Keresés

Részletes keresés

Hanna4901 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 69561

FELHÍVÁS!

 

még egy hely van a Győr-Ménfőcsanaki két napos babavarrásra! Augusztus 9.-én és 10.-én. Jelentkezni június 20.-ig lehet.

 

Mindenkinek szép, tartalmas nyarat kívánok!

ordaska Creative Commons License 2012.06.09 0 0 69560

Kedves mindenki! Ha szívesen legeltetnétek a szemeteket, hát van látnivaló. Nézzetek fel erre a blogra, Írországból tudósít fotókkal (ott éppen nemzetközi quilt fesztivál van).

http://margomotivation.wordpress.com/

majlát Creative Commons License 2012.06.07 0 0 69559

 

 

Sziasztok lányok !

 

 

Annira bosszant a dolog, találtam a neten egy olyan blokkot amely kiszabása kapcsán 2 különböző blokk készül-  de olyan szórakozott voltam, hogy megcsodáltam csupán és most sehogyan sem tudom elővarázsolni.  Ha netán valaki ismeri ezt a mintát ami azt jelenti-hogy egyszerre 2 takarót tudsz készíteni klb. mintával és megosztaná e kedves csapattal igen hálás lenne  mindenki.

 

Ha netán mégis megtalálom igérem megosztom veletek.

 

Előre is köszi

 

krampács Creative Commons License 2012.06.07 0 0 69558

Sztem a legközelebbi Burda boltban , ami hajdan Röltex volt.

Előzmény: Berlusz Móni (69556)
Emy 1 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 69557

:-)))))))))

 

Biztosan azért, mert azonos emaillel regisztráltál.

Előzmény: Pillangó50 (69553)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.06.07 0 0 69556

Lányok, nem tudja valaki, hogy hol lehet kapni (méterben) fényvisszaverő szalagot? Olyanra gondolok, ami felvarrható, kb. mint ami a láthatósági mellényeken van.

A google-val csak nagykert találtam, de nekem max. 2 méterre lenne szükségem, egyedi bicajos láthatósági mellényt szeretnék varrni.

 

Köszi előre is. :)

 

 

nana56 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 69555

Nekem is van sokmindenféle kütyüm, de a legnagyobb kincsem a hawaai tanfolyam napján beszerzett vadiúj tűbefűzőm .... :-D Az vesse rám az első követ, aki nem próbált már percekig cérnát izgatni a tűvel :-DDD

redi12 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 69554

Köszönöm szépen az elismerő szavakat!

Tiszafüredi néptáncnak nagy hagyománya van az ovodáskortól a felnőttekig.

 

Előzmény: Márta néni azéris (69551)
Pillangó50 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 69553

Tudjátok mi az érdekes,hogy az új nevemet irtam be,és a régi nevemet irta ki!!!!

Hurrá!!!!!!!!!

Pillangó50 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 69552

Szerbusztok,csak kiprobálom az új nevemet,mert elvették a régit!Peddig úgy szerettem,de nem értem,hogy miért van ez így,Úgy jártam mint Márta néni,egyszer csak azt irta ki,hogy nem jó nick nevem!Évek óta jó volt!

Most ez lett az új,egyáltalán örülök,hogy sikerült,mert több napja hiába kisérleteztem több névvel is semise volt jó!

Szép estét mindenkinek!

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.06.06 0 0 69551

Emmike nem csak a szép munkákér, de a "táncosokér" is érdemes volt dolgozni!!!

Előzmény: redi12 (69549)
dixike12 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 69550

Nekem sem volt a kezdet kezdetén, csak  egy egyszerű varrógépem, ollóm, tük, és cérna, na meg anyag.  Előszőr csak mindenféle hulladék. Az első foltosmunkám is  mindenféle anyagból, készült. Később mikor egy alaptanfolyamot végeztem, utána lassanként szereztem be "komolyabb" felszerelést. Először megvettem mindenfélét amit árultak, sokszor nem is tudtam mire való, és főleg nem is tudtam használni. Azóta tudom, hogy nem érdemes drága dolgokat beszerezni, főleg kezdőknek, mert  több tudás kell , hogy egy sablonkészletet vagy vonalzókat használni tudjunk.Már több mint 10 éve  foltvarrok, de a mai napig a leghasználatossab eszközeim amit fontosnak is tartok: varrógép, olló /ebből többféle/  körkés, vágótábla / van nekem vagy négy, de mindig csak egyet használok/ és egy jó szék, a forgóst tartom én is a legjobbnak.A könyveket helyettesitheti az internet, de  nem árt egy két jó könyv, bár nekem van olyan is amit még csak átlapoztam, ezért azt is meg kell gondolni, hogy érdemes e mindenféle könyvet megvenni.

