Keresés

Részletes keresés

Anyanyuszi Creative Commons License 2008.11.13 0 0 64
Kösz a választ, egy próbát majd teszek vele, abban már szuper vagyok :)
Előzmény: illdii (27)
Aminah Creative Commons License 2008.11.13 0 0 62
És ez az ecet csak úgy zutty bele a mosógépbe, semmi higítás? És mégis mennyi? Mondjuk 20%-osból?
Előzmény: pacsirta78 (61)
pacsirta78 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 61

sziasztok,

 

Nagyon értékes a topik, de örülök, bár már tegnap is örömködtem neki :)

 

Azt szerettem volna még hozzátenni, hogy a vízkőtelenítésre, és a ruhák öblítésére én is ecetet használok, akár 10-20 %-os is lehet, így még calgont sem kell a mosógépbe tenni, mert vízkőteleníti, illetve tényleg! nem lesznek ecetszagúak a ruhák egyáltalán. Bár, amikor a picurom nagyon pici volt 6 hónap alatti, akkor nem használtam az ecetet. Viszont már csecsemőkorától mosószódát használtam, mosásra. Por alakú ugyan, de az ő ruháinak tökéletes volt. És ugyan nem volt levendula illatú, hanem ruha szagú volt minden ruhánk, de tökéletes volt. Esetleg olyan öblítőt tudtok mondani, amit nagy áruházakban is ajánlanak, esetleg DM-ben árulnak és bio-öko?

 

Tisztításra egyébként (pl. makacs odaégett dolgok letakarítására a gázon) ecet + kiskanál szódabikarbonát szoktam használni, illetve ha dugult a lefolyó szintén ezzel lehet nagyszerűen oldani.

Sárgarózsa71 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 60

Sziasztok!

Én is nagyon örülök a topiknak! Köszi, hogy megnyitottad.

 

A Spárban én is a Natur*puros joghurtot veszem, most csak müzlis van  itthon annak a cimkéjén az van, hogy 3,6% pasztőrözött biotejből, összetevőknél pedig a joghurt(tej,tejsavbaktérium kultúra, probiotikus kultúra) nádcukor, gyümölcsök, és természetes aroma. De mindegyik megcsillagozva, hogy ellenőrzött ökogazdálkodásból. Ami engem, még megnyugtat, hogy nem magyar, hanem ausztriai ellenőrzésen fut át, ott talán kevésbé csalnak- jobban ellenőriznek.

A Spárból még a bio vajat 8olcsóbb mint a többi), és a túrót (krémesebbet)veszem. A túróból, már egy egy kiskanálnyit a reszelt gyümihez keverek a gyereknek.

Üdv.

 

