Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 716
Tőled is becslést várok :-)!
Előzmény: Fat (714)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 715
A próféta szóljon belőled :-). Te mennyit becsülnél futó ellátásnak?
Most ez alatt azokra a futókra gondolok, akik nem frissítenek zsíros kenyérrel, gulyással egy ilyen túrán, hanem spéci dolgokat esznek helyette.
Előzmény: berzso (713)
Fat Creative Commons License 2009.03.09 0 0 714
10?!?! Erre ne tegyel nagy osszeget.
Előzmény: medvegyu (708)
berzso Creative Commons License 2009.03.09 0 0 713
Max. tíz ember? Nem túl óvatos ez a becslés?
Előzmény: medvegyu (708)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.09 0 0 712
Ebben az esetben az ő palackjához egy jó vödör jégkockára is szükség lesz, hogy pincehideg maradjon, mire odaér. :)
Előzmény: medvegyu (711)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 711
Ugye mindenkinek hozol egy palackkal :-) ?
Az évjárat miatt 75 km-nél kell inni, Hiedgkúti-th-nál :-).
Előzmény: csanya. (710)
csanya. Creative Commons License 2009.03.09 0 0 710
Szerintem Carlos tervezi, hogy felteszi a terepfutas.lap.hu-ra ajánlásként.

Jó majd gondolkodom hol szeretném megkapni a 75-ös Penfolds Grange Shiraz-om a Mátra 115-ön.-)
Előzmény: medvegyu (708)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 709
Mátrabércen Disznós-kő előtt nem sokkal lesz majd egy ilyen lefetyelőhely, ott megkóstolható a Mátra íze :-).
Előzmény: olipapa (707)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 708
Carlos, Olipapa, Csanya, meg mindenki, iszonyú jó, hogy összeszedtetek egy csomó ilyen terepfutással kapcsolatos dolgot!
Érdemes lenne valahol megőrizni, meg évről-évre tovább reszelgetni az ilyen ötleteket, mert itt eltűnik a posztok között idővel.

Amiben pedig szívesen venném a segítségét mindenkinek, az a Mátra 115 futó ellátásához való ötletgyűjtés, tervezés.
Mit, hol, mennyit kell adni egy ilyen túrán (ill. konkrétan ezen a túrán, ellenőrzőpontok itt) futóknak.
Azt gondolom, hogy max. tíz ember fog kifejezetten futóellátásra igényt tartani ezen a túrán (nem kizárt, hogy mindenki olvas közülük :-)), ehhez szeretnék mennyiségeket tervezni.

Előre is kösz mindenkinek!


Előzmény: csanya. (663)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 707
Az utóbbi hozzászólásokból az a sztori jutott eszembe, mikor tavaly Lavaredoban az olasz trail bajnokságon két óra futás után jöttem rá (mikor már vattát köptem és elvileg már 3 frissítő is volt a leírás szerint) hogy a szervezők a vízvételi helyeken a hegyoldalakon lecsorgó pici erecskéket, vízfolyásokat értették, tehát hiába vártam a kiépített kutakat, vagy forrásokat. Aztán persze én is nekiestem lefetyelni a vizet ami a sziklákon csorgott le. Fínom volt a hegy.
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 706
Én is sok forrásból és patakból ittam már. De ha mondjuk egy vízben dög van, vagy valamilyen vegyianyaggal szennyezett, akkor is csak azt írják ki, hogy nem ivóvíz...
Előzmény: csanya. (705)
csanya. Creative Commons License 2009.03.09 0 0 705
Ugyanmá'! Pl a Bükkben az Odor-vár alatti forrásra is ki van írva, hogy nem ivóviz....ha a BükkiKi-n megyek MINDIG iszom abból a forrásból. A Börzsönyben egyenesen a patakokból szoktam inni....
Előzmény: medvegyu (703)
csanya. Creative Commons License 2009.03.09 0 0 704
Általában az együtt utazók együtt foglalják le a szállást. Nem tom te mikor mész, mikor jössz, ha leírod esetleg lesz aki reagál érdemben a kérdésedre.
Előzmény: sseek (702)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 703
Most így látva Olipapa Mátrahegy képeit kicsit fáj a szívem, hogy nem voltam ott.
Megerősíthetem korábbi tapasztalataim alapján, kiváló rendezés ez a túra az ellátás is jó, futáshoz és gyalogláshoz is.