Előzmény: Márta néni azéris (69529)
redi12 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 69549

Feltettük a honlapunkra a kiállításunk képeit,TV felvételét.

Szeretettel ajáljuk nektek,nézzétek meg!

www.tubaratsag-csoport.gportal.hu

maplesyrup Creative Commons License 2012.06.03 0 0 69548

Énisénis! Görgős szék, hosszú csipesz, és az ujjra húzható bigyó, amivel a vastagabb szendvics  kézitűzésénél könnyű áthúzni a tűt.

(nem tudom érthető-e, ismeritek-e? )

Előzmény: Márta néni azéris (69547)
Márta néni azéris Creative Commons License 2012.06.03 0 0 69547

Örülök, hogy valaki a görgős széket is fontosnak tartja, nagyon sok időt spórolok vele, hogy nem kell felállni az előkészítő asztal, a varrógép és a vasaló közt, csak ide-oda tologatom magam. 

Előzmény: Bengácska (69546)
Bengácska Creative Commons License 2012.06.02 0 0 69546

Jómagam még csak egy éve kezdtem el varrni, a net nekem is nagy segítség mivel a környékben nicsen foltos csoport. Szerencsére ki tudom nyomtatni amire szükségem van, így szépen gyűlik a tudomány dossziékba  rendezgetve. A varrógépet lecseréltem egy korszerűbbre, a régi elég sok bosszúságot okozott. Vonalzókat készletben vettem az ósenbe, van rajta cmes és inches beosztás is. Balkezes révén beruháztam egy balos szabóollóba, fiskarsot vettem, eddig jól szerepelt. Pici kacskaringókat, íveket egy régi manikürös ollóval nyesegetek. Vasalók - van két db, átlag életkor 10 év- a kis útit használom a legtöbbet. Szereztem egy elég nagy asztalt, ami néha mégis kicsinek bizonyul :) Most már egy görgös széket is praktikusnak gondolok hozzá. A varratbontóval szoros barátságot ápolok ;) Bevallom anyagot a turikban is szoktam venni, de a barátnék is megkérdezik már, hogy kell e ez vagy az a ruha mielőtt kidobnák. Hjja kérem aki gyesen van... A legjobban azonban az én türelmes és barkácsolós férjem vált be aki csinált már varrós polcot, cérnatartót, és vasalódeszkát is :)))

36évi Creative Commons License 2012.06.02 0 0 69545

Akkor én is színt vallok: viszonylag hamar megvettem én is a vágólap-vonalzó-körkés szentháromságot, Gabiczától tanultam az alapokat, de mivel a szakmám is ez, régóta tudom, hogy a jó szerszám fél siker. Biztos meglennék nélküle, elvégre ollókkal is el vagyok látva gazdagon a múltamból kifolyólag, de az az időspórolás, amit a gyors vágással spórolok, mindent megér. A pontosságról nem is szólva. 

 

Amit még elengedhetetlennek tartok, az az internet. Sehol sem lennék, ha ez nincs, rengeteget tanultam általa, és azok által, akik szintén ezt használják. Minden varrást (ötletelést) a neten kezdek, aztán vezetés közben varrok tovább fejben, majd otthon már kész tervekkel ülök le. :) Az indulásom legnagyobb támogatója ez a fórum volt, szerencsém, hogy az elején rátaláltam, és megtaláltam a velem együtt varró, fejlődő, bontakozó társakat. Ezt most, itt is köszönöm nektek! :)

 

Még egyet említenék, ami nélkül nem lennék meg: ez a folyamatos információ- és tanulási éhségem, ez visz előre, ez éltet. Minden technika érdekel addig biztosan, míg meg nem fejtem vagy rá nem jövök gy egyszerűbb módra. :)))) Azután vagy megvarrom, vagy nem, de megtudom, hogy kedvencemmé lesz-e vagy sem. :)

 

 

 

 

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69544

A talpakhoz: pl saját tapasztalat, hogy a gépi trapuntóhoz a zippzárvarró talppal egész közel lehet varrni a domborulathoz, én azt azzal szoktam. (szoktam...mikor pár éve csináltam) 

Előzmény: komórka (69542)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69543

