Keresés

Részletes keresés

Kenderice Ákos Creative Commons License 2020.06.27 0 0 69

Pesten nagyon jó a tapasztalataim szerint, de vidéken fos...

Előzmény: Kabala Baba (68)
Kabala Baba Creative Commons License 2020.06.27 0 0 68

sziasztok! Mennyire jolhasznalhato a digi mobilja Pesten? 

kovászos_uborka Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 65

Igen, ezt én is sejtettem, de valamennyire képben volt az ügyfélszolgálatos, mert semmilyen módon nem volt hajlandó megmondani mit csináltak, az átjött, tudja, de nem mondja, csak annyit képzeljem azt amit mondtam.

Másutt feltéve a problémám megadták: igen a szolgáltató hozzáfér a sim kártyához, sőt telepíteni és babrálni tudja.

A telcsikönyvre azt írták valamilyen azonosító megváltozott emiatt mehetett el, ne tartsam a simen, hanem a mobilon.

Csakhogy volt vállalkozó, netes, magán stb sim-em amikhez más-más telcsiszámok tartoztak, mások is használták a vállakozóim, ezért volt külön.

Köszi!

 

Előzmény: Egér Fogó (64)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.04.18 0 1 64

Nem valószínű, hogy a problémát megoldó szervízmérnökkel beszéltél. Az ügyfélszolgálatosnak gőze nincs arról, hogy mit mókolhattak a kártyával, maximum azt látja, amit a munkalapon feltüntettek.

Előzmény: kovászos_uborka (58)
Airbag. Creative Commons License 2020.04.18 -2 1 63

talán még le is hallgatták a bszélgetéseidet..

:D

Előzmény: kovászos_uborka (62)
kovászos_uborka Creative Commons License 2020.04.18 -1 1 62

Hú de szellemes vagy!

Semmit tudásod elég sikeresen reklámozod!

Magyar nyelvvel, szamailag vagy mindkettővel gondod van??

Előzmény: Airbag. (61)
Airbag. Creative Commons License 2020.04.18 -2 1 61

ennyi ésszel menj és gyújts fel egy 5G tornyot.

Előzmény: kovászos_uborka (60)
kovászos_uborka Creative Commons License 2020.04.18 -1 1 60

Mégpedig?

 

vagy csak arra telik értelmedből hogy személyeskedj??

 

Előzmény: Airbag. (59)
Airbag. Creative Commons License 2020.04.18 0 0 59

hülyeségeket beszélsz.

Előzmény: kovászos_uborka (58)
kovászos_uborka Creative Commons License 2020.04.18 0 1 58

Nem az első sim kártya hibám, vagy cserém, a régi mindig megmaradt rajta a számokkal.

Vodánál is volt és ahogy írtam a Diginél is, kaptam újat de a kártyán megmaradtak a telcsiszámok, persze lementhetők a telóra.

 

Most nem adtak újat hanem az általam hibásnak véltről eltüntették maguk a Digisek!!

 

Hibás állapotában - én annak láttam, csak telefonálni nem lehetett vele,- is ott voltak a számok, nevek, csak amikor reklamáltam és azt mondták benntről megnézik azután tüntek el!!

 

És hogyan hogy eközben a sim meg megjavult?

 

valamit manipuláltak.

 

vagy 5x rákérdeztem mit csináltak, nem volt hajlandó válaszolni, kertelt, mismásolt, és amikor rákérdeztem szóval a belső mahinátoruk belebarált a simembe akkor azt válaszolta:

ha akarja akkor gondolja ezt!!

 

 

Előzmény: Egér Fogó (57)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.04.18 -1 0 57

Gondolom, ha SIM miatt reklamálsz, előtte lemented a számokat, mondjuk a telefonra. Én legalábbis ezt csinálnám. Így a számokat gyorsan vissza tudom állítani, legalábbis gyorsabban, mintha egy ilyen hosszú posztot írnék.

Előzmény: kovászos_uborka (56)
kovászos_uborka Creative Commons License 2020.04.18 0 1 56

Tegnap valami megdöbbentő fordult elő velem a Digi mobilnál.

két sim kértyám van, egyik netre,  másik telefonra.

Szerdán kimaradt az internet több helyen és elment egyuttal telefonom is,  azt hittem összefügg, de a net helyreállt a mobil nem. Hívtam a családom azt nyomta be:  a számon előfizető nincs. Furcsa lett volna.

Engem hívtak, a hívónál is ezt mondta be.

tecsi ki-be újra indítás, ....ugyanez maradt.

2 napot várva tegnap elmentem az ügyfélszolgálatrakérjek egy új sim-et, -/ már 1x sim hiba miatt cserélni kellett és szó nélkül kicserélték/ most nem meg kellett mondanom mit tapasztalok, adjak egy másik telszámot felhívhassanak a digitől.

