Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2009.03.08 0 0 686
Tegnap fútótársas Mátrahegy 30on sportoltam. Sok futó nem volt (Ispivel és Ernővel találkoztunk), én is most jártam itt először. Frankó a pálya, szép a nyomvonal, príma a szervezés, jövőre érdemes betenni a futónaptárotokba. A Trackabee-re nyomok róla majd beszámolót. Terv az volt, hogy AK1-ben végig és az utolsó hegy laktáton. Az első fele simán ment, aztán a fél órás laktátos azért lett kemény, mert a kék + től bokáig érő lucskos olvadó hóban kellett nyomatni Kékesig, elégé csúszott, kipörgött a láb, féltem nem tudom végigfutni belegyaloglás nélkül. Szerencsére végül alig volt csak pár méter ami nem futva lett teljesítve. Ez előtt és ez után mondjuk meg nagyon sok vízátfolyásos saras rész volt, így száraz egy pillanatra sem volt a lábunk. Jól jöttek a nálunk lévő botok.
Gondolom a Bükki kilátások is hasonló élmény lehetett.
SütőLászló Creative Commons License 2009.03.07 0 0 685

Kedves kutyA!

 

Több helyszíni és utólagos hozzászólás alapján a hosszú távok díjazását megpróbáljuk külön megoldani, mert a felvetés jogos. A terv kész van, csak a kivitelezés még nem stimmel, részben emberhiány miatt. A két kissrác, két rövidtávú túrázó volt (jövőbeni terepfutó :), akik csak úgy beszálltak segíteni.

 

Azért, hogy nincs díjazásod máris elnézést kérek. Viszont ott helyben felírtuk a neveket és Karácsonyra mindenkinek kiküldtük az elmaradt díjakat, aki jelezte, hogy nem tudja megvárni.

Ezért kérlek, hogy a sutolaci@nyf.hu címre írj egy pontos nevet, postacímet és hiánylistát a díjakból. igyekszem pótolni.

Üdv,

Laci

Előzmény: kutyA (684)
kutyA Creative Commons License 2009.03.07 0 0 684
A verseny teljesen rendben volt, ezúton is köszönet érte!

Nekem egy dolog nem tetszett a célban, az, hogy a futóknak is adott ttúra díjazást ugyanott lehetett átvenni, ahol az összes túratávon is. Nekem speciel semmi kedvem nem volt 60 kiló kocogás után végigállni a sort a rövidebb távokon túrázók százaival, úgyhogy azóta sincs diplomám a teljesítésről. Ugyanakkor a két kedves és készséges kissrác, akik a pólókat osztották a futóknak, unatkozott. Célszerű lett volna a futók teljes kiszolgálását (oklevél, kitűző, kajajegy) átvinni az ő asztalukhoz.
Előzmény: SütőLászló (682)
norb29 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 683
Őszintén szólva az előző két verseny mellett megemlíteném a sorban a No meg állj csak ott is. Teljesen elégedett voltam, de majd gondolkodom...
Előzmény: SütőLászló (682)
SütőLászló Creative Commons License 2009.03.07 0 0 682

Üdv Mindenkinek!

 

Bár idő hiányában nem leszek nagyon aktív tagja a fórumnak, örülök, hogy létrejött a terepfutók oldala.

 

Nem titkolom, én (is?) kérdeztem Carlostól, hogyan lehetne még jobb szolgáltatásokat nyújtani egy terepfutó versenyen. 

Amennyiben erőnk engedi, ahogy a teljesítménytúrázók, úgy a terepfutók felé is szeretném egyre magasabb szinvonalúvá fejleszteni a No megállj csak! 60 km-es Nomád terepfutó kategóriáját.

 

Ha valakinek kifejezetten ehhez a túrához kapcsolódó ötlete van, azt is szívesen fogadjuk.

