Keresés

Részletes keresés

ptolgyes Creative Commons License 2004.03.23 0 0 252
Hat azert nem egeszen... mig a te mely E hurod alap frekije valahol 330 Hz korul van (magas E ~1,2KHz), addig az enyem 82 korul.
Előzmény: Stms (251)
Stms Creative Commons License 2004.03.23 0 0 251
Akkor az ének se, mert 3000 Hz felett is vágnak. :)
Előzmény: ptolgyes (250)
ptolgyes Creative Commons License 2004.03.23 0 0 250
Na ez most azt jelenti, hogy az eneket? Mert nem remlik, hogy en abban enekeltem volna... Basszusgitar meg szerintem bele se hallatszodott a telefonba... :) ott 300 Hz alatt vagni szokas mindent.
Előzmény: tibor100 (249)
tibor100 Creative Commons License 2004.03.23 0 0 249
Húha, látom nagy a pörgés, nekem is fejlődöm kellett kicsit, az indexnek már kevés volt a 100 :-)

ptolgyes:

Csak annyi a "hír" hogy a mi Vidéki Kislányunk a múltkori hangposta üzenete után már 200 km-es távból már vakon is megismeri Nagy Rézbőrű Testvérünk törzsi táncának aláfestő hangjait, akár telefonon keresztül, kihámozva azt a háttérzajból...

countrygirl Creative Commons License 2004.03.23 0 0 248
tibor100,

ezen a hírközlésen mennyit gondolkodtál?

Előzmény: tibor100 (246)
Stms Creative Commons License 2004.03.23 0 0 247
Na, ez beteg egy kódolás volt! :o)
Előzmény: tibor100 (246)
tibor100 Creative Commons License 2004.03.23 0 0 246
Húha, látom nagy a pörgés, nekem is fejlődöm kellett kicsit, az indexnek már kevés volt a 100 :-)

ptolgyes:
Csak annyi a "hír" hogy a mi Vidéki Kislányunk a múltkori hangposta üzenete után már 200 km-es távból már vakon is megismeri Nagy Rézbőrű Testvérünk törzsi táncának aláfestő hangjait, akár telefonon keresztül, kihámozva azt a háttérzajból... :-)

ptolgyes Creative Commons License 2004.03.23 0 0 245
Tibor100, azt csiripelik a verebek, hogy allitolag van valami jo hired a szamomra... mi igaz ebbol? :)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 244
jóhogy felpezsdültünk... végre jön a tavasz/nyár/country-szezon!:))
Előzmény: ptolgyes (242)
Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 243
"Na, hogy felpezsdult a forum! :)"
grafománok, ha találkoznak... :)
Előzmény: ptolgyes (242)
ptolgyes Creative Commons License 2004.03.22 0 0 242
Na, hogy felpezsdult a forum! :)
A zenekarok tobbsege szerintem menne videkre, csak kutya nem hivja oket...

Epp aktualis kedvenc: legtobbet talan Brad Paisley-t hallgattam az utobbi idoben, meg a Kaszab Tibinek gyujtott Cash anyagot... :)

En kamionos talira mennek szivesen, majd meglatjuk hogy alakul akkor a program.

--
Peti

Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 241
Átpasszolnám, ha lenne mit. :)
Pont ezt írtam, hogy le kéne ülni, megcsinálni. :)))))))))

De köszönöm, amint megvan, ívelem, mint RobiCarlos a balszélről... :)

Előzmény: countrygirl (240)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 240
Kedves Tamás,

szerinted nem lenne egyszerűbb nekem ide átpasszintani azt a bemutatkozó anyagot... már csak azért, mert jövőhéten megyek hozzájuk be, és esetleg bevinném a tiéteket is!?

...de ha nem, akkor nem:)))

T.

Előzmény: Stms (239)
Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 239
"FELHÍVNI A KEDVES COUNTRY-EGYÜTTESEK FIGYELMÉT "
Szerinted hány country-együttes (bp-i ill vidéki) olvassa ezt a fórumot? ;) Nem lehervasztani akarlak, csak úgy... Nameg Bp-en sincs. ;)
Haknizás megy ezerrel...

Szeged:
odébb van az még. Gondolkozom rajta, hogy írok a szervezőknek, lemennék játszani, csak ahhoz valami bemutatkozást össze kéne prüntyögni otthon.

Előzmény: countrygirl (238)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 238
Stms,
bocsiiiii:))) jólvanna, nem vagy country-rajongó, de csak itt vagy!:)

ÚJ, FRISS INFO A HAZAI COUNTRY-ÉLETBŐL:

SZEGED, 03.27-28. UTAZÁSI KIÁLLÍTÁS (HANGÁR EXPO)FELLÉP A RIVER BAND!

