Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3725

ja:

 

egyik ronkonyság kiköltözött pestről a jó levegőre.

namost: csak az állomás 2 (kettő) km-re van a házuktól...

és arra csak a gyalogbusz jár... :-)

Előzmény: Törölt nick (3722)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3724

Hát, ha az Alpok, akkor én alkottam meg a relativitás elméletét...

 

:-)))

 

már akartam is írni, hogy Frici biztos nem járt az alpokban, azért mond ilyen hüjeséget....

Előzmény: Rooger Preed (3717)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3723
OK.
Előzmény: urál (3718)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3722

a kombiné a belvárosban megy azt ne keverd ide...

 

marad az elővárosi busz, mint vita trágya...

 

1 baj van vele: nem háztólházig, csak megállótólmegállóig megy. a különbség lehet 2x1km gyaloglás esőben-hóban-kánikulában és néhány (időtrabló) átszállás.

 

továbbá nem áll meg a bölcsinél/ovinál/isinél/boltnál/banknál/postáná/áruháznál

(ha meg megáll, akkor cipelheted a vásárolt holmit)

 

amúgy télleg nagyon frankó...

Előzmény: Rooger Preed (3715)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3721
Vagy Érd-Felső és Budafok-Háros között a forgalmat.
Előzmény: urál (3718)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3720

Azért eléggé sok olyan út van Budapesten, ahol megvan a 2*2 sáv (vagy több), de hiányzik mellőle egy nagykapacitású tömegközlekedés.

Előzmény: urál (3711)
felucca Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3719
Egyébként a legnagyobb kárt az okozza, hogy itt verjük egymás helyett a billentyűzetet, ahelyett, hogy dolgoznánk! Munkára fel, gyerekek:)
urál Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3718
Nézd meg a hetvenes vonalat!
Előzmény: Törölt nick (3713)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3717

Én ugyan a 6-oson szoktam autókázni, ott Mecseknádasd után van egy kisebb domb.

A nyáron jártam a Harkány-Villány-Bóly részen. Hát, ha az Alpok, akkor én alkottam meg a relativitás elméletét.

Előzmény: Fricy (3687)
felucca Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3716
Ebből semmi. De lett helyette egérút, meg kívül vezetett M0. Ugye, tegnap kérdezted, hogy lehet e példát mondani elbaszott szerkezeti elemre....

Szóval nem csoda, ha kapacitáshiány van, mert még az a kevés m2 aszfaltot is úgy rakjuk le, hogy lehetőleg minimális haszna és maximális káros mellékhatása legyen.
Előzmény: Törölt nick (3705)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3715

"A tömegközlekedés visszafogja az közúti közlekedés féktelen infrastruktúra-igényét (tehát létezése közúti infrastruktúrakapacitást szabadít fel, ami szűkös egyébként), és pótolhatatlan ott, ahol ez az igény szinte fizikailag sem valósítható meg (nagyvárosok központjai). Tehát nem arról van szó, hogy csak viszi a pénzt a tömegközlekedést, hanem valami olyat is nyújt, ami pénzben nagyon is kifejezhető. Legalább ennyit rá is kellene költeni azoknak a pénzéből, akik számára ezt nyújtja (még ha ilyen közvetett módon is)."

 

Csak némi kieg:

- Vegyünk egy 12 méteres távolsági buszt, 40 utassal (tehát kényelmesen el lehet férni, nem egy heringjárat egy Ik260-on). Ez 1,5 ember/autó és 4,5 méteres autóhossz mellett egy 120 méteres autósort vált ki.

- Vegyünk egy 18 méteres városi autóbuszt. 50%-os kihasználtságnál elszállít mondjuk 80 embert. Még kényelmesen elférsz benne, nincs zsúfoltság érzeted. Kiváltasz vele 240 méter kocsisort.

- Vegyünk egy Combinot, 50%-os kihasználtság mellett 180 fő. Hasonló paraméterek mellett 500 méteres kocsisort váltasz ki.

 

És ez annak ad helyet, aki nem tud tömegközlekedéssel közlekedni valamilyen oknál fogva.