 

Sütő Laci

(leslie)

 

 

 

Előzmény: carlos80 (632)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 681
Közben kialakult, hogy időben és közlekedésileg erősen be leszek határolva, szóval nem sok választásom marad (választhatok: bottal vagy anélkül megyek libegőzni). :)
De hogy a szívem fájdítsam, délután mégis megnézhetem majd a Mátrát, legalább az ablakból.
Előzmény: medvegyu (680)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.06 0 0 680
Hasonló döntést hoztam az elmúlt egy órában.
Megfutamodtam :-), inkább holnap a Pilis felé veszem az irányt, ha lemondasz a libegőről, mega Budai-hegyekről, mehetünk együtt is!.
Bár a sár-hó nem lenne akadály, de a kényelem itthon tart.
Mátrából meg lesz hamarosan Mátra 115 bejárás, hogy az se maradjon ki, talán jövő hétvégén is.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (677)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.06 0 0 679
Velem még csak egyszer fordult elő, hogy a Piros 85 céljában a főrendező nem volt hajlandó kinyúlni a szétázott füzetemért, inkább elhitte, hogy tele van pecséttel. :-)
Előzmény: imaro (639)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.06 0 0 678
Meg még egy kis karabiner kellene rá, amivel a hátizsák gyűrűjére lehet akasztani. :-)
Előzmény: JB** (667)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 677
Csónak, gumicsizma, békauszony bekészítve?
Bizony stabilan tervbe volt véve, de a körülményekre tekintettel - vízre érzékeny a makibunda - az utolsó pillanatban becserélem. Dagonyázni a libegő környékén is kiválóan lehet, ráadásul kevésbé érinti a gazdasági válság. :)

Ui: 92! :)
Előzmény: medvegyu (631)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 676
Nos, máris regisztrálnék, csak még egy gyors kérdés. Dollárban vagy rubelben kell a rajthelyre szállításért fizetni? :)
Előzmény: Futóapuka (675)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.06 0 0 675

Nem rossz ötletek! :-))) Én meg szeretnék skyrunning versenyt rendezni a Naprendszerünk legmagasabb ismert hegyére a Marson: Olympus Mons-ra!

Ugyan könnyítés, hogy sokkal kisebb a tömegvonzás mint a Földön, így oxigénpalack nélkül kellene teljesíteni, hogy legyen sportértéke! :-)))

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (673)
imaro Creative Commons License 2009.03.06 0 0 674

Bükki Kilátások

 

Tegnap este kicsit hasonló dolgokra gondoltam, legyen meglepetés.

 

Délutántól már sütött a nap Egerben, még most is. Anikó Ódorváron kettőkor még felhőben volt, mostanra ott is süti a nap a vízbetétes havat.

 

Holnap lesz hó, lehet, hogy kilátások is, de szépen kiázik majd a lábatok.

A felső szakaszokon, főleg az Északi oldalakban van hó, a völgyekben sok víz és sár.

A bejárandó útvonalon könnyű sár van, nem nagyon ragadós.

 

Imaro

Előzmény: JB** (667)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 673
Erről a Zengő környéki versenyről először az a bizonyos kőröshegyi viadukt jut eszembe... :)))

De végül is miért ne. Sőt, javasolni kéne a Magyar Sivatagi Futók Szövetségének, hogy - miután megalakult - ugyan csináljunk már egy hosszabb sivatagi versenyt is (pl. valahol a kiskunsági futóhomokon). :D Esetleg egy Korallzátony-futó Magyar Bajnokságot is rendezhetnénk, bár erre még nincs konkrét ötletem, de a leendő Magyar Korallzátony-futó Szövetség részére ezúton felajánlom a segítségemet... :))
Előzmény: Futóapuka (666)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.06 0 0 672
Szép cél, merész cél... ;-)
Előzmény: JB** (669)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.06 0 0 671

Én is csak ennyit találtam róluk a terepfutás.lap.hu-n.

http://www.hunrun.com/futas/megalakult-magyar-hegyi-es-terepfuto-szoevetseg

Állítólag ők tartják a kapcsolatot a MASZ-al, meg a World Mountain Running Associationnal is.