(a pontos időpontot nem tudom, de úgysem fontos, mert gondolom, ezért senki nem jön le Szegedre, úgyhogy tökmind1, de azért hazai country-megmozdulás már ez is!... uis Bp-en kívülieknek ilyenek jutnak. És ezzel nem a River-t szeretném méltatni, csak FELHÍVNI A KEDVES COUNTRY-EGYÜTTESEK FIGYELMÉT A NEM BP-I KÖZÖNSÉGRE IS! Nade majd a kamionos country-tali... jut eszembe, tervezi vki, hogy akar oda jönni?)

Előzmény: Stms (237)
Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 237
"mingyá megverlek! "ha nincs steel, legfeljebb vonyítunk"... gyönyörű... és ő country-rajongó! Ehh... :)"
Egy szóval nem állítottam sose, hogy én country-rajongó lennék. Ha véletlenül igen, akkor azt rosszul mondtam. :)
Pontosabban zenei mindenevő vagyok.

A nagy problémám pont ezzel van, hogy általában az emberek gondolnak valamit műfajokról, és nem zenekarokról. Mert ugye hova sorolsz egy Queen-t? Vagy egy Jethro Tull-t? Egy Diamond Rio-t se lehet összeengedni egy Terry Clark-féle bicskazenével, pedig mindkettőre azt mondják, hogy country. :)

Na, kilelkiztem magam. :)

De ha nagy kedvencet kérdeztél:
Diamond Rio - Kentucky mine :) A legnagyobb nóta a világon. Az a baj, hogy az életben nem fogom tudni eljátszani...

Egyebek: Brad Paisley, The Ranch (sajna őket 1 lemez után hazavágta a marketingipar), Mindy McCready, Alison Krauss (na jó, ő bluegrass, de úgyis ő nyeri 14 éve a gremmiket countrí műfajban), Dakota Moon (ők eléggé mix - fiúcsapat keverve rock-kal, new countryval -, irgalmatlan jók)
+ Britney Spears, Kozsó

Momentán: Hellecasters, Tommy Emmanuell, Danny Gatton (ők teljesen eszement gitárosok)

Előzmény: countrygirl (235)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 236
Kíváncsi lennék, kinek melyik country-szám/ok a kedvence/i... gondolom, ilyen "per pillanat ez..." című válaszokat fogok kapni, de nem baj, mert a country-ismereteimet szeretném bővíteni, ahhoz meg ez is jó.:)

T.

Előzmény: Stms (234)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 235
Amennyiben ez a petting, akkor csak azért irigyellek benneteket, mert hamarabb következik be az orgazmus... (I mean: hamarabb hallotok/játszotok country-t élőzeneként) :))) Már bocs, csak a gondolatmenetet folytattam...:)

Stsm,
mingyá megverlek! "ha nincs steel, legfeljebb vonyítunk"... gyönyörű... és ő country-rajongó! Ehh... :)

Ezerrel ordít most is nálam a Livin' on love!:) Jellemző, ha melankólikus/szerelmes kedvemben vagyok Midnight in Montgomery-t hallgatok vagy Suttogás a szélben-t, ha meg jól vagyok Chattahoochee/Livin' on love/ Chasin' that neon rainbow/Csavargódal-t... és ÁÁÁ, nem vagyok A.J. és Bojti-fan!!:)))))

Előzmény: ptolgyes (233)
Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 234
"Amugy Jacksontol szokatlan a nota. "
Ja. Énekel benne, és azt az idegbeteg Brent Masont aznap nem engedték be a stúdióba. :)
Előzmény: ptolgyes (233)
ptolgyes Creative Commons License 2004.03.22 0 0 233
Szia Timi!

Ez csak a szokasos online petting... :) Most hogy rakerestem vettem eszre, hogy ez is Allan Jackson, es nekem meg is volt... :) Csak valahogy nem akart beugrani.
Amugy Jacksontol szokatlan a nota.

--
Peti

Előzmény: countrygirl (231)
Stms Creative Commons License 2004.03.22 0 0 232
Jól mondod... :)
sztílt nem tudunk biztosítani, max vonyítunk. :)
Ha meglesz, felvesszük... :)
Előzmény: countrygirl (231)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.22 0 0 231
Stms, Peti,

ez az on-line JAM-melés?!:)) Vagy inkább csak on-line próba?:)))
Nem rossz, de legközelebb csatoljátok az mp3-akat is hozzá!:))) Spec. egy steel-gitár szólót mp3-ban szívesen meghallgatnék...
Vki nem tud olyan webcímet, ahonnan steel-szólót (szólókat) le lehet tölteni!?:) Tudnám, mi lenne az altatódalom!:)

Örülök, hogy rákattantatok egy kicsit a Midnight in Montgomery-re!:))) Még élőben nem igazán hallottam senkitől, úgyhogy nagyon örülök neki, hogy legalább említés szintjén foglalkoztatok vele!:)

ÚÚÚÚÚgy várom már az ápr. 2-t!!!!:))))

Pussz,
Timi

Előzmény: Stms (230)
Stms Creative Commons License 2004.03.18 0 0 230
Egy laza húzással belefér a "Mama Said" :)
Előzmény: ptolgyes (229)
ptolgyes Creative Commons License 2004.03.18 0 0 229
Ha gondolod nezzunk bele. De akkor lassan mar koncerteznunk is kene... :) Ebbe melyik Metallica notat vegyitjuk bele? Na nem mintha a masikat megvalositottuk volna mar...
Előzmény: Stms (227)
Pistike369 Creative Commons License 2004.03.17 0 0 228
Timi!