Amit immár tizenéve és gyakran használok, a varrógép, a körkés, vágólap, ollók, és a Ferreros dobozok, amik egymásra sorolhatók, és ezekben tartom a "kincseket" (gyöngyök, flitterek, strasszok, szalagok) Ami a legjobban hiányzik: az idő, hogy egyéb elfoglaltságaim mellett eleget szórakozhassak a foltozással.

komórka Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69542

Én amikor keztdtem a foltvarrást, elöször kézzel angol papirtechnikával, olló, tű, cérna, rajzlap, vonalzó. Aztán varrógéppel -öreg Lucznik - és sokáig ez volt a felszerelés. Az első alátétet és körkést még a Lomb utcában vettem. Azóta pótkéseket veszek és beszereztem egy kisebb körkést és nagyobb alátétet valamint vonalzókat. Mind cm-es és egyik oldala recés igy ha ráteszem az anyagra, nem csúszik el. Ami újitás az az anyagaim tárolására szolgáló műanyag átlátszó dobozok. Legnagyobb segitségem persze a varrógépem Husqvarna. Szeretem és sokat segit.  Ja és legujabban vettem egy kis vasalót azt a hosszú nyelűt. Ez sokat segit pl. a varrások levasalásában. Még szeretnék egy forgatható alátétet.

A fórumra kezdettől járok és nagyon sokat tanultam. Megvannak a jegyzeteim és sokszor előveszem. Akkor még nem volt internet, örültünk, ha feltudtunk valamit tenni képekben. Nem volt blog, you-tube, picasa, Facebook. Nem tudom ez a gyorsulás segit-e, szerintem a fórum közelebb hoz és több információt ad. Én szeretek ide járni és itt tanulni.

Mit szeretnék még? Valaki mindig tegyen rendet a varróasztalomon és az anyagaim között! Na jó ez költői.

Amiről viszont szeretném ha itt többet beszélnénk (a Hirfoltokban sorozat van róla!) az a varrógép talpak használata. Kinek milyen tapasztalata van?

Márta néni azéris Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69541

De jó, hogy ennyien hozzászóltok. Ebből is látszik, milyen igaz, mindenki másképp egyforma. 

A legfontosabb nem a tárgy, az eszköz, hanem a kukac, ami benn motoszkál, ami sokunknál már akkortájt kezd motoszkálni, mikor akkorák voltunk, mint Lau kislánya (már nála is elkezdődött) az akarás, hogy valamit létrehozzunk. 

Laurendilla Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69540

Kellékek:

Most éppen kézzel varrok, (olló, tű, cérna, anyag) mert a leghalkabb ha közben gyereket altat az ember :)) és nem árt a tradicionális nagymunka témában sem elmerülni - ugyebár az amish asszonyok is kézzel varrtak csodákat.

 

De majd elájultam az örömtől amikor 20 évvel ezelőtt egy nyári szünetben megdolgoztam az első varrógépemért (keveset használt Veritas) - persze barátnék hülyének néztek, mert mit akar az ember 13 évesen varrni... mit is? mindent. Nem tanított senki varrni, vettem anyagokat és leültem a gép mellé. Az egyetlen amit tudtam hogyan kell befűzni a cérnát. Aztán könyvtár, olvasás, próbálgatás, gyakorlás, sok-sok anyag pocsékba - DE egyre ügyesebb, szebb, bonyolultabb munkák születtek. Egyébként ma is imádok ágyneműt varrni :)))) az első sikerélmények emlékére.

 

Teltek az évek, pontosan 8. Aztán belecsöppentem egy kiállítás forgatagába és sokat beszélgettem az amúgy népi iparművész hölggyel (már a nevére sem emlékszem - szégyen) és tőle hallottam először a foltvarrásról. Aztán nagy kutakodások jöttek és a fizetésemből szépen lassan elkezdtem venni a "kacatokat" a körkés és vágólap volt az első. Na ezen nem spóroltam, volt szerencsém kipróbálni mennyire meg-és felgyorsítja a precíz vágást, amiből ugyebár sokkal könnyebb szép munkát varrni. Közepes vágólappal egy 28mm, 45mm és egy 60mm körkéssel fogtam hozzá - fiskars körkések, elég drágák voltak, de azóta is ezeket használom. Nálam beigazolódott, hogy inkább minőségit drágán mint olcsóból 2-3 db kétévente és sosincs kéznél normális körkés. Azóta csak pót pengét vettem. 