Szombaton kinéztem a Trézsi-forráshoz, iszonyú rosszul ment és azt terveztem, hogy majd a sztugyenkánál iszok egy nagyot, és új életre kelek.
Viszont a

NEM IVÓVÍZ

felirat fogadott!

Tud valaki valamit, hogy mi történt ezzel a forrással?
Ha név alpján nem ismerős: a Pilis-tető alatt van, Szántói-nyereg után kevéssel, a jelzéstől bő 100m-re, ha arra jártok, ne számítsatok rá.
sseek Creative Commons License 2009.03.09 0 0 702
A 207-es hozzászólásban feltett kérdéseimre nem érkezett reagálás, ebből arra következtetek, hogy az UTMB, CCC résztvevők idei kiutazásában, szállásfoglalásában nincs koordináció, azaz a régi résztvevők megoldják egymás között a már bevált módon, meghagyva az újaknak a vadászat és a felfedezés örömét.
JB** Creative Commons License 2009.03.09 0 0 701

BükkiKi kevésbé volt saras-havas. Sokkal rosszabbra készültünk. Mondjuk az első 3-4 kili tényleg megijesztett, onnan is ömlött a víz, ahonnan korábban sosem. Feljebb meg helyenként a megmaradt hó roppant be a lépéseink alatt, de ez kb. 2 kilin keresztül zavart csak. A hó meg nem is volt latyakos.

A túra maga elég jól futható, jó állapotfelmérő. A rendezők miatt pedig kötelező eleme tavaszi felkészülésemnek. A Mátrahegy sem rossz (első rendezésen résztvettem), sajnálom, hogy immár sokadjára ugyanarra a hétvégére kerülnek.

 

Előzmény: olipapa (686)
procaliber Creative Commons License 2009.03.09 0 0 700

Sületlen duma....én végig jó kedvű csevejre emlékszem:)

Előzmény: olipapa (698)
JB** Creative Commons License 2009.03.09 0 0 699

 

Imaro!

 

A táv- és szintadatokkal, illetve a főrendező elérhetőségével kiegészített ellenőrző lapot feltehetnéd megint a fórumra. Szerintem ehhez hasonló megoldásban kellene gondolkodniuk a terepfutó szervezőknek.

Természetesen a terepet totálisan nem ismerők számára ez önmagában nem elégséges, de pl. a Bükkikin a futók szinte kivétel nélkül visszatérő vendégek.

Nem véletlenül.

A rendezés megint tökéletes volt, köszönet érte. Jövőre megint lecsekkolom a Bükköt így március első szombatján.

 

Köszi,

JB

 

P.S. És az eredmények már fent is vannak a honlapotokon. Halkan jegyzem meg, hogy a múlt vasárnapi, Göcsejben rendezett Terep Ultra Kupa eredményei máig nem láthatóak az Ultrafutó Szövetség honlapján, de még az első 3 női-férfi helyezett neve sem...Arról nem is beszélve, hogy az első forduló (Margita, február 7.) alapján számított Terep Ultra Kupa pontverseny állását sem tudták még kiszámolni.

 

Előzmény: imaro (674)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 698
Mi sem voltunk sokkal gyorsabbak. Végig ment a sületlen duma (na nem az én részemről..), még szerencse, hogy ez is fejleszt, így nem kellett lelkiismereti kérdést csináljak a totyogásból. Versenyen kell jól menni, de akkor nagyon.
Előzmény: schankox (696)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 697
Mindenki megtalálhatja a maga kihívását ezekben a túrákban. Ezért is príma ez a sport. Na meg hogy lehet benne fejlődni, ha igazán akarja az ember.
Itt a képes útleírás
Előzmény: schankox (696)
schankox Creative Commons License 2009.03.09 0 0 696

Én is ott voltam, de a 40-est nyomtam. Nekem ez még túl durva volt, azt hiszem még puding vagyok ekkora szintemelkedéshez. Irigykedve olvasom az ilyeneket hogy "féltem nem tudom végigfutni belegyaloglás nélkül". Én meg féltem hogy le kell feküdnöm a hóba pihenni egy kicsit :)). Azért csak beértem, de a 6,1 km/h átlagsebességet bajosan nevezném futásnak.

Amúgy a rendezés és az ellátás tényleg jó, csak ajánlani tudom ezt a rendezvényt.

Előzmény: olipapa (686)
hegy_kukac Creative Commons License 2009.03.08 0 0 695
Próbarendezés!

 

PanoráMaraton Sopronban:  2009. 04. 18.

 

Egyelőre szponzorok nélkül, társadalmi munkával,
szerény szervezéssel, önköltséges alapon –
-- remény szerint jövőre teljesen „hivatalosan” és PROFIN!

