Keresés

Részletes keresés

selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 292

Hát ez a beillesztés nem sikerült valami jól, megpróbálom újra:

 

C°        Jan       Feb      Mar     Apr      May     June     July      Aug      Sept     Oct     

Air       16        17        22        22        26        29        30        32        30        25       

Sea      15        14        15        19        20        21        22        23        22        20       

 

 

 

            Nov      Dec

 

Air        22        17

 

Sea       18        15

 

Előzmény: selwohills (291)
selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 291

Jan

Feb

Mar

Apr

May

June

July

Aug

Sept

Oct

Nov

Dec

Air

16

17

22

22

26

29

30

32

30

25

22

17

Sea

15

14

15

19

20

21

22

23

22

20

18

15

Előzmény: McLawrence (287)
selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 290
Most írtam pár dolgot a Costa del Sol-i látnivalókról a http://www.iranyspanyolorszag.com/ fórumára! Ha nem sikerül megtalálni, írj vissza és akkor beírom ide is.

Útikönyvnek javaslom Lőricz Zsolt Andalúzia c. kiadványát.

Megrendelhető: http://www.ablakavilagra.hu/main.shtml, de sztem könyvesboltban kapható.

Előzmény: lamed (289)
lamed Creative Commons License 2006.11.16 0 0 289
Jerezben van ez a lovasiskola is. Aki szereti az ilyesmit, annak nagy élmény. Célszerű a neten jegyet venni.
Előzmény: Helma (288)
Helma Creative Commons License 2006.11.16 0 0 288

Ronda feltétlen, Jerez a serry miatt, Cadiz az óceán miatt.

A Spirál utikönyv nagyon tuti. Da majd még gondolkodom.

 

Előzmény: McLawrence (287)
McLawrence Creative Commons License 2006.11.15 0 0 287
Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy áprilisban hány fokos a tenger a Costa del Sol-on (Malagánál)?
Tudnátok-e 12 napra elegendő látnivalót mondani a környéken (persze csak címszavakban), vagy valami jó útikönyvet, honlapot, ahol találok ilyesmit. Gibraltár, Sevilla, Granada, Cordoba, Malaga, ez OK. Mi van még ami kötelező? Gondolom van látnivaló egy hónapra is, csak most így hirtelen nem tudom hol nézzek utána...

Előre is kösz a segítséget!

McLawrence
Helma Creative Commons License 2006.11.14 0 0 286

Látom nem sok az érdeklődő :((

Esetleg valaki más is felrakhatna képeket is. Meg ugyebár sokan igértük a beszámolót, de valahogy nem sokan mesélnek.:)

Előzmény: Helma (282)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.11.05 0 0 285

Sziasztok!

Szeptember 9-én volt az esküvőnk és szeptember 14-én indultunk egy hétre Costa Del Sol (Torremolinosba). Malagától kb. 10km.

 

Szerencsére az utazási irodában jól megtudtuk beszélni, hogy hova érdemes menni, hogy elkerüljük az átveréseket.

Malév charterrel mentünk csütörtökön és este 20.30-ra érkeztünk Malagába.

A transzferünk Taxi volt oda-vissza nagyon kényelmes volt, hogy nem kellett buszoznunk!

Riu Nautilusban ****volt a szállásunk közvetlenül a tengerparton Torremolinos és Benalmadena (kikötőváros) határán. A Riu szállodaláncnak a világon több mint 100 szállodája van.

 

www.RIU.com

 

 Pénteken korán reggel indultunk Sevillába 3 óra hossza volt busszal, de szerintem nagyon szép volt oda érdemes elmenni. 1929 és 1996-ban volt náluk világkiállítás a gyönyörű terek és paloták mind ezekre készültek. Na meg Kolumbus Amerika felfedezése  (hirtelen beérkezett nagymennyiségű pénz és arany) látható a Sevillai Katedrálison.

Kedden voltunk GRANADÁBAN ott néztük meg az ALHAMBRÁT ezt az idegen vezetők általában kötelező programként ajánlják, tényleg nem szabad kihagyni.

