Keresés

Részletes keresés

RHDCelica03 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 386

Ha jol tudom, akkor a nappali amper mennyisegig (ha a doboz/halozat megfelel az eloirasoknak) ingyen cserelik. 

Poc2 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 385

Szerintem nem mázli kérdése. 2 ismerősöm is cseréltette nagyobbra. Az egyik most ősszel,és neki is ingyenes volt. 25A-ig még regszerelői megfelelőségi nyilatkozat sem kell.

Előzmény: SolnesN (384)
SolnesN Creative Commons License 2021.01.12 0 0 384

Mázlis  lehetsz !

Előzmény: Poc2 (383)
Poc2 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 383

10A volt nálunk is.

Cseréltettem 32A-re.Ingyen cserélték!Nem csak hallottam,nekem csinálták.

Előzmény: Lá Kreacione (380)
Lá Kreacione Creative Commons License 2021.01.12 0 0 382

  Hogy mik vannak.  Írja egy topik társ a következőket :

 

 

"A vezérelt órára hivatalosan nem köthetsz mást,így jogos volt a felháborodása."

 

 Azt mondom van egy lakásom benne  3 db. hőtárolós elektromos kályha 

   és egy  120-a villanybojler. A hálózat kiépítve,     egy db.  3 fázisú mérővel egy csomó biztosítékkal  és az egész távvezérelt.

 

 

 20 kW  szerződött  vételezésem van, mért ne köthetnék le vagy fel egy másik berendezést.

 A szerződében csak annyi van  , hogy fix bekötésűek legyenek a készülékek.

 Egy másik lakásban csak egy bojler és egy villamos kályha , vezérelt  áram vételezés, fix bekötés a készülékeknek.

 A készülékek fele már nyugállományban... drága üzemelés, de nehány még meneget.

 

 

 Tehát ha a kerületi kisokosból kinézek egy szerelőt, az olyan fűtőbetétet tesz a bojleromba amilyen éppen akad nála , ha szóváteszem még jogos a felháborodása.

 

 Na így kényeztetik el a szerelőket !

Dunit2 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 381

Korábban elemeztem a bojlerjeimet

 

"hajdú   29 év megúnás miatt csere ( biztossági szelep romlott el  -a miatt a kuka,"

 

cserélsz biztonsági szelepet is, nem drága dolgok. írta  Ho..."

 

  Valóban nem drága .  Annál a 29 éves bojlernél a bekötő csövek mentek rendre tönkre , Sk. cseréltem  először  egyet.... 3 hét múlva szétment, majd újra egyet,   ez már csak  5 napig, aztán már másnap.

 

  Ráment  kb. össz. 2 eft. Sejtettem ,hogy  a biztonsági szelep a hibás, de azért egy   29 éves bojlernél már csak a kidobás az opció.

 

 

 Az új bojler féléve fenn van, teszi a dolgát.

 

 

 Korábban    az ilyen flexi csöveket sk. szereltem. WC tartályok , mosdó, másik bojler. Van ami már 15 éves és még ép.

Lá Kreacione Creative Commons License 2021.01.12 0 0 380

  

Hol mondtam /írtam ,hogy vezérelt volt ?

 

 Az a 600 W a biztonság miatt kellet.

 

 A biztosítékot pedig nem ingyen  cserélik. Csak a bővítési díjat nem kérik- maga a csere  kb. 15 eft.

 Amúgy  un. mellék  mérő volt,  lényegében a szolgáltatónak semmi köze hozzá.

 

és a szerelő  1800 W-ost rakott bele. szóvá tettem és még neki állt feljebb.

 Nagy arccal mondta, hogy így hamarabb felfűt (amit én is tudtam ).

 Azt nem vette figyelembe , hogy a plusz  600 Watt nekem másra is kellhet."

 

 elvégre a hálózat az én felelőségem és kockázatom. Tehát egy szerelő csak nem dönt úgy , hogy azt rak oda ami éppen nála van.

 

 

 Más. Korábban vettünk egy társasházi lakást.

 A műleírásban volt hogy az elektromos hálózat  úgy van kialakítva , hogy fűtésre is alkalmas. Ez ok.

 Csakhogy a biztosíték nem csak a saját hálózat védelme miatt van, hanem a környezet,     jelen esetben a társasház  rendszerének védelme miatt is.  Azt bizony korlátlanul terhelni nem lehet.

 

 Jogos volt a szerelő felháborodása ?

 miért is ??