Mondom ez mire jó? Arra, hogy a vonalat bennt technikailag leellenőrzik és azt közlik vele, kell-e új sim kártya.

1 óra múlva otthon hívnak a Vodás számon amit nem adtam meg és mondják dugjam be biztos ok.

Hogyan?  kérdem. Ne kérdezzek dugjam be biztos jó lesz,  benn visszaállították.

Kicsist érdeklődtem nem volt hajlandó elárulni mit csináltak, majd a sim vissza, PIN be élesítés és láss csodát a Digi mobil működik.

Csakhogy a sim kártyán tárolt telcsiszámok mind elvesztek üres lett.

Amikor még hibás állapotban volt,  a számok megvoltak.

Belenyúlt a mobilomba, sim kártyába, mindent lát, ott látta két sim kártyás a mobilom és a másik a Voda szám amin hívtak??

Kezdek félni ezt NAGY TESTVÉR CSINÁLTA? 

Tud valaki érdemi infót erről???


Köszi előre a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.14 -2 0 56

Ellehetetlenült a DIGI Mobil

 

Az NMHH döntése lényegében a DIGI Mobil végét jelentheti.

ChanServ Creative Commons License 2019.08.15 0 0 55

A videóhívás mennyi a diginél?

GST-616 Creative Commons License 2019.08.01 -1 0 54

én úgy tudom h csak aktiváltatni kell a 1270-n. de telenoros kártyával se megy a volte gondolom?

Előzmény: Sojka49 (53)
Sojka49 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 53

A VoLTE illetve a WoWIFI csak a digis kártyával működik, tudomásom szerint az utóbbi a vodánál még nincs a VoLTE pedig készülékfüggő vagyis a Vodafone csak meghatározott készülékeknél támogatja. 

 

https://www.hwsw.hu/hirek/60227/volte-vodafone-4g-hang-ip-telekom-telenor-hanghivas.html

Előzmény: GST-616 (52)
GST-616 Creative Commons License 2019.07.31 -1 0 52

és a c1 vodás kártyán is tudja a voltet?

Előzmény: Sojka49 (51)
Sojka49 Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 51

Sziasztok! 

Megtöröm a csöndet! :) 

 

Pár napja gondoltam egy nagyot és betekertem a Digibe és kértem egy SIM kártyát. Dunaújváros közelében van egy tanyánk (nem telek mert nem túrom a földet :D ) ahol is eddig Telekomos un. feltöltőkártyás (Marathon csomag) USB modemes internetet használtam. Igazából nincs vele baj nem is túl drága viszont az unokáim többször nehezményezték már, hogy a youtube-on miért nem nézhetnek mesét ha épp ott kint vagyunk. :) há mer arra azé kicsit drága lett volna ugyi. 

A Digi lefedettségi térképén (Nagyvenyim külterületi része) a terület nem szerepel a lefedett részek között ezért kicsit pesszimista voltam, de próba cseresznye! :) A telcsim (Galaxy A3) csak 1 SIM kártyát tud fogadni így a próbára kivettem a Vodás kártyát és belebújtattam a még ropogós Digis Sim kártyát és! lőn csoda! A telcsin megosztottam a netet és a laptopon indulhatott a mozizás! :) A hétvégén gyakorlatilag végig folyamatosan volt internet! 

Ezen felbuzdulva újra a Digiben találtam magam és vettem egy saját márkás un. Digi C1 telefont kemény 22.000 magyar pénzért :) és az ügyintéző hölgy úgy gondolta, hogy ad még egy kártyát hozzá mondván, hogy jó lesz az! :D Hát legyen! 

Megjegyzem: a kínálat szegényes volt pld. a meghirdetett saját márkás telefonokból csak a legolcsóbb C1-es (ami valójában egy Leagoo Power 2 -es) volt kapható. Hozzáteszem, hogy amire nekem kell arra bőven megfelel. Az árához képest kellemes csalódás! Minden funkciója tökéletesen működik, kezeli a két (Voda, Digi) Sim kártyát most hogy tesztelgetem ez a fő telefonom :) 

 

Végszó? Hajrá Digi! ;) :) 

Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.22 0 0 50

Azt nem mondták hogy ez konkrétan mit jelent?

 

"A Szolgáltatást szigorúan tilos olyan eszközzel használni, amely nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőképernyős billentyűzetet), ilyen pl. az adapter, modem."

 

forrás:

https://prohardver.hu/tema/digi_move/index.html

 

 

Előzmény: farmer1984 (48)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.17 0 0 49

Hát, pedig szerintem elég régóta létezik már unlocked 4G/LTE -s usb dongle. Márka szempontjából európában a Huawei az ami a leginkább hozzáférhető. 

Előzmény: farmer1984 (48)
farmer1984 Creative Commons License 2019.06.16 0 1 48

Szia!

 

Nekem meg azt mondták, hogy még nincs piacon az új digi aktivos stick.