 

A buszon beszélgetve a többi magyar turistával, azért kijöttek az átverések! pl.: 25000 ft utaztak olcsóbban az Ibusszal mint mi a TUI -val és ** szállodában szállásolták őket Benalmadena központjától olyan messzire, hogy 1.5-2 óra volt nekik gyalog ha este az éjszakai életet akarták megnézni a központban!

 

A víz elég hideg ezért is jó, ha van medence a szállodában.

 

A RIU ajánlom mindenkinek mert gyönyörű előkelő hely,  reggeli vacsora kifogástalan kiszolgálással. (és nem sokkal drágább mint a többi hely)2 időben van terítés a vacsoránál, olyankor minden ételt leszednek és újat raknak fel, hogy ne az összeturkált pl.: salátákat egye az ember. Minden este más ország specialitásait készítik el a vendégeg előtt. Természetesen az ott töltött ideig mindig ugyanannál az asztalnál kell helyet foglalni.

 Vacsora után nagyon jó volt a tengerparti sétányon sétálgatni, ami több km. hosszan ugyanazzal a térkővel kirakott szép sétáló.

Mi Úgy tapasztaltuk, hogy mindenki beszél angolul és németül mivel a turizmusból élnek nagy számban.

Azt hiszem mivel a RIU,TUI törzshely mindegyikbe ajánlatos TUI-val menni a kedvezmények miatt.

 

Mi nem néztük meg Tangert mivel "villámkirándulásként" igaz betekintést nyerhetünk Marokkói élet mindennapjaiba, de az egész napos hosszú kirándulás túl fárasztó miatta.

Szerintem ha valaki meg akarja nézni Marokkót menjen el egy hétre és nézze meg Marokkó nevezetességeit pl:. Casablankát. 

 

Végül is nagyon szép volt Andalusia csak szerintem oda kell figyelni, hogy milyen szállodát választ az ember a nyaralására. (Néha a végén az olcsóbb a drágább!)

Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 284

Egy a ráadás:)

 

Előzmény: Helma (283)
Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 283

Még egy kettő (olyan jó volt:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Helma (282)
Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 282

Játszhatunk is egy kicsit:)), ha van valakinek kedve.

Nagyon egyszerűek a képek, feltöltöm ide és aki felismeri  az elmondja, hogy hol van (esetenkén, hogy mit láthatunk). Mint már írtam egyszerűek, ki lehet találni. Annyit "nehezítek" csak, hogy össze vissza töltöm fel ide őket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Helma (281)
Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 281

Mivel mindenki késik a beszámolóval, többek között én is, ezért hoztam egy kis képes útikönyvet:)) Mijas Costa partja

 

 

 

 

 

 

 

 

 A fenti képek szemezgetve Costa del Sol városkáiból. A második és harmadik kép Malaga. De szerintem aki járt ott úgyis felismeri, csak a most "ismerkedők" kedvéért.

szvili Creative Commons License 2006.10.25 0 0 280

Szia Lunacica!

 

Megértem, hogy visszavágysz, hiszen Ti két héttel régebben voltatok, mint mi.

Mi három hete jöttünk meg, ez is iszonyu régen volt. Én nem irom le, hogy legközelebb mikor mehetünk, mert attól valószínüleg mégjobban elszomorodnék.

Inkább azt mondom mielőbb szeretném újra élvezni ennek az egyszer kietlen, kopár másszor mozgalmas, kellemes és barátságos vidéknek a vendégszeretetét!

 

Addig is csak nosztalgiázzunk, néha-néha így, hogy visszanézünk ide is!

Előzmény: Lunacica (279)
Lunacica Creative Commons License 2006.10.22 0 0 279
Nem vagy egyedül, én is visszamennék ha tehetném. Mi szept. 9-én jöttünk haza, de azóta is vissza vágyom. De lehetőség szerintem csak 2008-ban lesz újra...
Előzmény: szvili (278)
szvili Creative Commons License 2006.10.21 0 0 278

Úgy látom, senki sem akar a Costa del Solra utazni, pedig ott még mindig tombol a nyár. És főként utószezon van!!