Előzmény: Poc2 (377)
kl04 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 379

Szia. Még nincs pont ez a lényeg. Ha nem megoldható akkor 200as helyett 150 litereset fogok majd venni,de ha megoldható akkor maradok 200 literesnél és felszereléskor a kisebb fűtőszállal rakom össze.

Előzmény: Hooti (378)
Hooti Creative Commons License 2021.01.11 0 0 378

 

Na.

http://www.hajdualkatresz.hu/tovabbi-alkatresz-kategoriak-148/hajdu-bojler-alkatresz-79/hajdu-bojler-futobetet-81

 

Kiszereled, vagy áramtalanítás után leméred a tányérjában és leméred a lyuktávot, milyen van benne, 30mm vagy 24mm.

Én régi fűtőszállal a kézben érkeztem a bolthoz, nem méregetem, csak én meg nagyobbra cseréltem.

Ha rongyolsz a boltba az 1800-as fűtőszálért, akkor vegyél tányértömítést is, kelleni fog és ha tutira akarsz menni, cserélsz biztonsági szelepet is, nem drága dolgok.

Előzmény: kl04 (374)
Poc2 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 377

A vezéreltnek a plusz 600W-ja neked mi másra kellhet?A vezérelt órára hivatalosan nem köthetsz mást,így jogos volt a felháborodása.

 

Ha meg nem vezérelt,hanem nappali A tarifás órán van a bojler is,akkor meg neked kéne bemenni a szolgáltatóhoz,hogy cseréljék ki nagyobbra a megszakítót.32A-ig díjmentes,és 25A-ig még regszerelői nyilatkozat sem kell.Szóval ez esetben is jogos volt a felháborodása.

Előzmény: Lá Kreacione (376)
Lá Kreacione Creative Commons License 2021.01.11 0 0 376

  A gyártó vagy egy szervizes megmondhatja.

 

  Nálam egyszer pont a fordítottja volt.

 

 Egy   ha jól emlékszem 50 literes bojlerbe  rakott a szerelő egy nagyobb bojlerbe valót. Az 50 literes ben  1200 W-os volt, kiégett

 

 és a szerelő  1800 W-ost rakott bele. szóvá tettem és még neki állt feljebb.

 Nagy arccal mondta, hogy így hamarabb felfűt (amit én is tudtam ).

 Azt nem vette figyelembe , hogy a plusz  600 Watt nekem másra is kellhet.

 

  Egy   10 Amp -nál  nagyon szűken jut másra , ha a nagyjából 2300 W-ból a bojler eleve  1800 -at elvisz.

 De megoldottam.

 Ez egy kis lakás volt... egyszemélyes háztartás.

Előzmény: kl04 (374)
kl04 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 375

Amit nem értek, hogy hogy lehet fix a vezéreltnek a napi kapcsolási üteme? Pont az lenne a lényege,  hogy a mavir napi menetrendje alapján, amikor elég a zsinór termelésű erőművek kapacitása akkor mehetnek a vezérelt fogyasztók. Napi fix ciklusnál elég nehezen tudom elképzelni. Neked hangfrekvenciás vevőd van?

Előzmény: Dunit2 (373)
kl04 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 374

Igen. Néha elfogy a 120as és ekkor következő ablakig várni kell. Arról van infó, hogy a 200asba belemegy a 1800as betét?

Előzmény: Dunit2 (372)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.11 -1 0 373

 

 

 A vezérelt felénk a következő időkben van  :

  éjjel    1 és 3 ó között  2 ó,

hajnalban 4 30 és 7 30 között  3 ó,

du. 2 és 3 között  1 ó  és

este 10 -12 között  2 ó

 

 ez 8 ó.

 Mivel úgy van beállítva, hogy majd nem kell hidegvizet hozzá keverni  elvekben 8 órát mehet  ez alatt

 

 

 nálam  korábban 8 x  1,8  az   14,4 kWóra mehetett el. Annyi soha sem fogyott.

 

 

 Mint írtam korábban 20 literes volt   olyan 45 -50 fokra állítva a vizkővesedés se annyira intenzív mint egy  pl. 60 fok felettire állított, pl. 70 fokra állítottnál.

 a szokásos 2 év helyett átlag   7 év alatt történt a tisztítás.... mégis tartott 29 évig a hajdú.

 összesen  3 x volt vízkőtlenítés.

 

 

 

 Természetesen ha mindennap kádas fürdőzik a család, akkor indokolt a 200 literes bojler.