 

Aztán 4 éve új varrógépet, bár az öreg Veritassal tökéletesen meg voltam elégedve, nem tudott csoda díszítő öltéseket, viszont megbízható fém alkatrészei voltak (vannak) viszont sikerült ugyanebből a márkából beszerezni egy újabb modellt Lild-ből (na ezzel azért vannak néha kisebb gondjaim, az öreghez képest sokkal többet kell szervízeltetni) de mind a két gép megvan. Az öreget sajnálom eladni, odaadni bárkinek is - hah érzelmi okok.

 

De mint tudjuk ennek sosincs vége. Egy újabb darab "rongy", egy újabb "kacat" egy újabb csodás "kütyü" amivel rózsát, masnit, jojót lehet gyártani - persze ezek nélkül is... egy mégújabb újdonság amit valamelyik csúcsgyártó eszelt ki és győzze az ember ép ésszel (és pénzzel) megállni, hogy meg ne vegye. 

szihuj Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69539

aranyos vagy, de nem tudtál meggyőzni :-)

Van mindenem, vonalzóm is, Kacsuk Évi mesélhetne, hogy Karcagon ki a retinens, akinek hiába mutatják meg a körkés használatát, olyan vagyok, mint egy dinoszaurusz.

Persze, az se segít a helyzeten, hogy nincs itthon egy szabad asztal... ollózni kisebb területen is lehet, körkés használatához több hely kell.

Előzmény: loncikavarrnitanul (69537)
GLK8 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69538

Én 3 évig varrtam úgy, hogy a körkésről és a vágólapról nem is halottam.

Még a két csíkszőnyegem, amik még Ezüstvölgyben is ki voltak állítva, azokat is ollóval szabtam. Pedig 120 cm hosszú 4 centis csíkok vágása ollóval nem kismiska (a két munkát lásd http://web.t-online.hu/geli1/glk/glkTradi.htm lapon, alulról a második sorban: Csíkszőnyeg és Csillagok kékfestőben). Úgy 9 éve a varrógép mellett a legfontosabb eszközeim a körkés ( a legnagyobb, 60 mm-es) egy vágólap és hozzá a vonalzó (mindkettő 60 cm).

loncikavarrnitanul Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69537

A körvágóval könnyű dolgozni. Én vettem hozzá egy vonalzót is, ami be van rajzolva a vezetővonalakkal. az anyag szélét tuti egyenesre lehet vágni, és az alapon igazitani lehet a rajzhoz, a vonalzóval lefedni a részt és mellette vágni, mintha tésztát vágnál csikokra. Csak az ujjad ne hagyd ott.... Arról nem is beszélve, hogy ha már egyszer összevarrtad az anyagot és a szélek elcsusztak, ezzel a körvágóval se pillanat alatt egyenesiteni lehet.

Az olló nyugdijba mehet :))))

Előzmény: szihuj (69534)
TJucus Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69536

Látod, ezt el is felejtettem, pedig a legnagyobb segítség egy barát!

 

És ez a fórum is, ahol mindig lehet kérdezni és ahol szert lehet tenni efféle barátokra!!!

 

És ne felejtsem el a Közös Varrásokat, ahol aztán tényleg lehet kérdezni, tanulni, tapasztalni.

Előzmény: szihuj (69534)
szihuj Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69535

Persze, Kaoka nem úgy értettem, hogy fél évig tartsd magad mellett a fazekat a hőlégfúvóval ;-) ;-)

szihuj Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69534

Nekem a barátok, akiktől meg lehet kérdezni bármit, ha gond van.

Ugyan ez nem "eszköz", de annál fontosabb :-)

Részemről béna maradtam a körkéssel kapcsolatban, maradok a jó öreg ollónál.

Olló nélkül nem élet az élet (mondta Ollókezű Edward :-)

Nagy barát a FÉNY is, hogy jól lássam, mit is csinálok.

Legyen jó állapotú a varrógép, különben megkeserítheti az ember életét.

Kaoka:

én szeretem a hőlégfúvót, ne félj tőle, amikor nem használod, akkor rakd magad mellett egy fazékba, nem gyullad fel a lakás.

 

Előzmény: Márta néni azéris (69529)
TJucus Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69533

Szép Estét!

 

Igazán megnyugtattatok, igaz még én is eléggé kezdő vagyok, de az összes felszerelésem nekem is a varrógép és az olló.

 

Fáj a fogam a vágólapra és körkésre ...majd!!!!

 

Mintákat viszont a neten tényleg nagyon sokat lehet találni.

Emy 1 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69532

Körkés, vágólap és varrógép:)

Előzmény: Márta néni azéris (69529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!