Most néztem üdülőnk honlapját: 26 fok van /mintha ki lenne akadva, mert szinte egész nyáron ennyi +-2 C volt a nappali hőmérséklet és az éjszakai is alig esik 20 fok alá.

 

Hát bizony én megint mennék, pedig éppen egy hónapja értem haza...

Helma Creative Commons License 2006.09.27 0 0 277

A homelidays az nagyon jó. Én is tudom ajánlani.

Rómába és Párizsba is rajtuk keresztül foglaltunk szállást és pont azt kaptuk ami a képeken és leírásban van.

Nem tudom Spanyolban miért nem őket választottuk?!

 

Ami még jó bennük, hogy ellentétben másokkal ők nem számítanak fel plusz közvetítői díjat.

Csak regisztrálni kell az oldalukon és utána minden apartman, studió ..stb. tulajának megadják a közvetlen elérhetőségét. Ezután már csak annyi a feladat, hogy velük kell felvenni a kapcsolatot.

Előzmény: verano (275)
infásnő Creative Commons License 2006.09.26 0 0 276

Ha megkérhetlek, akkor az origo utazási fórum spanyol topicba is tedd be az apartman linkjét. Előre is köszi. /Nem én nyitottam a topicot/

 

Az élménybeszámolót meg mindannyian várjuk.

Előzmény: verano (275)
verano Creative Commons License 2006.09.26 0 0 275

Sziasztok!

Már két hete, hogy hazajöttünk Andalúziából, és azóta is élvezettel olvasom leveleiteket, de időm még nekem sem volt részletesebb beszámolóra. Addig is elküldöm annak az apartmannak a linkjét, ahol mi laktunk két hétig, hátha valaki még ebben a szezonban szeretne menni vagy esetleg a jövő nyarat tervezi. Anno a neten találtuk, de ennél jobb helyet szerintem nem találhattunk volna. A linken nem sok kép van, de mi készítettünk elég sokat, úgyhogy kérésre küldök szívesen, illetve egyéb paramétereket is megírok, ha valakit érdekel. Ide is írhatsz: verano@vodafone.hu

http://www.homelidays.com/ES-Alquileres-Vacaciones/130_Ads/AdSheet.asp?PK=27232&FROMSEARCH=TRUE.

Üdv:

verano

 

Előzmény: szvili (274)
szvili Creative Commons License 2006.09.22 0 0 274

Üdv. Mindenkinek!

Valószínüleg kilyukadt a homokóra, mert az elmúlt két hét iszonyu gyorsan lepörgött és így újra itthon találtuk magunkat.

Gyönyörü volt. Jártunk Marbellában, Rondán (ban), Cordobaban. Nem maradt ki Granada, Malaga, Gibraltár, Mijas  és több kis  fehér falut is meglátogattunk. Granadában az Alhambra egy csoda, ezt látni kell! Ronda is csudaszép, nameg az egész az volt!

 

A tenger szép, nem is olyan hideg mint írták, az élet pörög, egy igen kellemes vidék a Costa del Sol.

 

Ha visszazökkentem, majd még részletesebben is beszámolok, addig is, akinek kérdése van (ha tudok) nagyon szivesen válaszolok.

infásnő Creative Commons License 2006.09.21 0 0 273
Elnézést ez a vámmentes terület kétszer említve már a fáradtságtól van....úgy látszik már az internetnél sem vagyok képes kikapcsolódni. Mégegyszer bocsi!
Előzmény: infásnő (272)
infásnő Creative Commons License 2006.09.21 0 0 272

Szia Lunacica!

 

"Mindenesetre mióta hazajöttünk, egyre jobban visszavágyom..."