 

 A bojlereim élettartalma :

 

  hajdú  9 év  tartálylukadás - kuka,

  hajdú   29 év megúnás miatt csere ( biztossági szelep romlott el  -a miatzt a kuak,

 olasz    100 lires   21 év lukadás , kuka,

 magyar hajdú 10 év lukadás kuka,

   és számtalan kis vízmelegítő ( elekthermax, hajdú,   majd örök életűek. )

 

 

 

 

 pl. a konyhában  az elekthermax     10 literes  47 éve nyomja az ipart napi használattal.

 

 

 Azért vannak kopó alkatrészek, pl. a csapfelsők   3 -4 évente csere.

Előzmény: kl04 (371)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 372

  Nagy a család hogy 200 literes kell ?

 

 Nálunk korábban 120  literes volt   5 főre és elég volt.

 A vezérelt áramnak azon kívül, hogy olcsóbb a 24 órásnál további előnye , hogy nem egy tömbben van,

 Így valamivel több energia nyerhető mintha egy tömbben lenne. 

Előzmény: kl04 (371)
kl04 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 371

Sziasztok. Érdeklődöm, szeretném cserélni a meglévő 120-as bojleremet egy 200 literes hajdu ’hagyományos’ (nem aquastic) verzióra. Néztem, hogy ekkora méretnél már mindegyikben 2400wattos fűtőbetét van. Nálam csak 10 amper van a vezérelten, így (hajdu esetén)max 1800-as betéttel tudom használni. Az a kérdésem, hogy a 200 literes verzióba beleilleszthető valamelyik 1800as betét? (Az nem baj ha lassabban fűt fel)...

Poc2 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 370

Igen?

Akkor én feltaláltam a spanyolviaszt!

De pont ugyan azt árulják 13-15 ezerért amit én vettem 3-ért.De te vedd megy 15-ért,mert az a tuti.

Előzmény: Calcitos (369)
Calcitos Creative Commons License 2021.01.09 0 0 369

  Azért a 30 -40 ezres csaptelep és a 3 ezres között van különbség.

 Megjegyezve, hogy 3 eft -ért még egy gömbcsapot sem kapsz.. az is úgy 4 eft nál kezdődik.

Előzmény: Poc2 (367)
zlota Creative Commons License 2021.01.09 0 0 368

Sziasztok!

 

Bojler csere előtt állunk és ezek modern hőszivattyús bojlerek érdekelnének.Viszont a régi helyére menne fel.Érdekelne, hogy ebben az esetben, ha a fürdőszobában volt a bojler akkor mi fog történni.Megéri, ha kihűl miatta a fürdő és azt pótoljuk (scoop 4,2 klímával van a fűtés, esetleg fával)
Nyáron pedig akkor elvileg kevesebbet kell klímázni, mert többet hűt mint fűt(a vízen kívül) szóval lehet a külső hőmérséklete a lakásban nézve nullszaldósra jön ki?Értsd a téli negatív hűtés a nyáron pozitív tulajdonsága lesz. Egy biztos, hogy a párátlanítás az pozitív.

DE

Egyszerűen furcsa, hogy megéri-e egy ilyen bojler az összes energiát összesítve!?!?

A ház plusz fűtése,hűtése a bojler miatt + bojler hőszívettyúja miatti vizelőállításával nyert áram.

Fürdőszobai elhelyezés esetén.Ugyanis a legtöbben az új bojlert nem tudják kirakni egy kazánházba...

Poc2 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 367

Mi pont ilyen felhasználás mellett vízmelegítős csaptelepet vettünk.Mosogatógép mellett nem sokat kell kézzel mosogatni.Csaptelepből nem kell a 30-40 ezres,mert ugyan az a gagyi van átmatricázva.3zerért vettem egyet próbára,mert előtte nem láttam ilyet élőben.Tökéletes lett!

Előzmény: bucci11 (362)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 366

Vegyél eleve olyat amit a földre terveztek.

Előzmény: turulka1920 (365)
turulka1920 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 365

Sziasztok.Villany bojlert szeretnek hagyomanyos falra szerelheto kivitelt. De nem falra tennem hanem egy alvanyra a mosokonyhaba a foldre. Otleteket szeretnek. Koszonom Zsolt

malacka001 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 364

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a bojlerben a víz rögtön el kezd keveredni ha megszűnik a melegvíz kivét? Vagy csak később és lassan keveredik ezáltal lehutve s meleg vizet. 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.11.18 0 1 363

  Hajdú, szabad kifolyású villanybojlert.

Előzmény: bucci11 (362)
bucci11 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 362

Sziasztok!

