tartozott, sokan alig bírták kivárni, hogy végre a pultba álljon. Most néhány év pihenő után Dän von Schulz újra a régi, szó szerint is. A Fortuna Classic Party keretén belül idézi vissza a múlt nagy slágereit valamint a legendás hangulatot most a Palace-ban. Dän von Schulz-ot régi hűséges társa, Andrew J. kíséri, akinek legendás mixtechnikája talán felülmúlja a mesterét is. A Gardenben pedig Hamvai P.G. és a helyi rezidensek gondoskodnak a fergeteges hangulatról.
Sokan szívesen hallgatjuk meg újra a ’90-es évek óriási és esetleg elfelejtett zenei gyöngyszemeit, visszaidézve az elmúlt éveket és hangulatot. „Bezzeg a mi időnkben!” – hangzik az elcsépelt közhely – tessék újra megmutatni, milyen volt a régi időkben! Ha azonban akkor még nem jártatok partizni, kóstoljatok bele a vidám, lüktető house-ok világába! Augusztus 12-én révedjetek velünk a múltba és üljetek be a Palace időgépébe!
Felejthetetlen és libabőrös estének nézünk elébe.


Aréna:
23:00-02:00 Andrew J.
02:00- Dän von Schulz

Garden:
Hamvai PG

A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.01 0 0 217
FORTUNA CLASSIC PARTY DEXION - DAN VON SCHULZ

!!!HATALMAS FUNKY PARTY A DEXIONBA!!!

2006.augusztus 4.-én ismét előkerülnek az elmúlt 20 év legnagyobb funk, soul és R'n'B lemezei...

A legendás Fortunás slágerek mellett napjaink legtöbbet pörgetett zenéi is felcsendülnek, de KIZÁRÓLAG CSAK A LEGJOBBAK KÖZÜL!

Aki mindebben segitségünkre lesz, a legendás FORTUNA CLUB egyik meghatározó egyénisége:
DAN VON SCHULZ !


Tehát a augusztus 4.-én PÉNTEKEN, Dj Schulz a DEXION-ban!!!
Edusso Creative Commons License 2006.07.20 0 0 216

Újabb fortunás buli még Siófok előtt!

 

Ezúttal a budapesti Dokk Beach-en, augusztus 2-án lesz a következő fortunás megmozdulás. A lemezjátszók mögött: Bárány, Fat, Dvoracsek és 5vös.

Edusso Creative Commons License 2006.07.16 0 0 215

Ha már Commodores... Egy hete hunyt el Milan B. Williams, ő volt az együttes billentyűse és éppen az ő szerzeménye volt a belinkelt Machine Gun.

 

Itt tudtok még olvasni róla:

 

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,60-2269136,00.html

Előzmény: farriss (213)
A.Gabesz Creative Commons License 2006.07.16 0 0 214
Itt is vannak nagyon király videoklippek a 80-as évekből! ;)
http://www.insuranceandnews.com/
farriss Creative Commons License 2006.07.13 0 0 213
A fori nyitó zenéje, egy kis klasszikus! :)

http://www.youtube.com/watch?v=85WE4i9z5Fg&search=commodores
Edusso Creative Commons License 2006.07.03 0 0 212

Fortuna Classic a Palace-ban 08.12.


 

Mit kell tenned, ha ápolni akarod a hagyományokat?

1.Először is, nyugodj meg: idén is lesz Fortuna Classic a Palace-ban!

2.Vésd be a naptáradba augusztus 12-ét, mert most kivételesen nem júliusban, hanem a 8. hónapban lesz az év egyik legjobb funky bulija!

3. Szólj a barátaidnak is, hiszen biztos ők is kíváncsiak a Clubban fellépő Schulzra és Lauerre, és a Kertben pörgető Hamvaira!

4. Találkozzunk Siófokon!


 

Üdvözlettel: www.funky.hu

A.Gabesz Creative Commons License 2006.06.21 0 0 211

Fortuna Classic Party (1986-96)

BUDAPESTEN ELŐSZÖR NYITOTT HELYEN
A FORTUNA HÁZ LEGENDÁS FUNKY SLÁGEREI

Ütött-kopott bakeliteken, a régi hangulatban, a régi arcokkal, újra találkozunk és bulizunk ezen a napon.

Rio

2006. Június 22.
DJ Dan Von Schulz

kroll Creative Commons License 2006.06.07 0 0 210
Boy George koncerten volt valaki juni 2-án.
A.Gabesz Creative Commons License 2006.05.10 0 0 209

Fortuna
Belépő: 2000, elővételben: 1500
A.Gabesz Creative Commons License 2006.05.04 0 0 208

Fortuna Classic
Dan von Schulz
2006.05.20 szombat 22:00
Caribi Dance Club
Bp.IV.ker.Fóti út 81/b. (a DIEGO-nál)
info: 399-2067 www.caribi.hu

A.Gabesz Creative Commons License 2006.05.01 0 0 207

Hát...1200 forintot megért...Nagyon korrekt italárak, és a megunhatatlan zenék..valamint egy CD, mely a két évvel ezelötti (nem a 99-es!) Palace-os fortunás buli egy részét tartalmazza 80 percben..bár ez már megvolt teljes egészében :)

A.Gabesz Creative Commons License 2006.05.01 0 0 206
Jó buli volt nagyon!
vidékisrác Creative Commons License 2006.04.20 0 0 205

   Csákány!