 

Mi már kb. tizenegyszer voltunk kinn, persze össze-vissza, de megmondom őszíntén nem mostanában volt. /Viccesen már kértük a spanyol polizajtól a spanyol állampolgárságot ennyi utazás után, persze az útlevélellenőrök nagyokat mosolyogtak/

 

Nosza!!!....Te még fiatal vagy, ráadásul beszéled a nyelvüket, biztos sokkal boldogabban, minden anyagi problémától mentesen élnél kinn. Próba szerencse!:-)

 

Már említetttem, hogy a Tarikból a Bajondillo medencéjébe járkáltunk át, emlékszünk erre a csodás épületre is, amit betettél a topicba....ha a tengerrel szembe állunk nekünk jobbra esik.

A San Miquel kb. 5-6 perc sétával elérhető és a nagy éjszakai élet teljesen fenn van, ahol már nem kanyargós az út, hanem egyenes.

 

Érdekes, hogy északon főleg a tengerpart mellett lévő vendéglátóegységek hangosak és forgalmasak, itt egészen más tapasztalható.

 

Legközelebb ajánlom neked Tenerifét, ami vámmentes terület, itt is alaposan tapasztalható a spanyol mentalítás és még vámmentes terület is, ezért határtalanul olcsó.

 

Mi a következő héten költözünk, ezért egy jó darabig nem fogok netezni, ettől függetlenül minden topiclátogatónak jó egészséget, boldogságot és kellemes utazást  kívánok!

 

Sziasztok!

 

 

Előzmény: Lunacica (267)
Lunacica Creative Commons License 2006.09.21 0 0 271
Igen, volt teraszunk, nem nagy, de az asztalka és két szék elfért. És igen, tényleg lehetett látni a tengert. Minden erkély úgy van kialakítva, hogy oldalról a tengerre néz. Mondjuk szemben egy másik sok erkély volt, de az nem zavart. Balra volt a tenger, jobbra pedig egy nagyon szép keleties épület:
Előzmény: azona02 (270)
azona02 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 270

Hát nagyon irigyellek, hogy ilyen jól sikerült az utatok. Kár, hogy nem tudtatok hosszabb időre menni, akkor talán pihenni is lett volna alkalmatok. (nekem ez a napi 4-6óra alvás elég ilyesztő:))

Már csak az érdekelne, hogy a szobátokban volt-e terasz és abból lehetett-e látni a tengert? Mert úgy emlékszem ezt ígérte az utazási iroda minden apartmanhoz, és ezért is volt olyan szimpatikus ez a szálloda.

Előzmény: Lunacica (269)
Lunacica Creative Commons License 2006.09.20 0 0 269
Szia azona!
Előszöris nagyon-nagyon gratulálok a babához!
Igen, a Bajondilloban voltunk, a hotel nagyon szép volt, közel a tengerhez és a központhoz, ami a Calle San Miguel nevű sétálóutca. A szobákat naponta takarítják, de külön is lehet kérni nagytakarítást. A recepción sok mindent el tudnak intézni, pl. taxit hívnak, térképet adnak, sőt mi a corrida jegyeket is ott foglaltattuk. Fp-ben voltunk, ami olyan bőséges volt, hogy az ebéd abszolut nem is hiányzott. Csak a szervezett utakon ebédeltünk, mert benne volt az árban. Ezekre egyébként helyi irodával mentünk, így összesen 110 eurót spóroltunk meg. A spanyol idegenvezetés sem okozott gondot, szinte mindent értettem...
Pihenni tudtunk volna, de nem nagyon hagytunk rá időt. Általában 4-6 óránál nem aludtunk többet naponta, de úgy gondolom, azért a pihenni vágyóknak is megfelel a hely. 7-én csütörtökön volt a Día del Turista, ami sok programmal és egy bikaviadallal is megörvendeztetett minket. Ez utóbbin ott volt El Fandi, a leghíresebb spanyol torero is. Az aréna elég kint volt, de így legalább besétáltuk Torremolinost.
A víz -nekünk- egyáltalán nem tűnt hidegnek, többször is fürödtünk a tengerben. A strandon _és a vízben is- elég sokan voltak, de nem volt túlzsúfolt, mindig találtunk jó helyet... Igaz, általában csak délután 5-6 körül mentünk ki a partra. Azon a héten volt dagály, és egész nagy hullámok voltak, de ennek ellenére is, vagy épp ezért sokakat vonzott a tenger.
A túristákat általában kapásból angolul szólítják meg, de ha valaki beszél spanyolul, annak nagyon tudnak örülni. Egy pincér el is csodálkozott, hogy én Magyarországon tanulok spanyolt, és meginvitált, hogy költözzünk ki párommal pár hónapra, hogy gyorsabban menjen a spanyol...
Egyébként a Bajondillo-nak van weboldala, a www.bajondillo.com. Itt találsz képeket a szállodáról, ami az életben tényleg úgy néz ki, sőt még sokkal szebb.
Remélem kielégítettem a kíváncsiságod, ha valami még érdekel, kérdezz!!!!
Lunacica
Előzmény: azona02 (268)
azona02 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 268