De urál, igazad van! Fölösleges fejleszteni, sőt, fel kell számolni a tömegközlekedés jelentős részét! Mindenki járjon autóval!

Előzmény: _roadrunner_ (3681)
mestska Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3714

most kiválasztottál egy falut?

 

Tudod a Mendén is megálló személyeken kívül elég sok zónázó, meg gyors jár arra még.

Előzmény: Törölt nick (3713)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3713

mende-bp 120a fővonal (szolnok irány)

itt kb. 20 perec az átlag követési idő...

Előzmény: mestska (3708)
mestska Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3712

személygépkocsitulajdonos viszont nem azért van, hogy kibasszanak vele

 

nem látom, hogy ki hol akar kibaszni a drága személygépkocsi tulajdonosokkal. Inkább azt látom pl. hogy a kedves autósokat nem igazán figyelmeztetik és büntetik, ha épp menetrendszerűen megszegnek valami szabályt...

Előzmény: urál (3676)
urál Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3711

Úgy igen, de ezt írom én is alább! Tehát, hogy a közútfejlesztés elengedhetetlen beruházásaihoz kötődő tömegközlekedési beruházások jelentik a tömegközlekedés budapesti fejlődésének irányát. Építsünk, hidat, körutat és tegyünk rá villamost, növeljük a meglévő közutak kapacitását és ezzel fejlesztjük a buszközlekedés, stb! De azt semmiképp, hogy itt egálban lenne a közúthálózat és a tömegközlekedés fejlettsége. Nincs, a tömegközlekedés most is rendben van a közúthálózathoz képest, ami nagyon nincs rendben. Ha csak annyit fejlesztünk a tömegközlekedésen, ami a közúthálózat elengedhetetlen fejleszése révén adja magát, már az is elég jelenleg.

Előzmény: mestska (3707)
mestska Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3710

Győr, Pécs, Szeged, Debrecen, Miskolc a jelenlegi térszerkezetben gond nélkül fejlődhetne milliós várossá. Nem azért nem fejlődnek, mert ezt a térszerkezet nem teszi lehetővé

 

ez sem így van, elég Győrt kiemelni, ami Pozsony-Bécs-Budapest között helyezkedik el....

de ez a topik nem erről szól.

Előzmény: urál (3670)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3709

visszatérve urál prágai gyorsforgalmijaira...

 

itt egy frankó térkép a (részben meglévő = fekete, de főként tervezett) prágai hálózatról.

 

felhívnám a figyelmet, hogy a belső gyűrű kb. a hungária krt.-al megegyező átmérőjű...

 

tehát ők az annak megfelelő nyomvonalon ap. szinten építenek krt-t.!

 

és a külső, az M0-nak megfelő  (bár annál kisebb méretű) gyűrűvel 7db! sugárirányú ap. köti össze.

 

nálunk eddig van 2: M5, M3, mindkettőben van szintbeli csp.

mestska Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3708

szerintem nálunk már a 10 perces követés is szép teljesítmény lenne...

 

már jeleztem tegnap is, hogy minimális háttérismeretek nélkül ne nyilatkozz ilyen magabiztosan. Legalább egy menetrendet vegyél elő.

 

állóhelyet meg lécci ne számolj vonaton...

 

semmilyen tömegközlekedést nem lehet úgy méretezni, hogy csúcsban is mindenkinek ülőhelye legyen. szóval igenis számolni kell álló utasokkal. Nem állóhelyekkel, hanem ténylegesen álló utasokkal.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3658)
mestska Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3707

Nem látom, hogy lefedetlen területek lennének a tömegközlekedésben, míg komplett főútvonalak hiányoznak a városban!

 

ez attól mit értünk lefedettség alatt. Ha úgy vesszük, akkor igen, Budapest teljes belteröülete le van fedve max. 600 méteres rágyaloglással tömegközlekedésileg. De ugyanakkor emellé az hozható fel, hogy utcahálózattal is le van fedve.