Majd 30 éves FÉG átfolyós kémény nélküli vízmelegítőnk (mosogatáshoz konyhában) bemondta az unalmast, nem tudják megjavítani. 

Lábosokat, fanyelű evőeszközt szoktunk mosogatni ott, többit mosogatógépben.

Mit javasoltok, milyet nézzünk? Gázos lenne a legjobb, de olyat nem találtam. Néztem egy gázos Bosch-t, de megszüntették a gyártását sajnos.

Hajdú villanybojler, Ariston Andris, átfolyós delimano? 

Köszönöm a segítségetek előre is!

allampapi Creative Commons License 2020.11.15 0 0 361

Sziasztok,
egy jelenleg elméleti kérdéssel zavarnálak titeket!
Vett hosszanti házunk legvégében van a kazánház, benne villanybojler. Onnan megy a melegvíz a 12 méterre lévő nappaliba mosogatáshoz, vagy épp a 7 méterre lévő fürdőbe.
Ezt ésszerűsíteném (a 10 másodpercek várakozását, amíg a melegvíz megérkezik ezekre a helyekre), hogy a bojlert közelebb, sokkal közelebb hoznám.
A WC-ben pont van 2 csap (ne kérdezzétek miért). Namost az ötlet, hogy az egyiknek a hideg-melegvíz csatlakozását kikötve s az oda berakott bojlerre kötve megoldódna a gond ( ??)
Ergo a 12 ill 7 métert nagyjából 3-3 méterre rövidíteném.

A kérdés, hogy működhet-e ez az elmélet? Tehát egy zárt vízhálózatból ha egyik végéből kiveszem a bojlert (ahol BEADOTT a hálózatba), s egy másik helyre, ahol eddig KIVETTEK a hálózatból
felapplikálom, az működhet-e? Ergo a rendszerben a nyomás a lényeg. Ha ezentúl a fürdőben megnyitják a meleg csapot, akkor a nyomás, vákum a bojlerből kezdi húzni a melegvizet (az új helyéről ahol eddig csak vették ki a rendszerből a vizet).
Ergo megtalálja az útját és irányát a víz.

Működhet mindez?
(az más kérdés, hogy az éjszakai áram kanócot is el kell vinni 10 méterre a padláson,...)

Köszönöm!

Mariusi Creative Commons License 2020.09.30 0 0 360

   A vízkövesedés nem a bojlerektől függ, hanem a víz keménységétől és ezenkívül a vízhőfoktól.

 

 Általában 65 -70 fok felett  jelentős a vízkő kiválás.

Előzmény: Polgár Attila (359)
Polgár Attila Creative Commons License 2020.09.30 0 0 359

Hali

 

Lecserélném régi kb 30 éves Hajdu bojlerem.

Csak Hajduban gondolkodom Smart vs Smiley amit gondolnék.Vagy maradjon a sima Z120 ERP?

Valaki röviden összefoglalná a két okosabb készülék előnyeit hátrányait.

A sima 120 70ezer  körül mozog a smartot 80-ért láttam a smiley 100 alsó hangon.

Végül is annyira nem nagy a szórás csak inkább arra vagyok kiváncsi hogy műszakilag melyik ami nem okoz a későbiekben fejfájást.Persze mint tudjuk ami el tud romlani az el is fog:))

Meg talán a vízkövesedés ami még sarkalatos probléma.

 

köszönöm

Joebacsi39 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 358

Üdv. Hajdu Z120 Smart bojlerrel kapcsolatban az lenne a kérdésem., hogy ha le van véve a fenéklap, akkor a hőfokszabályzó, "kapcsoló" fülét melyik irányba kell mozgatni, hogy csökkentsem a víz hőfokot? 

 

Sajnos finoman szólva gagyi a fenéklapon lévő műanyag tekerő (nem vagyok benne biztos hogy mindig tekeri a szabályzón lévő gombot), így valahogy össze kellene hangolni a kettőt. 

 

Esetleg létezik ehhez a típushoz normálisan kivitelezett műanyag gomb/fenéklap? 

 

 

 

 

 

eekeili Creative Commons License 2020.08.21 0 0 357

  Üdv,  ! 

 Van egy tárolós, 120 literes bojlerem.  A közelmúltban   legalább 3 -4  flexi csatlakozó ment tönkre.  Előbb utóbb folyt.  Most még arra gyanakszom, hogy a biztonsági szelep hibája miatt állhat fenn ez a jelenség.   nem gyűlik a csepegő víz.

Lehetséges , hogy így reagál erre a bojler ?

 

   Kösz.  ee.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!