Szia Lunacica!

Mi is most mentünk volna veletek egyidőben Torremolinosba. (már írtam is régebben emiatt) Mi végül lemondtuk az utat, lebeszélt róla a dokim, mert kiderült, hogy babát várok.

Szóval én csak azért kérdezlek, mert fájdítani akarom kicsit a szívem.:) Ha jól emlékszem ti is a Bajondillo apartmanházba mentetek, ugye? A szálloda milyen volt? Volt elég nyugalom, tudtatok azért pihenni is, annak ellenére, hogy Torremolinos eléggé bulizós város hírében van? És a víz tényleg hideg volt? Mennyi turista volt a strandon?

Előzmény: Lunacica (267)
Lunacica Creative Commons License 2006.09.19 0 0 267
Én is teljes mértékben így gondolkozom. Ha lenne elég bátorságom, kiköltöznék Spanyolországba. Nekem még nyelvi problémáim sem lennének. Ez az egy hét meggyőzött róla, hogy tudok spanyolul. (Előtte tartottam attól, hogy elég lesz-e, amennyit tudok...)
Egy közvetett ismerősöm kiment, és már 2 éve ott él és pincérkedik. Csak én nem vagyok az az élelmes fajta, aki csak úgy megtalálja a lehetőségeket.
Mindenesetre mióta hazajöttünk, egyre jobban visszavágyom...
Előzmény: infásnő (266)
infásnő Creative Commons License 2006.09.18 0 0 266

Milyen igazad van, mintha csak magamat hallanám. Andalúziát egyszerűen nem lehet kihagyni, de tetszik az északi rész is, elsősorban a spanyolok mentalítása.

 

Én szívesen élnék kinn, csak egyáltalán nem beszélem a nyelvet és már fiatal sem vagyok, ezért már a tanulás is nehézségbe ütközne.

Nagyon szerettem a hazámat, de már semmi nem köt ide, főleg nem ez a politikailag tarthatatlan helyzet, de félek véglegesen kimenni és mindent felégetni magam mögött...

Előzmény: Lunacica (264)
Helma Creative Commons License 2006.09.17 0 0 265

Én sem tudtam még megírni a beszámolót pedig most lesz egy hónapja, hogy itthon vagyunk.

Előzmény: Lunacica (264)
Lunacica Creative Commons License 2006.09.16 0 0 264
Sziasztok!
Próbáltam beszámolót írni, de egyszerűen nem megy. Leginkább csak érzések vannak bennem. Régóta (9 éve) búvárkodom a spanyol kultúrában, és most, hogy része lehettem, inkább érzések vannak bennem. Nekem ez lelki feltöltődés volt, ami rádöbbentett, hogy lélekben inkább vagyok mediterrán tipus, mint bármi más. Egyszerűen mintha otthon lettem volna. Olyan természetes volt minden, olyan megnyugtató.
Egy spanyol mondás azt tartja, aki nem látta Andalúziát, semmit sem látott.
Szóval, inkább kérdezzetek, ha valami érdekel, mert még nem tudom összeszedni a gondolataim.
Lunacica
Előzmény: Lunacica (262)
adam.k Creative Commons License 2006.09.13 0 0 263
En vagy nem talalkoztam egy ilyennel sem, vagy mar a pesti kozlekedes utan fel sem tunnek :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!