Előzmény: veron3 (57)
Lucilla Creative Commons License 2008.11.13 0 0 59
Az ecethez annyit, hogy én múltkor a Spektrumon adott, Elég tiszta a lakásod c. műsorban láttam egy trükköt, hogy a vízköves részeket vattával kell beburkolni és arra önteni az ecetet, akkor nem folyik le (pl. csapok), nedvesen akár csempére is lehet aplikálni, így ugyanúgy használható, mint a sűrű vízkőoldók. Persze simán el tudom képzelni, hogy ez csak számomra újdonság.-))
Előzmény: Törölt nick (38)
veron3 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 57
Most már tuti, hogy meg fogom nézni, mi is volt ráírva. :)
Előzmény: piglet (55)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 56
Valahol olvastam, hogy  pl. a joghurtok többségének rózsíszínes színét adó piros színezőt egy levéltetűfajból vonják ki. (Azt hiszem ez a kármin). Egyébként ez is természetes :-))))
Előzmény: piglet (55)
piglet Creative Commons License 2008.11.13 0 0 55
Csak a kérdés, hogy milyen színezőanyag, mert pl. a cékla is annak számít E-ileg (E-162).
Előzmény: veron3 (50)
illdii Creative Commons License 2008.11.13 0 0 54
Jaja, kerestem én is, de hiába. Megkérdem majd a piacon az árust vagy elolvasom ott az üveg címkéjét.
Előzmény: noaaa (49)
Danae Creative Commons License 2008.11.13 0 0 53
A dm-es saját márkás ökopelenka sajnos szerintem nem jó, kifolyik a cucc. Ausztriában vettem egyszer Aldis (ott hoffer) ökopelenkát, olcsó volt és szuper, naná, hogy itt nem lehet kapni.
Előzmény: Celtic Moon (40)
Danae Creative Commons License 2008.11.13 0 0 52
Nem, jó szaga lesz, az is csak alig.
Én 20%-osat használok, ecetsav-esszencia vagy mi a bánat, és félig töltöm vele az öbítős rekeszt.
Előzmény: Aminah (39)
veron3 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 51
Engem is, aztán akár egy költséggel el is rendezhetjük majd, valamelyikünkhöz jön, aztán osztozunk. Plusz a hajnali megfordulás nekem is bejöhet, tehát ha megyek és konkrét dolgot kérsz, akkor remélem be tudom majd szerezni Neked.
Előzmény: mzsperx (35)
veron3 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 50
Megmondom őszintén, kb. két éve néztem, azt hiszem joghurton, és volt benne színező anyag. Azóta nem is figyeltem, de legközelebb megnézem megint.
Előzmény: piglet (33)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 49
Nem látok leírást a narancsolajnál. :-(
Előzmény: illdii (47)
illdii Creative Commons License 2008.11.13 0 0 47
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az Ecover narancsolajos ápolója az nem erre van? Nekem ez rémlik.

EZ

Mondjuk ez nem bio, csak öko.
Előzmény: noaaa (44)
illdii Creative Commons License 2008.11.13 0 0 46
Na ezt milyen jó, hogy felvetetted. Előző gyerkővel mi is a noaa által említett kukoricarost pelust használtuk, most meg a DM Alana márkájú lebomló ökopelusát. Abból 48 db 2079 ft. Nappalra hibátlan, de éjjelente elég gyakran kifolyik belőle a pisi. Viszont ezen kívül most csak a Moltex Ökoról tudok, mint öko/bio pelenka, annak viszont annyira horror az ára, hogy nem jön szóba (48 db 4300 ft). Ha bárki tud másik öko pelenkáról, az engem is nagyon érdekelne!
Előzmény: Celtic Moon (40)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 45

Éppen mostanában készülünk oda :-))) Majd beszámolok, mit tapasztaltam.

Előzmény: piglet (43)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 44
Ha már így összejöttünk: nem tudjátok hol lehet kapni bio fabútor ápolót (fényezőt)?
piglet Creative Commons License 2008.11.13 0 0 43
A Nyitott Kert, amit valaki belinkelt az galgahévízi, szerintem az elég közel van hozzátok :)
Előzmény: Aminah (39)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 42
lelógott, bocsi :-)
Előzmény: noaaa (41)
noaaa Creative Commons License 2008.11.13 0 0 41

Sziasztok!

 

Nagyon örülök a topicnak, én is nagy Öko/bio mániás vagyok, már amennyire a pénztárcám és időm engedi.

Mi annak idején a kukoricarost biopelenkát próbáltuk, de ez évekkel ezelőtt volt, nem tudom, most milyen fajták vannak. Azzal az volt a helyzet, hogy csak éjszakára volt jó, mert ahogy megtelt, nagyon nehéz lett és lelőgott, így kiszívta a ruha a nedvességet és nem volt jó benne mozogni sem. De ez annyira gyerekfüggő. Éjszaka mindenesetre használtuk sokáig.

Előzmény: Celtic Moon (40)
Celtic Moon Creative Commons License 2008.11.13 0 0 40

Mi  véleményetek a biopelusokról?

Próbáltátok valamelyiket?

Aminah Creative Commons License 2008.11.13 0 0 39

Ez egy szuper topik!