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.09 0 1 47

Ez sem teljesen helytálló információ, volt egy frekvencia refarming mikor a 900on is elkezdték a 3Gnetet adni emiatt annak egy részéről letakarították a beszédforgalmat ezt pedig a régi készülékek valóban nem tudják lekezelni, azokat cserélték díjmentesen, de attól a 900as egy kis szeletén még megy a beszédforgalom.

Előzmény: sircan (46)
sircan Creative Commons License 2019.06.09 0 1 46

Információként mondom, hogy pl a Telenor is kivezette a 900 as frekvenciát a hanghívásokból. ezért régi készülékek már nem képesek felcsatlakozni a Telenor hálózatára. Pedig nem telt el 40 év. Volt egy rövid ideig tartó készülékcsere akció amikor is 900 mobilokat díjmentesen cserélték újakra.

 

Előzmény: Torökk sZultaan (44)
Zeki_ Creative Commons License 2019.06.09 -2 2 45

Ennyi marhasággal inkább ne osszad az észt. Hülye vagy hozzá, ugyanis.

A 3G-re a Digi nem épített ki semmit.  2G beszédre, 4G netre vagy VoLTE bedszédre.  Ugyanazon a frekvencián. 

Előzmény: Torökk sZultaan (44)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.09 0 0 44

3G az egy országos lefedettségű rendszer Ha rendelkezel egy  bármilyen akár "kártya független" 3G/4GLTE Dual compatible sim-slot-os vevőkészülékkel /eszközzel + egy a szolgáltató általi sim-mel  akkor az  úgy működni fog 3G ben is. 4G től lefelé műkődik a kompatibilitás azazhogy mostmár 5G től  mivel győrben már megy a kisérleti 5G is.Nincs olyan hogy egy 3G s jelet  ne lehetne befogni 4G-s eszközzel bár sok értelme nincs, esetenként akkor lehet szükség ilyesmire ha környéken ahol élsz valaki vagy valami bezavarja a 4G-s frekvenciád.3G ugyanolyan szimpla rádiójel mint a 4G ugyanúgy hozzáférhető benne van országszerte a levegőben csak össze kell gyűjteni Akkor fog megszűnni a 3Ghez-való hozzáférhetőség ha végleg lekapcsolják a 3G-t de olyan  nem  lesz mivel egyrészt  egy-egy rendszer kifutási/avulási idejen nagyjából 30/40év ,másrészt a 3G-t értelemszerűen már nem fogják megszüntetni mivel  dual hálózatra mindenképp szükség van arra az esetre ha az  egyik háló valamiért nem megfelelően működik,ugyanakkor általában a régebbi rendszerek mindig stabilabbak mint az újak. 

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.08 0 1 43

Ezt az ökörséget is az ügyfélszolgálat mondta, vagy saját kútfőből jön?

A DIGI mobilhálózatán ugyanis NINCS 3G és nem is lesz, 2G-n is csak hanghívás van és csak azért mert nem mindenkinek tud VoLTE-t a telefonja. 

 

 

Előzmény: Torökk sZultaan (41)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.08 0 0 42

Nem szüntette meg...

Itt van, ma hoztam el egyet USB stickkel: http://digi.hu/mobilinternet/diginet-aktiv-50

 

Amit kivezetett az a Telenoros mobilnet volt ami csak nevében volt DIGI szolgáltatás. Azért is gyűjtötték be azokat az USB stickeket mert azok a Telenoré ahogy a SIM is ami benne van.

Előzmény: Torökk sZultaan (36)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.08 0 0 41

Nem marad ki. Azok a digi előfizetők  akik kizárólag csak 3G-s eszközzel rendelkeznek ők ezután is ugyanúgy fogják tudni használni a digi mobil internetszolgáltatását mivel a 3G az országos lefedettséget biztosít mindenki számára . Attól hogy egy szolgáltató  fejleszt4G re az még nem jelenti azt hogy 3g eszközzel nem lehet továbbra is igénybevenni a szolgáltatásait. Kinek mire van szüksége .Van akinek bőven elég a 3G ,de vannak olyanok is akiknek meg 4G kell ennyi .Nem vagyunk egyformák .

Előzmény: zotya62 (28)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.03 0 0 40

Mellesleg nekem nemúgy tűnik hogy nagyon működni akarna a mobilinternetük:

 

 

https://www.invitel.hu/lakossagi/internet

Előzmény: Zeki_ (35)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.03 -1 0 39

Olyan meg nincs hogy egy szolgáltatás ráfizetéses .Olyan viszont van hogy a magyar szolgáltatók mindekivel csak trogekednek,ehhez nagyon értenek, jellegzetes "magyar" stílus.Ebbe is eu elsők vagyunk..Azért szüntetik meg kérlek mivel valakinek  ún; "érdeke" ez kívánja , szó sincs itt semmiféle ráfizetéses szolgáltatásról ,ez csak "duma".

Előzmény: Egér Fogó (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!