Köszönöm szépen az információkat! Megpróbálok mindegyiken ott lenni, csak, hát a távolság, ugyanis én Miskolci (Felsőzsolcai) vagyok!
Erre felé elég gyér a country élet, ezért is nem tudtam a magyar country magról, de mostmár látom, hogy van itthon is country aktivitás, ezért nagy hála Petinek!

Já, most Doyle Lawson-Better Days To Come című számát ízlelgetem pár napja és imádom és megpróbálom banjo-zni is, de még távol állok tőle, hogy olyan legyen, bár már kísérni jó! Ja, bocsi, a fárasztásért és a rendkívül közérdekű információkért, de szokásom az ilyen! Banjo-tól csengő jó éjszakát kívánok mindenkinek, aki este téved erre, aki más napszakban, annak banjo-tól csengő szép napot!!!

Pistike

Előzmény: countrygirl (224)
Stms Creative Commons License 2004.03.17 0 0 227
Midnight in Montgomery???

valahol démoll körül van... Petya, belenézünk? :)

Előzmény: countrygirl (226)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.17 0 0 226
GRRRRR.... hallottam...
Olyan szép sárga lettem utána... nem igazság, hogy csak Bp-en van country-élet!:(
Meg is írtam utána Tibinek, hogy utállak benneteket!:)))))
Nade majd 04.02-án!!! Hehehe! Megyek a Fonóba! Ez már 99%! (100% majd ha ott leszek!)

De azért már így, hogy nem az undorító havat kell látnom, ha kinézek az ablakon, hanem azt, hogy rügyeznek a madarak és csiripelnek a fák, már egyre közelebb érzem a nyarat (és a kamionost, meg Gárdonyt, meg előtte a többit...:))).

Szóóóóval én voltam kicsi sárga emberke és irigyeltem a többit, aki country-t hallgatott akkor ezerrel. Bosszúból felébresztettem a szomszédnénit, mert 1000rel szólt a Chattahooche, aztán a Csavargódal és végül a Midnight in Montgomery (ha vki egyszer ezt előadná...!!!:))))

Na, puszi mindenkinek! Megyek élvezni a tavaszt!
Timi

Előzmény: ptolgyes (225)
ptolgyes Creative Commons License 2004.03.17 0 0 225
Szia Timi!

Uzenetrogzitodet meghallgattad? :)
Kivancsi vagyok mi hallatszodhatott bele a telefonba...

--
Peti

Előzmény: countrygirl (224)
countrygirl Creative Commons License 2004.03.16 0 0 224
Peti,
kit érdekel, hogy kik lesznek?!:) Bízzunk Bütyök ízlésében és eddig szervezett gárdonyi fesztiváljainak sikerében és menjünk!:)) Csak már ott tartanánk!:)

Pistike,
hát itt tényleg találsz olyan őrülteket, akik odavannak a country-zenéért! És örülünk neked is, így bővül az index-country-sok köre!:)
Azok a programok, amiről én tudok a következők (köszi az infokat Tibi!):

ápr. 2. "Fonó" Kentucky Homeboys és Kentucky Publix koncert (lehet, hogy más is lesz még a fellépők között, de arról nem tudok)
jún.4 . Fonográf-koncert
jún. közepe: Pesterzsébeti country-feszt.
JÚL. 16-18. SZEGED KAMIONOS COUNTRY-TALI
JÚL. 23-25. GÁRDONY COUNTRY-FESZT.
aug. 13-15. Abaliget Bluegrass-feszt.

Fiúk! Ezt azért kezdtem így el, mert lehetne tovább bővíteni!!! Jó lenne, ha beleírnátok (monduk időrendi sorrendben) az esedékes country-s programokat (lehet akár országos is, bár úgy tudom, legtöbben Bp-ről vagytok!). És mindig aki megtud vmi ilyesféle programot, közzé is teheti!

Na, puszi mindenkinek!
Timi

Előzmény: ptolgyes (222)
Pistike369 Creative Commons License 2004.03.15 0 0 223
Sziasztok!
Tölgyesi Pétertől kaptam meg ezt a címet! Állítólag itt találhatok magyar country rajongó kispajtásokat! Remélem, jó helyen járok! Szóljatok rám, ha nem! Szóval, bárki, bármi country-s összeröffenésről tud, kérem szépen, hogy szóljon nekem! Banjo rulez!!! Sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!