 

   www.spaten.hu itt lesz holnap Fortuna Classic Party!!

A.Gabesz Creative Commons License 2006.04.13 0 0 204
Más bulikba mentem, többek között Andrew JM-ére :) Nem tudok én sem, semmi infót a Inside-os buliról...
Előzmény: vidékisrác (203)
vidékisrác Creative Commons License 2006.04.13 0 0 203
Sajna nem tudtam elmenni. Talán Gabesz volt, nekem Ő küldte de azóta találtam 1 másikat Érden lesz 22.-én Schulz a Fergeteg Partyval.
Előzmény: AndrewJM (201)
robian01 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 202

ezt figyeljétek mit találtam!!!

 

 

Kurtis Blow Budapesten!
+ Iron Monkey

 

időpont: 2006.04.15.

helyszín: Bahnhof, Ceglédi váró (Nyugati Pályaudvar)
belépő: 3500/4500 HUF

 

support:
Györemix!
Nadir
Zefil

 

jegyelővétel:

Bounce Store (teréz krt. 25) / Deep (aradi u. 22)

 

info: 0670-520-1776


Kurtis Blow

Olyan előkelő pozíciót, mint a "Rap királya" nem szokás csak úgy osztogatni; főleg nem az Egyesült Államokban. Egy olyan országban, ahol a Soul keresztapja: James Brown és keresztanyja: Aretha Franklin, nem dobálóznak a megkülönböztető jelzőkkel, valamivel ki is kell érdemelni azt.

Szó szerint ez történt a harlemi születésű Kurtis Walker-ral, aki a hatvanas évek közepén már hátulgombolósként családjának önjelölt DJ-eként készült a karrierjére. Édesanyja soul és R&B iránt táplált zeneszeretetét megörökölve az otthoni lemezjátszójukon cserélgette a fekete 45-ösöket (kislemez), szülei és az ismerősök kéréseit teljesítve.

1972-ben már tizenéves fejjel saját partikon zenélt New York belvárosában, a lakóházak övezte parkokban felállított sound systemeken. Azokban az időkben ragadott először mikrofont és buzdította az embereket, akik vevők voltak a stílusára. Egy ilyen partin találkozott későbbi menedzserével, Russel Simmons-szal, aki később 78-ban nyíló klubjának, a Night Fever Disconak állandó fellépőjeként szerepeltette. Még abban az évben egy tehetségkutató versenyen való részvétele megnyitotta végre számára a hőn áhított hírnév felé vezető utat. Akkoriban Grandmaster Flash volt a DJ-e, és igaz a versenyt nem sikerült megnyernie, de annál inkább a Mercury Records lemezszerződését, ami sorsfordító lett az ő, és természetesen a raprajongók életében is. 1979-ben, első hivatalosan megjelenő kislemeze, a "Christmas Rap" 370.000 példányban fogyott el, az volt az első bizonyítéka annak, hogy valami komoly dolog vette kezdetét Kurtis életében, ami egy évvel később egy sikeres nagylemezben realizálódott a nagyérdemű előtt. Az erről kimásolt első kislemez, a "The Breaks" bearanyozódása (500 ezer eladott korong) jelentett igazán nagy eredményt számára. Így, mint az első igazi szóló rapsztár írhatta be magát a Hip-Hop történelemkönyvébe.

Nem kellett túl sok időnek eltelnie, és hamarosan a reklám és a média is felfigyelt rá. Elsőként kapott szerződést egy TV reklám szereplésre, nem kisebb cégnél, mint a Coca Cola Company, a Sprite kampányának arcaként. A főműsorként vetített Rambo első reklámszünetében láthatta őt egy időben az egész ország (USA).

Évente megjelenő albumai közül a negyedik, "Ego Trip" (1984) című albumának húzóslágere a ’Basketball’ rendkívüli sikereket aratott, hiszen New York mindig is nagy érdeklődést mutatott a kosárlabda sport irányába.

Fellépések és turnék sorban követték egymást, ahol szintén, mint az első rap előadó járhatott Európában. 1993 februárjában Magyarországon is tiszteletét tette már egyszer Grandmaster Flash társaságában egy őrületes telt házas buli keretében(4000fő).