 

Itt Hatvan környékén nem igazán ismerek bio piacot, szóval ami a zöldségeket illeti, azt én magam termelem, hihi, egy éve még azt sem tudtam, hogy kell megfogni a kapát, ahhoz képest egész jó kis termésem lett! :-) Erjesztem a csalánlevet, kapálok, gyomlálok, az a poén, hogy még élvezem is.

 

DM az van, az én kedvencem az a csokiszerűséggel meg kókusszal bevont puffasztott izé.

 

Ecet: már annyiszor hallottam, hogy tök jó öblítő. Nem lesz tőle ecetszagú a mosott ruha? Milyen arányban teszitek a mosógépbe?

babybello Creative Commons License 2008.11.13 0 0 37
Küldtem:-)
Előzmény: mzsperx (35)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.11.13 0 0 36
Örülök, hogy megnyitottad. Tegnap nem értem rá benézni, de akkor ez most ugrik a kedvencekbe. :-)
Előzmény: illdii (-)
mzsperx Creative Commons License 2008.11.13 0 0 35
engem érdekel.
Előzmény: babybello (34)
babybello Creative Commons License 2008.11.13 0 0 34

Sziasztok!

Veron én Fótról járok minden szombaton a piacra - az ikreim még csak 1 évesek szóval tényleg nem volt könnyű belőni az időt -reggel hatkor indulok át a városon és 8 negyed 9-re már mindíg itthon vagyok annyira nincs olyankor még forgalom.Amíg a nagyobbik lányom szopizott addig is úgy szerveztem hogy 5 körül szopi és utána nyomás a piac.....

Egyébként vant kint a piacon egy srác aki szintén vállal házhoz szállítást - nincs külön honlapja mert a piac kínálatából bármit kiszállít szombat du és este .(nekem nagyon bejött mert rendelhettem úgy hogy pl lángost lécci a Létreformtól kenyeret a Galgafarmtól....)Amíg nagyon terhes voltam ő hozta amire szükségem volt -még a kiszállítással együtt sem volt drágább mert ő a nagy tétel miatt gyakran kap kedvezményt -ha valakit esetleg érdekel szívesen elküldöm privátban az elérhetőségét...

 

Előzmény: veron3 (18)
piglet Creative Commons License 2008.11.13 0 0 33
Ez engem is érdekelne, hogy melyik volt amiben szerinted mindenféle rossz adalékanyag volt. Én elég sok mindent kipróbáltam már tőlük, szerintem finomak is. Nem hinném, hogy a Spar megengedhetné magának, hogy bio feliratot rakjon bármire is, ami nem bevizsgált a megfelelő hatóság által.

Az ildiiii által említett tisztítószerek vannak a Corában és az Auchanban is. Ez utóbbiban lehet kapni az Almawin márkanevű családot is, az is jó.

Öko szempontból jó termékeket úgy is lehet találni, hogy a németeknél van az Öko-test címke, magát a honlapot is érdemes nézni, illetve ezeket a címkéket. A DM-nek amúgy is elég sok olyan saját márkás terméke van, amin ez szerepel.
Előzmény: veron3 (23)
Danae Creative Commons License 2008.11.13 0 0 32
Fél 10 felé, 9 körül szoptatok, és utána megyünk. De mostanában folyton lezárják a kongresszusi parkolóját, sosincs parkoló, busszal meg azért elég cuccostul. Kisebbik gyereket nem szoktam vinni, mert ott elég nehézkes a babakocsit tolni a hülye kavicsokon, ha ő is jön, akkor szatyor, benne cucc, egyik kézel fogom a lányom kezét, plusz a kenguru. Azért az túlélő-túra.
Előzmény: illdii (29)
illdii Creative Commons License 2008.11.12 0 0 31
Bizony, az DM-es Alnatura (bio) élelmiszerek zseniálisak. A teákat nem ismerem, de pl. natúr citromlé és ketchup verhetetlen, és akkor még nem beszéltem a Hanuta-utánzat mogyorókrémes ostyájukról, és a Bounty-utánzat kókuszos csokiszeletekről, mint létfontosságú alapélelmiszerekről;)
Előzmény: Lucilla (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!