Előzmény: olipapa (670)
olipapa Creative Commons License 2009.03.06 0 0 670
A szabályzatban van egy mondat, miszerint akia VB akar indulni vegye fel a kapcsolatot a saját szövetségével..
öö, melyik szövetséggel is akkor? Ultra? terep? atlétikai?
Jó hogy lett egy új szövetég, viszont kár, hogy senki nem tud róluk semmit (mármint akiket én ismerek). Kik a tagok? kik szövetkeztek, milyen célból? tudja valaki? GOndolom nem azért akaultak, hogy rendezzenek egy OB-t?
Előzmény: Futóapuka (666)
JB** Creative Commons License 2009.03.06 0 0 669
Kenem majd, cél az 5.09-es teljesítés:-)
Előzmény: Lúdtalp (668)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.06 0 0 668
Ne aggódj, ma éjszaka és holnap délelőtt a maradék havat is elmossa az eső. Nem lesz gondod az "átázott" hóval. A talaj jó lesz! Ha jól rémlik, egy igen rövidke szekérút van csak ami vendégmarasztaló- cuppogós sárral borított. Kennyed neki!
Előzmény: JB** (667)
JB** Creative Commons License 2009.03.06 0 0 667

Szerintem is nagyon jó ez a fajta ellenőrzőlap (sokszor nekem is salátává ázott a papír alapú).

Nem tudom, hogy technikailag megoldható vagy sem: a lap hátoldalára lehetne felvinni az ellenőrzőpontokhoz tartozó távolság- és szintadatokat, illetve eltévedés, sérülés stb. esetére 1-2 főrendező telefonos elérhetőségét.

De ne legyünk telhetetlenek, ez is nagyon jó.

 

Terep milyen állapotban van? Az eső gondolom erősen átáztatta a havat...

Előzmény: imaro (639)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.06 0 0 666

Ez engem is erősen érdekel. Főleg mert nekem pont fekszik is ez a táv. Júliussa úgysincs beírva túl sok verseny a naptáramba:-)))

Nekem még lapot se kéne húznom 19-re mint Manbónak..:-)))

Viszont tényleg érdekes a felvetés, hogy kik is indulhatnak el ezen? Milyen rendszer alapján és ki dönti el, hogy ki képviselje hazánkat egy Terepfutó VB-n? Van ugyan hegyifutó szövetségünk, de bevallom nem sokat tudok róla, hogy mit is csinál. Arról hallottam, csak, hogy lesz Hegyifutó Magyar Bajnokság idén. A Zengő környékén, ha minden igaz.

Előzmény: olipapa (664)
manbo Creative Commons License 2009.03.06 0 0 665
Na!!!! Nem rossz ötlet, bár kicsit rövidke a táv Neked. Az útvonal gyönyörű, számos Tour de Franceból híres hágón megy keresztül. Én is gondolkodtam már rajta, a SJ Maraton után másnap van a rajt. Tizenkilencre lapot kérni...
olipapa Creative Commons License 2009.03.05 0 0 664
Idén is rendeznek hivatalos terep ultra világbajnokságot.. Az ultrafutók szövetsége, vagy az atlétikai szövetség nél kell jelezni ha akar valaki itt indulni, vagy nem fotos? Csak úgy el lehet indulni, vagy kell valami tagság, eredmény, stb hozzá? Hogy megy ez? Balázs, vagy valaki tudja a választ esetleg?
Csak eljátszottam a gondolattal, pont ekkor van egy fontos monti versenyem.
csanya. Creative Commons License 2009.03.05 0 0 663
Carlos!