A 80as évek elején New Yorkban a klubtulajdonos, később a Def Jam lemezcég alapítója- Russell, öccse, Joseph (Run-Run DMC) lett Kurtis mögött az állandó DJ. Fiatal kora ellenére igen jól bánt a lemezjátszókkal. Annyira összeszokott csapatot alkottak ketten, hogy néhány közös show-juk után "Son of Kurtis" névvel illették Joe-t. De Joe egy 83-as turné előtt eltörte a karját, ezért otthon maradt Queens-ben és így édesapja kérésére befejezte az iskoláját. Mire visszatért Blow a városba, már megalakult a Run DMC, aminek Runját Joe személyesítette meg. Az egész sikertörténet, ami ezek után következett egy egész estés moziban, a "Krush Groove"-ban teljesedett ki. A film, az akkoriban alapított Def Jam kezdeti szakaszát is dokumentálja. Megismerhetjük a Fat Boys és a Run DMC karrierjének indulását, miközben Kurtis Blow már akkori megérdemelt posztjában a Rap királyaként tündököl korhűen.

A 80as évek végéig újabb 3 albuma jelent meg. Folyamatos turnéjai, valamint feledhetetlenül energikus fellépése, azóta is tömegeket vonzanak az egész világon

AndrewJM Creative Commons License 2006.04.09 0 0 201
Volt valaki az Inside-ba? Milyen volt?
Előzmény: vidékisrác (200)
vidékisrác Creative Commons License 2006.04.05 0 0 200

 

    Hali

   Fergeteg Party az Insideban Schulzal 8.án!!!!!!!!!

AndrewJM Creative Commons License 2006.04.01 0 0 199

Sziasztok!

 

Szóval ha Fortunás zenék, és ha még nem tudod, h hova is mész bolondok napját ünnepelni, akkor várok mindenkit soxeretettel a Barokkoba (Bp., VI. Liszt F. tér) aholis egy "Retro Fashion Party" lesz rengeteg funky-val! :)

Üdv.,

AndrewJM

retroclub.hu

 

 

Nelli_csaj Creative Commons License 2006.04.01 0 0 198

 

Sziasztok! Végre végre egy nekem való írható hely J

Bakai, Fortuna, Schulz, Jutasi, Moment, Jesszusom trapéznadrágok. Emlékszem a bátyám fehér kocka ladával érkezett meg a női csapat-ért, hogy hazafuvarozza az enyhén ittas állapotú hölgyeket. A józanság nem volt jellemző.A hajam feketére festve, csontkeretes szemüveg. Amerikából csomagban érkezett bordó trapéznadrág, fehér cérnával gyönyörűen megvarrt példány. :-) Talán még megvan valahol... S az irdatlan "gizdaság" !!! Emlékszem ácsorogtunk a barátnőmmel, sokszor táncoltunk, italoztunk, s annyira gizdák voltunk, hogy senkivel sem jártunk. :) Nagyszerű!! Ahogy olvastam az írásaitokat gombóc kerekedett a torkoman. A Fortuna - fortunásnak lenni -  tényleg egy meghatározó, nagyszerű dolog volt. Én a 2003.12.28-i EWF & Kool And The Gang koncerten láttam a legtöbb fortunás arcot, ledöbbentem, hogy néhányan pont úgy néztek, ki, mint a 80-as évek végén. Nemrég rátaláltam egy barátnőmre,akivel együtt buliztunk régen. Kérdeztem, hogy milyen zenét hallgat. Azt válaszolta, hogy sasha dj. vagy valami ilyesmi. :-) S te mit hallgatsz? -kérdezte.. Hát a válaszom ez volt:  funkyt, fortunás zenéket a régi időkből.

 

A.Gabesz Creative Commons License 2006.03.28 0 0 197
Sziasztok! Van nekem is egy adag fortunás felvételem kazettáról mp3-ba, és a 99-es valamint a 2évvel ezelötti palace os buli is megvan kiváló minőségben..utóbbit ki se adták ha jól tudom...vidéki srác! Jól értelmeztem hogy neked is vannak hasonló felvételeid? Ha gondolod dobj meg egy mail-el, vagy akinek van hasonló felvétele vagy ebből az időszakból zenéje cd-röl esetleg bakelitröl begrabbelve, és van kedve cserélni az írjon bátran.. Üdv.:Gábor
AndrewJM Creative Commons License 2006.03.27 0 0 196
Nekem a '99-es Fortuna Gold Classic party van meg, ami a Palace-ba volt, de gondolom sokaknak megvan. Meg persze rengeteg track ebből a korszakból, mármint Fortunás zenék. Nah meg egy-két saját mix is az oldalon.
vidékisrác Creative Commons License 2006.03.26 0 0 195
A Studioban Láttam A SoulIIsoul bulin Báránnyal beszélt.  Láttam már más is keresett régi FORIs kazettat vagy bármilyen hang anyagot, esetleg valakinek a BAKaiELIT tv müsor video kazin???? A kazzettát cdre a videot dvdre tudom irni kiválo minöségben.
Előzmény: Törölt nick (191)
AndrewJM Creative Commons License 2006.03.25 0 0 194
akinek besikerült az élet... :)
Előzmény: Törölt nick (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!