14, 28, 42,2 km távon (1, 2, ill. 3 körön) megtett  teljesítménytúra,
melyen szívesen látott résztvevők a terepfutók is.
Kb. fele aszfalt, fele erdei út, elég barátságos terep.
Az útvonalon a sok hurok a különböző irányokból feltáruló
város-panoráma megmutatását célozza. Erről is kapta a túra a nevét.

térkép, adatok itt:  http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=2181

képek itt:  http://www.fotoalbum.hungarotel.hu/hegy/4681/235403#2

A távot előírt szintidő alatt, az előírt ellenőrző pontok
(pecséttel igazolt) érintésével kell teljesíteni.
A teljesítés gyalog vagy futva történhet, önálló tájékozódással.
(A kerékpáros teljesítés, illetve a kutyával történő indulás nem javasolt.)
A résztvevők itinert és térképvázlatot kapnak az ellenőrzőlappal együtt.

Rajt/cél: Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola, Hunyadi u. 8.

Indítás: 7.00 – 9.00

Részvételi költség:
előjelentkezéssel: 400, 600, 800,  jelentkezési határidő:  április 13. (e-mailben)
Úthossz:  14 km (pontosítás alatt);   Szint:  380 m (pontosítás alatt)

Ellenőrző pontok: 3 pontőrrel, 3 önkiszolgáló pecsételőhely.   Szintidő: 4, 7, 10 óra

Szolgáltatás: Térképvázlat, itiner a rajtban. Emléklap, kitűző.
Gyümölcs, édesség, hideg ital 3 ellenőrző ponton.
42,2 km-en indulóknak: Tea és virsli  a célban.

A túra meghirdetése a teljesítménytúrázók internetes fórumain, illetve a helyi média útján történik. Ha a próbarendezés sikeresnek bizonyul, a később évenként rendezendő túra az országos nyomtatott túraévkönyvben, illetve Sopron idegenforgalmi kiadványaiban is megjelentethető lesz.

A 14 km-es táv a kirándulóknak, a 28 km-es a túrázóknak ajánlható.
A 42 km-es három körös táv talán a túrázóknak már nem elég érdekes,
de annál inkább a futóknak …

 

Hegyi Péter, 9400 Sopron, Hunyadi u. 4. (hegykukac)

Telefon: 20 824 6899  E-mail: hegy@citromail.hu, hgyptr@gmail.com

kutyA Creative Commons License 2009.03.08 0 0 694
Ugyanmár. Nincs miért elnézést kérned, az én döntésem volt, hogy nem állom végig a sort, kajajegyet meg az egyik kissrác szerzett nekem ügyesen pult alól. Eléggé sejthető volt, hogy erőforrás okai vannak csak a hosszúkás sornak. Pólóm meg van, büszkén virítok benne, leesik az álla annak, aki felfogja, mi ez, és veszi a fáradságot, hogy rákérdezzen a távra-szintre.

Egyébként én is szeretnék elnézést kérni: át kellett volna adnom egy Péter nevű hajdani tanítványod üdvözletét, aki egy Copycat nevű helyen segített nekem testhezálló itinert készíteni a versenyetekre, de a rajtot lekéstem, a célban meg pilledt voltam, és eszembe se jutott, hogy megkeresselek... Bocs! Majd idén újra megpróbálom.
Előzmény: SütőLászló (685)
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 693
Tudod te mikor mentem legutóbb 100-ast? 2007-ben....
Előzmény: Fat (692)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 692
Jössz? Depózok neked. ;-)
Előzmény: csanya. (690)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 691
(A futás neve az UTMB nyomására Grand Trail des Lacs et des Châteaux-ra változott, de az URL-t már nem cserélik.)
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 690
Ezt a patriotizmust!-)
Előzmény: Fat (689)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 689
Kétnapos Belgiumban, 128 km, kb. +6000 m szint, szept. 19-20. http://www.ultratrail.be/
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 688
Ez térben kicsit messze van, időben pedig elég közel, de azért beszúrom ezt a linket: www.kintyrewayrelay.co.uk  Saturday 2 May 2009.
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 687
Reggel toltam 2 órát a Páty feletti erdőben. Ennyi vadat egy nap alatt még sosem láttam. Kb 20 muflon, 40 szarvas, 20 őz és pár vaddisznó. A pálya meglepően száraz volt. Laza futás volt mert a Göcsej mély nyomokat hagyott bennem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!