 

A hiányzó főúthálózattal párhozamosan a hiányzó kötöttpályás kapcsolatokat, meg az egyes városrészek közti tömegközlekedési kapcsolatok relevánsságát kell felhozni.

 

És akkor rögtön kijön, hogy mindkét területen hiányok vannak.

Előzmény: urál (3650)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3706

szerintem átlag 50e-t a balgák sem mennek..

ennek a fele, évi 25e csak napi 2x50km es ingázást jelent...

ezt meg ne tekintsük már soknak...

 

vagy ha igen, akkor térjünk vissza az ősközösséghez, bogyógyüjtögetéshez... ;-)

 

aztán délben +20 km autózás, mert valahol ebédelni is kell.

én szendvicset szoktam vinni... :-)

Előzmény: mzdude (3704)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3705

xhwamt olvtárs ábrája 2870-ből

ezt 32 évew rajzolták... mi valósult meg belőle???

 

mzdude Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3704
Azért a "200 kilométerre járok dolgozni", "évi ötvenezret autózok" életstílust ne vegyük már mintának.

Innen már csak egy lépés Amerika, ahol kint van az iroda a semmi közepén, a hájvéj mellett, aztán délben +20 km autózás, mert valahol ebédelni is kell.
Előzmény: Törölt nick (3702)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3703
Előzmény: Fricy (3701)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3702

Irdatlan pénzeket öltek a közutak fejlesztésébe, minden megvan, amit kívánni lehet, mégis kora reggeltől késő estig áll mindenki mindenfelé, és reggelenként a várostól 30-40 km-re is dugulnak az utak.

 

lehet, hogy mégse eleget? ... ott is viszi ám a pénzt a szocháló.. ;-)

 

néhány dolgot vegyél figyelembe:

ott kb. 4xes a népsűrűség, kb. 2xes a fajlagos autószám... (az átlagos évi futás is nagyobb lehet mint nálunk)

 

tehát itthoni szemszögből lehet, hogy elképesztő az úthálózatuk, de a fenti paraméterekhez kevés...

 

Előzmény: attus germanicus (3697)
Fricy Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3701
Nekem a Frankfurt környéki autópálya szimpatikus, ahol van 3 sáv és ha nagy a forgalom, lehet menni a leállósávon is. Gondolom Te is láttad már. :)
Előzmény: attus germanicus (3697)
Fricy Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3700
Ebben igazad van.
Előzmény: urál (3699)
urál Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3699

Elég sok és ami megvan az is sok ponton alulfejlett. Egy pontnál tovább úgyse lehet fejleszteni a közúthálózatot, de azt a pontot jó lenne megközelíteni belátható időn belül. Már csak azért is, mivel ez a tömegközlekedési hálózat fejlesztéséve is együtt jár, gondolj csak a Munkás körút teremtette lehetséges kapcsolatokra a villamoshálózatban Óbuda és Újpest, Dél-Buda és Dél-Pest közt, stb.

Előzmény: Fricy (3695)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3698

Napközben nem jár ugyanannyi busz/vonat stb., mint reggel ill. délután. Szerintem.

 

autó sem... ;-)

 

de a kötöttpályás kapacitás ugyanolyan "kihasználatlan" csúcson kívül, mint a közút...

a kettő méretezés szempontjából totál analóg...

Előzmény: Fricy (3696)
attus germanicus Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3697
Dehogynem. Ha az segít. Nyílt országúton, ha egy irányba napi 2-3 órán át igény van nagyobb kapacitásra, akkor nosza, építsük meg. Egészen más a helyzet a belvárosokban. Ennek tipikus negatív példái szerintem a belga nagyvárosok. Irdatlan pénzeket öltek a közutak fejlesztésébe, minden megvan, amit kívánni lehet, mégis kora reggeltől késő estig áll mindenki mindenfelé, és reggelenként a várostól 30-40 km-re is dugulnak az utak.
Előzmény: Fricy (3690)
Fricy Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3696
Napközben nem jár ugyanannyi busz/vonat stb., mint reggel ill. délután. Szerintem.
Előzmény: Törölt nick (3694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!