Ezt belevehetnéd a szabályokba:

Race officials present on the course, and those in charge of different control and refreshment
posts are authorised to uphold regulations and to immediately (*) impose a penalty for non-respect,
based on the following chart :
BREACH OF RULES PENALTY (*) – DISQUALIFICATION
Taking a serious shortcut Penalty 1 hour
Not a serious shortcut but one away from any path or via a closed
shortcut
Penalty ¼ hour
Lacking obligatory safety equipment (no minimum water supply of
1 litre, no jacket, no torch, no survival blanket)
Immediate disqualification
Lacking other obligatory equipment (running trousers
or leggings, 1 single torch, cap or bandana, whilst,
adhesive elastic band, food reserves, cup/trumbler
Penalty 1 hour
Refuse to have obligatory equipment checked out Disqualification
Throwing away rubbis (voluntary act) by a competitor or a member
of their team
Penalty 1 hour
Not respecting people (organisation or runners) Penalty 1 hour
Not helping someone in difficulty Penalty 1 hour
Receiving help outside authorised zones Penalty 1 hour
Being accompanied along the course outside the tolerance
zones clearly marked close to the refreshment posts
Penalty ¼ hour
Cheating (eg: using transport, sharing race number,…) Immediate disqualification and for life
Race number not visible Penalty ¼ hour
Not wearing the race number in the correct manner Penalty ¼ hour (during which the runner adjusts
his race number in the correct manner)
Recognised dangerous attitude (e.g.: sticks with unprotected
points pointing at the runners or the spectators)
Penalty ¼ hour
Lacking an electronic chip Depending on the Race Jury
Not passing through a control point Depending on the Race Jury
Refusal to comply with an order from race control, from a race official,
from a head of post, from a doctor or from a rescue worker
Disqualification
Refusal to accept an anti-drug test The runner will be sanctioned as if found guilty of
taking drugs.
Departure from a control post after the hour limitation Disqualification
(*) Penalties of ¼ hour or of one hour are applicable immediately, in that the runner must interrupt
their race during the entire duration of the penalty.
Any other breach of the rules will be the object of a sanction decided on by the Race Jury..
csanya. Creative Commons License 2009.03.05 0 0 662
Ma kaptam mélben az UTMB rendezőitől.Elégé egyértelműen fogalmaznak:

"Each runner must have all his obligatory equipment with him at all times during the race.
He transports this equipment in a pack marked at the distribution of race-bibs and it must not be
changed during the course.
The weight of this pack at the start of the race or at the exit of a refreshment posts must be superior,
or equal to, 2 kg. At all other points of the course, the weight of the pack must not, for any reason,
be inferior to 1kg.
2) Refreshment posts have been supplied with drinks and food to consume on the spot.
Only plain water (excluding other drinks) is destined for filling-up water bottles or bags. Each runner
makes sure to have, at the start of each refreshment post, the quantity of water and of food necessary
for them to reach the next refreshment post."
csanya. Creative Commons License 2009.03.05 0 0 661
Köszi!
Előzmény: vajonmerre (660)
vajonmerre Creative Commons License 2009.03.05 0 0 660
Csak annyit kotyognék bele koca-túrakocogóként, hogy tetszik a sok ötlet. Nem is tudnék semmit hozzátenni, mindössze annyit (a seggnyalás látszatát is elkerülve :-)) , hogy a tavalyi évben számomra kiemelkedően kedvenc T.U. futamai a "LA maraton" és a 'Bükk Montrail 60" voltak. Tökéletes rendezés, tájékozódás, ellátás. Én "ilyeneket" szeretnék :-)
csanya. Creative Commons License 2009.03.04 0 0 659
A második természetesen angol nyelvű lesz.
Előzmény: csanya. (658)
csanya. Creative Commons License 2009.03.04 0 0 658
Amint elkészülnek a saját oldalaink.
www.terepfutas.hu
www.trailrunning.hu
Előzmény: carlos80 (656)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.04 0 0 657

Sziasztok!

Csabi már feltette a Nomád 30-as és a Nomád 15-ös útvonalait a Trackabeere. Lehet ismerkedni a rövidebb távokkal. Hamarosan fent lesz a hosszú táv is.

http://trackabee.com/trip/505

http://trackabee.com/trip/504

 

Mi meg Carlossal szombaton megyük felmérni a Bükki Hegyi Marathon közép és rövid távjait. Ha valaki szeretne csatlakozni, akkor a reggel 6.30-ra jöjjön a Vadaspark parkolójához!

Jó készülést a tavaszi szezonra!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!